www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smrtna kazna
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije on ubica on samo izvrsava naredbu...on je kao alat...
on je isto sto i poolicajac...koji puca u nekog gada ...da bi ga sprijecio da nekoga ubije... Wink
on je isto sto i vojnik koji puca u teroristu...da bi ga sprijecio da ubije nekoga..
da li mozda treba amnestirati i takve...pa sto su ubili bin ladena... Shocked
trebali su mu dati dozivotnu robiju...ubili su ga jer znaju..da je opasan previse dok dise...
i da ne postoji zatvor na ovome svetu iz kojeg neko ne moze da izmanipulise nekoga... Wink

eh aureliano sad se opet pravis naivan...
mozda je sumnja...i pod tm mozda su prvo osumnjicene ubice koje su na slobodi...i oni se prvo ispituju gdje su bili u to vreme..i tak...gledas li ti filmove... Laughing Laughing Laughing



_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Ovdje je riječ o onim koji su krivi da krivlji ne mogu biti! I takve treba po kratkom postupku! I gotovo.


Ne, ovdje je rijec o smrtnoj kazni kao instituciji, koja postoji kao institucija. Valja malo pratiti topik od pocetka.

A ta institucija ima veliku manu u sebi - bazira se na modelu pravde koji nije bezgresan.

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
nije on ubica on samo izvrsava naredbu...on je kao alat...
on je isto sto i poolicajac...koji puca u nekog gada ...da bi ga sprijecio da nekoga ubije... Wink
on je isto sto i vojnik koji puca u teroristu...da bi ga sprijecio da ubije nekoga..


I dzelat, i policajac, i vojnik... rade za drzavni rezim, zar ne?

Policajac koji ubije nevinog odgovara. I te kako. Dzelat - ne.

Vojnici svoje rade u ratu i ne bi trebali ubijati civile, barem po konvencijama. Jos jedan los model, naravno. Vojnik bi trebao odgovarati (priznajem, rijetko odgovara). Dzelat - ne.

Jasna definicija je da je ubojica onaj koji (ne)savjesno okonca zivot drugog covjeka. Kratko, jasno, razumuljivo.

Dakle, bilo tko tko savjsescu ili nesavjesno ubije drugog covjeka JEST ubojica. Kao sto je npr. onaj koji pijan vozi auto i ubije par ljudi...

Sta li je tu nejasno, da mi je znati.

Jedina bitna razlika je da Dzelatova ubojstva nikad nisu sankcionirana.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano on Pon Avg 29, 2011 10:37 pm; ukupno izmenjena 3 puta
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smrtna kazna nije institucija ...nego kaznena mjera, koja se izrice i izvrsava nad licima koja su pocinila
monstuozne zlocine..i koji kao takvi monstuozni..predstavljaju prijetnju po okolinu gdje god da su... Wink

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
smrtna kazna nije institucija ...


Nadam se da znas engleski:

definition of institution:
- Sociology - a well-established and structured pattern of behavior or of relationships that is accepted as a fundamental part of a culture, as marriage: the institution of the family.
- any established law, custom, etc.

Ajd prevest cu:

Definicija institucije:
- Sociologija: uspostavljen i strukturiran obrazac ponašanja ili odnosa koji je prihvaćen kao temeljni dio kulture, kao što je brak: institucije obitelji.
- bilo sto zasnovano zakonom, običajima, itd.



edit by skorpijica: suvisan komentar obrisan Wink ostavimo ocenivanja prosvetarima

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 1:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Ovo je bilo prvo vrijedjanje danas, ako si zaboravio:
Alexns je napisao/la sledeće:

Znam da nisi glup, zato prestani da se pravish Wink

To uopste nije bila uvreda vec sagledavanje cinjenica, namerno si se pravio da nisi razumeo shta sam zeleo da kazem i izvukao znacenje iz konteksta.. razlog ne znam niti me zanima, al' u Srbiji se tako kaze kad se neko pretvara da neshto nije razumeo.
Nije bitno koje se reci koriste, vec u koje svrhu, namera je bitna. Ja ti i finije reci mogu iskoristiti kao uvredu, da sam zeleo, al' to nije bila moja namera.


Shto se mene tica sva prazna zvakanja i prezivanja o "(laznoj)etici, grizi savesti i moralu" za mene su se zavrshila posle ovoga.

Za osobe koje selektivno biraju da odgovore na ono sto im se svidi, a ignorishu ono shto im se ne svidi ranije sam imao zivaca, al' sad nemam ni zivaca ni poshtovanja pa bi najbolje bilo da kad iste odluce da prestanu da se prave ludi(ako glupi vec toliko vredja) - da se jave. Kako to kazu u Srbiji, a primetio sam i u RS - Vozdra!

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 11:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A koja to pa institucija nema manu, moliću? I koja to institucija nema na sebi fleke smrti? Od zdravstva preko vjerskih institucija do braka, svaka od njih je opasna po život, a zakonski bi trebala da štiti život. I ne vidim razlog da ne postoji i institucija koja će se zvati ako treba i Smrtna kazna, samo neka je uvedu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako li je vama lijepo sto ste zasticeni od sefice. Vidi jedino se moji postovi crvene Smile

gkukolj je napisao/la sledeće:
A koja to pa institucija nema manu, moliću? I koja to institucija nema na sebi fleke smrti? Od zdravstva preko vjerskih institucija do braka, svaka od njih je opasna po život, a zakonski bi trebala da štiti život. I ne vidim razlog da ne postoji i institucija koja će se zvati ako treba i Smrtna kazna, samo neka je uvedu.


Znaci mana je tebi OK cak i kad rezultira namjernim gubitkom zivota nevine osobe? E pa, svaka cast...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Znaci mana je tebi OK cak i kad rezultira namjernim gubitkom zivota nevine osobe? E pa, svaka cast...


sta je sa onim nevinim ....koje je pobio neki od ko zna koliko ubica i koji je priznao to..
i koga je amnestirao neki jbn" obama",. berluskoni ili milorad dodik..ili onaj boris tadic i ivo josipovic...
i taj ubica amnestirani... nakon pet godina isto to uradi....ubije nekoliko nevinih ljudi...sta onda..
ako bi ti tu greskicu sistema iliti manu...prihvatio da bi spasio jedan zivot...cak i ako to sve
rezultira sa gubitkom deset zivota...e pa , svaka ti cast...

mislim...sta da ti kazem..smijesno mi je jer znam da imas pofino godina... Wink
a govoris ljudima reci tj...pises reci..da covjek ostane ovakav... Shocked
de malo se probaj spustiti, kod nas na zemlju.. Rolling Eyes
i probaj normalno razgovarati sa ljudima..
ovo je samo jedna tema...i rasprava..niko ovdje nije duzan da ostavi svoje misljenje..
ali tako isto niko nema prava..da ako se neko ne slaze sa njim 8 misljenjem) - vredja nekoga drugog ucesnika rasprave...
a ti si to juce uradio meni... pa alexu..pa sad gkukolj...i jos si prozvao neke
osobe...koje su samo ostavile koment...iznijele svoje misljenje....

toliko do mene..mozes reci sta god hoces..
ali smatram da ja nemam zivaca ...da se upustam sa takvim kao ti u bilo sta...

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prijatelju, svako od nas ima mane, tako i institucije i složili se mi ili ne, te mane prihvatamo i živimo sa njima. To tvoje "svaka čast" nisam očekivala zbog svog suprotnog mišljenja. Iznosim svoj stav po ovom pitanju, ne omalovažavam ničije mišljenje i ovo je sad zaista prešlo u prepucavanje svih nas, a to niti je cilj, niti namjera postojanja ove teme.
Podvlačim još jednom, dakle, jesam i bit ću za uvođenje smrtne kazne čak i po cijenu da Zakon počini grešku nad nekim nevinim. Ona je pod hitno potrebna ovdje na prostorima na kojima živimo mi, obični smrtnici..

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto sam vec rekao,protiv sam.Pricate o drustvu kao da tu vlada neki red i kao da tu ima neke logikle.Evo na primer eutanazija.Ljudi pate i umiru od neke bolesti za koju nema leka niti cega biti u skorije vreme.Svi znaju da ce covek umreti lagano u stravicnim mukama,a zakon koji propisuje ta ista drzava koja dozvoljava smrtnu kaznu,nedozvoljava eutanaziju i ako sam pacijent to zeli!Да ли је то нормално!?
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije ni to normalno, naravno. Mislim to da se neozakoni eutanazija,a onaj koji nije za smrtnu kaznu nije ni za eutanaziju, jer će uvijek naći razlog i postaviti pitanje:"A šta ako sutra, koji dan...bude lijeka?" Šta ako..." jer i eutanazija je ubistvo koje je ustanovljeno Zakonom, ali to je već neka druga tema. Ovdje nema ni smrtne kazne ni eutanazije a ja kao pristalica smrtne kazne, pristalica sam i eutanazije. Smrtnom kaznom riješavaš se bolesdnika, psihopata i mostruma kojima pomoći nema, a eutanazijom riješavaš bola onoga koji pati do nepojmljivih granica. U svakom slučaju, to jeste ubistvo, drugog imena nema, samo što se ja i slažem i podržavam takav vid ubistva.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2011 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Пошто често умем да будем садиста, ја сам апсолутно против смртне казне. То би било само олакшица сваком злочинцу. Ја бих га пре доживотно мучио и малтретирао него што бих га убио.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Smrtna kazna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  sledeća
Strana 45 od 47

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon