www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nostalgija
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
MPS-Zarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 72
Mesto: ...

madagascar.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mila55 je napisao/la sledeće:
samo kad odem dole, pa se vratim opet ovde, onda jedno deset dana samo patim

ja patim vec dva mjeseca....

ja sam rodom iz Hrvatske, ali jedva cekam da skupim neke pare pa da se preselim u Srbiju

dosta mi je Holandije i svega...


 
dinamit13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Okt 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pomislila sam da cu je i ja imati.....ali ne....ako covek nesto cvrsto odluci mora biti jak da bi sve podneo pa i nostalgiju.....nostalgicna sam samo prema svojim roditeljima....glave gore to je zivot
 
magdalenar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Nov 2006
Poruke: 64

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[E, pa bas da vam se pozalim kao poseban slucaj izlecenja od nostalgije. Vratih se pre tri meseca iz Amerike. I ljudi moji, sta da vam kazem. Valjda nisam bila previse ocajna da ostanem; verovatno ni dovoljno rezignirana svim glupostima i manjkavostima zivota u Srbiji i secanjima na Slobu grdobu, Arkanoida, Dzidzimidzija i ostale svete likove nase istorije zakljucno sa ''malim iz Kumrovca''; mozda je razlog i to sto tamo nisam imala priliku da radim od jutra do mraka da bih realizovala samo ambiciju za poslom;mozda mi je ovaj ajvar mirisao vise od kalifornijskog kavijara, mozda nisam dovoljno mrzela svoje komsije koji mi nisu dali da spavam po podne; sigurno sam malo blesava pa mi ovde ne smeta sto telefon zvrcka do ponoci, a ne zovu iz banke; izgleda da vise volim da pesacim nego da svuda moram autom; seljak u dusi vise voli da plevi papriku kraj morave nego da moze samo jednom nedeljno u kupovinu; mozda mi je lepse kupanje u Dunavu nego ono u Pacifiku; volim kad me prodavacice i poznanici ne pitaju iz kurtoazije kako sam, a da ne ocekuju nikakav odgovor; izgleda da mi ne smeta ni kada mi drustvo svrati ne najavljeno bas kad nekuda krecem; valjda volim da se mucim i rastezem od prvog do petnaestog u mesecu platu; valjda sam bre malo opicena i fali mi neka daska u glavi; il sam otisla previse matora da se navlacim na neke druge mirise, vazduh, vodu...
Svakog sada razumem: kako one koji nece nikad vise da se vrate, tako i one koji jedva cekaju da dodju nazad, i one koji ne pripadaju vise nigde i ceo taj tamni vilajet...
Tu sam i srecna sam jer gde god da si na belom svetu sve zavisi kako ti je u glavi]

Prelistala sam sve komentare, ovaj me se posebno dotakao, i s tako istinitim krajnjim zakljuckom, sve zavisi kako ti je u glavi. Ja sam od skora u inostrantvu, svega 6 mjeseci i jos uvijek nije izvijesno hocemo li ostajati trajno ili ne, jer naravno od zaposlenja sve zavisi a to ne ide bas sve po planu. Nikada nisam zeljela otici, iako sam imala vise prilike nego mnogi bas kada je svak htio otici. Moj muz je svijetska ptica i boravio je vise puta vani, a sada nas je njegov trenutni posao doveo u Svicarsku. Ja sam se lomila pred sam odlazak, ali sa svih strana su samo stizali argumenti u prilog tome pa sam se i salomila. Ajde da barem pokusamo rekla sam, uvijek se mozemo vratiti. Samo cvrstom voljom i bukvalno ogranicavanje razmisljanja o kuci uspijevam da balansiram tu nostalgiju, jer sam strasno nostalgicna osoba i jako vezana za porodicu, svoje dvije sestre koje su mi najbolje prijateljice. One me cesto i ohrabre jer se cesto cujemo i onda manje osjecam tu razdvojenost. Pomislim, Svicarska ipak nije daleko, cak je jedna od blizih zemalja u Evropi kad se vec nalazis u inostranstvu i ako dobro zivis uvijek mozes otici kad se pozelis. ALi isto tako znam, da je to vrijeme provedeno tamo ograniceno na svega par sedmica godisnje i da je tvoj zivot u stvari drugdje, pa me zaboli sama pomisao da mi ovo jedno dijete koje imam ili buduca koja se mozda ovdje rode odrastaju kao stranci, da se ne druze sa djecom mojih sestara kao sto smo uvijek mastale, kao sto sam ja odrastala. A kasnije i ako odlucim da se vratim i da budem mogla imati dobar zivot kuci, sta mi vrijedi ako mi se dijete/djeca ovdje odomace i ovo shvataju kao svoje. Da njih tjeram da se vracaju bilo bi okrutno i sebicno,ako to ne zele, a ja da odem daleko od svoje djece je suludo, moja je domovina/otadzbina prije svega tamo gdje mi je porodica. Kako je i dalje upitan taj nas ostanak i moje su emocije podvojene, borimo se da ostenemo radi bolje buducnosti, radi djeteta, a opet mi potajno drago sto ne ide po planu jer se onda moramo vratiti, a u dubini duse mozda to ipak vise zelim.
Kako god bilo uvijek ce biti dilema, uvijek ce biti ono sta bi bilo kad bi bilo. Znam samo da nije lako i da umije biti jako bolno, mracno i na trenutke bezizlazno, a sitnica je dovoljna da izaozve cijelu tu lancanu rekaciju, i lavina samo krene, potmula, teska i kao da se iznutra raspadas. ALi ja cutim o tome svima pa i svom muzu kad me uhvati, nalazim nacine da to odagnam, da kroz svoje dijete uvijek gledam zivot s pozitivne strane i da nastojim uzivati upoznajuci novi kraj i nove ljude. Da me to obogati i nauci necemu, ostala ja tu ili ne. Inace zivjeti zivot znaci biti hrabar u svemu, truditi se pronaci njegove lijepe strane gdje god da jesi i uzivati u njima koliko god mozes. Ja se pokusavam drzati te formule i nekako guram. Ali isto brojim mjesece, sedmice i dane do narednog odlaska kuci, i znam da ce tako uvijek biti.
Nakon ove teme itekako me hvata svaka moguca melanholija i nostalgija,skoro da mi se place, ali mi i lakse jer nisam sama, vidi koliko nas je i razumijemo se, to je vec nesto zar ne?!
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 15, 2006 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja trenutno imam bas krizu sto se tice nostalgije...iako pokusavam da se naviknem na sve ovo i da uhvatim neki ritam zivota ovde,nedostaje mi Srbija...i to previse...ovde se nekako osecam vezana,usamljena,onaj osecaj kada imas 100 ljudi oko sebe a sam si...zadnjih par dana mi je bas tesko,nekako stalno mislim na Srbiju,na svoju kucu,na ljude koje volim i koji su tamo...ovde mi je sve cudno,dosta stvari mi se ne svidja...zadnja 2 dana imam bas neopisivu krizu da se vratim kuci...Sad

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Nostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon