www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zivite li da bi ste radili ili radite da biste zivjeli?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 6:51 am    Naslov poruke: Zivite li da bi ste radili ili radite da biste zivjeli? Na vrh strane Na dno strane

Ima nesto o sreci koje kaze ovako:

Ako zelite biti sretni jedan dan - dobro se najedite.
Ako zelite biti sretni godinu dana - ozenite se.
Ako zelite biti sretni cijeli zivot - radite ono cim se volite baviti.

Svi znamo da postoje ljudi koji imaju svoj "dream job", posao koji rade zato jer ga vole i nikad ga ne bi promijenili.
A opet svi znamo da postoje (vecinom) oni koji mrze ono sto rade (ali nemaju izbora da to promjene...).

U koju skupinu spadate?
Radite li da biste zivjeli ili zivite da biste radili?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
micky87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 28
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je veoma zanimljivo i tesko je dati konkretan odgovor. U prvom delu pitanja mislim da rad u sustini odrzava coveka a naravno kad radite normalno morate imati nekakvu zaradu za ulozeni trud i vreme. Drugi deo pitanja mi naoko nesto lakse odgovoriti Smile NE zivim da bih radio vec radim da bih se radom odrzao u zivotu! Mislim da spadam u skupinu "dream job-era".
 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja osobno volim svoj posao, pa onda radim da bih mogao živjeti. Ali i da ne volim svoj posao morao bih nešto raditi da bih mogao živjeti.

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
simbel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oboje. Radim za život i živim da radim posao koji volim jer mi on pruža sreću.
 
Tutkutis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 67
Mesto: Podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa pitanje ti je VRH vrhova! Moj moto u zivotu je ZIVI POSTENO! Medjutim, kroz posten zivot moras da radis da bi zivio i da zivisis da bi radio. Medjutim iz dana u dan ta recenica mi ne predstavlja ama bas nikakav motiv niti pokretacku snagu! Mislim da je potrebno sebi stvoriti MOTO i da zivis za njega i da radis za njega! OK?
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 13, 2005 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svoj posao volim, ali radim da bih zivela! Wink

_________________


 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 19, 2005 12:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ako zelite biti sretni cijeli zivot - radite ono cim se volite baviti.

jeste to tako ali bih se ipak slozio sa knknpnkn, danas se uglavnom radi da bi se zivelo pa makar i voleli to sto radimo.

_________________
 
U.L.T.R.A.
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 70

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 19, 2005 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivim za rad, a radim za zivot, samo - kad zivim da zivim - onda ne radim.
Uglavnom - zivim da bih sto bolje proziveo, samo usput po malo i radim Smile

_________________
Zivi zivot dok si ziv!
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 20, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radim kad ima posla, da bih od toga zivio. kad ne radim, zivim da bih radio pa ispocetka onako isto.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 1:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno.....radim da bih ziveo, ali i zivim da bih radio i jos duze ziveo Rolling Eyes

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
GOCARES
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Dec 2005
Poruke: 50

spain.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa jos ne radim...ali bih volio da radim da bih zivio...volio bih da mi taj rad omogucava i dobru egzistenciju i ne samo to vec da uzivam u tome sto radim da to ne bude na silu...mada smo mi crnogorci poznati kao lijenstine ali pokusavam da te osobine korigujem...Smile

_________________
COVJEK JE ONO STA RADI A NE ONO STA GOVORI
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 28, 2005 1:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sad sam se zamislila Rolling Eyes Volim da radim i jos vise volim ono osecanje zadovoljstva kad odradim nesto kako treba...Zivot bez rada nekako bi bio monoton...Ali cinjenica je da je rad - potreba. Tako da bice pre da radim da bih zivela.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zivite li da bi ste radili ili radite da biste zivjeli? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon