www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se hrv. muzika vise slusa u Srbiji, nego srpska u Hr.?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
jelenaa12
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 25

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 25, 2005 1:18 am    Naslov poruke: Da li se hrv. muzika vise slusa u Srbiji, nego srpska u Hr.? Na vrh strane Na dno strane

sta mislite???
ja mislim da hrvatski pevaci mozda cak i bolje prolaze kod nas nego u hrvatskoj, dok se nasa muzika koliko sam obavestena slusa samo po nekim klubovima u hrvatskoj...
Edit by ULT_RAS Arrow spojio sam postove nemoj da spamujes Exclamation


 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 25, 2005 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozda je to i istina da hrvatski pjevaci bolje prolaze tamo kod vas u srbiji ali i mi ih dosta slusamo.a sto se tice vase muzike nebi bas rekao da da se slusa samo po nekim klubovima.sve vise se vasa muzika slusa ovdje i postala je jako popularna.istina je da je jos uvijek nema na televiziji ali to ne znaci da ju nitko ne slusa,a to i dokazuju brojna gostovanja pjevaca i pjevacica kao sto su mile kitic mitar miric sejo kalac,dragana,seka aleksic,joksimovic...ja imam informaciju da je cak i nasi politicari slusaju i to velika vecina(pogotovo hdz-ovci) samo ne zele priznati da nebi netko mislio lose o njima.sto se mene tice ja obozavam vasu muziku i nemogu bez nje,i ne vidim razloga zasto bi netko zabranjivao da se to slusa samo zato sta je to srpsko ili bosansko to su za mene gluposti.vjerujte mi svi ti koji to govore u svojim autima imaju sigurno par cd-a sa hitovima mitra mirica,dragane ili lepe brene u sto sam se osobno uvjerio.ja mislim da je doslo vrijeme da se prestanemo mrziti medusobno jer to ne vodi nikuda.upravo ovaj sajt je dokaz.ovdje se druze svi od hrvata srba i bosanaca i nitko nikoga ne mrzi i to treba biti primjer svima,dosta je bilo mrznje.neka svatko slusa ono sta voli i to mu niko nemoze zabraniti.
 
rimidalv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Nov 2005
Poruke: 115

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da hrvati imaju veci prolaz u srpskim medijima
 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako se u Hrvatskoj gleda javna ili bila koja druga televizija tada bi se dalo zaključiti da za nas muzika iz Srbije uopće ne postoji. ALI, (uvijek taj ali!) ako odete u 60% birtija, klubova ili slično čuti ćete i našu i srpsku muziku međusobno pomiješanu. Kod mene u Hrvatskoj u Požegi ima slučajeva u zadnje vrijeme gdje su neki ugostiteljski objekti prešli na narodnjake samo zato što su gubili ljude, nisu više imali posjete navečer, a do tada nisu uopće puštali narodnjake.
Da li se hrvatska muzika sluša u Srbiji ne znam, ali po ovoj stranici gdje ima svih pjesama, gdje svi zajedno komentiramo neke pjevače dalo bi se zaključiti da se i u Srbili sluša naša muzika. Dobar primjer mi je nedavni koncert Borisa Novkovića u Beogradu gdje je napunio neku veliku dvoranu, dok kod nas ni osrednji disko klub ne bi napunio.
Sve mi to govori da se hrvatska muzika jednako sluša u Srbiji kao i obrnuto.

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
ja mislim da hrvatski pevaci mozda cak i bolje prolaze kod nas nego u hrvatskoj, dok se nasa muzika koliko sam obavestena slusa samo po nekim klubovima u hrvatskoj...
prva recenica tocna...druga apsoluzno netocna Wink . narodnjaci tresu hrvatskom ko luuudi..ne znam od kud ti te dezinformacije Razz

Citat:
Dobar primjer mi je nedavni koncert Borisa Novkovića u Beogradu gdje je napunio neku veliku dvoranu, dok kod nas ni osrednji disko klub ne bi napunio.

apsolutno tocno.svaka cast deko ni ja bolje ne bi rekla....ja prva ne bi uopce isla na taj koncert,da podjem slucajno u tu doskoteku i kazu mi veceras tamo pjeva novkovic ja bi ju zaobisla. od hr pjevaca samo bi otisla na koncert gibonija,olivera,nine badric i mozda severine. ja ne znam kako se ustali uopce mogu u vas slusati i dobro prolaziti...ljetos kad sam bila u cg,plakati petra grase za koncert...meni smjesno bilo,taj lik je u nas totalno out i ne znam kakav on moze koncert naparvit u hr..a u vas da pjeva i da mu netko dodje..koma! i na pinku pustate neke hrvate sto se ni u hr ne pustaju.u biti u nas se na tv rijetko pustaju iciji spotovi Rolling Eyes eto toliko od mene

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Liliana
Upozorenja: 2 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 360
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cinjenica je da se hrvatski izvodcaci cesce vidjaju u nasoj javnosti nego nasi kod njih, sto nije posledica (ne)kvaliteta, vec karaktera...

_________________
SlatkaMala
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 4:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljiva tema! Very Happy

Ako cemo realno, ja mislim da hrvatski muzicari bolje prolaze u Srbiji nego obrnuto. Znam da sam se jednog leta cudio kako na CITY-emisijama vidim Oliver Dragojevic, Severinu, Doris Dragovic, Boris Novkovic, itd., definitivno velike zvezde hrvatske glazbe, koji su pokusali da se probiju u Srbiji jer im je popularnost u domovini otpala. Cak Nina Badric je onda pokusala da nadje publiku medju srbima.

Imam dosta hrvata u svom drustvu i znam kako su ludi za narodnom muzikom. Kad gostuje Mile Kitic ovde kod nas, imam osecaj da su vise hrvati prisutni nego srbi i bosanci! Very Happy

Razlika je u marketingu.. kad je Zeljko Joksimovic pokusao da peva u Areni (bar mislim da se tako zove) u Puli, su ga organizatori ladno odbili. A kad Boris Novkovic dodje u Beograd (kao sto je gore to neko naveo), onda se dvorana napuni. Na Pink-u i drugim tv-stanicama ima reklame za Karmu, Coloniu, Vesnu Pisarovic, itd. a u Hrvatskoj nema ni traga ni glasa od srpske muzike kao da je to neka drzavna tajna! Rolling Eyes

Znam da moji prijatelji rado u kafic Bebic (Makarska) svrate, jer tamo po ceo dan svira narodna muzika i uzivaju.

Sve u svemu... muzika sluzi kao univerzalan jezik, i vazno da ga svako razume! Wink
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jugovicu ja se slazem sa tobom u potpunosti.ovo za joksimovica,nisu ga organizatori odbili nego su mu ovi nasi politicari tamo u puli zabranili.pa si cuo za koncert u zagrebu bilo je sve prepuno i ja sam tamo bio i bilo je BiiiiP dobro.a sto se tice vase muzike na nasoj televiziji istina je da se ne reklamira ali to su sve posljedice onoga sta se dogodilo i sto je obiljezilo nasu povijest.znam da ces ti sada misliti da a zasto mi onda mozemo reklamirati vasu muziku a mi nemozemo vasu to ti stvarno neznam to je sve pitanje televizije koja reklamira

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
Beat_93
Dance Šmeker
Dance Šmeker





Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 4215
Mesto: Loznica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi da vam kazem sve je to politika, Hrvatska vlast propagira to da je ne primereno pustati Srpske pesme, dok nasa vlada pusta sve. To sta se po Hrvatskim privatnim klubovima slusa to apsolutno nema nikakve veze, mogu ja u moj privatni klub dovesti Marlen Olbrajt i Bin Ladena da pevaju duet, ko moze da mi zabrani. Ali televizija, bato moj... Secam se pre par godina na nekom od nasih festivala prvo mesto Ivana Banfic, drugo Tose, trece Karolina, u Srbiji. Na nekom hrvatskom festivalu nasi pevaci ne smeju ni u publici da budu...
Postujem ja Hrvate i verujem da oni vole nasu muziku, ali politika koja se tamo vodi...
 
GiRl^nexT^door
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Jan 2005
Poruke: 50

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2006 12:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, po meni, to je ono hrvatsko foliranje > Mrzimo Srbe...
Ok, ja znam da nas gomila tamo mrzi..nek nas mrzi i dalje...

AL mislim da se nasha muzika[verovatno najvishe onaj grand trash] slusha tamo....mada se ne pushta na TV-u i slichno.. Neutral

I slazem se sa tim shto je rekao lekicb, politika...a nashi su uvek kao 'ma nema veze' i ti tripovi..
kao i sadashnji trip sa crnom gorom... gledala sam dnevnik na CG televiziji[namerno] "Vlada Crne Gore", "Crna Gora" i slichno..nema s od Srbije...
a nashi ovde, kao i uvek, svi fini pa govore 'Srbija i Crna Gora' ... takav je isti trip i sa nama i Hrvatima.. Neutral

_________________
Stercus accidit. Si hoc legere scis nimium eruditiones habes.
 
mradje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 20

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ovdje u Rovinju isto dosta ekipe sere po srpskoj muzici i govore nam kako to možemo slušati a onda ih vidimo u imperijalu na dragani i kitic kad je bio....mislim bezveze licemjeri obični ja uvijek dođem do njih o pa gde ste drugovi otkud vi ovde
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2006 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

opste je poznato da hrvatska muzika ovde bolje prolazi nego nasa tamo i
to je toliko glupo...
da se ja pitam ne bi dozvolio hrvatima da se reklamiraju ovde...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Da li se hrv. muzika vise slusa u Srbiji, nego srpska u Hr.? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 1 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon