www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter je napisao/la sledeće:
Nemam nishta da kazem protiv, vec samo za.
Postoji, ipak, jedno ali... Smile
Koji hard disk imash na laptopu?
Ubuntu ima jednu ruznu naviku da ubija seagate i western digital hardove na laptopovima, tako da bih ti preporuchio neku drugu distribuciju, ako imash neki od ta dva...
Za ovo sam saznao tek nakon shto mi je riknuo jedan seagate i jedan wd... Sad


HD mi je od marke Hitachi/IBM

evo neke specifikacije koje sam nasao:

2,5 inch HDD
80 GB
4200 rpm
Interface ATA-6
12.0 ms


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 13, 2008 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda nemash shta da prinesh... Smile
Bar koliko je meni poznato... Very Happy

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 13, 2008 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postavicu neke screenshots kad budem imao vremena...

_________________
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 17, 2009 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

linux nema bas neku veliku softwersku podrsku.. a neku kazu da i manje virusa 'napada' , to je iskljucivo zato jer se malo koristi doticni operativni sistem.Nisam siguran ali mislim da 90% se koristi Windows kao OS, i normalno da ima vise spyware,virusa za taj OS.

_________________

--_make love not war_--
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 17, 2009 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan od razloga je upravo taj sto Win koristi daleko vise korisnika koji nemaju osnovno informaticko obrazovanje - za razliku od Linuxa za koji, slozicemo se, ipak se opredeljuju iskusniji korisnici. Dakle prevencija koju iskusniji rade daje rezultate.

A da nema bas veliku softversku podrsku ne bih se slozio sa tobom. SVE sto radi na Win-u radi i na Linuxu (wine je mnogoooooooo mocna stvar) a plus ima izobilje aplikacija za Linux koje su skoro sve free.
 
ClubDJTeam_1
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Avg 2009
Poruke: 28

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 26, 2009 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

windows xp!!!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 29, 2009 1:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verovali ili ne ja se vratio Win-u i vise uopste nemam potrebe da ga menjam... Skoro sam nesto tako upao u raspravu na ovu cuvenu temu "Windows vs. Linux" i decko koji je tvrdio da Linux nije nista bolji a ni gori od Win-a pitao me je "Razmisli koliko si Manual-a i Readme fajlova procitao za Windows a koliko za Linux?" i "Koliko si nekad trazio po netu podatak kako nesto da podesis na Linuxu a koliko da isto tako nesto uradis na Windowsu?".

I zaista kad pogledam koliko sam energije i vremena ulozio u trazenje odgovora i podesavanje Linuxa, koliko raznih web strani prelistao i citao sve i svasta - shvatih da ni upola od tog vremena nisam posvetio Windowsu.

Uzeo sam licencirani Win XP Prof SP3 preko faxa i poceo polako, mogu vam reci da ima poprilicno informacija koje se mogu naci za najrazlicitije probleme i da mi Windows sada radi zaista bez ikakvih problema i virusa. A od zastite zaista ne koristim nista spektakularno - AVG i Windows Firewall...

Poenta price: Potrudite se oko Windowsa koliko se trudite oko Linuxa i bicete zadovoljni i jednim i drugim.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 30, 2009 2:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S' tim shto, i dalje, postoji chesta potreba da ga reinstalirash, jer je win jednostavno takav da talozi kojekakvo djubre, i vremenom sve loshije radi...
Jedna od sitnica koja mene kod linuxa kupuje... Wink
Shto se chitanja ovoga i onoga tiche...
To si radio godinu dana, mozda, dok nisi nauchio i namestio.
Koliko si godina u kontaktu sa win-om? Smile
Ja sam vishe vremena win-u posvetio, sigurno.
Ako nishta drugo spremajuci mcse.
Naravno, i dalje je out of the box neprikosnoven macos.
Nema shta da uchish.
Sve radi i sve jednostavno, ali zato ima i svoju cenu... Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 30, 2009 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro vremenski sam duze na Windows-u nego sto sam bio sve zajedno na Linuxu (ili tu negde 50 - 50). Citam idalje kad treba nesto da namestim oko cega lupam glavu - Linux je jednostavno takav da stalno ucis Smile Ili sam barem ja bio u tom tripu.

Sto se Windowsa tice nakon instalacije trebalo bi jedno dva dana podesavati servise, gasiti nepotrebne, srediti polise itd... i na kraju moze da radi lepo. Naravno prvi put da sastavim duze od mesec mesec i po bez format/reinstall-a Windowsa je tek sada kada sam nabavio licencirani Win XP - zaista ima razlike ma sta pricali. Redovan update se podrazumeva (najbolje Auto Update svaki dan u isto vreme) Smile
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 30, 2009 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da ima razlike...
Prva i osnovna je shto slipstreamovane verzije nisu onakve kako su drugari iz ms-a namenili da budu, vec se neko igrao i menjao.
Pogotovo shto se slipstream radi tako shto se sistem prvo instalira na mashinu, izvrshe se modifikacije, pa sa ponovo od toga pakuje instaler.
Shto se toga, da stalno uchish sa linuxom, tiche...
Nije li to poenta? Smile
Nauchiti neshto?
A pogledaj realno oko kojih stvari si se muchio i chitao.
Da namestish kompozitni menadzer, neki zajebani 3d driver, da ne renderujesh sa mesom, i tako kojekakve stvari kakve ni slichne na windozi nikada nisi radio niti cesh ikada raditi...
I naravno, standardno budzenje drivera, ali to je sada vec politika i biznis, shto proizvodjachi hardware-a nece da prave drivere za linux.
Velike su pare u igri...
Prosechnom korisniku i najvecoj neznalici bi bilo svejedno.
Chak bi im mozda linux sada i bio lakshi.
Sve bi im radilo stabilnije i brze, nema instalacije drivera i programa, vec sve ima sa sistemom.
Ako i mora da instalira, ne mora da trazi program po netu, vec pokrene package manager i kuca shta mu treba...
Samo onima shto igraju igrice ne bi bilo svejedno... Laughing

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon