www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
Stella Rossa
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 255

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1.Od samog zvuka harmonike dobijem ospe i imaju mnogo glupe tekstove.Jednostavno mi ne prija ta vrsta muzike.Na zurkama moram da je slusam sta cu i tu jedino cujem te pjesme(uvijek me oraspoloze glupi tekstovi Very Happy )


_________________
 
jimmy_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Jan 2006
Poruke: 72

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je recimo ova novokomponovana narodna odlicna. Samo zbog muzike, jer jako volim taj orjentalni zvuk. Sve su to zvukovi iz Grcke, Turske ili odredjenih ruskih drzava, i jako mi se svidja taj ritam.
Istina, text danasnjih narodnjaka je totalno upitan. Pitam se da li ikada ti pjevaci razmisljaju sta pjevaju? Rolling Eyes
Ali u biti, mogu slusati sve. Recimo da mi u zadnjih par godina dosta fino lezi i elektronska muzika. Volim svu muziku osim klasike.
 
CAMO_PEJB
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Maj 2005
Poruke: 495

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ne volim da slusam narodnjake, a mislim da je glavni razlog to sto ne zelim da spadam u grupu ljudi koja slusa narodnjake, a cini mi se da znate sta mislim (ako ne znate pogledajte Grand paradu) i ne mogu da nateram sebe da slusam ljude koji su: ruzni (a misle da su lepi), glupi (a misle da su pametni), zavijaju (a misle da pevaju)... Dakle mislim da je to podsvesni razlog, a sto se tice ovog drugog, svesnog , razloga, paaaa ne osecam se prijatno kada pustim narodnjake kao muzicku podlogu uz neke obicne dnevne aktivnost Sad

Nadam se da nikoga nisam uvredio ovim postom, ali to je moje misljenje

_________________
Svadjanje na forumu je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi...Cak i ako pobedish opet si retardiran.!
 
DJ_Uro_UE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Dec 2005
Poruke: 52

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 8:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovi novi narodnjaci su ljuto djubre. Nikad vishe na estradi nije bilo pevacha, a manje dobrih pesama... Za mene su PRAVI narodnjaci i dalje oni od pre 90-ih...

Bljak !
 
generalni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 26 Dec 2005
Poruke: 243
Mesto: Rotterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da vam ja kazem nesto.

svi vole narodnu muziku .... svi.
ako ne volis onda nisi pravi Bosanac/Srbin/Hrvat.

dosta ljudi kazu da ne vole ili ne slusaju narodnu muziku nego samo zabavnu onli lazu cim zinu, nego je njima kao neka sramota slusati narodnu muziku ... ja ne znam sta bi bilo sramota uz to.

ima dosta dobri pjevaca, a isto i losi pogotovo ovih zadnjih godina.
tacno je isto da se ne zna vise ovih dana sta je narodna muzika i sta je zabavna. sve je to pocelo da bude u narzab muziku.

ne mozes da kazes da ovih dana recimo rade lackovic il halid muslimovic pjeva narodnu muziku. to je novokompanova narodna muzika. a narodna muzika je ona stara ... primjer pjesma / moj golube.

vecina ipak kaze, turbo folk. ja taj naziv ne volim. bolje onda da se kaze narodna muzika Wink

pozdrav
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja neke narodnjake ne mogu da slusam priznajem ali ima pevaca koje volim da cujem

_________________
POZDRAV SLV
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 10, 2006 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

generalni je napisao/la sledeće:
da vam ja kazem nesto.

svi vole narodnu muziku .... svi.
ako ne volis onda nisi pravi Bosanac/Srbin/Hrvat.

dosta ljudi kazu da ne vole ili ne slusaju narodnu muziku nego samo zabavnu onli lazu cim zinu, nego je njima kao neka sramota slusati narodnu muziku ... ja ne znam sta bi bilo sramota uz to.

ima dosta dobri pjevaca, a isto i losi pogotovo ovih zadnjih godina.
tacno je isto da se ne zna vise ovih dana sta je narodna muzika i sta je zabavna. sve je to pocelo da bude u narzab muziku.

ne mozes da kazes da ovih dana recimo rade lackovic il halid muslimovic pjeva narodnu muziku. to je novokompanova narodna muzika. a narodna muzika je ona stara ... primjer pjesma / moj golube.

vecina ipak kaze, turbo folk. ja taj naziv ne volim. bolje onda da se kaze narodna muzika Wink

pozdrav


Nisam ja ni mislio na tradicionalnu narodnu muziku (starogradske pjesme, klapske, sevdalinke ili makedonske). To je bila i ostala izvanredna muzika koja se filtrirala kroz folkrorna stoljeca.
Mislio sam iskljucivo na ovaj novokompnirani shit.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 12:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ne kuzim kako se to nekome moze ne svidjati.ja obozavam taj ritam,nema bolje muzike od narodne i to ove novokomponirane tj. turbo folka!

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sto ne slusate to je vas licni izbor...Bar ja tako mislim
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja jednostavno ne slušam jer je to tako... odrastao sam uz drugi ritam, ali tko sluša neka sluša, to je njegov izbor kao što je moj izbor Bijelo Dugme, Bolero, Divlje jagode, Plavi orkestar... i sve slično tome.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Tommy021
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 448
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zato sto pevaju o glupostima(Dal iko slusa reci tih pesama,pa tu nema povezanosti
-A tek sad kad su mi zakljucali temu necu slusati Mr. Green New Evil

_________________
Bad Boy 4 a Life...
 
jija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 23 Jun 2006
Poruke: 46

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

narodna ili turbo folk? tu nema neke diskusije..svi pevaju o nekoj ljubavi jer se tu uvek nadje za svakog ponesto..tako lako dopru do naroda i lako mlate pare!neki pak pevaju o takvim glupostima tipa gacice, tako da mislim da ta "muzika" nema nikakvu dubinu niti bilo kakav smisao! naravno da ti takva pesma lako udje u usi jer je refren od tri rifa!
prosto: znas ono-o ukusima ne treba raspravljati-pa mislim da je cela ta nasa estrada jako neukusna! mislim ne treba komentarisati
a oni koji pak to slusaju ne treba da se uvrede jer ovo je kritika na nasu estradu! a publika kao ja ili vi ili svi drugi-imaju pravo izbora..

_________________
badem i so
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 2 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon