www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narkomanija
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zlo je zlo, bilo ono malo ili veliko, nema razlike, ako ne uspesh da sprecish malo necesh moci ni veliko.


Jes da ce ovaj citat malo otici u offtopic ali ajde samo procitaj sta si napisao Wink
Citat:
Naucno je dokazano da pushenje ne stvara psihicku zavisnosti i odvikavanje od pushenja...

Citat:
Jes da ti pokida sve zivce i da si nervozan ko zmaj...


Samo toliko Wink

Citat:
Narkomanija NE RESHAVA PROBLEME - kao ni alkohol ili cigare. Oni samo TRENUTNO stvaraju osecaj da nema problema a ja bih bas voleo da upoznam narkomana koji se drogira 2-3 godine koji ce mi reci da mu je droga resila sve probleme. E upravo je mozda u tome resenje problema - ispovesti narkomana su najbolja lekcija - bolja od bilo koje lekarske lekcije i gadjanja latinskim nazivima...

Neka oni koji hoce da uzmu drogu prvo procitaju knjigu "Djavo u prahu" - isterace im te sulude ideje iz glave...


Ama j*bote dzaba knjige bre! Evo ti primer, gledam ortake koji su uvek bili xtra likovi, sportisti i to uspeshi kako su sada na igli...Shto je najgore oni su znali i sada znaju sve posledice!
Nije ni najmanji deo u edukaciji, mogli su da vide svaki dan na ulici posledice, ne zivimo bash u elitnom delu grada gde su svi operisani od svega, i...A ne znam, stvarno ne znam shta ih tera da idu dalje...ma padaju sve nize i nize...I da, svesni su toga dok su cisti ali...ne znam.

Citat:
Aman ako se legalizuje sta sprecava neke nove klince da josh lakse dodju do droge?


Nego shta cemo? Da nishta ne radimo, i ostavljamo ovako da ni ne pokushamo neshto da promenimo? Klinci od 13 godina vare, sa 16 vec na xerima/speedu, mozesh da kupish shta god ocesh gde god ocesh, shta ih sada sprecava?



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad bi narkomani koji ostave drogu bili samo nervozni mislim da bi im to bio dar sa neba Smile (da ne sirim dalje u offtopic)

Ne kazem da treba da ostane kao sad - daleko od toga. Najbolje i najefikasnije bi bilo da policija i sudovi rade svoj posao i sklone drogu sa ulice. Da trenutni narkomani bi upadali u krize ali bar ne bi bilo novih. E sad - skloniti drogu apsolutno sa ulice jednako je nemoguce kao i objasniti onima koji hoce da probaju da to ni slucajno ne rade. Resenje mora biti negde ... samo ga jos uvek niko od nas ne vidi! :S
 
bokiskroz
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Dec 2007
Poruke: 296
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
najbolje i najefikasnije bi bilo da policija i sudovi rade svoj posao i sklone drogu sa ulice.


kada bi oni zaista radili svoj posao, mozda bi se taj globalni problem sveo ma neki minimum. Nazalost, sto bi neki ljudi rekli: "kad rukama pretaces med, moras malo i prste da polizes". Znaci, dzabe akcije i sve to kad se zaplenjena droga ponovo preprodaje na ulici.

i da se vratimo na pocetak: nisam za legalizaciju nikad i nikako. Treba razmisljati o deci. Zamislite scenu: danas, sutra, tvoj klinac ide ulicom i naidje na frajera koji mu kaze: "probaj, ali nemoj da kazes tati i mami". Sutradan umesto da mu das za sladoled, ti mu u stvari das za paketic. E pa, znate sta momci sto ste za legalizaciju: ja ne zelim da taj uzas bude veoma lako dostupan mom detetu, a kamo li nekom drugom!



[Edit by :LOL:: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 13, 2008 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
I da se vratimo na pocetak: nisam za legalizaciju nikad i nikako. Treba razmisljati o deci. Zamislite scenu: danas, sutra, tvoj klinac ide ulicom i naidje na frajera koji mu kaze: "probaj, ali nemoj da kazes tati i mami". Sutradan umesto da mu das za sladoled, ti mu u stvari das za paketic. E pa, znate sta momci sto ste za legalizaciju: JA NE ZELIM DA TAJ UZAS BUDE VEOMA LAKO DOSTUPAN MOM DETETU, A KAMO LI NEKOM DRUGOM!


Dragi moj vec sada je samo shto se to ne vidi na prvi pogled. Nisam ni ja znao sve dok nisam video sopstvenim ocima koliko ljudi na tako malo prostorno gledanoj lokaciji prodaje. Heh, cak i preko puta stanice policije, najlakshe je prikriti tajnu ako je pokazesh u javnosti.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
bokiskroz
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Dec 2007
Poruke: 296
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U redu je ovo sto si ti rekao, ali ja jednostavno nisam za to i ne zelim da budem popustljiv na ovakvu temu. Zelim da ostanem apsolutno konzervativan i da kazem NE drogama u potpunosti. Covece, gledam klinca iz komsiluka, ima dve godine, znas kako je sav super skroz. Zamisli da se upropasti jednog dana zbog nemoguceg nacina dostizanja nirvane.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bokiskroz je napisao/la sledeće:
U redu je ovo sto si ti rekao, ali ja jednostavno nisam za to i ne zelim da budem popustljiv na ovakvu temu. Zelim da ostanem apsolutno konzervativan i da kazem NE drogama u potpunosti. Covece, gledam klinca iz komsiluka, ima dve godine, znas kako je sav super skroz. Zamisli da se upropasti jednog dana zbog nemoguceg nacina dostizanja nirvane.


Veruj mi da je odvratno, gledao sam drugove sa kojima sam odrastao tako...I da, to su bili skroz ok likovi, nikada im nije nishta bilo potrebno da bi se istakli ili bilo shta ali...jedan je umro a dvojica tamane shta stignu, odvratno. Posle pocnesh da ih izbegavash zato shto ne mozesh da gledash i imash u glavi to da nishta ne mozesh da uradish. Veruj mi, nikada mi u interesu ne bi bilo da iko drugi sazna kako je to. Ovaj sistem odbrane sigurno ne funkcionishe, ne samo kod nas nego nigde u svetu...*ebiga, mozda sam previshe "radikalan" ali...za to sam da se makar neshto pokusha.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
bokiskroz
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Dec 2007
Poruke: 296
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
jedan je umro a dvojica tamane shta stignu, odvratno.

Sto se tice ovoga, tu smo, nazalost u slicnoj situaciji. Zivim na Vozdovcu, satro vreli asfalt i te fore. Pola komsiluka sa kojima sam igrao fudbal do cetvrtog razreda osnovne skole je 2 m ispod zemlje. Bez zezanja. Jedino sto su ti frajeri generacija '81, '80, pa nismo imali bas previse dodirnih tacaka da bi mi bilo sad nesto zao. Ogradio sam se od toga i boli me uvo za svakoga ko se zanima takvim stvarima. Zivot je toliko dobra stvar, steta sto neki misle drugacije.
 
RomEo_90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Sep 2007
Poruke: 338
Mesto: Loznica/Malmö

sweden.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 04, 2008 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

Ok, ajde onda i svakog pushaca da zovemo masivnim trovacom ili nikotinskim zavisnikom.


Tebi je Mr.Bond (kao i uostalom svima ostalima) lako govoriti kako je nezrelo i glupo maskirati probleme drogom ali...jednostavno kada si u totalnom raskolu ne mislish toliko racionalno kao kada si u...pa ajde da kazem "extremno stresnim" situacijama.


Je*i ga, gos'n' Bonde, covek ima pravo.. Ako je neko prosao kojekakva sra*ja u zivotu, onda sam to ja - spavao po klupama, u muriji, prodavao drogu, pio, pusio, pa cak sam bio stigao i do kokaina... Ne ponosim se tim, ali, kad si u problemima, kad te pritiska cinjenica da nemas, a treba da imas, po nekom normalnom misljenju, kad cujes mladjeg buraza kako place jer nema sta da jede, kevu kako place jer je dosla do te mere da nema cigaru da zapali, kad znas da si najbolji djak u skoli, a opet, to ti jos uvek ne donosi pare, kad moras trafike da obijas da bi imao za sutra cigare.... E, moj Bonde.... Ne mozes ti nista da kazes o tome, jer, ja kad sam prvi put uzeo marihuanu, bilo mi je lakse. Zaboravio sam probleme. Pa sam to radio oko mesec dana. Onda se pojavljuje tolerancija. Trebalo mi je nesto jace. Pa predjem na eksere. Pa posle predjem i na kokain. I to mi je cak pomalo i godilo. Oko 20 dana sam ja svaki dan po 3 grama uzimao. I onda, hvala Bogu sto ga poslao, najbolji drug me iscupa iz svega toga. Sad sam malo otisao u offtopic, ali, Alexns je 100% u pravu.

Sto se tice legalizacije - NE. Ne zelim da i ostali prolaze kroz ono kroz sta sam ja.Toliko
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 05, 2008 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

RomEo_90 je napisao/la sledeće:


Je*i ga, gos'n' Bonde, covek ima pravo.. Ako je neko prosao kojekakva sra*ja u zivotu, onda sam to ja - spavao po klupama, u muriji, prodavao drogu, pio, pusio, pa cak sam bio stigao i do kokaina... Ne ponosim se tim, ali, kad si u problemima, kad te pritiska cinjenica da nemas, a treba da imas, po nekom normalnom misljenju, kad cujes mladjeg buraza kako place jer nema sta da jede, kevu kako place jer je dosla do te mere da nema cigaru da zapali, kad znas da si najbolji djak u skoli, a opet, to ti jos uvek ne donosi pare, kad moras trafike da obijas da bi imao za sutra cigare.... E, moj Bonde.... Ne mozes ti nista da kazes o tome, jer, ja kad sam prvi put uzeo marihuanu, bilo mi je lakse. Zaboravio sam probleme. Pa sam to radio oko mesec dana. Onda se pojavljuje tolerancija. Trebalo mi je nesto jace. Pa predjem na eksere. Pa posle predjem i na kokain. I to mi je cak pomalo i godilo. Oko 20 dana sam ja svaki dan po 3 grama uzimao. I onda, hvala Bogu sto ga poslao, najbolji drug me iscupa iz svega toga. Sad sam malo otisao u offtopic, ali, Alexns je 100% u pravu.

Sto se tice legalizacije - NE. Ne zelim da i ostali prolaze kroz ono kroz sta sam ja.Toliko


A vidi ovako batice,da cujes par rijeci iskusnijeg :

Zapitaj se samo ovo :

- koliko si para dao na drogu a koliko si dao da pomognes majci i bratu

- koliko te droga udaljila od zivota

- koliko ti je droga uzela zivota

- sta si sada postao i sta si tek mogao postati

- koliko si radno,seksualno,fizicki i mentalno sposoban za zivot

- koliko i kako te zajednica u kojoj zivis posmatra

- koliko si bola prouzrokovao sebi i drugima

Ovo ne govorim da bi te osudjivao,nego da ti pomognem da shvatis kroz sta si prosao i sta ti tek predstoji.
Mlad si i naje*ao si u zivotu sto se da primjetiti,ali treba da se boris.

Istraj u borbi i ne dozvoli bagri da te opet uvuce u svoje kandze.

Toliko od mene,izvinjavam se ako je offtopic.

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
persidaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Maj 2008
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strasno zlo, ne znam resenje, nemam pomoc, ne znam kako bih izasla na kraj, uzasavam se....
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zlo koje vodi u propast...

počinje se iz zezancije, nastavlja jer 'pomaže' u begu iz stvarnosti a završava nekontrolisanom zavisnošću koje nikako ne može izaći na dobro... ali svako ima pravo da svoj život živi kako želi...

kakva crna legalizacija, ovom problemu našeg društva treba stati na put koliko je god to moguće...

_________________
~Duo de la muerte~
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne i nikada .koja legalizacija.pa holandija je nešto drugo,tamo je mnogo čega legalizovano ali opet nemaju smanjen broj korisnika teških droga.mada lično marihuanu nesmatram nikakvom drogom.svjestan sam da ne narušava zdravlje ništa više nego cigareta ili alkohol.
ali sam opet protiv legalizacije jer od te marihuane sve kreće.samo što bi onda država zarađivala novac i upropaštavala i ovako nenormalnu omladinu.
čisto sumnjam da bi neko imao koristi od toga sem guzonja.
mada onaj ko hoće da je koristi netreba mu nikakav coffee- shops.jer ima da je nađe gdje god se okrene mada manje u zadnje vreme jer se sve baziralo na teže droge.


RomEo_90 je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:

Ok, ajde onda i svakog pushaca da zovemo masivnim trovacom ili nikotinskim zavisnikom.


Tebi je Mr.Bond (kao i uostalom svima ostalima) lako govoriti kako je nezrelo i glupo maskirati probleme drogom ali...jednostavno kada si u totalnom raskolu ne mislish toliko racionalno kao kada si u...pa ajde da kazem "extremno stresnim" situacijama.


Je*i ga, gos'n' Bonde, covek ima pravo.. Ako je neko prosao kojekakva sra*ja u zivotu, onda sam to ja - spavao po klupama, u muriji, prodavao drogu, pio, pusio, pa cak sam bio stigao i do kokaina... Ne ponosim se tim, ali, kad si u problemima, kad te pritiska cinjenica da nemas, a treba da imas, po nekom normalnom misljenju, kad cujes mladjeg buraza kako place jer nema sta da jede, kevu kako place jer je dosla do te mere da nema cigaru da zapali, kad znas da si najbolji djak u skoli, a opet, to ti jos uvek ne donosi pare, kad moras trafike da obijas da bi imao za sutra cigare.... E, moj Bonde.... Ne mozes ti nista da kazes o tome, jer, ja kad sam prvi put uzeo marihuanu, bilo mi je lakse. Zaboravio sam probleme. Pa sam to radio oko mesec dana. Onda se pojavljuje tolerancija. Trebalo mi je nesto jace. Pa predjem na eksere. Pa posle predjem i na kokain. I to mi je cak pomalo i godilo. Oko 20 dana sam ja svaki dan po 3 grama uzimao. I onda, hvala Bogu sto ga poslao, najbolji drug me iscupa iz svega toga. Sad sam malo otisao u offtopic, ali, Alexns je 100% u pravu.

Sto se tice legalizacije - NE. Ne zelim da i ostali prolaze kroz ono kroz sta sam ja.Toliko



šta si uzimao po tri grama svaki dan kokaina.pa mora da si dobro zarađivao .20x3=60 punoli je to para za dvadeset dana.



[Edit by škorpijica: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Narkomanija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon