www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smrtna kazna
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Citat:
Vidis. Recimo da netko naudi mojem djetetu, ubije moje dijete. Ja ZNAM sto mi je ciniti. Kad tad cu to osvetiti. Ubit cu tu osobu (ukoliko sam 100% siguran tko je to).


Ubit ćeš takvu kreaturu i izvršiti smrtnu kaznu. I bit ćeš ubica kojeg čovjek može opravdati, makar ja mogu.

---

I takav je sud ispravan, a ovaj drugi nije? Jedan možemo da opravdamo, drugi u ime države, sigurnosti, iskorjenjivanja Zla, ne možemo?


Naravno, vec sam objasnio razliku:

Citat:
Ali necu traziti od drugih, drustva, drzave, porotnika, sudca, dzelata, Alexa, Jellene, sefice itd... da to 'zadovoljsttvo' imaju umjesto mene.


Naravno, to nije ispravno, ali je u ovom slucaju moj osobni izbor, nakon kojeg bih se predao sudu i policiji. Pa sto bude, bude...

Time ne bih tebe a ni onog dzelata stavio u situaciju da prljate ruke, ili savjest.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da uprljam ruke time što sam za smrtnu kaznu nad jednim zločincem? Da me grize savjest što je neko ko je ubio, izmasakrirao, silovao, zapalio dijete, ubijen? Da osuđujem ljude koji izvrše smrtnu kaznu nad takvim čovjekom, krivim Državu i Zakon? Da uzmemo svi stvar u svoje ruke i ubijamo po narodnom "Oko za oko-zub za zub?"Neću imati problema sa tim ni malo i lako ću ja sa tim izaći na kraj, vjeruj mi. Nismo svi isti, neko može, neko ne. I to je sasvim u redu. Tvoji argumenti jesu jaki, samo ne mogu da dopru do svakoga. I lično, zaista bih voljela da se u mojoj republici uvede smrtna kazna. Samo što do toga, na moju veliku žalost, neće doći, bar ne za mog života.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Tvoji argumenti jesu jaki, samo ne mogu da dopru do svakoga.


Hvala.

(argumenti ni ne mogu ni doprijeti do onih kojima nije stalo do argumenata)

aureliano je napisao/la sledeće:

Naravno, to nije ispravno...


Ovo je bila glavnina moje poruke.

-----
Da li bi ti bila cista savjest da recimo pogube nevinog covjeka, i tek kasnije saznas da se to desilo, a toliko si bila za tu smrtnu kaznu?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po cemu su jaki argumenti..sto treba dati nadu monstrumu..da moze zatrovati nekoga sa svojim otrovom...
ili mozda da moze dati nadu...nekim manje okorjelim ubicama..da se promijene i da postanu ljudi..??? Shocked
ne osudju se svi na smrtnu kaznu..zna se ko se osudjuje na to..visestruke ubice , ubice zena i djece... Wink
i ne postoji ni jedno opravdanje da takve treba pustiti da zive.... Wink
zbog takvih kojima to nesto kao smeta..i koji se bore da se to ukine...sve vise je zlocinaca...
amerika nije nikakvo mjerilo..to je bolesna nacija..urodjeno im je u genima da u svakom "koljenu" mora da bude po jedan monstrum... Wink ja ih nazalost zbnam vise desetina...amerikanaca monstruma...
i samo u sastavu americkih vojnih jedinica, mogu da se nadju takvi monstrumi...
likovi koje nisu smakeli i uspavali...inekcijama..nego su im dali puscurine da ubijaju po svetu...
lako je sjediti doma ..u sigurnom i smisjati filozofije...
pitaj nekoga kome je neki okorjeli ubica ubio par clanova porodice ili jednog...sta oni misle
o tome kada ti kazes treba im dati nadu... Evil or Very Mad kakvu nadu..ne treba im dati da disu vazduh....
i to je to............

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izrezano ono sto nema veze s topikom.

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:

po cemu su jaki argumenti..sto treba dati nadu monstrumu
---
pitaj nekoga kome je neki okorjeli ubica ubio par clanova porodice ili jednog...sta oni misle
o tome kada ti kazes treba im dati nadu... Evil or Very Mad kakvu nadu..ne treba im dati da disu vazduh....


Ti izgleda nisi dobro ili nisi uopce citao topik, moje odgovore.

Gdje sam ja to rekao da treba okorjelom ubojici dati nadu? Pokazi!

Ili ne pricaj ono sto nije istina....

Jellena jedna Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pon Avg 29, 2011 9:51 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:


Da li bi ti bila cista savjest da recimo pogube nevinog covjeka, i tek kasnije saznas da se to desilo


Naravno da bi meni bila cista savest, jer ja i nisam pristalica smrtne kazne. :)

Mene zanima, kome ce na dusu da idu ljudi koji, kako aureliano kaze, su nevino osudjeni, pa ubijeni...?

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:


Da li bi ti bila cista savjest da recimo pogube nevinog covjeka, i tek kasnije saznas da se to desilo


Naravno da bi meni bila cista savest, jer ja i nisam pristalica smrtne kazne. Smile


Pitanje je bilo za Generaciju jer ona je ZA smrtnu kaznu.


*Mayche* je napisao/la sledeće:

Mene zanima, kome ce na dusu da idu ljudi koji, kako aureliano kaze, su nevino osudjeni, pa ubijeni...?


---

Citat:
(argumenti ni ne mogu ni doprijeti do onih kojima nije stalo do argumenata)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

isto onom kome na dusu idu oni koje je neko ubio a nikada nije otkriveno tko je to uradio...
mozda je to uradio jedan od onih...koje je zakon iliti drzava amnestirala...
a da ih je pogubila...ne bi se to desilo...

aureliano nesto sam procitao oko nade... Laughing Laughing Laughing a ja uvijek poludim..
kad neko kaze da treba nekome zlocincu dati nadu... Evil or Very Mad
izvinjavam se.... Wink

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:


Da li bi ti bila cista savjest da recimo pogube nevinog covjeka, i tek kasnije saznas da se to desilo


Naravno da bi meni bila cista savest, jer ja i nisam pristalica smrtne kazne. Smile

Mene zanima, kome ce na dusu da idu ljudi koji, kako aureliano kaze, su nevino osudjeni, pa ubijeni...?


Čekajte malo, ljudi! Pa nismo mi ovdje radi toga da nas grize ili ne grize savjest zbog onih koji bi, eventualno, izgubili život potpuno nevini. Ovdje je riječ o onima koji smrtnu kaznu zaslužuju! I jesmo li za to ili nismo, možemo ovako u nedogled...
Lično, naravno da bi me pojela grižnja savjest da neko nevin nastrada greškom sudstva ili Zakona, ali izaći ću ja sa tim na kraj kada vidim da je smaknut onaj koji ne zaslužuje da diše!!!
A što se tiče argumenata, do mene oni dopiru i uvijek mi je stalo do njih, samo svoje u ovom slučaju i temi smatram čvršćim i ne mogu se složiti sa tim da smrtna kazna ne bi trebala da postoji.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sta se desava sa dzelatom koji nevinog ubije? Jel i on ubica? I dal sad njega treba da ubijemo?

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:

aureliano nesto sam procitao oko nade... Laughing Laughing Laughing a ja uvijek poludim..
kad neko kaze da treba nekome zlocincu dati nadu... Evil or Very Mad
izvinjavam se.... Wink


Name problema.

Razgovaramo. Poludim i ja cesto.

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:

mozda je to uradio jedan od onih...koje je zakon iliti drzava amnestirala...
a da ih je pogubila...ne bi se to desilo...


Ma da... ajmo sad i mozda ovo, mozda ono. A mozda je i patka se pokakila pa netko se poskliznuo pa pao pa se ubio pa okrivili okrutnog ubojicu.

Ostavi mozda-mozda spike za Trach partiju.

*Mayche* je napisao/la sledeće:
A sta se desava sa dzelatom koji nevinog ubije? Jel i on ubica? I dal sad njega treba da ubijemo?


Pa po svim definicijama dzelat jest ubojica, ali (nazalost) sankcioniran od drzave.

I to je taj, jedan od, argumenata.

-------

Jao koja zamjena.

gkukolj je napisao/la sledeće:

Lično, naravno da bi me pojela grižnja savjest da neko nevin nastrada greškom sudstva ili Zakona, ali izaći ću ja sa tim na kraj kada vidim da je smaknut onaj koji ne zaslužuje da diše!!!


Kao... ajde pogubili su sad pravog ubojicu sto iskupljuje gresku jer su ubili nevinog?

OMG! Kako ovo nevjerovatno lose zvuci. Jednog nevinog za jednog koji jest kriv.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano on Pon Avg 29, 2011 10:17 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
A sta se desava sa dzelatom koji nevinog ubije? Jel i on ubica? I dal sad njega treba da ubijemo?


Naravno da je ubica, šta bi drugo i bio? Samo je to ubica po službenoj dužnosti i njega niko zbog toga neće osuditi. Ali, opet mi o nevinima! Ovdje je riječ o onim koji su krivi da krivlji ne mogu biti! I takve treba po kratkom postupku! I gotovo.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Smrtna kazna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47  sledeća
Strana 44 od 47

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon