www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narkomanija
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovi prvi su budale (makar se neko ovde nasao uvredjenim ako mi pojasni kakva je to zabava da zgutash speed ili svarish dzoint...) i o njima je suvisno govoriti. Kad toliko mozga nemaju da shvate sta je droga onda i nisu za bolje nego za motiku i veliku njivu krompira...

Problemi se ne resavaju tako sto prestanes da mislis o njemu vec tako sto stanes "face to face" sa problem i resis! Svako ko od problema bezi, trazi utehu u drogi, alkoholu je apsolutno nezrelo bice (ne pricam o onome ostavi vas devojka pa se to veche otkinete ko majke - al ako se SVAKO vece otkidate to je vec problem)... Dakle alkohol i droga nisu apsolutno nikakva resenja ni za jedan problem. Narkotik - narkomanija - narkoman ne znam zasto prezires kad to jesu (isto ko kad bi lopov reko da je za njega uvreda kad mu kazes da je lopov).

I zasto onda legalizovati drogu? Da bi se ovi prvi "dobro proveli" ili da bi ovi drugi "resili probleme"? Koja je razlika izmedju skrivenog i javnog narkomana? Ako legalizujemo drogu jel se nece vishe pucati u vene po mrachnim parkovima i ulazima zgrada? Khm.. kako da ne. Jel nece vishe pljachkati ljude da im uzmu pare za drogu, jel nece vishe obijati apoteke iz razloga sto nemaju para da kupe drogu? .... price za malu decu. Legalizovano ne znaci da smo mi bilo sta resili - samo smo ih ostavili da trunu sami a drzava koja bi taj problem trebala da reshi tako sto ce te ljude IZLECITI samo drogu dovodi u kontakt i sa onima koji bi mozda probali al nemaju gde da nabave i tako pravi josh narkomana....

Jednostavno ne postoji ni jedan iole pozitivan razlog za legalizaciju (osim da drzava ubira porez i od toga...)


 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 7:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Ne bi ja reko da je narkomanija bolest. Svako se svijestno odluči da če da uzme heroin ili nešto drugo slično. Bar se u ova doba zna u šta se upuštaju. Ne rodi nitko kao narkoman, i to nije neki virus illi genski poremečaj pa da kažemo da je bolest. Nije sve bolest što nije u skladu sa nekim normativima.


Ajde molim te prosvetli me pa,mi reci šta je narkomanija ako nije bolest.Narkoman koji recimo uzima 1-2 grama heroina dnevno već više godina,da ga ne uzme samo jedan dan...šta bi mu se desilo...raspao bi se od krize...i kome će da se obrati za pomoć ako više ne želi da uzima heroin nego lekarima koji će ga lečiti.
Jeste svako se svesno odluči da sam proba heroin ili neku drugu vrstu droge,i recimo ti nečeš probati uopšte,ja ču probati i reči ću nesviđami se a treći će probati i nastaviti i kada bude hteo da prestane shvatiće da nemože jer je postao ovisnik,a šta je ovisnik nego bolesnik koji ne može normalno da funkcioniše i razmišlja pre nego li uzme drogu.
Protiv sam narkomanije jer znam vrlo dobro šta je narkomanija,u mojoj familiji postoji dugogodišnji narkoman i mogu sa pravom da kažem da je to jako teška bolest...

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za mene je narkomanija društveni pojav, koji niju u skladu sa normativima modernog društva. Eto, jesil zadovoljna?!

Šalu na stranu. Ne, nije bolest. Pogledaj šta je bolest i onda reci jeli nakrkomanija bolest. Ovisnost i nemoguće normalno funkcionisanje mozga, trovanje jetri, dobijen virus od potrošenih igli, TO je bolest koja je pouzročena koriščenjem droga. Samo "trošenje" nije i ne može biti bolest, a ako tebi moram objašnjavati šta je to bolest, e onda ga ebi.

Ili da te ovako pitam: Trošiš li slatko? Voliš si slatko? Jedeš li čokoladu? Dnevno po par čokoladica, nešto bonbona itd! Jel to bolest? Nije, ali je bolest ono što može doći od prekomernog trošenja slatke prehrane: debeljina, povišanj holesterol, slab pritisak itd itd.

Nadam se da sam bio jasan i da češ shvatiti šta je bolest. Sad još samo čekam nešto, al o tom po tom...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Za mene je narkomanija društveni pojav, koji niju u skladu sa normativima modernog društva. Eto, jesil zadovoljna?!

Šalu na stranu. Ne, nije bolest. Pogledaj šta je bolest i onda reci jeli nakrkomanija bolest. Ovisnost i nemoguće normalno funkcionisanje mozga, trovanje jetri, dobijen virus od potrošenih igli, TO je bolest koja je pouzročena koriščenjem droga. Samo "trošenje" nije i ne može biti bolest, a ako tebi moram objašnjavati šta je to bolest, e onda ga ebi.

Ili da te ovako pitam: Trošiš li slatko? Voliš si slatko? Jedeš li čokoladu? Dnevno po par čokoladica, nešto bonbona itd! Jel to bolest? Nije, ali je bolest ono što može doći od prekomernog trošenja slatke prehrane: debeljina, povišanj holesterol, slab pritisak itd itd.

Nadam se da sam bio jasan i da češ shvatiti šta je bolest. Sad još samo čekam nešto, al o tom po tom...


Ne nisam zadovoljna,i narkomanija nije društveni pojav,nego bolest društva,što se opet svodi da isto...ali dobro svako ima svoje mišljenje i rasuđivanje o nekim stvarima i nebih dalje da se prepiremo oko toga jer bi samo počeli da idemo iz krajnosti u krajnost,a to ne vodi ničemu... Wink

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Za mene je narkomanija društveni pojav, koji niju u skladu sa normativima modernog društva. Eto, jesil zadovoljna?!

Šalu na stranu. Ne, nije bolest. Pogledaj šta je bolest i onda reci jeli nakrkomanija bolest. Ovisnost i nemoguće normalno funkcionisanje mozga, trovanje jetri, dobijen virus od potrošenih igli, TO je bolest koja je pouzročena koriščenjem droga. Samo "trošenje" nije i ne može biti bolest, a ako tebi moram objašnjavati šta je to bolest, e onda ga ebi.

Ili da te ovako pitam: Trošiš li slatko? Voliš si slatko? Jedeš li čokoladu? Dnevno po par čokoladica, nešto bonbona itd! Jel to bolest? Nije, ali je bolest ono što može doći od prekomernog trošenja slatke prehrane: debeljina, povišanj holesterol, slab pritisak itd itd.

Nadam se da sam bio jasan i da češ shvatiti šta je bolest. Sad još samo čekam nešto, al o tom po tom...


Po tvom rezonu onda ni dushevni bolesnici nisu bolesni .... oni samo nisu u skladu sa moralnim normama danasnjeg drustva! Uostalom, kako mozemo raspravljati sta je moralno a sta ne na tako visokom nivou kao sto je drustvo?

Ukoliko gledamo narkomaniju kao bolest drustva onda to nije bolest - ukoliko pak pogledamo narkomaniju kroz samog narkomana onda to jeste bolest i to u potpunom smislu te rechi....

A sto se tih cokolada itd... tiche - ako recimo svaki dan jedes cokoladice i onda godinu dana ne pojedes ni jednu? Nema kriza, nema poremecaja u organizmu sta vishe ima pozitivan uticaj na telo... Ostavljanje droge na samo telo nema apsolutno nikakav pozitivan uticaj na samo telu - sta vise mnogo je onih koji krizu ne prezive... I ne znam odakle ti uopste ideja da takve stvari poredis....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 12, 2008 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Narkotik - narkomanija - narkoman ne znam zasto prezires kad to jesu (isto ko kad bi lopov reko da je za njega uvreda kad mu kazes da je lopov).


Ok, ajde onda i svakog pushaca da zovemo masivnim trovacom ili nikotinskim zavisnikom.


Tebi je Mr.Bond (kao i uostalom svima ostalima) lako govoriti kako je nezrelo i glupo maskirati probleme drogom ali...jednostavno kada si u totalnom raskolu ne mislish toliko racionalno kao kada si u...pa ajde da kazem "extremno stresnim" situacijama.


I opet cu ponoviti - Da, jesam za legalizaciju. Inhalanti su npr. apsolutno svima dostupni, ako neko zeli da se drogira pronaci ce nacin da se zadovolji.Ovako kada bi to postalo legalno moglo bi (koliko toliko) da se kontrolishe prodaja i konzumacija.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 12, 2008 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emilli je napisao/la sledeće:
Ne nisam zadovoljna,i narkomanija nije društveni pojav


Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Po tvom rezonu onda ni dushevni bolesnici nisu bolesni .... oni samo nisu u skladu sa moralnim normama danasnjeg drustva! Uostalom, kako mozemo raspravljati sta je moralno a sta ne na tako visokom nivou kao sto je drustvo?


e tu sam vas čeko

i još:
Mr. Bond je napisao/la sledeće:
A sto se tih cokolada itd... tiche - ako recimo svaki dan jedes cokoladice i onda godinu dana ne pojedes ni jednu? Nema kriza, nema poremecaja u organizmu sta vishe ima pozitivan uticaj na telo... Ostavljanje droge na samo telo nema apsolutno nikakav pozitivan uticaj na samo telu - sta vise mnogo je onih koji krizu ne prezive... I ne znam odakle ti uopste ideja da takve stvari poredis....


Svaka vam čast... Zar niste shvatili poantu. Nigdje nisam reko da je uživanje čokolade i uživanje droga isto. Dao sam primjer. Šta je bolest a šta je uzimanje opijata ili čokolade ili ako hočete alkohola.

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Po tvom rezonu onda ni dushevni bolesnici nisu bolesni .... oni samo nisu u skladu sa moralnim normama danasnjeg drustva! Uostalom, kako mozemo raspravljati sta je moralno a sta ne na tako visokom nivou kao sto je drustvo?


dobar si, da vidiš kako je razmišljam, da znaš šta ja mislim.

A da ne bude da opet JA zakuvavam strasti, da se vratim ja na temu.

Narkomanija nije nikako dobra stvar, sa radikalnim idejama, sa riječima da je to bolest i da je treba izlječiti, ništa niste uradili. Sa odbacivanjem tih ljudi, samo ste pokazali kakvi ste vi. Ajmo malo u dubino problema da pogledamo. Zašto uopšte raja počne da uzima drogu od koje se poslje ne može riješiti? Koliko od vas se je to pitalo? Ne, uhvatili ste se moje čokolade.

Mjesto da pričamo kako bi mi mogli pomoći tim ljudima, vi/mi smo se odrekli njih i ostavili jih doktorima, jer to je bolest! Ako imate priliku, pitajte nekoga ko je hvala bogu prestao sa tim, pitajte ga ko mu je više pomogao. Dal su to bili doktori ili obični ljudi sa kojima su bili okruženi. Komune koje se "bave" tim, nisu komune doktora sa 6 godina medicinskog fakulteta (njima je lakše davati metadon), nego su to ili sveštenici ili jednostavno dobrovoljci koji su svoj život posvjetili tim ljudima, ne kao bolesnicima nego ljudima koji imaju problem.

I samo još nešto, da skrenem pažnju na moje pisanje i vaše "dobro" čitanje:
Prvo sam reko:
Konjanik je napisao/la sledeće:
Za mene je narkomanija društveni pojav, koji niju u skladu sa normativima modernog društva. Eto, jesil zadovoljna?!

a onda:
Konjanik je napisao/la sledeće:
Šalu na stranu...


Eto dragi moji. Čitajte pa onda pljujte Wink

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 12, 2008 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nadam se da tebi kao ni meni nije u interesu da se sad ovde raspravljamo, pljujemo itd... Komentar vezan za cokoladice sam dao jer sam po tekstu stekao utisak da ti to pokusavas da banalizujes i na nekom imaginarnom nivou cak izjednacis - pogresio sam.

Slazem se ja da da tim ljudima mnogo vishe pomaze pomoc okruzenja - obicnih ljudi nego pomoc lekara. Da moj prijatelj pocne da uzima drogu - siguran sam da ga ne bih ostavio na cedilu i okrenuo ledja. Medjutim sve su to stvari koje se rade NAKON sto pojedinac pocne da uzima drogu. Prevencija bi trebala da nam, kao drustvu, bude na prvom mestu. Moramo da sprecimo da bilo kome padne na pamet da uzme drogu a samim tim ce i trziste narkotika da pocne da slabi jer niko nece da se bavi poslom koji vishe nije profitabilan. Nisu narko bosovi vezani pupcanom vrpcom za taj posao nego ga rade jer trenutno u tome lezi kinta...

Dakle sta mi to mozemo kao drustvo da uradimo po pitanju prevencije? Legalizaciju nikako. Policija i da radi svoj posao opet nema nekog velikog efekta iz razloga sto ce droga uvek da nadje svoj put. Ja najiskernije recheno nemam ideju kako uspesno odrediti preventivne mere i sprovesti ih u delo... na potezu ste vi? Very Happy
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 12, 2008 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
...Dakle sta mi to mozemo kao drustvo da uradimo po pitanju prevencije? Legalizaciju nikako. Policija i da radi svoj posao opet nema nekog velikog efekta iz razloga sto ce droga uvek da nadje svoj put. Ja najiskernije recheno nemam ideju kako uspesno odrediti preventivne mere i sprovesti ih u delo... na potezu ste vi? Very Happy


E za ovo ti svaka čast. TO je ono pitanje koje bi mi morali sebi postavit. Prevencija od narkomanije je pravo pitanje. Jer bojim se da nije poslje kasno, mada možda sa druge strane i nije ni to kasno. Narkomanija je stvar koju treba spriječiti a ne lječiti. Zato sam i reko prije, poštenije od svih nas bi bilo da sebi postavimo pitanje ZAŠTO?... a ne kako?

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 12, 2008 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko sam ja shvatio iz tvojih i drugih postova mi vec znamo zasto - samo ne znamo kako ljudima da predocimo da ti problemi koje oni imaju NECE biti reseni drogom i kako da ih ubedimo da ne krecu na tu stranu?
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Koliko sam ja shvatio iz tvojih i drugih postova mi vec znamo zasto - samo ne znamo kako ljudima da predocimo da ti problemi koje oni imaju NECE biti reseni drogom i kako da ih ubedimo da ne krecu na tu stranu?


Reakcije ljudi na stres se u najvecem delu formiraju do prvih 40 meseci ljudskog zivota(to sam saznao pre pola sata). Cisto za opet vezano za onu prethodnu izjavu. Wink


Pazi, za odredjene zemlje u Evropi su vezani odredjeni problemi sa drogama, na primer u Engleskoj ogroman broj "mladih" je na exerima i oni nikako ne mogu da pronadju reshenje tog problema. Ako oni nisu uspeli sa "jednom boljkom" da se izbore do sada...Nije da sam pesimista ali realno (zlo)upotreba narkotika od strane ljudi nikada nece biti "iskorenjena". Edukacije ne pomaze mnogo kao shto nije pomagala ni sa alkoholom, ni sa cigaretama...Ostajem pri svom da je bolje da se legalizuje tada ce se bar pratiti shta se prodaje i kome ako nishta drugo.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aman ako se legalizuje sta sprecava neke nove klince da josh lakse dodju do droge?

Shto se pushacha tiche - da jesmo ovisnici ali FIZICKI ovisnici. Naucno je dokazano da pushenje ne stvara psihicku zavisnosti i odvikavanje od pushenja ne dovodi do smrti cak ni posle 40 godina aktivnog pushenja! Jes da ti pokida sve zivce i da si nervozan ko zmaj al nemash halucinacije, ne kriziras na nachin na koji to narkomani rade i na kraju krajeva ne dolazi do smrtnih posledica. Sa alkoholom je druga pricha ali opet NE tako drasticna kao sa drogom. Cinjenicu da postoje pushachi koji pushe po 30-40 godina i alkoholicari koji piju po 20-30 godina a da NEMA narkomana koji je uspeo da se aktivno drogira svaki dan i da prezivi 20-30 godina (ili postoje u tako malom procentu da se mogu smatrati i statistichkom greshkom) ne mozes promeniti i to je ono sto drogu izbacuje na PRVO i apsolutno NEDOSTIZNO mesto!

Narkomanija NE RESHAVA PROBLEME - kao ni alkohol ili cigare. Oni samo TRENUTNO stvaraju osecaj da nema problema a ja bih bas voleo da upoznam narkomana koji se drogira 2-3 godine koji ce mi reci da mu je droga resila sve probleme. E upravo je mozda u tome resenje problema - ispovesti narkomana su najbolja lekcija - bolja od bilo koje lekarske lekcije i gadjanja latinskim nazivima...

Neka oni koji hoce da uzmu drogu prvo procitaju knjigu "Djavo u prahu" - isterace im te sulude ideje iz glave...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Narkomanija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  sledeća
Strana 14 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon