www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladini
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
tanja-s
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 14 Jan 2006
Poruke: 123

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 4:24 pm    Naslov poruke: Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladini Na vrh strane Na dno strane

Zanima me vase misljenje o tome kako estrada danas utice na omladinu i cime je to omladina fascinirana kada je u pitanju estrada???
Zasto mlade devojke sanjaju da postanu kao Ceca koja je ne skolovana i bila je udata za mafijasa,a da ne pominjem njenu vezu sa podzemljem (svaka cast ceci kao pevacici,ali ostalo...) ili pak zele da budu kao Jelena Karleusa koja nije nista vise skolovanija i koja je bila udata za coveka iz porodice Karic jedne od naj bogatijih porodica(necemo pominjati Moptel i to kako je stecen novac) i to kako se taj brak zavrsio...
E pa Volela bih da cujem sta vi mislite o Estradi i tome sto je to pored kriminala uzor danasnjce........


 
mc dralje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 374
Mesto: podgorica cg

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 8:44 am    Naslov poruke: Re: Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladin Na vrh strane Na dno strane

tanja-s je napisao/la sledeće:
Zanima me vase misljenje o tome kako estrada danas utice na omladinu i cime je to omladina fascinirana kada je u pitanju estrada???


fascinirana je popularnoscu pjevacica-pjevaca od kojih veci dio nije zavrsio ni srednju skolu a kamo li nizu muzicku skolu ali zato su po cijeli dan na tv i u novinama,super se oblace tj svlace i prosto se tuku oko njihovog gostovanja po lokalima i diskotekama kako kod nas tako i inostranstvu...

zalosno je to sto je nekom seka aleksic ili jelena karleusa uzor... Mad

_________________
nismo zgodni al smo nezgodni
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne razumem uopste, niti cu ikada razumeti, kako to vi vidite kao karakteristiku SAMO nase omladine i dece?!?!? Kako vam smeta to sto je jedna Ceca uzor nekom detetu, a ne smeta vam recimo, sto su Britni S. madona, "tatoo", metalika i ostala narkomanska druzina, uzor celom svetu?!?!? Ne cini li vam se, da je to nekako-normalno U CELOM SVETU?! Dokle ce nasi ljudi, da "probleme" koje ceo svet ima, prepisuju samo nasem narodu(po mom misljenju, ovo nije nikakav problem, vec normalan stadijum odrastanja, jer se nesto ne secam, da su nama ili generaciji moje mame, uzori bili Betoven, Mocart, Bah......, vec opet neka Lepa Brena, Zdravko Colic, Bjelo Dugme......)! Meni ce cak, biti mnogo draze, da mi dete sutra slusa Cecu, nego da gleda Britni i madonu kako se zvalave pred celim svetom, Dzenet Dzekson kako se razbacuje si*ama po podijumu (pred celi svetom-opet), nekog narkomanskog mongoloida, koja pada u nesvest na sred nastupa.......... Nesto mi iskustvo govori, da bas ovi koji napadaju, nisu nikako slusali u tim nekim tinejdzerskim godinama, niti Betovena, Mocarta, niti Sopena, Baha.....vec upravo te, na koje se sada sablaznjavaju, upravo neke cece i karleuse-njihovog doba! Najbolje je da se ne vodi "opsta briga za razvoj omladine", vec da se gleda samo u svoje dvorste! Tada bi i cela nacija, malo uznapredovala! Wink

_________________


 
tanja-s
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 14 Jan 2006
Poruke: 123

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 7:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao pßrvo dobro znam ko je Betoven,Mocart....Imala sam priliku da odgledam i poznate svetske opere i balet,redovno idem u pozoriste i sebe smatram jednom kulturno uzdignutom osobom.Itekako slusam Cecu,Seku Aleksic i ostale nase pevacice,volim da vidim i cujem Madonnu i jos po nekog kvalitetnog stranog izvodjaca....Nemama nista protiv muzike(mada bih te zamolila da odes na rubriku gde se pominju naj smesniji tekstovi nasih pevaca) vec protiv toga kakav uzor oni daju nasoj omladini.Ja sam jedan od pripadnika danasnje omjladine i dobro znam ko je idol mladim devojkama i koliko jeftino one mogu da se spuste da bih se mozda uvukle u kola ili kucu ne3kog od zestokih momaka jer boze moj Ceca se super oblaci i karleusa isto a kad ce one moci sebi da priuste( u jednom Beogradu ) Dior ili D&g ili Versace....Odgovor je nikada! Pa time one sebi nalepe etiketu sponzoruse i idu iz jedne mafijaske ruke u drugu...O tome ja pricam i ne pljujem samo po nasim pevacicam jer dobro znam da ni strane nisu nista bolje ali ipak misli da gledaju to sa ove tacke gledista."Ako mogu one to i to u srbiji mogu i ja".....i to nije normalan stadijum odrastanja posto smatram da osobe sa 23-28 godina vise ne odrastaju nego su vec dovoljno zrele....ne uzimam za zlo ako je to primer jednoj devojcici ili decaku u pubertetu od nekih 15-15 godina nego ako je to primer jednoj zreloj mladoj osobi......
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa stvarno ne mislim, da ameri cak i znaju gde je srbija, a kamo li da znaju kako je u srbiji, pa da kazu sebi ovo sto ti napisa (."Ako mogu one to i to u srbiji mogu i ja").
drugo, ja ne znam kako je u manjim mestima, ali od svog mog drustva i drustva mog drustva (a kada odrastas u velikom gradu, nisi ni svesna koliko veliki broj ljudi cii tvoje drustvo), ja ne znam nikoga, kome je idol ceca ili bilo koja druga javna licnost, a ko je presao 20 godina!!!! Bukvalno-NIKOGA!Drugo-ceca se oblaci fenomenalno, po svim pravilima mode, po svim trenutnim trendovima.......pa ne vidim kako los primer u oblacenju moze da da. To, ako neka klinka odluci da ide sa nekim krimosom, ili nekim dedom da bi se lepo obukla, stvarno ne vidim kako je odgovoran BILO KO DRUGI do samih roditelja!? Rolling Eyes Propust roditelja u vaspitanju dece, pripisivati pevacicama i uopste javnim licima, po mom misljenju i vise je nego nepromisljeno. Ako jedna pevaljka, ima veci uticaj na izgradnju decje licnosti, vise od samih roditelja-onda s ti roditelji malo promasili poziv i nisu bas za ulogu roditelja! Oprosti, ja sma odrastala uz madonu koja samo sto nije skroz gola izlazila na koncerte, stimulisala je grupnjake na podijumu.....lepa brene koja je nosila bukvalno malo dublje "bubreg-gace" na svojim nastupima......pa mi stvaaaaaaarno nije palo na pamet, da vrdnem iz mozga i vidim uzor u njima, njihovim delima.....! To mi valjda, postavljaju roditelji! Ne razumem uopste, kako je moguce da se u 21-om veku, ovakva pitanja i potezu uopste?!?!? Rolling Eyes

_________________


 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bilo koja i bilo kakva estrada (Severina,Ceca itd.) ne bi trebala biti uzor omladini...jer taj posao sugerira da se novac moze zaraditi "u roju keks",sto je sasvim netocno...bolje bi bilo da znanstvenici budu uzor!

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po mom misljenju deci ne treba braniti da slusaju Cecu, Karleusu... kada odrastu sami ce da shvate koja im muzika najvise lezi, jedino sto mi je odvratno to je kada gledam na tv-u devojcice od 6-7 godina koje pevaju "Dodji i uzmi me grubo i nezno u jedan isti mah"... obucene kao male kur..ce

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam kao dete obozavao brenu. oblacio sam mamine sandale i glumio brenin nastup i bio sam glavna atrakcija familiji i komsiluku. i evo me sada: zdrav, prav - prelep primerak! Very Happy

_________________
happy now?
 
tea-17-os
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Apr 2005
Poruke: 43
Mesto: osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 7:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

danas se sve vrti oko novca i moci!!! a estrada je najlaksi put da se dode do toga!! i to je to!!

_________________
...griješiti je ljudski, ali osjećaj je božanski...
 
Alexxc5
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 128
Mesto: Sabac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni estrada mi ne znaci nista,ali bas nista!!Pa da prodje Jelena K. pored mene verujte da je ne bih primetio,ali kakva su takva su vremena!!

_________________
Alexandar
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A zasto su svi ti predhodno pominjani pevaci i pevacice toliko poznate....
pa zato sto ih narod uzdize. I to je cinjenica. verovatno je muzika danas najeftiniji nacin zabave za mlade ( i ostale). To je tuzno zato sto ce mali broj ljudi odvojiti pare za druhe stvari kao sto su: pozoriste i slicno (evo na primer setite se koliko je bila karta kada su Pavaroti, Koperfild itd.... bili kod nas)
Sta reci onda.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 2:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apsolutno se slazem sa knknpnkn. Ne smatram da je lose to sto mladi u poznatim i uspesnima traze uzore i modele po kojima ce sebe oblikovati. Svi kroz to moramo proci (i svi smo kroz to prosli). Odgovornost javnih licnosti nije tolika kolika svi govore da jeste. Meni se cini da roditelji najveci deo krivice za (ne)vaspitanje svoje dece sa sebe prebacuju na druge. Poznati su tu izuzetno laka i svima dostupna meta.
Cinjenica je da nam je obrazovni sistem na jako niskim granama i upravo zbog toga bi roditelji trebalo vise paznje da posvecuju deci, a ne da uperaju prstom u vaspitace, nastavnike i javne licnosti.
Trka za novcem je zamenila dobar deo vaspitanja koje bi deca trebalo da dobijaju u kuci. Posle izvesnog vremena roditelji se sete da su decu prepustili njima samima i posle se cude kada vide sta im deca slusaju i gledaju i ko su im uzori i idoli. Tada se dize ova nepotrebna frka.
I na kraju...Mislim da bismo u omladinu morali imati vise poverenja. Mogu oni sami izabrati svoje uzore. Naravno da je usmeravanje od strane roditelja neophodno, ali mladi moraju imati i odredjenu slobodu. Kako ce drugacije ista nauciti?
Uticaj estrade se preraste...Kao i sve drugo.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sta mislite o tome sto je estrada uzor danasnjoj omladini Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 1 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon