www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 36

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 2:34 pm    Naslov poruke: Windows vs Linux Na vrh strane Na dno strane

Evo ovako...kratko i jasno odgovorite mi na pitanje: koji vam je bolji operativni sistem:Windows XP ili Linux?

Obrazlozite zbog cega mislite da je jedan OS bolji od drugog



_________________


Love don't let me go
 
Herros
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 147

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 5:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je windows prakticniji od Linuxa samo zbog softverske podrske,a sam Linux daleko od toga da je los ....nego nema bas prateci software za njega .......zato sam i prisiljen da koristim WinXP.

_________________
Just be what you are.....
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linux je bolji zbog opet sourca i mislim da je svaka dalja rec suvisa.
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno windows, kao sto je neko gore naveo zbog softwerskih podrska. Inace vise volim linux (nekako mi je stabilniji od windowsa), a razlog zasto ga ne koristim je: problemi sa drajverima. Kupis nesto novo kad ono nema jos drajvera za linux , ebiga
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je bolji Windows jer sam navikao na njega, bolji je za programe, igre...generalno za sve dok je jedina prednost Linux-a to sto je besplatan.

_________________
Master
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ima portovanih softvera iz Windows sveta tipa PS i DW i jos nekih koje koristim, ne bi puno razmisljao... a za sve ostalo Linux mi radi posao... cak i bolje od Windowsa...

_________________
 
maki1986
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 79

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ljudi kako Linux moze da bude bolji od Windowsa. Trenutno je takvo stanje da i jedan i drugi imaju i dobre i lose strane, ali nikad, ali nikad nece na linuxu da rade ljudi koji su veci strucnjaci od ovih u microsoft-u. I mislim da bilo koja mana koju windows ima je ili beznacajna, ili je namerno napravljena, da bi se prodavale racunarske komponente.
 
hatmina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Jan 2006
Poruke: 5

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj imala sam linux..jedva sam se snasla..windows je bolji program i nije tako tezak.. 8)
 
weaselaow
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 65

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam malo iskustvo sa kompovima tako da bi mi linux bio pretezak
windows okruzenje mi je dosta bolje
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 7:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rile_master je napisao/la sledeće:
Meni je bolji Windows jer sam navikao na njega, bolji je za programe, igre...generalno za sve dok je jedina prednost Linux-a to sto je besplatan.


Nije svaki Linux besplatan.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 4:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linux nije samo besplatan, on je otvorenog koda, sto znaci prilagodljiv je. Filozofija Linuxa je da je on "slobodan kao sloboda govora, a ne besplatan u smislu besplatno pivo", vise o tome [OVDE].

Svaka osoba ili firma moze da ga skine sa interneta, instalira na koliko god hoce kompjutera i prilagodi ga svojim potrebama. Windows se za svaki komp placa posebna licenca. Jos neke bolje strane Linuxa su:

- Nije potrebna defragmentacija diska
- Ne uspori posle odredjenog vremena
- Ne zakucava se tako da je jedino resenje reset
- Prakticno ne postoje virusi niti spyware, adware ili bilo sta zlonamerno sto bi bilo opasno po sistem
- Cak i da se korisnik zarazi nekim virusom za Linux, zarazen je SAMO taj korisnik, ostali korisnici tog istog kompjutera ostaju zasticeni, kao i sam sistem, sto znaci da sistem nece pasti zato sto se jedan ili vise korisnika zarazilo
- Veoma je stabilan i brz

_________________
 
milanlu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 29 Jan 2006
Poruke: 72
Mesto: Luzern

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 2:42 pm    Naslov poruke: linux Na vrh strane Na dno strane

bravo Zoran_Karavla
sta jos da se doda uz ovo Question Question Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 1 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon