www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smrtna kazna
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 45, 46, 47  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zašto sam protiv smrtne kazne:

1. Jer su moguće mnoge zloupotrebe;
2. Jer su nam se te zloupotrebe u Srbiji i drugde, već dešavale;
3. Jer stvarno niko nema pravo da oduzme nekome život, ...pa ni sudija.
4. Da ne spominjem da nije ni hrišćanski.
5. Jer mislim da nije civilizacijski.

p.s. Dedu su mi streljali komunisti posle II Sv. rata jer je biop "naklonjen" četničkom pokretu. Nekolicinu rodjaka pobili su četnici pod izgovorom da su "naklonjeni" partizanskom pokretu... Ostale su postreljali Nemci, jer im je trebalo da popune cifru u šabačkom logoru... Ovo su ratno-poratni primeri.

Ko kaže da danas nije moguće zloupotrebiti sud, smrtnu kaznu u neke druge svrhe?
Ko je to polaže ekskluzivno i isključivo pravo na istinu?

Ma hajte, molim vas...



_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neki ljudi jednostavno ne zasluzuju da zive. Nemam prava nikoga da osudjujem jer to nije moj posao ali na ovom svetu postoje takve zivotinje od ljudi.....gori i od najprimitivnijih zveri. To jednostavno i nisu ljudi !!! Kenjajte vi sta ocete,izigravajte moraliste i svetce.....ako je nesto zakon,ne mora da znaci da je to nesto sto je dobro. Za mene covek kog bi osudio na smrt nebi smeo da se razlikuje od zveri....to bi bilo kao kada bih zgazio bubasvabu.
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Roberto-NS je napisao/la sledeće:
Kenjajte vi sta ocete,izigravajte moraliste i svetce.....


Od kada neko ko ima svoje misljenje "kenja" ?!
Ajde da je to napisao neko drugi , ali kad je neko moderator ....mogao bi da obrati paznju bar na kulturno obracanje svima , bez obzira na njihov stav ! Ja vise necu posecivati na ovom forumu teme "sa mozgom" ...jer ocigledno toga malo ima ovde !
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Zašto sam protiv smrtne kazne:

1. Jer su moguće mnoge zloupotrebe;

Hogi, zar ne mislis da do tih zloupotreba moze doci i pored ukinute smrtne kazne ?
Konkretno mislim da se mozete osuditi pogresna osoba na dozivotnu kaznu.
Ja u sustini jesam protiv smrtne kazne, ali kao sto sam vec naveo neke primere, pravim tu razliku. Pravim razliku KOME preti smrtna kazna i ko TREBA da se osudi na smrt.

A sad par reci o smislu ove teme i ovog foruma, mislim da je vreme da se nesto i o tome kaze mada je malo offtopic al je ipak vezano za razvoj diskusije na ovoj temi.
Mislim da je smisao pokretanja ove teme bila da se svako izjasni i da svoje licno misljenje a ne da se kritikuju misljenja drugih.
Znaci svako kaze zasto je ZA a zasto PROTIV smrtne kazne i tu se moze razviti onda jedna jako informativna i jako interesantna diskusija.

Zato nastavimo sa diskusijom i drzimo se teme.

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Carski....kao i obično!!
Dakle, samo iznosimo svoja mišljenja, ne vređajući onoga ko misli drugačije!

A ono što sam htela da dopišem je i sledeće:
koliko sam obaveštena o pravosudnom, tj kaznenom sistemu, postoje i tzv zaprećene kazne.To je, kako sam shvatila, ono što, kako u Srbiji kažu, može da bude, ali ne mora da znači...Dakle, zašto ne bi mogla da bude za takva nedela zaprećena i smrtna kazna?To ne znači da će svaki silovatelj ili ubica i biti zaista osuđen na takvu kaznu.Ali, ostajem pri ideji da će možda neki ljudi, kad znaju kakve mogu da budu kazne, da ih učinjeno zlodelo može koštati i života, malo više mozga uključiti i razmisliti još jednom da li je išta toliko vredno?

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!


Poslednja prepravka: vecadok datum Ned Okt 24, 2004 11:34 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Car Dusan-Silni je napisao/la sledeće:
Hogi, zar ne mislis da do tih zloupotreba moze doci i pored ukinute smrtne kazne ?
Konkretno mislim da se mozete osuditi pogresna osoba na dozivotnu kaznu.

Znaci svako kaze zasto je ZA a zasto PROTIV smrtne kazne i tu se moze razviti onda jedna jako informativna i jako interesantna diskusija.

Zato nastavimo sa diskusijom i drzimo se teme.



1. Može se zloupotrebiti doživotna kazna, itekako. Ali se ne može počiniti još jedan zločin nad nedužnom osobom. Imamo u istoriji Afrike jedan svima dobro poznat slučaj, Nelsona Mendele. Da je osudjen na smrt, kako mu je zaprećeno, egzekucija bi bila izvršena i onda povratka ne bi bilo.
Ovako, čovek je posle 28 ili 29 godina izašao sa robije i nastavio i svoj život i rad. Ovo ti je još jedan argument protiv smrtne kazne.

2. Držeći se teme, izvinjavam se u ime onih koji olako i bez argumenata protrče forumom, izvrnu bez reda i smisla šta imaju i odu, a da pri tom i ne pogledaju šta pišu...

_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 24, 2004 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se izvinjavam na recniku....pretjero sam ga vala! Htedoh da napisem kako mi smeta kada ljudi zbog nekih pravila odstupaju od zdravog razuma. Nebih i crkvu sada da mesam u sve ovo ali mislim da i ona ima dodirnih tacaka sa temom. Verovatno je u tome i moj problem.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 10:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za ! za odredjene zlocine sve drugo bi bilo pomilovanje !

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde je postala praksa da cim neko ima suprotno misljenje spada u grupu ili "nenormalnih" ili "ne moralnih"!!!

Sta dobijamo smrtnom kaznom???

Pa dobijamo to da taj koji je to uradio nema ni jedan promil mogucnosti da to ponovi, ne zasluzuje da zivi i to je tacka!!!

Ko smo "mi" da nekome oduzmemo zivot???

Na to ne gledam na taj nacin, jer to je "samo" odgovarajuca kazna i nista vise, sve ostalo je ekstra povoljno!!!

_________________
O, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane, nikad
Nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da mnogi ljudi ovde ne shvataju da smrt nije najgora stvar koja se moze coveku dogoditi. Za neke monstrume bi smrt cak bio i spas. Pitam se sta li rade onima u zatvoru za koje se sazna da su silovali nekoga ili jos nesto mozda i gore!
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma takve osobe treba maltretirati i izivljavati se na njima Evil or Very Mad
Smrtnom kaznom bi im samo pomogli,a pritom nebih osetili bol...
 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 25, 2004 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U zatvorima opstaju oni koji imaju uticaj i novac, dakle, mogao je nekoga da ubije ili u tramvaju da ukrade nocnaik, svejedno, ako je "jak" ima extra tretman, a ako nije, onda je bivsi!!!

Mene samo zanima, sta se desava kada nekog masovnog ubicu ili silovatelja, osude na recimo 40 godina, sto je kod nas maksimum, a on pobegne posle dve godine, ili ako ylocin pocini sa 20, pa ga puste sa 50 zbog dobrog vladanja, a on se nista nije promenio, pa ponovi zlocin???

PS.Sa takvima nema rizika!!!

_________________
O, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane, nikad
Nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad kao Bane
Nikad, nikad kao Bane, nikad, nikad, nikad kao Bane
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Smrtna kazna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 45, 46, 47  sledeća
Strana 3 od 47

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon