www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Znacaj maternjeg jezika
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 2:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cesto srecem roditelje koji se ponose sto im djeca nerazumiju nas jezik Rolling Eyes

Trebali bi se stiditi ove svoje gluposti.


 
A n U b I s
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 534
Mesto: Prokuplje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 8:55 am    Naslov poruke: Re: Znacaj maternjeg jezika Na vrh strane Na dno strane

Yasmin je napisao/la sledeće:
Koliko vam je znacajno da vam deca govore nasim jezikom!!!
Da li pohadjaju nase specijalne skole ???
Koliko ste ih naucili o nasoj tradiciji i kulturi???
Koliko vam je vazno da oni to znaju????


Nemam dece ali imam striktno misljenje oko toga.

1. Puno
2. Ne posto ih nemam
3. Jos uvek nista
4. Morace sve to da znaju jer ce biti Srbi i ako zapostavimo nasu kulturu i nase obicaje onda i nestajemo polako kao narod.

Mislim da je to sve veoma bitno

_________________
"S v E j E d O z V o Lj E n O"

:plavakapa:
 
nera100
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 87
Mesto: austrija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dijeca prvo treba da nauce maternji jezik,to cak tvrde i pedagozi zatim jezik u kojoj se zemlji nalaze.Materni jezik je bitan,treba da znaju svoje porijeklo,mada je to tesko objasniti dijeci ali vremenom,oni brzo uce.
 
tascha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2006
Poruke: 72

nepal.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 10:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koliko je vazno da zna svoj maternji jezik...pripremila sam se i strateski, imam masu kazeta s pjesmicama i pricama, potom slikovnice, bukvare, tu je crkva, vjeronauk, dopunska skola, rodjaci, drustvo, nabavit cu uskoro i crtice, i ostale djecje filmove....ako sto imate viska, proslijedite ovamo, znat cemo iskoristiti
 
RLICA2000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 81

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 31, 2006 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa moja kcerka koja ima 7 godina nema bas nekog interesa da zna nas jezik mada je ja ne podrzavam u tome i pokusavam sto vise da pricam na nasem ali kao i kod mnogih drugih odgovara mi na njemackom cak sam je upisla i u nasu skolu ali sta da radimo kada uco hvali na nastavi i po nekoliko sedmica tako da ona to neshvata ozbiljno ali inace steta je ako ga nebih znala pisati i citati
 
vladanmilosevic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 15 Nov 2006
Poruke: 86
Mesto: brežice

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada dodje do dece sigurno će znati Srpski.
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja se evo trudim da govorim maternjim jezikom ali uvijek mi nekako izleti nesto na Deutsch;-)
 
Darxo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Jun 2006
Poruke: 74

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se nikad nesmije zaboraviti porijeklo i da djeca trebaju da znaju nas jezik.
 
subway
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Okt 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 4:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto mogu samo sebe pokazati kao primjer. Rodjena u njemackoj, ovdje odrasla, isla u skolu itd.
Nisam nikad zivjela u YU, pa opet i pricam i pisem.....
sve se moze kad se hoce i to je samo do roditelja , najgore mi kad vidim nase ljude koji sa djecom pricaju njemacki i to ga pogresno pricaju i sta ce to djete onda.
Kao stide se, glume neke svabe a juce dosli, al sta ces nebi mi bili mi da nije tako..........
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je znacaj veliki i da nikad ne treba da dozvolimo da ga zaboravimo.
 
nesonene
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 05 Maj 2005
Poruke: 151

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 7:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

maternji jezik po meni je vrlo bitan i ja cu nastojati da ga moja djeca znaju,,jer to nam je nase obiljezje,da se zna ko smo i odakle smo
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam rodjena i odrasla ovde u nemackoj, i moji roditelji nisu vodili racuna da naucim srpsli kako treba, pored svega su slali svake godina, za svaki raspust za beograd i tamo sam morala da ga naucim... moj srpski nije kako treba, ali u poslednje vreme ga mnogo vise koristim (hehe) tako da je postao bolji.

ja ipak nisam sigurna da li ce moja deca, kada ih budem imala, nauciti srpski... u principu je vazno i koji jezik govori otac. ako je on iz srbije etc. verovatno ce nauciti, ako je on nemac etv verovatno nece jako dobro govoriti.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Znacaj maternjeg jezika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 7 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon