www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Palacinke
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~
::  
Autor Poruka
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ubila bih za palacinke!
Najvise ih volim sa dzemom od jagoda i sa medom.



_________________
 
RedStarGirl
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 307

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim palačinke sa eurokremom
 
vekic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Apr 2007
Poruke: 7
Mesto: Kula

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 05, 2007 11:10 am    Naslov poruke: Jos jedna mala tajna Na vrh strane Na dno strane

Palacinke su mnogo ukusnije ako u umuceno testo dodate kasikicu-dve vanilin secera.Predivno ce da mirisu...mmm.... Laughing
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2008 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja volim palacinke Very Happy
mmmmm......
najvise sa nutelom,plazmom,domacim pekmezom od kajsija ili kombinacija nutela,plazma,jagode Wink njamiii

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2008 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Ranije sam jela slatke, a poslednjih godina slane (to valjda ide s godinama Mr. Green ) Wink

Engleske (tunjevina, pavlaka, senf,...) u 'Peronu' u Kragujevcu 8) i klasične-šunka, kačkavalj i...ma sve slane Very Happy




joj ne podsecaj me Cool

u poslednje vreme tamanim sa eurokremom, ali sam uvek jela sa dzemom od kajsija

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 01, 2008 10:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palačinke sa sirom, zapečene.
Ovdje u USA imaju fenomenalne u IHOP restoranima. S 3 vrste sira, vrhnjem i slatkim od jagoda. Fenomenalno!
Također i izvanredne Florentinske palačinke s piletinom, šampinjonima i špinatom - sjajno.




_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 23, 2009 12:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaooo, palačinkeee... Very Happy Od malena su mi omiljeno jelo... Very Happy Razz Naučila sam ih praviti prije godinu, dvije... I mama me odmah naučila da ih okrećem 'u zraku', jednom rukom... Very Happy

Najviše volim zapečene sa sirom (sir, vrhnje, šećer, vanilin šećer, jaje - posložim palačinke, prelijem ih vrhnjem, šećerom i orasima te pečem 20-ak min) Exclamation

Zatim sa mljevenim mesom, nešto savršeno, a uz njih najbolje ide pire krumpir Exclamation

A torta od palačinki... Ajmeee... Razz Razz Razz
 
draganafan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Avg 2009
Poruke: 392

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 11, 2009 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palačinke obožavam,a najviše sa eurokremom,često ih napravim,mmmmm Laughing Laughing Laughing Razz

_________________
Još te volim još nisam ničija,još je u meni ljubav ko eksplozija...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 08, 2010 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Carske palačinke: Probajte 3 najslađa voćna nadeva


I od jedne tako obične poslastice, kakve su palačinke, možete da napravite gala desert. Za neodoljiv ukus palačinki, kombinujte sezonsko voće, kompote, džemove, likere...



MEDENE PALAČINKE S BOBICAMA

POTREBNO JE
kašika meda za svaku palačinku, 250 ml slatke pavlake, 50 g prah šećera, 200 g smrznutog miksa bobičastog voća

PRIPREMA
Ulupajte slatku pavlaku sa šećerom, pa na svaku palačinku namažite tanak sloj šlaga. Preko njega, u tankom mlazu sipajte kašiku meda, pa uvijajte palačinke. Služite ih sa ostatkom šlaga i pospite bobicama voća.



ČAROBNI KOMPOT FIL

POTREBNO JE
džem od breskvi, konzerva kompota od breskvi, 3 supene kašike šećera, malo rakije kajsijevače, kesica šlaga

PRIPREMA
Ispečene palačinke namažite džemom od breskvi, pa ih preklopite na četvrtinu. Na tihoj vatri karamelizujte šećer, pa, kada porumeni, dodajte čašu soka iz kompota i čašicu kajsijevače. Preklopljene palačinke s obe strane kratko prokuvajte u sosu i ređajte na tanjir za služenje. Preko palačinki poređajte breskve iz kompota i ukrasite šlagom koji ste pripremili prema uputstvu.





KNEGINJINA POSLASTICA

POTREBNO JE
Manja teglica slatkog od kupina, sok od dva limuna, kašika kristal šećera za svaku palačinku

PRIPREMA
Iscedite sok limuna i odstranite koštice. Preko cele palačinke pospite kašiku šećera i par kašika soka od limuna. Preklopite ih i svaku prelijte slatkim od kupina.



{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 01, 2013 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palačinke sa sirom u bešamelu



Sastojci:

8 palačinki

400 g mladog sira

50 g margarina

2 kašike brašna

2 jajeta

5 dl mleka

150 g kačkavalja

mešavina začine

ulje

Priprema:

1. U odgovarajućoj posudi sjediniti izmrvljeni mladi sir, jaja, 50 g rendanog kačkavalja i začine po ukusu te promešati da se dobije ujednačena smesa.

2. Na svaku palačinku staviti malo pripremljenog fila od sira. Bočne stranice saviti ka unutra kako fil ne bi iscurio, a zatim urolovati. Na isti način od preostalog materijala napuniti i ostale palačinke.

3. Posebno u manjoj posudi otopiti margarin pa dodati brašno i kratko propržiti. Potom postepeno dolivati mleko uz neprestano mešanje dok se ne zgusne. Pred kraj kuvanja dodati začine po ukusu.

4. Vatrostalnu posudu nauljiti i u nju poslagati punjene palačinke. Preliti ih bešamel sosom i posuti rendanim kačkavaljem. Peći u zagrejanoj rerni na 200 *C dok ne porumeni.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palačinke sa sladoledom

Volite sladoled? Volite palačinke? Ako ste ljubitelj slatkiša, evo sjajne prilike da spojite dve poslastice u jednu.



* * * Sastojci * * *

8.palačinaka

500 gr. jagoda, borovnica ili malina

3-4 kašike šećera

sladoled

šlag ili slatka pavlaka


* * * Priprema * * *



napraviti palačinke

voće koje se odabrali prokuvati sa šećerom

na svaku toplu palačinku staviti 2-3 kašike kuvanog voća i jednu kuglu sladoleda


Palačinku saviti i preko staviti malo šlaga ili slatke pavlake


Prijatno!


Pjenaste palačinke



* * * Potrebno za 4 osobe * * *


10.dkg brašna

2. jaja

1. žlica mlijeka

52.dkg maslaca

malo soli



* * * Za nadjev * * *






1 čašica likera

5 žlica SMS džem od suhih smokava s narančom

po želji – 1/2littre kreme od vanilije



* * * Priprema * * *


Brašno i jaja miješajte postepeno dodajući mlijeko, malo soli i pola količine maslaca. U glatku smjesu dodajte čašicu likera i u frižideru držite sat vremena.
Ispecite palačinke i tople ih premažite džemom od suhih smokava s narančom preko kojeg možete po želji namazati i tanki sloj kreme od vanilije.

* * * Presavijte u trokute i ukrasite trakicama narančine kore.* * *



Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 15, 2013 3:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palačinke - osnovno pravilo za smesu

Da ih napravite brzo i lako..,ovaj recept je jednostavan..ima i drugačijih,zavisi od podneblja i kakve pačinke pravite..

* * * Smesa za plačinke * * *

3 jaja

250gr brašna

1/2 litra mleka

2 kašike ulja

soli na vrh noža i

1/4 lira mineralne vode


sve se muti mikserom ... treba da odstoji najmanje 1/2 sata



Pohovane palačinke




* * * Potrebno:* * *


1/2 l mleka,

1/2 l vode,

2. jajeta,

malo soli,

brašna po potrebi,

1.kg. piletine,

2. glavice crnog luka,

so, biber, senf,


peršunov list,

kiseli krastavci



* * * Priprema:* * *


Umesiti testo za palačinke i ispeći ih. Palačinke peći tanko i ostaviti ih da se ohlade malo

* * * Fill:* * *

Obariti pola pileta (oko 1 kg mesa). Kada se piletina ohladi, odvojiti od kostiju i samleti na mašini za meso.

Oljuštiti 2 glavice crnog luka, sitno iseckati i propržiti na ulju.

Kad se luk uprži dodati samleveno pileće meso i još desetak minuta dinstati.

U izdinstanu masu dodati soli po ukusu, malo bibera, dve kašičice senfa i sitno seckanu vezu peršunovog lista.

Na kraju dodati 3-4 srednje rendana kisela krastavčica.


* * * Filovanje * * *

Na sredinu palačinke staviti kašiku fila i rastanjiti u obliku kocke velicine 4x4cm. Preklopiti levu i desnu stranu palačinke ka sredini, a potom odozgo i odozdo, tako da se dobije kocka.



Palačinke u obliku kocke slagati na tacnu s tim da im je preklop na dole. Ostaviti u frižideru da odstoje makar jedan sat , a onda ih pohovati.

. Pohovanje vršiti na klasičan način-najpre u brašno,
potom u razmuceno jaje.


Ovako pripremljene palačinke možete pripremiti i ranije i složene na tacni ostaviti u zamrzivač.

* * * Kada vam zatrebaju za posluženje izvadite ih iz zamrzivača jedan sat ranije i pred služenje ih samo ispohujete.* * *





Pohovane palačinke sa mlevenim mesom



* * * Potrebno je za 12 palačinki:* * *


- 300 gr mlevenog mesa

- 3 glavice crnog luka

- so i biber po ukusu

- prezle

- brašno

- 3 jaja




Kašiku nadeva staviti na svaku palačinku, uvijati ih kao sarmu, panirati u brašno, jaja i prezle i pržiti na vrelom ulju.

* * * Služiti uz kiselo mleko ili jogurt. * * *

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~ -> Palacinke Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 9 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon