www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Znacaj maternjeg jezika
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
zeenmc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 28 Mar 2005
Poruke: 186
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 26, 2005 8:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Maternji jezik je veoma bitan da bi znao odakle si,svi moji rodjaci iz dijaspore znaju koliko toliko srpski,ne 100% ali makar 80% jezika,a ako nesto neznaju neku rec tu je Engleski da zapomogne

 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je mternji jezik bitan Ja mojoj maloj ne dam da u kuci prica nemacki a van kuce moze kako hoce
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I te kako da je bitan! Nema razloga da djeca ne mogu pricati sa familijom koji su ostali jos tamo. To je van pamet.

Ja cu moju djecu uciti srpski jezik da ih 'ceo svet razume' Wink
 
pingonbh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Dec 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

djete mi prica bosanski skoro dobro kao i engleski.
ide u bosansku dopunsku skolu.
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 21, 2005 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sto se jezika tice je normalno od osobe do osobe. Mene je majka dankinja i naucila je srpski, tako da mi kod kuce pricamo i jedno i drugo.Najmladja sestra je imala devet mjeseci kad je dosla u Dk i nezna bas ono 100% da prica, ali sve razumije sto joj se kaze. A imam i prijatelja iz SCG koji kad te sretnu ili kad te nazovi/ili ja njih pricaju samo danski. ja ih pitam na srpski kako si, ovo-ono, ali odgovaraju na danski. jedan moj drug i kolega ima sina i kcerku i njih dvoje neznaju dvije rijeci na nas progovorit. Sto on kaze nece nikad ic´ dolje. Ipak milim da je zalosno tako nesto. Ipak iako neki imaju takvo misljenje da se nikad nece vratit kuci lijepo je znat svoj jezik.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 29, 2005 3:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dece jos nemam, ali maternji jezik ce biti veoma bitan. U kuci ima da se prica srpski, a na ulici nek pricaju koji kod hoce.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Dana_LA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Nov 2005
Poruke: 44

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 29, 2005 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je veoma bitno da djeca znaju gdje su im korijeni i da nauce svoj jezik
 
ravangrad025
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Dec 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 29, 2005 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cao kod mene je jopet malo drugcija situacija misljena.
u sustini to sve zavisi od roditelja kako oni svoju decu uce u mojoj familiji se zna kojim se jezikom prica i koji je maternji jezik.
 
makedonce78
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 102
Mesto: vo izguben svet

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja vidim po mog muza i njegove prijatelje. Katastrofa im je maternji jezik. Moja 4 godisnja cerka bila je u Skoplju 3 meseca i naucila makedonski kao da je tamo izrasla. To je sve super. Sada bezi i krije se od americke dece, zato sto ne zna jezik tako dobro. Znam da bice problema i u skoli. Samo bojim se jednog - svi kazu da kad podje u skoli pricace samo engleski. E, ja to necu dozvoliti

_________________
"We live in an age when pizza gets to your home before the police."

-- Jeff Marder.
 
muzikkico
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 9

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno se slazem s ostalim clanovima..
Nije lako objasniti dijeci sve u kratko vrijeme ali s malo truda mislim da to ide, najgore kad i roditelji kuci pricaju njemacki onda dijete nema od koga ni da nauci, tako nije ni cudo kad totalno lose prica svoj jezik.... A nezenam koliko god da zna npr, njemacki jezik stranac ostaje stranac... Nekim se to i po izgledu vidi
 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 15, 2006 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam ga dobro, imam malo gresaka u pisanju
ali sam zadovoljan. A mislim da bi i djeca nasa trebala
da ga znaju perfektno, kao i jezik drzave di zive,
bolje im je za posao.....
 
maxifax
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 77

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 8:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da je vazno da nasi potomci pricaju nas jezik, pa sad da li ga samo kuci uce ili srpske skole pohadjaju, to je druga stvar- bilo bi najbolje da pohadjaju skole ali ipak je dovoljno da ga znaju
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Znacaj maternjeg jezika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 6 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon