www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Daljina
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 24, 2010 7:03 pm    Naslov poruke: Re: Ljubav na daljinu....... Na vrh strane Na dno strane

esc je napisao/la sledeće:
Ljubava na daljinu sta vi mislite o tome.

Da ili ne? i da li je izvodljivo?



Tesko izvodljivo ! Ipak sve zavisi do osoba, daljine, koliki vremenski period se nemogu videti, postovanja i pre svega ljubav .
Desava se da postoje normalne veze, ali to je retkost ! Wink Laughing

Tu se cesto smanjuju strasti, ljubav izumire i dolazi do nepostovanja,svadja, nepoverenja, a ili jedno ili drugo pocinju kad-tad da varaju..
Ja sam se uverila da mnogi muskarci a i zene koji su duzi vremenski period jako daleko od kuce imaju tamo negde ljubavnike/ce s kojima zive,
( govorim to jer licno ih po/znam, bila, videla, upoznala te "druge" )
neki cak to lepo i priznaju svojim supruznicima (obicno muskarci Laughing ) a redovno im salju pare deci za skolovanje, za sve sto treba ... Rolling Eyes

Ali kakav je onda to brak - ili veza ... Rolling Eyes Confused

Ja na takvo nesto nikad pristala ne bih!
Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 24, 2010 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad ne reci nikad. I nikada nemoj biti sigurna da te život katkad neće gadno iznenaditi. Ok je što tako govoriš, to je razumno i pametno, ali ne i izvjesno. Ne želim djeliti nikakve savjete, samo ponoviti da sam u takvoj vezi već 9 godina, sretna sam, mada nije lako i malo ih je koji mogu opstati, ali želim ovim ohrabriti one koji imaju već takvu vezu i reći im da se može sve kada postoji uzajamna ljubav a iznad svega razumjevanje i poštovanje, jer sama ljubav nije dovoljna i neće takvu vezu održati.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 10, 2010 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako se što lakše nositi sa razdvojenošću od partnera...

Prokleta nedjelja
Stara pjesma Parnog valjka sve češće vam se mota po glavi? Da, znamo kako vam se čini da taj dan dolazi brže od ostalih. Sedmi dan u sedmici postaje kraj svijeta, ili dan prije smaknuća...Ako niste previše udaljeni, pokušajte se vremenski uskladiti tako da rastanci budu ponedjeljkom ujutro. Možda će šef ili šefica imati sluha za vaše zaljubljeno srce, pa vam neće zamjeriti to što ćete cijeli ponedjeljak biti pomalo odsutni i sjetni. Nemate li nadređenog punog razumijevanja, morat ćete dati sve od sebe da vaša tuga za dragim ne počne uticati na vaš posao. Gledajte na to ovako; nedjeljom uveče nećete morati razmišljati o rastanku, nego će i ta noć biti predviđena za zajedničke trenutke.

Bacite se na posao!
Ako ste visoko u oblacima, na sedmom nebu i na putu kući još osjećate njegove poljupce i nježne dodire, znamo da vam nije lako. Kako biste što manje tugovali i razmišljali o zajedničkim trenucima, bacite se na posao! Usredotočite se na dnevne obaveze i zadatke – i vrijeme će vam proletjeti. Što manje sanarenja tokom radnog vremena, to bolje. Ljudi koji su u vezama na daljinu nerijetko su, što se posla tiče, pravi lavovi/ lavice.

Utjeha u odjeći
Pod ovim ne mislimo kako biste svaki ponedjeljak, nakon rastanka, trebali poharati sve gradske prodavnice. Zadovoljite se nekim sitnicama koje će vas razveseliti. Ili, još bolje, zadržite preko sedmice neku njegovu majicu koja će vam biti podsjetnik. Spavajte u njoj kako biste mu se osjećali bliže.

Seks
Davno je mudrac Lao – tse rekao; „Udaljenost je za ljubav kao vjetar za vatru: ako je jak, raspirit će je, ako je preslab, ugasit će je“. To vrijedi i za veze na daljinu. Nije bitno koliko vas kilometara dijeli, važno je ono što vas spaja. To znači da vam i seks mora biti dobar, kako bi vam se i tokom sedmice na samu pomisao na njega zažarili obrazi. Radni dani znače i apstinenciju, a kraj sedmice – seks! Ali, ne nužno. Postoje i drugi načini poput telefona. Telefonski seks pozitivno djeluje na vezu na daljinu, razvija vam čežnju i otvara prostor za opušteniji razgovor o vlastitim željama i maštarijama.

Vidimo se sutra
Bliži se kraj sedmice, dan je sunčan, a dragi vam u slušalicu šapuće nježnosti...ko je sretniji od vas! Ali tada vas gruba stvarnost prene iz tog ljubavnog sna: iznenada se dogodio prolom oblaka, a najdraži je završio sa temperaturom u krevetu. Nemojte se razočarati i imajte razumijevanja za takve izvanredne situacije. Ako je bio njegov red da doputuje vama, zamjenite se. Spakujte se, za dragog ponesite pileću supicu i vitamin C – i put pod noge! Tako ipak nećete propustiti susret i zajeno ćete provesti dugo očekivni vikend, baš kao što ste i planirali. Vikendom ne pokušavajte nadoknađivati izgubljeno vrijeme. Ne morate napraviti gomilu stvari samo zato što preko sedmice niste zajedno. Odmarajte se, ljenčarite i uživajte u zajedničkim trenucima.

Ljubomora
Nemojte šiziti i paničariti čim on ui razgovoru počne spominjati ženska imena. Znamo da vam strašno ide na živce što te žene uopšte ne poznajete, ali imajte povjerenja u svog dragog. Veza na daljinu je igra povjerenja. Ne budite sumnjičavi. Ako znate da je on sa vama sretan, zašto sumnjati da vas vara. Isto vrijedi i za vas – jasno mu pokažite kako je on jedini u vašem životu pa neće imati razloga za ljubomoru spomenete li imena nekih vama dragih ljudi. Ispričajte jedno drugome o svojim bliskim prijateljima. Opišite mu ljude iz svog bliskog kruga, a zatim poslušajte njega: vidjećete kako razmišlja i brinete li se uzalud.

Svađa na daljinu
Nadamo se da svađa neće biti.
Neka vam daljina bar nećemu posluži – nećete imati prilike prigovarati mu da ne zatvara pastu za zube ili on vama, kako mora čekati sat vremena prije nego izađete iz kuće. Pojavi li se ipak neki problem, ne ostavljajte ga za slijedeći susret. Mirno ga raspravite i rastanite se sretni. Primjetite li da je on zaista ljut ili povrijeđen, posjetite ga, makar i na nekoliko sati ili koliko vam treba da riješite problem. Neka vidi da vam je zaista stalo do toga da između vas nema prepreka.

Vrijeme leti
Kada ste s njim, sati prolaze kao sekunde. Ne stignete se ni okrenuti, a već je vrijeme za rastanak. Ne budite ovisni jedno o drugome. Neka vrijeme tokom sedmice bude samo vaše. Uživajte u njemu kao i u zajedničkim trenucima sa njim tokom vikenda. Ako vam se baš i ne da biti sama, uvijek možete vrijeme provoditi u društvu dragih prijateljica. Ne zapostavljajte društveni život. On je jednako važan kao i onaj ljubavni.

Izvor: ljepota.ba

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 15, 2010 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada se priča o vezama na daljinu, takve veze već unaprijed najčešće osuđujemo na neuspjeh.

Psiholozi tvrde da je za romantičnu vezu od velike važnosti ona čudna, misteriozna, hemijska reakcija koja se javlja kada se dvije osobe nađu u istom fizičkom prostoru, ali da ta reakcija nije presudna. Vjerovati u potpunosti glasu sa druge strane telefonske žice, ili dopisivanju preko chata, velika je stvar, a to mogu samo hrabri i oni koji su spremni za mnoga žrtvovanja. Za održavanje veze na daljinu prije svega treba beskonačna količina tolerancije, i to sa obje stane.

Stalna kontrola i ljubomora jednog od partnera, najčešći su razlog zbog čega se ove veze veoma brzo uguše. Ukoliko ne možete prijeći preko toga da on izlazi sa prijateljima, da je bio na kafi sa prijateljicom, a da vi znate samo ono što vam je on rekao, i da doza sumnje prelazi prag tolerancije, odustanite od takve veze na vrijeme.

Iako veza na daljinu ima svoja ograničenja, i zahtijeva puno truda, iskrena ljubav će uvijek uspjeti bez obzira koliko vas kilometara dijeli. Daljina nikada nije razlog za prekid ako se radi o pravoj ljubavi. Razlozi su uvijek neki drugi, iako to često sebi ne želimo priznati

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 15, 2010 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Vec sam devet godina u takvoj vezi i kako je bilo na pocetku (znam, tesko je povjerovati kada vam neko tako nesto kaze) sa vremenom koje je proslo, postalo je samo cvrsce i ljepse sa svakim susretom. Vazno je koliko zelite i koliko ste spremni da date, vazna je ljubav i postovanje, naravno to se trazi i daje sa obe strane, vazna je intuicija koja se vrlo lako razvije kada to zelite i kada vam je stalo. Ne kazem da je lako, ne kazem da ne boli, da nema ljubomore, sitnih carki, ali pri svakom susretu ako se to i ne pomene, ne zato sto ne zelite, vec i ne pomislite na te sitnice koje su vas izludjivale u danima samoce, onda je to ta ljubav koja vas moze odrzati. Beskrajno vjerujem u njegovu ljubav, kao i on u moju, i beskrajno volimo jedno drugo i pored nasih teskih naravi, zivotnih problema i stvari na koje nismo u stanju uticati i daljine.


Ovo sam napisala poodavno i sad samo potvrđujem da isto mišljenje imam i sad i jednako dobro podnosimo daljinu uz maksimalno povjerenje i mnoga odricanja sa obje strane. Poštujem i cijenim svaki njegov najmanji znak pažnje, poštujem čak i te kilometre koje pređe da bi ponovo bio sa mnom, jer ga volim i dalje jednako i sigurna sam da sam u ovoj vezi pronašla sve što bi jedna žena željela i trebala imati. Ipak, bez ljubavi, poštovanja i tolerancije koje bi trebalo da idu jedna uz drugu, veza na daljinu neće uspjeti. Ona traži jake i postojane ljude, jake u smislu maksimalne ljubavi i emocija.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 03, 2010 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Nikad ne reci nikad. I nikada nemoj biti sigurna da te život katkad neće gadno iznenaditi. Ok je što tako govoriš, to je razumno i pametno, ali ne i izvjesno.



evo da dodam i ovo sto zaboravih reci; Mr. Green
Imala sam decka koji je ziveo daleko od mene, mogli smo se vidjati jedino vikendom. Confused
bila je to "ljubav na prvi pogled". (al' ozbiljno) Embarassed Laughing
On je bio sve sto sam mogla pozeleti u jednom muskarcu, (njegova osobnost vrline i mane ma sve mi je njegovo odgovaralo Embarassed
a o izgledu da i ne govorim)Confused Embarassed Laughing Laughing
Isto tako i ja za njega. Razz
Neverovatno koliko smo se "bili" zavoleli... Confused Very Happy

I sta bi; daljina nas razdvojila !


i sad mogu reci NIKAD VISE !
Kud on tamo i ja pa kako nam bude !
Laughing Laughing
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 04, 2010 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam u vezi na daljinu 8 godina. I sad u vezi skoro godinu dana na blizinu Smile Potrebno je da imas nekog da te zagrli kad zelis, i kad ti treba. Svaka veza je drugacija ali ne mogu vise veze na daljinu. Nerviranja, sumnjanja...ne znajuci nikad dal on kad kaze da ide negde, dal tamo ide sam ili sa nekom trecom...Mada sve to moze da se desava i u vezi na blizinu

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 25, 2010 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veze na daljinu


Svaku vezu je teško održavati dobrom i kvalitetnom, ali kada vam taj "posao" dodatno oteža i udaljenost, stvari mogu postati nestabilne.
Najčešći uzrok nastanka veze na daljinu jesu selidbe zbog studiranja ili poslovne prilike. Ako vašem partneru iskrsne prilika za dobro plaćen posao na drugom kraju svijeta, ili školovanje i usavršavanje sa plaćenom školarinom, onda su to dobri razlozi za odlazak i nema mjesta za okrivljavanje.
Prvo što trebate napraviti je razgovarati o budućnosti vaše veze. Trebate tačno znati na koliko vremena ćete biti odvojeni i da li će i koliko često u tom periodu moći da vas posjeti ili vi njega.
Ukoliko se radi o nekom dužem periodu, onda je dobro da na vrijeme donesete odliku o tome da li je uopšte pametno da ostanete u vezi.
Ako smatrate da možete pobijediti vrijeme i udaljenost, onda postoje smjernice, kako da vašu vezu na daljinu učinite funkcionalnom.
Za početak, najvažnije je da vjerujete svom partneru. Ako smatrate da to niste u stanju učiniti i da ćete stalno razmišljati o tome s kim je, gdje je, da li vas vara isl., možda je najbolje da vezu prekinete na vrijeme, jer će u suprotnom vaš odnos biti pravo mučenje.
Za vezu na daljinu trebaće vam dosta razumijevanja i strpljenja. Oboje morate znati da trebate obavezno biti potpuno iskreni i održavati komunikaciju, jer ćete se u suprotnom udaljiti i vremenom ćete postati jedno drugom stranci. Ako već nemate, onda kupite slušalice, kameru i mikrofon, te svaki dan odvojite vremena da razgovarate na Skyp-u ili msn-u.
Razgovarajte o svemu što vas zanima, o tome kako ste proveli dan, koliko nedostajete jedno drugome, šta se promijenilo isl.
Svaki dan u dogovoreno vrijeme pričajte jedno drugome o vašoj ljubavi i planovima za budućnost. Važno je da vjerujete da će vaša veza nadjačati udaljenost, jer negativnim stavom u samom početku samo ćete, možda i nesvjesno, pospješiti mogućnost da sve ode u krivom pravcu.
Vjerovatno će vam s vremena na vrijeme biti posebno teško što ne možete da se zagrlite, poljubite, da radite sve ono što volite da radite kad ste zajedno... ali razmislite samo kako će vam interesantno sve biti kada se konačno opet vidite.
Ako se zaista radi o pravim osjećajima, ne trebate se brinuti da vaša veza nije jaka da pobijedi daljinu.
Jedino je važno da se oboje podjednako trudite i zalažete.

{Ljepota}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 25, 2010 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ako se zaista radi o pravim osjećajima, ne trebate se brinuti da vaša veza nije jaka da pobijedi daljinu.



I u ovome je jedina i prava istina.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2010 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Iako veza na daljinu ima svoja ograničenja, i zahtijeva puno truda, iskrena ljubav će uvijek uspjeti bez obzira koliko vas kilometara dijeli. Daljina nikada nije razlog za prekid ako se radi o pravoj ljubavi. Razlozi su uvijek neki drugi, iako to često sebi ne želimo priznati



E bas ovo zeleh da napisem...Smile daljina nikad nije problem...al upravo, to nikad necemo priznati

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 31, 2010 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da Wink
Imam dečka iz drugog grada,razdvaja nas tačno 50 km (nije puno sva sreća Wink ) i super funkcionišemo već 5 godina Very Happy
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 02, 2010 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nextajox je napisao/la sledeće:
Da Wink
Imam dečka iz drugog grada,razdvaja nas tačno 50 km (nije puno sva sreća Wink ) i super funkcionišemo već 5 godina Very Happy


Very Happy Još jedan dokaz da za ljude koji se vole i razumiju veza nije i ne može biti toliki problem da ga ne mogu prevazići. Želim ti i dalje veliku ljubav i mostove koji se ne mogu srušiti između vas.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Daljina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  sledeća
Strana 44 od 45

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon