www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladini
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
A_Djema
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Sep 2006
Poruke: 231
Mesto: Raskrsnica srca...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 22, 2006 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo ću reći uzas zivi, deca misle da je to ok a u stvari ne vide lose uticaje!!!!!!!!!!!! Rock&Roll rules!!!!!!!!!

 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 22, 2006 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sta kazete za spotove grupe Rammstein ?

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 23, 2006 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

klinka je napisao/la sledeće:
Mislim da bilo koja i bilo kakva estrada (Severina,Ceca itd.) ne bi trebala biti uzor omladini...jer taj posao sugerira da se novac moze zaraditi "u roju keks",sto je sasvim netocno...bolje bi bilo da znanstvenici budu uzor!


Ali znanstvenici im neće biti uzor jer nemaju gdje pročitati o njima. Kako i mogu kad se kiosci šarene od mnoštva tabloida gdje je glavna vijest da se Jeleni Rozgi vide gačiće? Ili da je Tanja Savić napumpala usne? Nisu krivi mladi ni njihovi roditelji, krivi su mediji koji imaju tako ogromnu moć da mogu upravljati svijetom i da mogu mijenjati stavove i interese brzinom svjetlosti! Da nema Seke, Cece, Paris, Madone i sl. pola novinara bi ostalo bez posla. Kad cura vidi Paris Hilton na naslovnici napušenu i mrtvu pijanu naravno da će to prije zapamtiti nego neki mali tekst o pronalasku cjepiva za rak, koji je kao sasvim slučajno zapeo između ogromnih bombastičnih naslova o nekoj razmaženoj jet seterici. Na žalost, nerazumni i neškolovani upravljaju svijetom. A novinari bi se mogli malo više potruditi oko vrhunskih priča koje leže na cesti, samo ih treba znati pokupiti. Ali to je teško i mukotrpno, obično dugo istraživanje. A urednici očekuju otkrića preko noći, što za neku dobru priču nije moguće. Zato je jednostavnije upaliti tv i pozorno gledati kako se Mineina haljina miče kako bi sutradan na naslovnici izašao ogroman naslov: Minei ispale sise na koncertu! Kao da je to najvažnija vijest.
 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 24, 2006 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema u opste veze sreco moja kakvu muziku svirkaju o tome se i ne prica samo istina je da je taj pravac muzike na nasoj sceni uvijek bila prepuna seljakluka ali bez ikakvog talenta
kazes slusala si cecu super bas mi je drago ali jeli bi dozvolila da imas kcerku koja je u pubertetu da joj Ceca, Seka, Stoja..... budu idoli?
I nije tacno da sve dolazi iz kuce ima dosta i do okoline
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 24, 2006 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bestijice, pretpostavljam da se tvoj komentar odnosi na moj post, pa cu i da ti odgovorim na upucena pitanja.
Da, slusala!!!! Pazi, ja bih da napisem ogromnim slovima, da naglasim, ali ne smem, pravila sajta! Very Happy
Slusati-jedno! Videti idola-drugo. Sasvim drugo! Ne, ne bi mi smetalo da mi cerka u pubertetu slusa Cecu, Stoju, Peru...... ne zanima me koga! Nije smetalo ni mojim roditeljima, pa ne vidim sto bi meni. Ali ce mi smetati ako bude imala idola, u bilo kome od njih. A to je moja odgovornost, ne odgovornost drustva, televizije i ne znam koga, da moje dete nauce. NE znam ni jedno dete, koje odgajaju RODITELJI (naglasavam taj deo), a da ima idole u nekim bezveznim likovima, koji sluze za zabavu. Nije mi jasno, kako ljudi i dan danas ne mogu da razgranice (ni sebi, a kako ce onda deci) sta je za zabavu, a sta za nesto ozbiljnije. Uticaj mojih roditelja na mene je bio prilicno jak, imali su moje potpuno postovanje i poverenje (a to se gradi i stice, koliko ja znam! Wink ), pa na mene nije moglo da ima uticaj drustvo. Vise sam nekako verovala roditeljima. I za "idole" i za cigarete i za drogu i za oblacenje.....Nije moglo drustvo da me "uvuce" ni u jednu od tih prica! Iako sam bila debelo okruzena njima. Pa opet ponavljam, iz licnog iskustva, nikada nisam upoznala osobu, koja pljuje po onima koji se zabavljaju uz narodnjake, a koja je cest posetilac muzeja, koncerata Sinfonijskog orkestra, daleko bilo neke opere, baletske predstave.......Obicno su to ljudi, koji nemaju osnove kulture, pogotovo ne muzicke. Mi smo se na solfedju (u skoli, drzavnoj, ne nekoj divljoj ili ne znam kakvoj), na casovima solfedja, neretko "raspevavali" i uz Beograd, od te iste Cece! Wink Mojoj profesorki, koja je zavrsila muzicku akademiju i jos sto-sta pride, Ceca ni malo nije smetala! Nije nas zanimalo da li je ona seljanka, mucenica, profesorka, cistacica.......njene pesme su bitne, jer pretpostavljam da je ona tu zbog toga! Zbog pesama! Idola u njoj nisam mogla da vidim, jer sam odrednicu u zivotu videla na drugom putu. Ni blizu njenom. Njen stil oblacenja-opet pljuju uvek i uvek samo oni, koji nemaju veze ni sa M od mode! Mogu da je mrzim koliko hocu, ali bih bila tantuz kada bih o njenoj garderobi pricala lose, jer svako ko iole prati modu, zna da ta zena nosi uvek ono sto je u jeku svetske mode. Oblaci se prilicno lepo i stilski nepogresivo. Nije to njena zasluga, ona placa za to, ali opet-to me ne zanima, ne zanima me ko stoji iza njenog oblacenja, vec gledam sta ona oblaci! A njeni stilisti, definitivno su ljudi koji su skolovani (preko) za to! Wink I da, ja mogu da otpevam svaku nejnu pesmu, ali mogu isto takod a pricam o Verdiju, o sanatama, etidama, operama i operetama, zivotu mnoglih kompozitora, Arsnovi, Scorpions, G'N'R, o Tiestu, Sinclar-u.........dok neki ljudi koji pljuju po nama koji pevamo uz Cecu, dalje od tog pravca muzike koji je "kul" i "in" i bla, bla, ne znaju! Ni makac! Mislim da je najtuznije biti ogranicen! Najtuznije je ogranicavati sebe, ili daleko bilo, sutra svoje dete! Ogranicavati se na "pravce", na "kul" i "nekul", na kojekakve idole ( pa ma ko ti idoli bili)......I tuzno je klasifikovati ljude na "seljake" i "neseljake", zbog pravca muzike koji njima odgovara! Svako slusa ono sto mu se svidja. I nije ni bolji, niti gori od mene. Sve dok je neko srecan i radi ono sto voli, zivi normalan zivot, pa makar i uz "mile voli disko", svaka cast! Wink
Trudicu se da moje dete slusa sta zeli, ali da nema idole. Jer idoli su varka. Svako je od nas jedinka za sebe! I svi smo drugaciji. U svakom slucaju, dok mi je ove pameti, necu odbaciti svoje dete i prepustiti ga drustvu, okolini, estradi da ga odgajaju! I necu posle za "posao", za koji sam JA bila zaduzena, da krivim nekog petog. Rolling Eyes

_________________


 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa puno toga sto kazes ali zaboravljas da nismo svi isti
Imas osoba koje imaju cvrstu volju i viziju i sliku onoga ko su i sta su ali budi realna pa pogledaj oko sebe ima puno ljudi koji su slabiji i to su djeca koja krenu na losu stranu ako su okruzeni losim drustvom i okolinom
drago mi je da ti nisi iskreno nisam ni ja i evo danas majka desetogodisnjeg djecaka ali nismo svi isti i nemoj mi rece da okolina nemoze da utice
za narodnjake neka ih slusa ko god hoce to je stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja bila to muzika bila hrana bila odjeca....
kazem da je zalosno da mi se djete pocne furati na sve te ofajle koje su vecinom gole i toliko niska bica a nemogu pobjeci od toga djeca danas jer NEKO dozvoljava da oni budu na estradi (Tv stanice casopisi i sve ostalo to je okolina i to je zalosno

Izvini kratko pitanje jsi li roditelj?




[Edit by knknpnkn: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa pazi ovako, slazemo se da postoje oni koji nisu toliko "jaki" i koji nemaju odredjenu viziju za svoju decu.....ali opet, takvim ljudima ce sve biti problem. Drustvo (pogotovo danasnje) trulo je na sve strane! I mislim, da ce roditelji imati mnogo vie obaveza da odbrane svoju decu od nekih drugih trulezi, mnogo opasnijih, nego sto su narodnjaci i estrada uopste. Ja samo pokusavam da kazem,d a estrada ne treba da ima uticaj i ne moze da ima uticaj na zdravo odgajanu decu. To sto ce slusati neke polu-gole, ne treba da ima uticaj na njih. Iako ima, iako deca i pocnu da se oblace kao te neke, opet nije nikakav problem u poredjenju sa drugim, svakodnevnijim, neuporedivo vecim problemima! Droga, sex, abortusi, bolesti.......
Estrada je neciji ukus, koji niko nema pravo da pljuje! Niko! I treba da postoji zbog tih nekih ljudi. Sa kojim pravom cemo mi tim ljudima, da zabranimo da gledaju i slusaju sta vole?! Za svaki pravac muzike postoje i postojace "za" i "protiv". Sa tom logikom, svi imaju pravo da traze da se neki pravac potpuno ugasi! A ja mislim da je to nerealno, nefer i nepotrebno!

I,nisam roditelj, mada mislimd a je to za ovu temu irelevantno! Moja mama je roditelj (4 dece i za sada samo 4 unuceta), pa je ovog misljenja! Bila dok je nas odgajala, sada isto, nepromenjeno. Sestre su mi majke, koje su pre majcinstva pricale isto ovo i evo danas, decu odgajaju po ovom maminom "sablonu". Ne verujem da cu se ja promeniti i odstupiti od ovih nacela, za koja JA mislim da su ispravna. A iako se to, ne znam kojim cudom desi, to nikako nece znaciti, da ce to onda biti pravilno. To ce da znaci, da sam ja skrenula sa puta, a ne da su narodnjaci krivi! Wink

_________________


 
nektarinica
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 375
Mesto: Singidunum

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se u potpunosti sa konstatacijom da su roditelji jedini odgovorni za tako nesto.Ali samim tim ako kod tih roditelja non-stop na tv-u 'mesa' krmaca Seka Aleksic sa svojih sto kila i mini suknjom iz koje viri sve i svasta,i Goga Sekulic sa svojim sexy bussines man-om i jos mnostvo slicnih i ako oni svi po kuci pevuse te iste pesme,to znaci da oni to smatraju za normalnim,zar ne?Samim tim sto to slusaju i gledaju prenose svojoj deci poruku da je to skroz ok!
Kako posle da se ne cude,ako im se cerka od 13 god. obukla za drugaricin rodjendan isto kao Seka?(roditelji ne moraju da kupuju cerkama takve stvari,dovoljno je da ona izadje iz kuce 'normalno' obucena,otrci kod drugarice i pozajmi par mrezastih carapa,minic do pola guze,izbaci grudi,nabaci tonu sminke i to ti je to!)
Ipak je jako bitno sta se kuci gleda i slusa,i koliko je TV prijemnik podesen na Tv pink,palmu,Grand Show i tome slicne emisije.I jako je bitno kakvi zvuci i tekstovi dolaze iz tog istog Grand Show-a.Najbolje je da ce neko to da slusa kuci,a da pomisli kako je to bez veze i smor.Oni koji slusaju i to vole,itekako sebe nalaze u pesmi 'Bunda od Nerca'.Samim tim,donekle su poruke tih pesama i ti izvodjaci idoli toj omladini.
A droga,abortusi,bolesti???To je sasvim druga tema......
 
RedStarGirl
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 307

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: estrada Na vrh strane Na dno strane

žao mi je što se mladi pronalaze u uzorima estradnim
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je in,trendovi se prate
najzastupljenija je estrada medju svima nama
vreme ce uciniti svoje

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 5:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je jako tuzno da omladina pronalazi idole u ku***** i mafijasima. Crying or Very sad

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 10, 2006 7:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh, a sto bih ja trebao da kazem…

Pubertet kasnih 70-ih, ranih 80-ih (bio u pubertetu tako davno da je to bilo ondak kad je I Tito umro)
Odrastao uz Zeppeline, Motorhead, Sex Pistols… Hard Rock, Heavy Metal, Punk! Sve “gore od gorega’ moja bi mama rekla. Bilo je i narodnjaka, i gorespomenuta Brena bjese plod svog vremena. Od Domacih muzicara slusalo se Idole, Azru, Sarla Akrobatu, itd. Dakle, da sam se trznuo na ono sto sam slusao danas bih bio ili mrtav ili debelo na igli, ili u ludari, zakljucan… A evo ispadoh prilicno solidan muz i otac, prilicno miran, zaposlen, nikad bio u zatvoru, probao Maricu, LSD, al’ me se nije primilo. Danas sam cak nepusac, jedino sto volim dobro vino, pokoji viskich ili travaricu i to je to…

Ukratko mislim da nije sve u Estradi. Odgoj mladih je komplexna sprega mnogih uzroka i cimbenika. Na prvom su mjestu roditelji (odgoj), naravno. Jer da nisu moja bi generacija sva zavrsila na teskim drogama, eto nije. Onda dolazi ostalo. Prvo, u svakom, pa tako i mladom covjeku, postoji neki urodjeni “kompas” ka onom sto bi trebalo biti dobro. Ovisi koliko to prevlada, naravno. Jas am imao uvijek u sebi tu neku prirodnu vodilju koja me tjerala od loseg, znam to…

A opet, za one koje zaglibe ne bi smjeli kriviti (iskljucivo) Estradu, poznate osobe. U ova vremena kad su vlasti korumpirane ovoliko koliko jesu (govorim o cijelom svijetu), kad se religija prokurvala toliko da je predmet ismijavanja, kad je cak i sport zaglibio u pohlepu i laz, Estrada cak izgleda pocesto kao nevinasce… Nije mi do toga da branim Cece i slicne, za koje mislim da su vjerovatno i kancerogene (vec ce to neki znanstvenici potvditi jednog dana), ali kako svako vrijeme nosi svoje breme, tako svako vrijeme nosi svoje Cece (muhe), pa stoga ne bih puno bash brinuo o tome

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladini Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  sledeća
Strana 13 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon