www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ocinska ljubav!?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2004 9:19 am    Naslov poruke: Ocinska ljubav!? Na vrh strane Na dno strane

Znamo kakva je majcinska ljubav a mene zanima zasto se cesto i s pravom kaze "otac ko kolac" zasto ocevi prema svojoj deci nisu brizni i pozrtvovani,to je posebno uocljivo kada su razvedeni,mada i ovako sva briga o deci je uglavnom na majkama.Ranije je bilo opravdanje u tome kako oni zaradjuju za porodicu pa nemaju vremena,medjutim danas kada i dosta zena radi,nista se nije promenilo.Ako gresim da je tako ispravite me.....

Ovo je pitanje za sve ali bi bilo vrlo zanimljivo cuti sta muskarci misle zasto su takvi!



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2004 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad je u pitanju ljubav prema detetu , vazno je da ga ima sa obe strane ! Ko vise paznje i ljubavi daje detetu ne zavisi da li se radi ocu ili majci , vec od karakternih i drugih osobina te osobe !
Generalizovati i reci da muskarci manje paznje obracaju prema deci , krajnje je glupo ! U tom slucaju kako karakterisati "majke" koje decu ostavljaju po kontejnerima i haustorima ?!
Jednostavno , postoji veliki broj domacinstava u kojima je zena domacica i samim tim je vise sa decom dok muskarac radi ! Iz tog razloga verujem , potekle su i price tipa "otac ko kolac" i slicno !
U slucaju gde su brakovi razvedeni stvari se bitno ne menjaju ... Opet je , po mom misljenju , dete u toj prici najbitnije ! Iz tog razloga reci da samo ocevi "nisu brizni i da je to uocljivo kad su razvedeni" ... definitivno je netacno i lici na tvrdnje majki frustriranih razvodom ! Cast izuzecima naravno !
 
helenka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 08 Avg 2004
Poruke: 1139
Mesto: L.A.

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2004 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

onoliko koliko ja poznajem te odnose iz ličnog iskustva ili iskuzstva ljudi koji su u mom bližem okruženju,mogu reći da su tate jednako bitne kao i mame! ja sam lično uvek bila vezanija za svog oca (dok je bio živ) nego za mamu. valjda zato što smo karakterno a i po nekom emotivnom statusu uvek bili sličniji i bliži pa smo se samim tim i bolje razumevali. čak i prećutno. nije moj tata morao mnogo da kaže kad pusti suzu svaki put kad vidi da je meni teško ili da ja plačem,jasno je bilo da jednako teško preživljava moje probleme. sa majkom (iako uvek otvoreno razgovaramo i nemam neke tajne pred njom,ali nemam ni preteranu želju da joj se poveravam) nikada nisam dostigla taj nivo razumevanja. za nju su moji problemi uvek gluposti i kada mi je nešto teško uvek sam razmažena Shocked možda je moja mama više u pravu nego što je bio tata (koj me jeste mazio i pazio i razmazio Very Happy Embarassed ) kod nje nema manipulacije osećanjima,sve se svede na nivo racia i praktičnog i gura se dalje Rolling Eyes . ja poznajem još mnoge nežne tate koji su naročito takvi za svoje ćerke Mr. Green a to i jeste bitno Very Happy oni možda malo sporije kapiraju pa shodno tome i sporije reaguju,ali kad god da stignu dobro je Mr. Green
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2004 3:17 pm    Naslov poruke: Re: Ocinska ljubav!? Na vrh strane Na dno strane

DaDaG je napisao/la sledeće:
Zasto ocevi prema svojoj deci nisu brizni i pozrtvovani,to je posebno uocljivo kada su razvedeni,mada i ovako sva briga o deci je uglavnom na majkama..


Priznajem da ima oceva koji nisu brizni prema svojoj deci , ali isto tako ima i majki ... Zasto se ne postavi odmah i pitanje kako jedna majka moze da odbaci svoje dete???
Koliko je bilo slucajeva da majka ostavi dete ocu i nestane,da joj ne padne napamet da pita za dete niti da ga ikada vise vidi ... Ili onih gorih slucaja kad ostavi dete na ulici,baci ga i slicno !
I to da su posebno razvedeni ljudi 'losi' ocevi nije istina!!!Ja sam dete razvedenih roditelja i ne mogu da kazem da mi tata (dok je bio ziv) nije poklanjao dovoljno ljubavi,da nije bio brizan otac ili slicno!!!
Naprotiv , cak mislim da su mnogi ocevi nakon razvoda jos brizniji prema deci i da se trude da im sto vise ugode kako se ne bi osetili nedostatak ljubavi ni sa jedne strane!
Tako da se Dado uopste ne bih slozila sa tobom , da su ocevi posebno oni koji su razvedeni manje brizni od majki !
Mozda ti to gledas iz nekih licnih iskustava , ali sve zavisi od osobe ... Ne mozemo reci ni da su sve majke brizne niti svi ocevi , ali ni obrnuto ... Isto tako ne mora da znaci da je sva briga o deci na majkama ima slucajeva u kojima je bas obrnuto .. Prve dve godine majka se brine o svom detetu , a zatim ga prepusta ocu ili mozda cak babama i dedama ... da se oni brini o detetu ! Jana je napomenula slucaj "on sedi,a dete place pored njega,a on ti mrtav hladan...zeno dete ti place...... " ... Koliko samo slucajeva ima da zena nece da reaguje kad dete place, kad je bolesno i sl. vec se otac brine oko njega !
Nemojmo odmah drvlje i kamenje po ocevima ... Nisu svi isti !
Kada bi se pravila neka anketa sta mislite dali bi vise bilo bezbriznih oceva ili majki koje su ostavile svoju decu ?!?
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2004 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Otac moga sina je jedan od onih koji kroz dete pokusavaju da "uhvate" nesto sto je na bilo koji nacin za njega dobro i ne bi trebalo izgubiti, a dok smo kod njega ziveli mislim da se dva puta "pokusao" igrati sa detetom. Nikada osecanja nije pokazao tacnije prve dve nedelje je bio kuci stalno ali izgleda da ga je to izludjivalo i kada se prvi put spremio da izadje i ja sam zatrazila da idem sa njim ali odgovor koji sam dobila je bio sledeci "Ti imas dete nemozes da ides nigde". Dakle to su ljudi koji su takvi i kojima ni ti ni dete ne znacite nista osim neke koristi kao u mom slucaju (ne bih bas o tome).
A ima oceva kao sto je moj sadasnji momak/prijatelj onaj sa kim sam skoro 4 godine. On i dan danas brine o svojim cerkama kao da su klinke od 4 godine, a kroz njihove price (a i njegove) mogu da kazem da je veoma veoma brizan, a to moze da se primeti i po njegovom ponasanju prema meni. Uostalom on radi u prodavnici i licno sam videla da nema malog deteta koje udje u tu radnju i ne potrci mu u zagrljaj iako se znaju samo kad mama ide da kupuje.
Ima raznih pa je tako ne davno jedan otac bacio 9-mesecnu bebu kroz prozor kako bi je ucutkao jer je mnogo plakala. Za ovakve stvari ne znam bas da li ima leka.
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da ima i zena,koja ne vode racuna o svojoj deci,ali me zaista interesuje sto kazu "Otac ko kolac",zasto muskarci uopste svoja osecanja tesko pokazuju.Ajde prema nama ok.,ali sto i prema deci.Zasto prepustaju sve zeni.Da ga obuce,da nahrani u vrtic vodi,da se igra sa njim,da uci sa njim......Svaka cast izuzecima,naravno nismo svi isti.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DaDaG je napisao/la sledeće:
...ali me zaista interesuje sto kazu "Otac ko kolac", zasto muskarci uopste svoja osecanja tesko pokazuju. Ajde prema nama ok., ali sto i prema deci. Zasto prepustaju sve zeni. Da ga obuce, da nahrani u vrtic vodi, da se igra sa njim, da uci sa njim...... Svaka cast izuzecima, naravno nismo svi isti.


Otac kolac?

Ima taj termin svoju "balkansku" predistoriju i tradiciju.
Gledaj to ovako: prosečan Balkanac, uzmimo Srbin, bio je onaj koji je brinuo isključivo o sredstvima za život i imanju, logično... žene su tada brinule o deci i kući... Stara je to priča, nije nimalo romantična, ali je činjenica da je bilo tako. Koji se muškarac tada mogao "baviti" decom i u kolikoj meri?
Danas su stvari na Balkanu postale drugačije. Polovi su ravnopravniji, žene su zaposlenije, mnogi kućni poslovi su podeljeni, s tim u vezi i "bavljenje" decom... Ali ostalo je ono prokleto balkansko "muško"... Pa sad, podjimo od toga da muški primerak Balkanca i inače manje pokazuje emocije uopšte, pa tako i sa decom... Pošto sam i lično jedan od takvih, tzv. "krutih" očeva, dobro znam da to nimalo ne umanjuje moju ljubav prema deci. Pitanje je samo koliko to pokazujemo. Ja ovoliko za početak, biće nastavaka u sledećem izdanju...

_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
biser
Veštica
Veštica



Godine: 65

Datum registracije: 22 Jul 2004
Poruke: 3903
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 28, 2004 11:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imala sam sreću da odrastam u porodici gde je vladala izuzetna harmonija i sloga među ukućanima. Tako je i danas, mada nam jedan član, pokretač svega najlepšeg puno nedostaje-moja majka.
Sa ocem sam se uvek lepo slagala, uvek smo imali ortački odnos, takav je i danas, iako ima 78 godina, mogu mu pozavideti i tridesetgodišnjaci na vitalnosti i duhu. Uvek spreman na zezanje, prepun razumevanja, staložen, ni od kakvog problema ne pravi dramu, naprotiv. Rečju, podrška i oslonac u svakom pogledu.
Ne priznajem izreku otac-kolac!

_________________
život ti je sinko srećom prolazna pojava...
 
helenka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 08 Avg 2004
Poruke: 1139
Mesto: L.A.

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 28, 2004 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tako je sunce! a i dokle god budemo podržavali tu izreku oni će nalaziti da im to i jeste uloga. mama je mama,ali tate imaju užasno bitne uloge u životima dece,naročito devojčica. Imam komšiju,koj mi je drug iz detinjstva,on ima tri ćerke koje su po ceo dan, naravno, sa mamom,ali kada uveče ugledaju tatini umorno lice ne možete ni da zamislite koliko se ozare njihove krupne oke Shocked u svemu tome najviše mi se dopada što i on jednako blista dok se druži sa njima. Very Happy
 
kice
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 53

Datum registracije: 25 Jul 2004
Poruke: 768
Mesto: Vojvodina Titel

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 16, 2005 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su moje dvoje dece,najvece blago na svetu.Svoju ljubav nisam nikad krio prema njima.Ja sam ih kupao,oblacio,hranio i pazio na njih.I sad kad ih vidim zajedno i kako se lepo slazu i igraju ja sam najsrecniji otac na svetu!
Sada imam previse obaveza al gledam sve da uskladim i svaki slobodan trenutak da posvetim njima.Za decu se treba boriti i biti dete zajedno sa njima.

_________________
deca su najvece blago na svetu!
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 16, 2005 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je hogar sa medaka skoro pa pogodio sustinu. to je mentalitet. ali ne mislim toliko na to da smo mi balkanci i takvi se rodimo. Niko se ne radja takav. tako smo vaspitani. jedan bolestan, bolestan sistem je pokusao da nam nametne rodne uloge koje nisu u covekovoj prirodi. taj bolestan sistem kaze da muskarac ne sme da place, da mora da zaradjuje za zivot, da on ne treba da se bavi kucnim poslovima. da li smo u stanju da odbacimo sve te sovinisticke kurikulume i prihvatimo slobodu i jednakost koja nam je data rodjenjem? Kako cete vi vaspitavati svoju decu? Verujte, ako krenete od pocetka vaseg sina da oblacite u `muske boje`, kupujete mu iskljucivo maceve i pistolje i govorite da nista u kuci ne mora da radi (jer je to za devojcice) imate velike sanse da stvorite maco tipa koji nece osecati da je njegova odgovornost dete.
jedinu razliku koju priznajem izmedju oca i majke jeste da oceva ljubav ne moze nikada biti toliko bezuslovna koliko majcina...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2005 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bez ikakve svadje evo i mog misljenja..ne bih bas rekla otac ko kolac..ali cinjenica je da barem u iksustvu koje ja imam i za koje znam..majka je stub porodice..majka je ta koja cec obuci, presvuci, nahraniti, okupati, igrati se i uciti, voditi kod lekara i uvek biti nasmejana za svakoga a pre svega za svoje dete..zasto..opet cast izuzetcima..zato sto muskarci uzimaju sve zdravo za gotovo..znaju da ma kakva bila(osim u ekstremnim slucajevima) majka ca biti tu za svoje dete..i slobodni su da sve prepuste njoj jer znaju da ona nece ostaviti na cedilu...valjd sta ja znam...donekle je to usadjeno i u nas mentalitet ...zena je predodredjena za odredjene stvari...i to je to...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Ocinska ljubav!? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon