www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Atina...
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 9:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Renovirana ili ne, Atina uvek zrači nekim posebnim šarmom koji osvaja preko desetine hiljada turista svake godine.Ulične prodavnice, vinske taverne, radnje suvenira i antički spomenici koji se uklapaju sa zgradama bilo da su nove ili stare. Za turiste najveća avantura je ta što je većina atrakcija pristupačna, u strogoj centralnoj oblasti grada u krugu sa zaštitnim znakom, Akropoljem.

Oni koji dolaze u Atinu prvi put, smesta se upućuju na Akropolj. Jako je malo onih koji se ne srode odmah sa slikom ove citadele antičke Atine, smeštene visoko na vrhu ravne stene iznad grada.

Ovo je mesto gde je Atina i klasična grčka civilizacija počela kao i sedište kolekcije prelepih hramova, većina njih posvećena boginji mudrosti, Atini. Ruine očuvane do današnjih dana, datiraju jos iz 4. veka.

Posetioci će se sa teškom mukom penjati uzbrdo do ulaza gde stoje suveniri i obilaziti put kroz spomenike, Propilaju, gde je nakada u antičko doba bila umetnička galerija. Desno od ulaza je mali hram, Atine Nike, koji je rekonstruisan i obnovljen.

Sam Akropolj obuhvata četiri građevine.

-Partenona, najvećeg održanog spomenika dorske arhitekture. To je svakako najveća razglednica na Akropolju sa koga se pruža fantastičan pogled na Atinu. Hram je građen između 447. i 438. godine p.n.e. a potpuno dovršen 432. godine p.n.e. Hram krase mitološke scene rađanja Atine kao i rata između bogova, Atine i Posejdona oko imena grada.

-Iza Partenona je drugi hram, Erehtion, jonski hram sagrađen 420. godine p.n.e poznat po svom tremu sa karijatidama.

-Propileje je sagrađen između 437. i 432. godine p.n.e. Predstavljao je ulaznu kapiju u Akropolj.

-Hrama Atine Pobednice sagrađenog od belog mermera.

Postoji i muzej na Akropolju, gde se prikazuju neke dragocenosti hrama, međutim, većina arheoloških predmeta iz Akropolja danas su u britanskom muzeju u Londonu.

Šetnja je najbolji način da se doživi atmosfera Atine zato što je saobraćaj noćna mora. Otvoren je svakog dana od 08:00 do 19:30 časova.



_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 10:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Atina je najstrokaviji, najzaguseniji i najsumorniji grad u Evropi! Nema dusu! Saobracaaj OCAJAN, grad ocajno prljav, sumoran koliko ljudi lete ko muve bez glave! jedino sto je lepo u Atini, jesu istorijska mesta! Ostalo-uzas. Zivela sam (skolovala se jedan period tamo) u Atini nekih godinu i po, sve ukupno i pobegla, bukvalno! Nikada, ali nikada ne bih zivela tamo, pa taman da mi neko i plati! Birokratija im je ocajna, nema gore u evropi, zvanicno, gradska cistoca im je cesce u strajku, nego sto rade. Plate su im ocajne, a rade kao mravi. Klasicno izzivljavanje nad radnicima i to je ono sto svaki Grk priznaje. Jedino nasi ljudi ne pricaju takvu pricu, da mi je znati sto Very Happy ! Sto bi rekli Grci: mora da vole vise nasu zemlju od nas samih! Mr. Green
Sve u svemu, vredi posetiti Akropolj (pantenon), neke nocne klubove, Pirej, Glifadu i to je to! Wink

_________________


 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 02, 2006 9:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako bi bilo lepo da mogu na granici dobiti vizu i iz Turske produziti za Atinu...pusti snovi-na zalost.kakvo bi to lepo putovanje bilo!bugarska-turska-grcka-makedonija-pa srbija-i samo ne znam,da l da kupim karticu za foto aparat,jos jednu.nece mi biti dosta 500 slika..nikako Rolling Eyes

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
ljubavnica111
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 323
Mesto: corinthia

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bila sam za odmor jednom 5 dana u atini ..nikako nemogu opisati kako je tamo ljepo
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako netko vec planira ici u Atenu onda jedna vazeca informacija - Akropolis se trenutno restaurira, dizalice i radni strojevi su tamo pa malko i smeta.
Dobra strana Atene je meni KLOPA. Volim Grcku hranu.
Grad je neorganiziran ali je nakon Olimpijade malo cisci nego prije. U svakom slucaju grad koji valja posjetiti i koji ima svoje posebnosti i drazi...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nikos123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Jan 2004
Poruke: 2

PorukaPostavljena: Čet Sep 14, 2006 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Atina je je lijepa za provod, ali za zivot je haos.
Naravno ima lijepih (uglavnom za bogate) oblasti a ostali se guse u prasini...
Zivim i radim ovdje 3 godine.

Ima li jos ko na forumu ko je iz Atine?

Pozz svima
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj kad bih mogla tamo da idem na odmor,bi bilo super...jedan dan moram ici sto posto... New Spiral
 
Jelena-hn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 15 Avg 2006
Poruke: 82

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 24, 2006 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam bas velikuuu zelju da posjetim Atinu, brat mi je bio 2 puta i odusevljena sam i slikama i pricama, moram skupit pare da idem shto prijeee Smile
 
sub-zero
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 99

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam jos bio u atini, a jako bih voleo da odem! jako mi se svidja grcka kultura i umetnost i sve...
 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 3:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ucio i citao sam dosta o Atini
a posto mi je najbolji prijatelj grk
nadam se posjeti tom gradu
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oduvek sam zelela otici tamo ali nazalost nisam jos imala prilike.
Bila sam na Kritu ali Atina je sledeci grad na spisku Wink
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kakvo more, to je grad koji bih volela da posetim i da provedem leto u njemu
hvala na informacijama

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Atina... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon