www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ocinska ljubav!?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2005 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aaaaaaaaaaa......................podrzavam postojanje majcinskog instinkta ali niko mi ne moze reci da su zene predodredjene na `obuci, presvuci, nahraniti, okupati, igrati se i uciti, voditi kod lekara i uvek biti nasmejana za svakoga` a otac ne. mislim da smo same krive zbog tog rejtinga. koliko ja znam i muskarci imaju dve ruke i dve noge.i svako ko tvrdi da postoje zenski i muski poslovi ustvari govori `to je super da ja radim umesto tebe jer sam u stvari inferiorna u odnosu na tebe...` necu tako nesto da prihvatim. svako moze naci izgovor za bilo sta, nije o tome rec. ako smo dovoljno zreli ljudi gradicemo sebe i isto tako paziti da neko drugi nas ne stavi u poziciju da se degradiramo. nije prirodno da ja peglam, a on popravlja kola, nije prirodno da se ja bavim detetom, a on zaradjuje pare. to su drustvene norme. podela poslova se vrsi prema licnim afinitetima. svaki muskarac moze biti isto toliko roditelj kao i majka. ako to nije, takav je jer je lenj i zato sto ste vi i on to dozvolili.


_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 20, 2005 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upravo tako.u potpunosti se slazem sa svim sto si napisala.Ja licno ne mislim da je zena predodredjena za ovo ili ono..to je stvar kao sto ti rece drustvenih normi, moralnih nacela i uopste mentaliteta.Postoje muskarci koji su mnogo sposobniji za cuvanje dece od pojedinih zena...i zena koje su m,nogo uspesnije u pojedinim poslovima koje narod klasifikuje kao "muski poslovi". Znaci to nema apsolutno nikakve veze..jednostavno sami smo tako prihvatili..ja pocinjem od sebe...joj neka ja cu je okupati on joj nikako ne ispere kosu kako treba..(umesto daj covece barem joj jednom isperi kosu kad je kupas) ili..neka mama ce tebi lepo skuvati caj i staviti oblog pa ce temperatura odmah da spadne(umesto dok tata stavlja obloge mama ce da ti skuva caj) i sl...verovatno smo najuvecim delom same krive..ko zna Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 25, 2005 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam kako mi se to desi, ali vecinu prica zavrsim sa borbom za prava zena. Smile posto su feministicki krugovi u meni poceli snazno da se okrecu u tom duhu darujem vam pesmicu...
Woman is the nigger of the world
Yes she is...think about it
Woman is the nigger of the world
Think about it...do something about it
We make her paint her face and dance
If she wont be slave, we say that she dont love us
If shes real, we say shes trying to be a man
While putting her down we pretend that she is above us
Woman is the nigger of the world...yes she is
If you dont believe me take a look to the one youre with
Woman is the slaves of the slaves
Ah yeah...better scream about it
We make her bear and raise our children
And then we leave her flat for being a fat old mother then
We tell her home is the only place she would be
Then we complain that shes too unworldly to be our friend
Woman is the nigger of the world...yes she is
If you dont believe me take a look to the one youre with
Woman is the slaves of the slaves
Yeah (think about it)
We insult her everyday on TV
And wonder why she has no guts or confidence
When shes young we kill her will to be free
While telling her not to be so smart we put her down for being so dumb
Woman is the nigger of the world...yes she is
If you dont believe me take a look to the one youre with
Woman is the slaves of the slaves
Yes she is...if you believe me, you better scream about it.
We make her paint her face and dance
We make her paint her face and dance
We make her paint her face and dance

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
sonjica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 4471
Mesto: ispod palme na obali mora

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 26, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni takodje zavisi od karaktera osobe bez obzira na pol , mada postoje neke stvari koje se vise ocekuju od majki a opet neke koje se vise ocekuju od oceva....ali daleko od toga da mislim "otac kolac"...ja prva sam za mog tatu bila vise vezana , jer ne kaze se za dzabe otac i cerka , majka i sin.....i mislim da me je on u nekim stvarima razume cak kad ne moram nista ni da kazem...mislim da su oba pola jako bitan za rast i razvoj deteta....iako sam okorela feministkinja sa nastupom da su ocevi nemarni i nebrizni ne slazem se , pogotovu sledeci se licnim iskustvom!!!!!!! Razz

_________________
*Ko zna zasto je to dobro! ! !*Mislicu o tome sutra! ! !*
Za sve igrace igrica VAZNO!KLIKNI OVDE
 
Nightmare
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 2933

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Generalizacija nikad nije dobra. Oba roditelja imaju mogucnost da zauzmu ispravno ili neispravno mesto u decijem zivotu. Dete je vezano za majku fizicki, od zaceca do prestanka sisanja i to je ono sto majkama daje blagu prednost. No to ne znaci nista. Za onoga ko ima volju, ne postoje prepreke da se posveti svom detetu adekvatno. Barijere su u glavi. Zaradjivanje novca ne iskljucuje posvecenost detetu. Kolicina vremena ne donosi kvalitetan odnos, nego kvalitetno provedeno vreme. Jedino sto ja mogu da primetim da "jednakost medju polovima" neki pogresno shvataju. Pa najcesci su primeri da emancipovana zena izjednacava sebe sa muskarcem upravo tako, sto zapostavlja dete i porodicu onako kako bi to sovinista uradio. Trendovi donose manjkavosti u odnosu na tradicionalizam. Neka stvara sposobniji, neka brigu o detetu preuzima sposobniji. Tu za podelu po polovima nema mesta. Neskromno tvrdim da sam sjajan otac jer sam spreman da to budem. Nemam prepreku u glavi i ideju da je nesto zenski posao. Nadam se da su to i majke u stanju.
 
msasa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 09 Jun 2004
Poruke: 83
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam otac 15 mesecnog decaka i mogu da ti kazem da mi se zivot promenio od kada ga imam! Dugo nisam pomisljao na brak i na decu ali mogu da kazem sa svog gledista (jako raskalasnog i razuzdanog) mislim da je svakom coveku ispunjenje i poenta zivota dete. E sada jebi ga nikada otac ne moze biti majka niti majka moze biti otac! Svako od njih ima svoju ulogu prema detetu i svako daje pecat u licnosti tog malog stvoranja koje raste, stasava i na kraju sahranjuje svoje roditelje ( duhovno, moralno a bogami i fizicki) Idea
 
mlradak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 7:05 pm    Naslov poruke: I ja sam otac male devojcice... Na vrh strane Na dno strane

Jedna od prvih stvari koje sam je naucio da kaze je (na pitanje "KOGA NAJVISE VOLIS?"):

Saaamo tatuuuu...


Nemojte da mesate majcinu ljubav i ljubav oca prema dedetu...

Ako su odnosi normalni, nema tu mnogo razlike, a ni razloga za polemiku...
 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 7:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam tata. A kakav to najbolje osetim po stisku kad me klinci zagrle po dolasku s posla. Very Happy
 
smrt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 15 Sep 2004
Poruke: 15
Mesto: zrenjanin ,.berlin

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

otac ko otac ubode pa ode tj tako reci sve zavisi kakav je covek postoji i ocevi koje se brinu i vise o decama nego majke ali ja sam kao i mnogi brojni slucajevi sto nepoznaje svoga oca ali vremenski nije mi ni zao ali znam jedno da ja necu biti kao moj otac Smile POZDRAV

_________________
nista nije gotovo dok nije gotovo!!!!!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zao mi je sto imas tako crno misljenje o ocevima..mene je odusevio odgovor cika kureta....svaka cast

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:18 am    Naslov poruke: Re: I ja sam otac male devojcice... Na vrh strane Na dno strane

mlradak je napisao/la sledeće:
Jedna od prvih stvari koje sam je naucio da kaze je (na pitanje "KOGA NAJVISE VOLIS?"):

Saaamo tatuuuu...


Nemojte da mesate majcinu ljubav i ljubav oca prema dedetu...

Ako su odnosi normalni, nema tu mnogo razlike, a ni razloga za polemiku...

hehehehe..svaka cast..oba roditelja imaju podjednako vaznu ulogu u podizaju deteta..doduse majka ipak malo vise..hehehehe Laughing a sta cu majka sam Laughing Embarassed Sva sala na stranu, nije vazno cija je ljubav veca, vazno je da je dete oseti..vazno je da dete oseti da je voljeno, da je roditeljima stalo do njega..imate i masu primera roditelja koji zive razdvojeno a deca su i dalje srecna, jer zarad ljubavi prema detetu bivsi supruznici nauce da se podnesu, da istrpe svaki susret koji detetu toliko puno znaci..i da i dalje vode odvojene zivote a svoju decu vole najvise na svetu..vidjala sam masu oceva kako se sa svojom decom igraju na igralistiu, u parku, idu na trcanje sa njima....vode ih sa sobom u setnju....jednostavno to je ljubav..ona se vidi u malim stvarima...i sigurna sam da je i ocevi poseduju skoro isto koliko i majke...(nisam mogla da odolim ) Embarassed Laughing ponekad je samo mozda manje iskazuju..ali ne znaci da ne vole Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj otac je mene i hranio i kupao i presvlacio i vodio u Kosutnjak i na Kalemegdan...na sva mesta na koja je mogao...nikada nisam osecala da me mama vise voli od tate niti da je tatina ljubav u bilo kom smislu drugacija od one koju mama oseca...mozda ocevima nedostaje materiski instinkt, ali glavu dajem da postoji ocinski...ja sam ga osetila i i dalje ga osecam...mozda deca snaznije osecaju majcinu ljubav jer vecina muskaraca ima problema sa iskazivanjem osecanja, ali tata i mama decu vole podjednako

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Ocinska ljubav!? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon