www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nostalgija
Strana 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 23, 2004 1:34 pm    Naslov poruke: Nostalgija Na vrh strane Na dno strane

Puno je nas koji smo rasuti po celom svetu....otisli smo iz onog ili ovog razloga....Neku su tamo proveli skoro ceo svoj zivot...neki su tek otisli....Pa da vas pitam, da li vas vuce rodna zemlja, da li vas drma nostalgija...da li pomisljate na povratak????
I zasto???



_________________
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 23, 2004 2:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dosla sam ovamo za roditeljima,moji su bili prinudjeni da odu negde jer su oboje 95-te ostali bez posla jer se firma raspala...Ja sam dosla sa namerom da radim i da se posle par godina vratim kuci,ali sobzirom na situaciju u nasoj zemlji ja ne znam kad ce se to desiti (da se ja vratim tamo) Sad Nostalgija me je u pocetku hvatala cesto,sad sam vec navikla ali mi i dalje nedostaje drustvo,familija,moj grad... Crying or Very sad

_________________
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 23, 2004 3:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na Kosovu sam provela najlepse dane svog zivota sa porodicom ali iz odvratnih i tuznih razloga sam morala da ga napustim sto mi jako tesko pada kad samo pomislim na moje selo na kosovu...
Sve me jos uvek veze i uvek ce mi biti u srcu... Sad
Naravno da me drma nostalgija za mestom gde sam provela mogu reci svoj zivot i gde sam bila srecna sa porodicom..
Nerazmisljam da se vratim iz svima nama znanih razloga,jer svi znamo kakva je suituacija na Kosovu...
Nemam vise sta da kazem,samo sam jako tuzna kad pomislim da nisam vise u zemlji koja je bila moj zivot Crying or Very sad
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 23, 2004 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nekako sto sam duze u nemackoj to je nostalgija sve veca i veca. A naj gore je kad odem kuci na odmor , onda uvek nadjem neki razlog da bi produzio odmor:) tada mi naj teze pada da se vratim ovde. A o povratku kuci cesto razmisljam , dali cu se vratiti ili ne to jos ne znam , ali mislim da cu se vratiti kad zavrsim faks. Zato sto se ovde nekako ne osecam srecnim. Ali treba prvo zavrsiti faks pa cemo onda videti sta i kako.
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 23, 2004 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da me hvata nostalgija,ipak sam dole odrasla,skoro sva familija mi je dole.Ali znam da se necu vratiti,jer moja deca su ovde rodjena,ovde ce zavrsiti skolu,a ko zna gde ce tek ona zavrsiti.Sigurno ne dole u Arandjelovcu ili Beogradu,eventualno u Banja luci.Koliko god da imam tu nostalgiju za svojom domovinom i svojom familijom,drustvom,odlucila sam biti tu gde i moja deca.Moji unucici.Izgleda da isuvise neki put gledam daleko u buducnost,ali sta cu......

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja iskreno i ne osecam neku posebnu nostalgiju za zemljom.....Ne pada mi na pamet vracanje....Ovde sam se navikla...dobro mi je....
jedino mi fali drustvo i familija.....ali ne moze se sve imati u zivotu , pa se navikavam na tu cinjenicu....Vazno mi je da mi se deca ne pate, da imaju Normalne uslove za zivot, da imaju pre svega neku perspektivu....

_________________
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 5:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nostalgija, naravno da me vuce nostalgija zelja za onim lepim sto je bilo i vise ga nema, a tesko i da ce ga biti. Rekoh vec lepo mi je ovde moj sin ovde uci skolovanje je mnogo mnogo bolje nego u Srbiji bla bla bla ima i ovih i onih razloga a kada bi Srbija mogla biti onakvom kakvom je ja zamisljam sigurno da bih se vratila, sada ne. Nikako. Samo u posetu.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i suvise volim svoju zemlju , ljude u njoj , vazduh u njoj , vodu u njoj, hranu u njoj, da bih mogao da budem zadovoljan van nje ! i zivim za dan kada cu ponovo biti tamo odakle sam pre predugih 12 god. otisao !

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, pa bas da vam se pozalim kao poseban slucaj izlecenja od nostalgije. Vratih se pre tri meseca iz Amerike. I ljudi moji, sta da vam kazem. Valjda nisam bila previse ocajna da ostanem; verovatno ni dovoljno rezignirana svim glupostima i manjkavostima zivota u Srbiji i secanjima na Slobu grdobu, Arkanoida, Dzidzimidzija i ostale svete likove nase istorije zakljucno sa ''malim iz Kumrovca''; mozda je razlog i to sto tamo nisam imala priliku da radim od jutra do mraka da bih realizovala samo ambiciju za poslom;mozda mi je ovaj ajvar mirisao vise od kalifornijskog kavijara, mozda nisam dovoljno mrzela svoje komsije koji mi nisu dali da spavam po podne; sigurno sam malo blesava pa mi ovde ne smeta sto telefon zvrcka do ponoci, a ne zovu iz banke; izgleda da vise volim da pesacim nego da svuda moram autom; seljak u dusi vise voli da plevi papriku kraj morave nego da moze samo jednom nedeljno u kupovinu; mozda mi je lepse kupanje u Dunavu nego ono u Pacifiku; volim kad me prodavacice i poznanici ne pitaju iz kurtoazije kako sam, a da ne ocekuju nikakav odgovor; izgleda da mi ne smeta ni kada mi drustvo svrati ne najavljeno bas kad nekuda krecem; valjda volim da se mucim i rastezem od prvog do petnaestog u mesecu platu; valjda sam bre malo opicena i fali mi neka daska u glavi; il sam otisla previse matora da se navlacim na neke druge mirise, vazduh, vodu...
Svakog sada razumem: kako one koji nece nikad vise da se vrate, tako i one koji jedva cekaju da dodju nazad, i one koji ne pripadaju vise nigde i ceo taj tamni vilajet...
Tu sam i srecna sam jer gde god da si na belom svetu sve zavisi kako ti je u glavi. Very Happy
 
Malena021
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 40

Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 924
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 31, 2004 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh, sta da kazem...nije mi bilo bas sve jedno kad pomislim na svoj grad, ljude...al vratila sam se i sad me bas briga Smile
 
ivana976
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 21 Dec 2004
Poruke: 41
Mesto: Vasington/novi sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DzudzusNeoplantus je napisao/la sledeće:
E, pa bas da vam se pozalim kao poseban slucaj izlecenja od nostalgije. Vratih se pre tri meseca iz Amerike. I ljudi moji, sta da vam kazem. Valjda nisam bila previse ocajna da ostanem; verovatno ni dovoljno rezignirana svim glupostima i manjkavostima zivota u Srbiji i secanjima na Slobu grdobu, Arkanoida, Dzidzimidzija i ostale svete likove nase istorije zakljucno sa ''malim iz Kumrovca''; mozda je razlog i to sto tamo nisam imala priliku da radim od jutra do mraka da bih realizovala samo ambiciju za poslom;mozda mi je ovaj ajvar mirisao vise od kalifornijskog kavijara, mozda nisam dovoljno mrzela svoje komsije koji mi nisu dali da spavam po podne; sigurno sam malo blesava pa mi ovde ne smeta sto telefon zvrcka do ponoci, a ne zovu iz banke; izgleda da vise volim da pesacim nego da svuda moram autom; seljak u dusi vise voli da plevi papriku kraj morave nego da moze samo jednom nedeljno u kupovinu; mozda mi je lepse kupanje u Dunavu nego ono u Pacifiku; volim kad me prodavacice i poznanici ne pitaju iz kurtoazije kako sam, a da ne ocekuju nikakav odgovor; izgleda da mi ne smeta ni kada mi drustvo svrati ne najavljeno bas kad nekuda krecem; valjda volim da se mucim i rastezem od prvog do petnaestog u mesecu platu; valjda sam bre malo opicena i fali mi neka daska u glavi; il sam otisla previse matora da se navlacim na neke druge mirise, vazduh, vodu...
Svakog sada razumem: kako one koji nece nikad vise da se vrate, tako i one koji jedva cekaju da dodju nazad, i one koji ne pripadaju vise nigde i ceo taj tamni vilajet...
Tu sam i srecna sam jer gde god da si na belom svetu sve zavisi kako ti je u glavi. Very Happy
e bas je sve tako bravo, ja sam ovde tek dva meseca ali se sa svim gore navedenim slazem. bravo
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam u nemackoj rodjena i sve bih dala samo da sam dole. razmisljam o tome da odem dole da zivim, ali dal ce se to desiti Question Question Question Question Question
sve je to lepo dok je odmor, ali mislim da je jako tesko ziveti dole u momentalnoj situaciji kakva je.evo ujak i ujna se javljaju non stop da im saljemo pare jer oboje po 4 meseca nisu dobili platu, pa moji size kad spomenem da hocu da idem dole da zivim.cesto ali ne previse me hvata nostalgija meni dosta da cujem neku pesmu cije reci pogadjau, da bih zaplakala.jako mi fali familija, drustvo, grad!

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Nostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  sledeća
Strana 1 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon