www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smrtna kazna
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 45, 46, 47  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cujem ovde stvarno svasta ...! Mislim da sam bio dovoljno jasan kad sam rekao da NIKO nikom nema pravo da oduzme zivot !
Ko moze da ti da to pravo ?! Samim osudjivanjem na smrt postajes i sam ubica ...zar ne ?! Gde je tu pravda i ko je merodavan da odlucuje da li ce neko da zivi !? Zar da nam pravosudni sistem lici na onaj Americki ? Ja to kategoricki odbacujem !
Necemo valjda da vratimo smrtnu kaznu ili jos bolje linc i da celoj Evropi jos jednom pokazemo da smo mi Srbi najpametniji , a da su svi oni koji nemaju smrtnu kaznu u stvari u velikoj zabludi ?!
I jos jedno pitanje ...Ko je od vas bio stvarno u zatvoru da zna da je tamo kao u hotelu i da se gleda televizija ? E sa njim bih ja imao sta da popricam !
A ti Veco bi trebala da znas kao doktor , da za neke bolesne umove postoje odgovarajuce ustanove za lecenje ... mislim pre nego ih posaljemo na giljotinu !
Ne kazem da nema onih koji su neizlecivi ...ali za njih brate dozivotnu pa neka trune ! Takvima je smrt nagrada !




Poslednja prepravka: gazda_djole datum Ned Okt 24, 2004 2:57 am; ukupno izmenjena 1 put
 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Car lepo rece da bi svako o ovome drugacije razmisljao da se nesto desilo nekom njegovom...i to je skroz na mestu!!!!!

Strpati nekoga u zatvor i "gledati u pasulj" da li ce on da pobegne iz istog ili ce biti pomilovan i ponovo na slobodi!!!

Ovde je ne moguce biti iskljuciv, i treba razgraniciti stvari, ne mogu "isto" biti kaznjeni lopovi i prevaranti i ubice i siledzije!!!

_________________
O, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane, nikad
Nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ko ti kaze da se nekom od nas vec nije desilo ?!
 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ja znam mnoge kojima se nazalost desilo i sigurno nisu puni razumevanja prema UBICAMA i SILEDZIJAMA!!!

Robija je za njih, godisnji odmor!!!

_________________
O, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane, nikad
Nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da svako misli drugacije. Ja sam protiv smrtne kazne u sustini, ali znam da nebih bio protiv nje a da se meni tako nesto desi od onoga sto sam napisao.

Neznam, ne mogu da zamislim da neko bude proitiv smrtne kazne kome se tako nesto desilo, jednostavno mi tesko pada.... moguce je... sve je moguce.....

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde se prica o pravosudju i menjati misljenje u odnosu da li se desava tebi ili nekom drugome prelazi u pristrasno da ne kazem "navijacko" gledanje na stvari !
I ko u opste prica o istovetnom kaznjavanju lopova i ubica ?!
Mislim da je vise isuvisno objasnjavati neke stvari jer ce se diskusija pretvoriti u crtanje !
U ostalom zakon postoji ...i tu je da se postuje ! Izglasali su ga oni koje su Srbi birali i ja se iskreno radujem takvoj odluci ! Onima kojima to nije pravo neka i dalje predlazu u skupstini da se lopovima seku prsti !
Dovidjenja prijatno !
 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene ili neko ne kapira ili to ne zeli, a to vec nije moj problme!!!

Sagledati stvar iz svih uglova ne znaci biti pristrasan nego realan!!!

To je isto kao kada bi ja tvrdio da su takve odluke donete zato sto oni kojih donose zele da pomognu onima koji cine zlocin.......dakle maksimalno smesno!!!

"isto" znaci....u zatvor ide lopoc u zatvor ide ubica.....lopovoze da krade ceo zivot tj kad god je na slobodi i opet da bude ceo zivot u zatvoru, a ubica isto tako, i jedan i drugi mogu da pobegnu iz zatvora i da opet kradu ili ubijaju u zavisnost od interesovanja!!!

To sto su u Evropi takvi zakoni, ne znaci i da ih svi podrzavaju, a to sto je neko izglasao takav zakon ne znaci da je to pametno, barem se kod nas izglasava sve i svasta, a ni u Evropi nisu bez takvih slucajeva!!!

_________________
O, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane, nikad
Nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A to da bambusa kod nas ima koliko hoces ...to je istina ! I to ne samo u skupstini !
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne ulazeći u detelje oko toga kako se narod civilizuje i uči da poštuje zakone....pitala bih te samo jedno....imaš kćerke....kako bi kaznio onog ko bi im, daleko bilo, naneo ma kakvo zlo....da ne nabrajam na šta sve mislim...kakva bi kazna bila primerena???
I naravno da ne pričamo o menjanju mišljenja zavisno od toga da li se priča dešava tebi ili kome drugom...pričamo o principu...kako kazniti, pravničkim rečnikom rečeno, počinioce najtežih dela???
Pozivam u pomoć i lexa!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li ja nisam bio dovoljno jasan ili sta ?!
Protiv sam smrtne kazne i da sam ja sudija ili neko ko predstavlja zakon , ne mogu da zamislim da imam dva arsina ... za one koje poznajem i one koje ne poznajem ! Desilo se meni ili nekom drugom sve jedno je !
Zakon je jedan , a ovde se pita da li smo ili nismo za smrtnu kaznu !

vecadok je napisao/la sledeće:
Ne ulazeći u detelje oko toga kako se narod civilizuje i uči da poštuje zakone....
Pozivam u pomoć i lexa!


Veco , zar ne mislis da je ovo malo kontradiktorno ???

Veruj mi da se meni , ne daj boze desi .. isao bih svaki dan da gledam kako lagano trune !
Ubiti nekog zato sto je ubio .... e to mi lici na majku koja udara starije dete objasnjavajuci mu kako je to zato sto je ovaj udario mladjeg brata !
Vrlo pedagoski ...!
Gledao sam nedavno jednu emisiju na Francuskoj televiziji u kojoj je na platou bila prisutna vrlo interesantna paleta ljudi sa razlicitim misljenjima o smrtnoj kazni !
Interesantno je bilo da je vecina onih koji podrzavaju smrtnu kaznu , bila ujedno i za legalizaciju "euthanasie" (skracivanje muka teskim i neizlecivim bolesnicima) , pa se na kraju postavljalo pitanje : Zbog ceka onda skracivati muke bolesnicima tipa pedofila osudjujuci ih na smrt ???
Razmislite o tome pre nego sto vas osvetoljublje ponese !
Uzgred bih preporucio da se pogleda film "SEVEN" ! Za one koji ga nisu videli , vrlo poucan film koji indirektno dotice bas ovu temu !
U zemljama u kojima je smrtna kazna na snazi , veci je broj ubistava,silovanja itd. , tako da se moramo upitati sta je cilj svega ovoga?!?Smanjiti broj takvih manijaka ili reagovati impulsivno u zavisnosti dali se to desava nama ili nekom drugom , i postupiti po kratkom postupku ne razmisljajuci o uzrocima i posledicama !


Poslednja prepravka: gazda_djole datum Ned Okt 24, 2004 1:59 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam za nju, iz prostog razloga jer se desavalo da optuze nevinog coveka, izvrse egzekuciju da bi se nakon svega toga nasli dokazi da on to nije uradio.
Sem toga sta postizemo sto ubijamo, srozavamo se na nivo ubica. U narodu se stvara osecaj da je potpuno opravdano ubiti ako se za to ima osnova sto po meni nije u redu. Nema nikakve koristi od ubijenog zatvorenika, treba ga dozivotno muciti!
Osoba X izvrsi ubistvo/a i treba ga/je kazniti, ako se nabaci smrtna kazna onda nista nije postignuto...vracamo se na stari zavet "eye for an eye" a to nikako ne ide, ...onda nismo nista bolji od ubice. Najveca kazna je da osoba X ostane ziva i zivi uz mucenje sto fizicko (rad, maltretiranje) sto psihicko (saznanje sta je uradio/la) - ako ima naravno savest....
Situacija: osoba A ubije u frci lopova koji je upao kroz prozor njegove dece, ili profesora koji je silovao decu ili zenu ili njega/nju,...itd...
Osoba B masakrira dete ili ubije cuvare banke dok je krao...
i sada treba i A i B da imaju istu tu smrtnu kaznu?????
Treba raditi dakle na obezbedjenju i gadnim uslovima zatvora da nema sanse da neki idiot pobegne...
Glasam za ne, ali verujem da ima dosta ljudi koji misle da - nazalost vecina tako misli iz sopstvenog iskustva ...
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

izgleda da je na ovom forumu samo jedan vernik i to -gazda djole
valjda ste citali 7 smrtnih grehova-ne ubij je jadan od tih sedam Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Smrtna kazna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 45, 46, 47  sledeća
Strana 2 od 47

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon