www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bezicni internet
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo opet mene... Sad
Imam wireless flat 64k, ali se tesko povezujem na net. Mislio sam da je do provajdera,medjutim sada mislim da je ipak do mene Confused Tesko otvara stranu,upload je skoro nula,dok je download extra(skida max moguce-8 kb/s)!!! Ali to nije ono sto me najvise buni...Zvao sam provajdera i on kaze da me "ne vidi" uopste, da pokusam ja da pingujem AP, iako meni pokazuje ona dole ikonica da mi je signal Excellent!!! Ja pokusam da pingujem, kad Shocked ne mogu da upucam signal Exclamation Exclamation Exclamation
Posle toga pokusavao opet,i nekad upuca,nekad "Request time out"...
Ne koristim nikakav firewall,znaci ne koci me to Wink Sistem sam podizao pre 15 dana Rolling Eyes Skenirao sam i nije nasao nikakav virus,a koristim Avira anti virus!
Imate li ideju sta bi moglo da bude?
Hvala svima



_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
dussan90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 108
Mesto: Nish CITY

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemam bezicni internet.
a cuo sam da je isplatljivo.
vredi.... Wink
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vladeling Pa jedino sto meni sada pada napamet je to da ti ili si previse udaljen od AP-a ili ti je losa Antena (ili nesto od opreme) ili ti taj provajder gusi upload. Kad smo vec kod upload-a, koliki je tvoj uospste upload (zagarantovan), i koliko si udaljen od AP-a?

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Udaljen sam od AP nekih 2 km vazdusnom linijom,ali nemoguce je da sam daleko jer mi je radilo prethodnih meseci odlicno...Antena nije losa...cak sta vise...antena je bassss dobra(to mi je rekao decko koji radi za provajdera i dolazio da mi izvrsi podesavanja...-a nisam uzeo opremu od njih pa nema razloga da je hvali Wink ) Exclamation
Iskren da budem,ne znam koliki je zagarantovan upload Embarassed , bilo mi je bitno samo da radi, ne treba da bude nesto posebno,ali ovo je nemoguce za upotrebu!
Ne razumem samo sto nece stalno da upuca signal Rolling Eyes

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pazi ovako sto se tice Bezicnog interneta tu moras da znas da nepovoljne vremenske (ne) prilike uticu nepovoljno i na Bezicni net. To ne mora da bude kisa ali vetar koji je ovih dana do 20 km/h to moze da prouzrokuje kratak pekid rada. A sto se tice tvoje udaljenosti od AP-a, to ne bih trebalo da prestalja problem (mada signal nije bas najbolji) osim ako ti se isto tako na toj vazdusnoj liniji ne nalazi neka prepreka... A sto se tice uploada da predpostavimo da je 32kb/sek, znaci tvoj idealni upload je 4kb/sek Kada uzmes sve ovo u obzir gubitak signala izmedju tebe i AP-a je po meni vrlo moguc.
Probaj sa nekom jacom brzinom ne verujem da je razlika u ceni mnogo velika za 128kb/sek a razlika u brzini je velika.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
dussan90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 108
Mesto: Nish CITY

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma bezicni internet je....
kad pada kisa djavola ces da radis. Wink
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm,ja ovo placam 1000 din, 128 k je 2000 dinara...sto,slozices se nije bas jeftino u odnosu na druge provajdere...ali...razmisljam i o tome...samo malo da se stabilizujem,da troskove smanjim Wink ,mada mi se sve cini da je samo do mog kompa...razmisljam da nije neki virus,ali AV skenira i nista ne nadje...ne znam....
A sto se tice vremena, ma nije sada lose vreme pa da ne mogu da pingujem,i kako imam download a nemam upload Confused Znaci,nije do vremena,i nije AP dalek...a prepreka nemam bas nikakvih na putu do AP Wink
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mozda je link provajdera preopterecen, kao sto je to problem u 90% slucajeva jer obicno provajder zakupi 1mbps i onda tebi proda 128kbps... ali to kad podelis, on ne bi smeo da deli taj link na vise od 8-10, najvise 20 korisnika, a oni znaju da ga podele i na 60... pa je onda uvek neko drugi kriv i tako to... SRBIJA...

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
ststeva_ar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:
Da, wireless je najbolje resenje sto se tice bezicnog internet-a.Moj brat radi u internet provajderu i ja imam internet preko wireless-a.Mogu vam reci da mi je brzina super (ja imam neogranicen protok) i da sam jako zadovoljan.
Sto se tice cena, 64 K kosta oko 1500 din a za 128 ili 256 ne znam.


Da nije malo mnogo 1500 za 64, ja toliko placam 128.
 
ststeva_ar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dussan90 je napisao/la sledeće:
ma bezicni internet je....
kad pada kisa djavola ces da radis. Wink



I po kisi i po snegu wireless razbija, ja sam sam napravio antenu, iskrimpovao kabal, i kupio karticu u jednoj radnji.

Na udaljenocti od 2 Km radi perfektno.

Koga interesuje pravljenje antene neka pise.

PoZdrav
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 4:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upotrebljavam wireless. super je.
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 10:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ststeva_ar je napisao/la sledeće:
dussan90 je napisao/la sledeće:
ma bezicni internet je....
kad pada kisa djavola ces da radis. Wink



I po kisi i po snegu wireless razbija, ja sam sam napravio antenu, iskrimpovao kabal, i kupio karticu u jednoj radnji.

Na udaljenocti od 2 Km radi perfektno.

Koga interesuje pravljenje antene neka pise.

PoZdrav

Zanimljivo...Voelo bih da vidim kako se to radi.Na koji AP si se nakacio?

_________________
Master
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Bezicni internet Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 4 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon