www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
trstra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jan 2007
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bez razmisljanja windows Very Happy

 
red_devil
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 330

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 15, 2007 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

navikao naa Windows, prestar sam da prelazim na Linux Confused hehe

_________________
<--- Znaš Me, Znam Te --->
 
lukawar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Feb 2007
Poruke: 39

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Windowsi nisu linuxu ni do malog prsta a kamoli bolji, samo na linuxu treba znati raditi. Nije to tako jednostavno a nije ni preteško samo nije za svakoga
 
mehatronicar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Dec 2004
Poruke: 24
Mesto: Karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 11, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po pitanju koji je bolji ; bolji je Linux pa cak i u grafickom sucelju(LINUX UBUNTU BERRYL).Ako nisi zainteresiran za nauciti raditi s linuxom nemoj ga ni probati koristiti.
Po meni je najveca prednost linuxa to sto je 64-bitni(naravno ima i 32 -bitni).
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 19, 2007 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linux, linux, linux... Embarassed
naj distribucije Debian i Ubuntu Embarassed

Svi programi za njih su besplatni i možete ih skinuti ovde: Debian i
Ubuntu.
I to sve za DŽ.

Dovoljno je samo da u terminal ukucate....

Code:
 sudo apt-get install program_koji_zhelite
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

linux.... malo je virusa i trojanca a takodje je operativni sistem otvorenog koda

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma koji linux veze on nema, windows je mnogo bolji u svakom pogledu. Jeste da Linux uci na winowsovim greskama ali mnogo vise ljudi u svetu koristi windows i tako dokazuju da je on bolji. Oni koji se opredele za Linux uglavnom to cine samo zato sto je dzabe.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vecnina u svetu koristi Windows zato sto je laski za upotrebu. Raspitaj se malo na koji operativni sistem rade velike korporacije i veliki serveri.

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa rade na Linux zato sto je besplatan, ko ce da iskesira tolike pare za operativni sistem kada ima i za dzabe.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postujem tvoje razmiljanje ali ja imam drugacije. Manji je broj ljudi koj poznaju linux tako da je i manji rizik da ce neko da upasti u sistem i iskopirati, obrisati ili na neki drugi naci naskoditi, mislim da zbog toga se opredeljuju za linux.

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takodje postujem tvoje misljenje, ali ja sam cuo nesto potpuno drugo. Kad neko upadne u Linux sistem vrlo lako moze da ga unisti, i po tome pitanju se pokazao mnogo losiji od Windows. Naravno windows takodje ima mnoge propuste pa zato stalno izlaze "dopune" za njihov sistem.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
Ma koji linux veze on nema, windows je mnogo bolji u svakom pogledu. Jeste da Linux uci na winowsovim greskama ali mnogo vise ljudi u svetu koristi windows i tako dokazuju da je on bolji. Oni koji se opredele za Linux uglavnom to cine samo zato sto je dzabe.


Bojane, da li si svestan šta si napisao? Obrati pažnju na prvu rečenicu , ako se jednog dana stvarno zainteresuješ za kompjutere, i probaš da radiš na nekoj od Linux distribucija, videćeš da ovo nema veze sa istinom.
Kako to Linux nema veze??? PO čemu je Windows bolji od Debiana, na primer???

To što mnogo ljudi više koristi Windozu nije dokaz da je taj OS bolji, već da ima ubitačniju reklamu i da je mnogo agresivnija mašinerija B. Gejtsa.
To je tebi merilo kvaliteta? Mnogo ljudi više konzumira coca colu od soka od borovnice i... Znači li to da je to piće kvalitetnije?
Da, mnogo više ljudi koristi Windozu, koja ima filozofiju " miš u desnoj ruci, mozak u p...m..."
Ovo su neke od jačih faca u kompjuterskom svetu: Ken Thompson , Dennis Ritchie , Linux Torvalds,
Richard Matthew Stallman , Kevin David Mitnick... Da li i oni koriste unixolike sisteme , zato što nemaju para da kupe originalni softver ???
Pogledaj na čemu su FBI i NASA postavile svoje sajtove - na Win serveru ili na Linuxu? Oni bar imaju para da sebi priušte najkvalitetnije?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 7 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon