www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Disk Defragmenter
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj ja to nisam radio 100 godina, da me niste podsetili ne bih ja to jos Smile (Ja umesto defragmenta radim format c: ) Very Happy

 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Defragmetnaciju radim svakih nekoliko meseci. Steta sto nema na XP onih kockica kao sto je imala 98-ica. Onda sam lepo video kada je ubrzao rad, posto u pocetku radi jednu po jednu, a posle mlati po nekoliko. One crtice su jos dosadnije.

[sad cete da me gledate kao da sam pao s Marsa Laughing]

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
bojan99
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 27 Jun 2006
Poruke: 31
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dva, tri puta mesecno. (Vrlo korisna stvar Very Happy )

_________________
Hitman
 
marikris
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Jul 2006
Poruke: 44

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo kad se windovsi uspore
 
@Vampir
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 94
Mesto: Beograd/Uzice/IN THE MIDDLE OF NOWHERE

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 01, 2006 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manje-wise radim; kad se setim.

Postoji dva razloga zasto da i zasto ne.
Elem imam oko sebe sami tim strucnjaka, nikad ne pawaju samo nesta zvacu.
U oba slucaja se radi o tome kako se propasti HDD kad se radi i kad se ne radi defrag.
Dok ovaj jedan ¨zadro¨ da kad ne radis defrag. HDD- u treba malo vise vremena da ucita i da je to ok, a kad bi radio defrag ondak bo ga samo propastio.
Ovaj drugi opet kaze suprotno da to vreme koje usporava ucitavanje unistava HDD tako sto se stvaraju ¨rupe¨ u cilindrima (ovi nasi jos uvek koriste kruznu odn. cilidricni upis podataka) sto prouzrokuje kad izbrises (trajno shift+del) da se glava HDD-a propasti tako sto mlati levo desno.

Mlatim i ja sto vam ovo rekoh al ko zna mozda ovo nekom zatreba, svejedno ne skodi (sto kazao Lane Gutovic)

Wi sami odlucite eto.

_________________
Bog Moze Da Ukine Djavola Samo Jednim Dekretom,
Ali Nece. Drzi Ga Iz Cisto Politickih Razloga!!!
 
Holbyco
Slavonac
Slavonac



Godine: 56

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2289
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 01, 2006 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Defragmetnaciju radim svakih nekoliko meseci. Steta sto nema na XP onih kockica kao sto je imala 98-ica. Onda sam lepo video kada je ubrzao rad, posto u pocetku radi jednu po jednu, a posle mlati po nekoliko. One crtice su jos dosadnije.

[sad cete da me gledate kao da sam pao s Marsa Laughing]


E to je bio zakon, kad si ti vidio sta on radi.
Inace, radim to svakih 15-20 dana.
Uzivajte

_________________
 
nexinet
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 14 Jul 2006
Poruke: 110
Mesto: Majdanpek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 02, 2006 2:26 am    Naslov poruke: disk defragmentar Na vrh strane Na dno strane

varijanta bez defragmentacije diska-ništa strašno poznajem lika koji to nikada nije uradio na svom kompu,a poseduje ga od 2003 godine i ne vidim ništa loše u toj priči,jednostavno komp radi normalno,možda sa kojom milisekundom,sekundom startnog zakašnjenja koje ne utiču kod multimedijalne obrade i obrade slike.
Možda se malo više ukazuje potreba za defragmentacijom kada su igrice u pitanju i to ako su 5-6 jačih igrica instalirane na komp pa se još koristi virtualni mod mislim da bi tada to bilo od bitnijeg značaja za rad kompjutera u navedenim uslovima.

Varijanta sa defragmentacijom diska-Navodno svi veliki stručnjaci to preporučuju najmanje jednom mesečno,jednom godišnje.Pod kojim uslovima ti ,,stručnjaci,,tvrde
Plašim se da su svi postali stručnjaci i eksperti sa nekim fantomskim školama i fakultetima koji uzgred i budi rečeno se plaćaju,a da li znaš posle svršetka to je druga priča.,,Mislim grdna tehnika,uređaji naučno proizvodno potiču iz SRBIJE,,
Naime hteo sam da ne dužim: Moja teorija nastaje prateći svetske stručnjake iz proizvodnje hard diskova,odnosno predstavljanje njihovih zapažanja na testovima opisu tehničkih karakteristika i uputstava i posebnih uputstava proizvođača koji kažu a ja se slažem i slušam ljude koji proizvode lično.

Rekli su:
Na upisivanju podataka u odnosu na razne sadržaje hard diskovi moraju imati slobodnog prostora najmanje do 25% svoje ukupne veličine.
Svaka particija mora imati slobodnog prostora 20% od svoje veličine.
Takođe kažu da prema navedenim opterećenjima hard diskova jednom na šest meseci treba odraditi defragmentaciju.Pri pridržavanju ovih pravila koje sam ispratio od proizvođača isti kažu da je radni vek hardova 7-8 godina zagarantovan ako se ne desi nešto ne predviđeno.

_________________
nexi
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koristim diskkeeper vrlo cesto...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
igel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Sep 2006
Poruke: 44

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trebalo bi 1/mesecno
 
limun001
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 18 Jan 2006
Poruke: 84

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja je jos nisam nikada koristio
 
piastowskiharnas
* Veseli razbojnik *
* Veseli razbojnik *



Godine: 53

Datum registracije: 19 Sep 2005
Poruke: 17704
Mesto: Piastów/Zakopane

poland.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim sa Diskeeper Pro Premium.Je odlicen,1 put za 3 mjesec.

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasao sam zanimljiv post na ESu pa evo da ga podelim sa vama.

Code:
Svaki defragmenter prvo mapira disk - grafički prikaz su one kockice u mmc-u. Fora je što kod NTFS-a to ne izgleda kako treba (ne samo graficki, naravno) jer program vidi otvorene fajlove kao fragmente (a nisu) i pritom NTFS alocira još prostora oko fajla (kad je ovaj otvoren) baš da bi sprečio fragmentaciju - tako da ako pišete u fajl on raste u taj alocirani prostor, a prikaz u defragmenteru izgleda k'o da je fajl do ~aja fragmentiran.

Ima još jedna stvar kod NTFS-a a to je da sprečava korišćenje dealociranih klastera da se koriste dok sistem ne "overi" stanje diska - to se proverava na nekoliko sekundi u slučaju da sistem zabode ili nestane struje. Zbog ovoga defragmentovanje traje duže, jer program mora da remapira fajlove često.

Nema sumnje da se FAT mnogo više fragmentira nego NTFS - iz nekoliko razloga, a najvažniji sam već pomenuo - NTFS ima mehanizme da sprečava fragmentaciju, mada to nije 100% ušpeno, naravno. Iz ličnog iskustva mogu da kažem da ima svrhe defragmentirati NTFS - ako imate mali disk i dosta vremena, mada realno ubrzanje teško ide preko 5%. Kao što je Ivan rekao, najefikasnije je raditi u boot modu, tj. pre učitavanja gomile fajlove koje program ne može da defragmentira.

Milsim da nema koristi držati Diskeeper u backgraundu - više će da usporava nego ubrzava


Interesuje me vase misljenje. Da li zaista NTFS ima manje problema sa fragmentacijom od FAT32. Ja licno gotivim NTFS. Zasto nemam pojma. Pre sam koristio FAT32 i onda sam jedno vreme imao 2 OSa (linux i windows) pa mi je bilo mnogoooo lakse da u Linuxu podesim NTFS particiju nego FAT32. Od tada su mi zaista smanjeni problemi sa fragmentacijom mada ih idalje ima. Sta vi mislite? NTFS ili FAT32?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Disk Defragmenter Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon