www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Znacaj maternjeg jezika
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 04, 2004 7:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i jesu roditelji krivi,a ne deca Confused Evil or Very Mad


_________________
 
technozi_girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 33
Mesto: Austrija/Novi Sad

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Pa i jesu roditelji krivi,a ne deca Confused Evil or Very Mad
Nasa deca u INOSTRANSTVU veoma lose govore
srpski jezik.

Retko se krecu u drustvu sa nasim ljudima , ili ako vec su u
toj okolini oda uglavom negovore tacno ili se gadjaju padezima.

I nama se desava koji smo isli u srbiju u skolu da zaboravimo
pomalo gramatiku (hahah negledajte moje misaanje vidi se da sam
pomalo zaboravna sto se tice pravilnog pisanja).

Ali covek vredi onoliko koliko zna!!!

Lepo je da deca znaju Srpski jezik ili bilo koji sto vise to bolje za njega i u daljnjem zivotu lakse ce dobiti neki posao kad vide na primer da govori dva tri jezika ili vise.

Ali nazalost ima i iskompleksiranog naseg sveta koji se jednostavno STIDI da prica nasim jezikom (to ovde u austiriji poznajem dosta ljudi , koji se stidi neko ce reci da je "stranac" .

Nikad gde god da odes nikad nezaboravi zemlju odakle poticu tvoji koreni, tvoji preci nedaj da izumiremo kao narod nego da se nas jezik siri

_________________
Wenn du glcklich bist, bin ich es auch. Wenn du lachst, lach ich auch. Wenn du traurig bist, bin ich es auch! Und wenn du geil bist, ruf mich an!!
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 21, 2005 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Materni jezik je veoma vazan za nas i za nasu decu. Ja sam se ovde u Nemackoj rodio, tako da nisam bio dugo u prilici da idem u nasu skolu, jer je ondah poceo onaj rat dole. Do 3. razreda sam bio u YU-skolu i ucio sam folklor, ali posle toga sam sam pokusao da mi govor bude bolji. Medjutim nebih rekao da sam 100% u tome uspeo, ali kad sam dole na odmoru, niko nebih primetio da sam "stranac"! Cirilicu sam takodje sam sebe naucio, jer me uvek zanimalo sta pise o Crvenoj Zvezdi u "Vesti"-ma i bio sam prinudjen da naucim da citam to, da nebih druge ljude gnjavio. Kad budem imao decu, mi je vazno da znaju nas jezik, jer ima dosta primera u mome drustvu, da dosta nasi ne znaju nas jezik dovoljno i da ga mesaju sa nemackim. U svakom slucaju bi trebalo i tradicije da se zadrze i da se deci od malena pokaze sta nasu kulturu razlikuje od napr. nemacke! Mnogo crkve isto nude "veronauku" da bih deca ucila nas jezik i da vise saznaju o nasoj veri. Mislim da takve stvari trebaju ljudi vise da cene i da se vise bave s time! Nasa omladina ponekad tek pocne da uci nas jezik kad vidi da ne razume sve sto se napr. peva u nekim omiljenim pesmama, itd. ...

Pozzz.
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja deca govore srpski jezik. ne pohadjaju nikakvu dopunsku skolu jer je u Bratislavi ni nema, ali i da je ima ne bi imali ni vremena ni zelje za to jer i ovako imaju puno obaveza. Oboje pored skole idu i na treninge, sin - fodbal, cerka - umetnicko igranje. Oboje idu u slovacku osmogidisnju gimnaziju. Preko letnjeg raspusta su u Srbiji, kod babe i dede i to puno pomaze. Gramatika je problem, svakako.
 
LuUuJkA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18

japan.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

shta mene jako nervira je da ovde srpska omladina kad su "sami" prichaju nemachki, a ejdnom sam vodila jednu shvajcarkinju u jednu nashu diskoteku samnom i odjednom nijedan od njih ne zna da progovori rech nemachki...odjednom prichaju srpski...ili na rodjendanu moje rodjake je bila neki shvajcarkinja i opet isti scenario...ne verujem da je to bila namera,pre neki psihichki poremechaj...
 
miglj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 13 Feb 2005
Poruke: 7

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ciao

ja bih reko da je vazno da djeca pričaju maternji jezik.

Rođen sam u njemačkoj i pohađo školu u sh-jeziku.
Moje dijete sam isto naučio da priča maternji jezik.
Nadam se kad odraste da će pričati još uvijek svoj jezik.
 
oneangel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 35

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.....ne shvatam ljude cija deca neznaju materinji ili cak kad ni ne pricaju na svome sa decom, to mi se cini kao veliki gubitak za decu.....
 
kiki8574
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 10
Mesto: karlsruhe

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto nemam decu,mogu da govorim samo za mene.
ja sam rodjen pre vise od 30 godina u nemackoj,u kojoj i dalje zivim,a u nasu skolu nisam nikada isao.Srpski sam naucio od roditelja,jer se kod nas u kuci govori iskljucivo srpski.I ako nisam ucio u skoli cirilicu sam naucio sam sebe,citajuci novine i knjige,jedino pisati je ne znam,ali nadam se da cu i to kad tad nauciti.
Ima mnogo nasih ovde ,koji su slicno meni rodjeni ovde ,a veoma tesko natucaju srpski,sto je po meni velika sramota,jer njihova deca vec nece znati ni jednu rec.Retko ko od onih koje znam govori tako pravilno srpski kao ja (da ne ispadne da se hvalim),i ako ja napravim ponekad gramaticku gresku.
Jedino od mene znaju bolje oni koji su dosli zadnjih 10 godina za vreme rata,ali su oni vecinom zavrsili skole dole,pa je to valjda normalno.

Svi mi moramo da se trudimo da mi i nasa deca ne zaborave jezik i poreklo,jer je to nesto najstrasnije.
 
ICvorovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Jan 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2005 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozemo da ih teramo i molimo ali nemozes da to ocekujes od njih u tudjini
ipak, tv cini svoje i taj prokleti entertainment za siroke mase
 
darijanrijan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Feb 2005
Poruke: 25

vietnam.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2005 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NIikad, ali nikada ne smeju izgubiti nacionalni identitet, jer to je onaj ponos, ona snaga, ono sto te tera da zivis i da budes bolji od svih, da svetu pokazes ko si!!!
a nacionalni identitet, pa jezik, kultura, obicaji i VERA!
Srbija je nasa majka ma kakva je
 
sini52
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 10

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemam djece ali kad cu imati sve cu njima nauciti sta su moji roditelji meni (kultura, jezik, tradicija....)! Neznam bas sve ali sta znam naucicu to djecu moju
 
AnjaSwe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 1:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vazno je da znaju nas jeziiikkk !!! vazno !!!! e sad .... kultura dolazi iz vaspitanja a mogu da pohadjaju bilo koju skolu - nije vazno kojaa !!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Znacaj maternjeg jezika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 2 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon