www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko ste zadovoljni nasim ambasadama
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 08, 2006 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam mojom prezadovoljna...ali
S obzirom da sam jedina srpkinja kad tamo udjem...od 99% albanaca,ponasaju se jako ljubazno!


 
tikis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 161

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

konzulatom u istanbulu sam jako zadovoljna
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

konzulat u cirihu je Very Happy
 
Srednjoskolka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 1217
Mesto: CRNA GORA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njemacka ambasada u BG je dosta solidna,sta znam ljudi su dosta korektni,mada uvijek moze bolje
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a to je jedna vesela prica Laughing

svaki put kad god trebate nesto dobijete i porciju stresiranja gratis Mr. Green
 
No-Comment
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Jul 2006
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 19, 2006 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi trebala hvala bogu odavno , al' vishe mi lici kao kad odem na pijacu nego u Ambasadu, nisu uopste ljubazni ..a i mislim da ne znaju da vec postoji fax ...mislim znaju videla sam da imaju , al' ocigledno ne znaju cemu sluzi Wink
 
tikis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 161

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 17, 2006 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako sam zadovoljna nasim konzulatom u istanbulu
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 15, 2007 10:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja licno NIKAKO!!!!

A zasto nikako, procitajte u sledecm tekstu:

Desilo se u Utorak, 11.12.2007 i Sreda 12.12.2007

Hocemo u Evropu??? (ovde je trebalo da pise jos nesto ali sam se predomislio, mozete zamisliti sta je to bilo Smile )

Sta se desava: (napisacu knjigu o ovome)

17.11.2007 godine pakujem sve formulare i podatke i pasose i sve sto je potrebno za podnosenje turisticke viez za Australiju. Sve to lepo popakujem u jedan veliki koverat i posaljem postom u asutralsku ambasadu u Berlin.

Znam da to malo duze traje, ali ok. Planirali smo odmor krajem Decembra pa ce valjda biti dovoljno vremena (sto se ispostavilo kao tacno).

Ajd sto su me asutralci malo razocarali i stavili me na muke da razbijam glavu koja im je logika da ne primaju novac (50 € PO vizi = 200€) koji sam uplatio u posti direktno na njihov racun kada sam slao pasose i papaire misleci da ce tako ici brze, kad im direktno uplatim novac na njihov racun i posaljem priznanicu da sam uplatio i sve to. Zvou me oni i kazu da ne priznaju taj nacin uplacivanja novca, vec iskljucivo putem VISA, MASTER CARD ili BANK-CHEQUE. Tako da sam ja morao da im posaljem punomoc da mogu da skinu 200€ sa mog VISA-racuna a novac koji sam uplatio postom ce mi poslati nazad (koja je tu logika ja nemam pojma)(novac dan danas jos nije stigao).

Ajd, zavrsim ja to sve, skinu oni novac i registruju mi papire 30.11.

Svake nedelje sam po 2x zvao i raspitivao se kako stoji situacija i da li ce pasosi i viza stici na vreme jer na osnovu toga treba i karte da kupim i sve to i niko mi nista ne prica, samo kazu da jos traje i da je u obradi.

DA BI ME.......

.... da bi me, u stvari moju Miru, u Utorak zvala zena iz australske ambasade da joj kaze da je inace sve u redu i da je sve spremno samo da se zalepe vize i da nam vrate pasose ALI...... pasos od vaseg sina nam jos treba!!!!!!!!!!!!!!!!

Kojeg bre sina???

Pa Stefana V. ..................

Mira kad se niej slogirala nece nikad, a i ja kad me nazvala i kad mi je to prenela. SHOCK!!!

Utorak podne, 11:00 sati..... Mira na poslu, ja na poslu. Ja u 13:00 moram u centralu na Meeting...... Mirjana, pakuj se i idi kuci pogledaj da li nije negde kod kuce mada je nemoguce da je kuci, znam MILION POSTO da sam ga spakovao i poslao.

krene Mira kuci, ja okrenem opet australsku ambasadu da se raspitam jer jednostavno nije moguce da pasos nije stigao. Znam sigurno jer sam U svaki pasos stavio i odgovarajuce formulare i ZNAM da je bilo 4 pasosa. Zena mi lepo objasni kako kod njih to funkcionise i da pasos NIJE stigao do njih vec da se negde zagubio u putu.

OK, kazem njoj da je zena na putu kuci da proveri a ona mi odgovara da nije niakkav problem, sve je spremno i sredjeno samo da im stigne pasos i da zalepe vizu.

Zove me Mira od kuce i place na telefonu, pasosa NEMA!

He BiiiiP ti sto bogova da ti BiiiiP pa gde je...... KAKO je nestao.....

Reko, Mirjana, uzmi odsecak sto smo poslali, tu ima telefon i zovi da provere, ja cu da zovem u nas konzulat da vidim da nam daju novi pasos ili bar privremeni ili sta bilo samo da mozemo da letimo, posle cemo lako.

Tako se podelimo i ja okrenem nas KONZULAT koji je po nekoj logici zaduzen za svoje drzavljane u inostrabnstvu jer oni reprezentiraju drzavu i vladu vladnem ........... a pogotovu onome ko napisa nase zakone.

Posle 150 pokusaja KONACNO se neko javi.

Dobar dan! Dobar dan, izvolite (jbt, ljubazni su, nisam ocekivao!!!)
Takva i takva stvar, pasos od deteta se zagubio, treba nam nov pasos ili bar privremeni.

Slatko ze zena nasmeja i rece da to tako ne moze i da tako ne ide. Oni ne izdaju nista privremeno!!!

Pa sta sad??

A g-dine, to mora da ide drugim putem, sta vi zamisljate? Kako to? To nije nacin. Vi sad morate prvo da podnesete tuzbu posti da oni provere i potegnu istragu za pasosom. Ako posle "izvrsnog" vremena ne dobijete rezultate onda morate da podnesete prijavu u policiji. Kad to uradite prikupite papire, izvod o drzavljanstvu, potvrdu da je pasos proglasen ne vazecim (!!!! pa ko to izdaje izdala te sreca i nesreca, pa VI valjda???!!!!) pa potvrda da je imao boravak u nemackoj i do kada mu vazi boravak i ovo i ono i tamo i vamo,.....

sto cuda mi naprica da bni joj reko da mi hocemo 23. da putujemo i da nam je pasos POTREBAN!

Mrtva hladna: "Pa ne mozete da putujete, sedite onda kuci i cekajte NG u krugu familije"

JE......................................................DA TI J................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bacim i slusalicu i sve bacim. Zovem Miru da vidim dokle je ona stigla i sta, ali ni ona nije stigla daleko. Zvala je postu i onui su pokrenuli istragu za pasosom. To je sve.

Opet ja zovem u australski konzulat i objasnim sta i kako, zena se cudi sta su mi u nasem konzulatu rekli i kaze mi da probam kod nemackih vlasti(!!!!!) da joj je poznato da u takvim slucajevima nemacka vlast izdaje privremene pasose i odobrenja za putovanje iako nismo NJIHOVI drzavljani.

Ja opet Miru, objasnim gde i koga da zove i sta da kaze. Zove ona i kazu joj da je NARAVNO da je to moguce i da najbolje dodjemo ujutru u 07:30 kod njih i da ce se to srediti,. Obradjivace se kao hitna slucaj jer inace je to duza procedura ali ovo je izuzetak i da ce se to srediti!!!! (CIVILIZACIJA!!!!!!) Jedino sto je potrebno je potvrda od konzulata da nam ne daju pasos.

zove Mira u konzulat, g-dja Milovanovic se javi, ona isprica, kaze ona: "Nije problem gospodjo V., samo vi nama posaljite "imeJl" i opisite sta se desilo pa ce to nas tumac da nam prevede pa cu vam ja odgovoriti na taj "imeJl" odmah.
Posto ja nisam pred kompom (na putu u centralu) Mira zamoli prijateljicu da posalje imejl, sto ta i uradi. Dodjem uvece kuci, nema odgovora.

Mirjana, telefon u ruke i zovi konzulat. Zove ona, javi se "izbacivac" i kaze da nema nikoga u konzulatu da je samo on jos tu. Kad mu je Mira ispricala sta treba i sta je ova rekla on se covek nasmeja. Kaze: "kad je to bilo? u pola tri posle podne?? Pa tumac radi samo do 2 i ide kuci.... kao je mogla tako da vam kaze??? I rekla Vam da ona radi do 22:00?? Ko bre?? Ona bre jos u 4 otisla kucim, nema ovsde nikoga sem mene ?!?!?!?! Nista gospodjo, ne mogu vam pomoci, dodjite ujutru."

Sledeci dan, ujutru, pola 8, mi ispred zgrade nemacke opstine gde se obradjuju stvari u vezi viza i boravka (prvo smo tamo otisli pa ako zatreba ici cemo u konzulat), dodjemo na red i kzau nam da je ok, da moze ali da je potrebna potvrda naseg konzulata da oni nisu u stanju da izadju pasos u odredjenom vremenu.

Ajd rekoh, to su 3 recenice, nece valjda biti probloema, ne znajuci koja me muka ceka.

Zapalimo mi ka nasem kozulatu koji je nekih 10ak kilometara udaljen odatle, stignemo relativno brzo. konzulat otvara u pola 9, mi TACNO u pola 9 pred vratima. Ne cekajuci na red prodjem ljude koji stoje u redu kad jedna zena poce da kaki nesto "Red! RED! RED" kako sam se okrenuo, da Mira nije bila tacno iza mene ne verujem da bi ta zena danas mogla da jede meso......... Evil or Very Mad
Dodjem do vrata tip izadje ja mu samo reko moje prezime on me odma prepozna i rece "A vi ste ti koji zovete kasno nocu Smile") i rece nam da nema problema, da udjemo i da sacekamo cim g-dja Mladenovic dodje da ce da nas pozove.

Usput bacivsi pogled preko ramena zeni u redu, udjemo unutra i krenemo cekati........

15 do 9.... nista, 10 do 9.... nista...... pogledam tipa, kaze samo momenat jos nije stigla ali naj kasnije do 9 je tu.

9..... nista..... 9 i 15 "VRANIC!!!"

NAPOKON!

Dobar dan - dobar dan. Mi smo..... (upada mi u rec) "A da znam, vi ste juce zvali upoznata sam sa celom situacijom (a kako i nebila jdna ti majka), sta vam treba?" (cuj upoznata a sta vam treba???)
Rekoh joj da mi je samo potrebno 3 recenice da nisu u stanju da nam u narednih 3-4-5-10-20 koliko god, nedelja izdaju novi pasos za dete.

kaze, "U redu, sve znam, odmah (cuj odmah.....) cemo mi to da sredimo, vi ste prioritet (kako li je onima sto nisu prioritet.....Confused ), samo da sekretarica to otkuca, odmah cemo vam dati potvrdu, sacekajte MINUT u cekaonici"

Da li je ona to ironicno mislila ili ne, jos uvek mi nije jasno........

minut........dva.....5.......15......30.......50........sat vremena...... sat ipo............ pogledam tipa na vratima i pogledom ga pitam pa koliko traje 3 recenice da se napisu. Pokaze mi rukom da sacekam, uze telefon i okrenu neki broj. Spusti telefon i obrati se meni recima "Evo radi na tome, upravo kuca, svaki MINUT ce biti gotovo"

10 minuta.....15 minuta....... nakon pola sata, znaci sve ukupno RAVNO 2 sata cekanja, otvaraju se cvrata i izlazi zena i daje nam listic na kome su iskucana 7-8 redova gde kazu da ne moze da nam daju pasos jer su potrebni ti i ti papiri (nabroja nekih 20 forumlara) !!!

Znaci RAVNO 2 sata cekanja!!!!

(UBEDJEN sam da bi nekih €50 to ubrazali i to drasticno a nekih eventualno €100 mozda bilo stvarno taj njihov MINUT, ko ce ga znati.....

Bez hvala bez icega sam joj uzeo papir iz ruke i krenuo ka izlazu.

Sa tim papirom odemo opet kod nemaca (civilizovan narod) i za 20 minuta dete dobije NEMACKI PRIVREMENI PASOS koji vazi GODINU DANA!!!!!!!!!!

Burka i sramota je ta, da jedna drzava, ciji drzavljani NISMO, pomaze meni a moja drzava me ostavlja tkao na cedilu da je to bruka i sramota pricati nekome!

I oni u evropu? i oni sole neku demokratiju? To su nepismena DJUBRAD kojih na svetu nema. MENI da se smeju nemci i da klimaju glaviom kad im pricam sta dozivljavam sa nasim vlastima? Sta bi da mi se to desilo negde u Bocvani? Sta da mi se to desilo negde i Timbuktu? Sta bi radio?????????????

U svakom slucaju, ja sam za mene i moju porodicu doneo odluku da CIM SE vratim iz Australije, ISTOG trenutka ja podnosim zahtev za nemacko drzavljanstvo a oni nek ............... da upravo to.[/b]

ja ponosam srbin, tetoviram krst i orla na ruke, ja ponosan , NA STA sam ponosan?? Na sta????

Uvek cu u dusi ostati, ali sa nasim vlastima i sa nasom drzavom NIKAD VISE.

Svega se odricem sto imam dole, nista mi nije potrebno, nek kupe nek nose ako im je volja, ne verujem da cu ikad vise otici u tu zemlju. Mozda ako me neka muka natera, ali dobrovoljno, NE VISE!

NEMCI da nam pomazu bez ikakvih pitanja, bez ikakvih problema, bez ikakvih formulara sem jedne potvrde sa kojom nasi i javno priznaju da su nesposobni...........

Kako da kazem mom sinu da treba da voli to? KAKO?????

SRAMOTA JEDNA!!!!

Samo bih voleo da znam po kojim kriterijumima oni opdredjuju ljude koji rade po ambasadama.
Dobro de, znam da je veza u pitanju i znam da se to kod nas NIKAD nece promeniti. Dok platis bices prioritet, ako ne platis ko te sisa. Ali da li bre ti ljudi koji to sve preko veze rade znaju uopste STA RADE??? Da li njima to jasno ili ih boli krivak za sve? Dok se ne docepaju stolice svi obecavaju zvezde sa neba, kad se docepaju nastave tamo gde su oni pre njih stali a mozda i gore....... i MI u evropu????? Ko ce bre nas da rpimi, mi smo mnogo primitivni za evropu!

@Neso
Povlacim SVE sto sam ranije pricao i sto smo ranije diskutovali, Ti i Ivan ste bili 10000% u pravu. Izvinjavam se na svakoj reci koju sam tada rekao i podrzavam vas POTPUNO u svim namerama koje imate i ako mogu kako GOD cu vam pomoci!!!!

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 27, 2008 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Care Dusane, slicne manire imaju i ovde u ambasadi u J.Africkoj republici, tako da bih veoma slican tekst napisao, ali si me preduhitrio...

Srbin sam, i nakada se toga necu stideti, ali da zivim u Srbiji, NIKADA (osim ako me neka teska muka pritera)!

AMIN !
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 03, 2008 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam najzadovoljnija!
ne vide me nikada i ne vidim ih, sa srecom Wink

_________________
www.ONE.org
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 05, 2008 11:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam državljanin Srbije, al priča Dušana, mi je dala misliti i potvrdila moju priču koju sam lično doživio prošle subote u Sarajevu. Državljanin Srbije, izgubio(ukrali mu) sve dokumente, 2 pasoša, lična karta, zdravstvena, vozačka... ama sve je čovjek pogubio. I sad zovemo mi Srbsku ambasadu u Sarajevu, kakva je procedura da dobije neke privremene dokumente za prelazak granice itd. Ovi u ambasadi kažu: Morate mi donjeti rodni list, ne stariji od 6 mjeseci i tri slike!!! Ovaj što je zvao, odvali se smijat i pita: A šta da se desilo to u Americi? Kako onda doći do dokumeta kad i nema para više? A žena ljepo odgovara: Neka pripazi gospodin. Mene nije briga gdje i šta je i kako če da sredi stvari!!!

Dakle, državljan Srbije dobija odgovor od svoje ambasade da jih nije briga za svog čovjeka!!!

Što se tiće Slovenske ambasade, lično nemam nekog iskustva (hvala bogu, nije mi trebalo) al po prići nekih jarana, korektni su jako i stvarno te podržavaju!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Koliko ste zadovoljni nasim ambasadama Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon