www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro raptore necemo da se svadjamo sad, ali da je Linux toliko bolji nebi svi koristili Windows. Linux mu nikada nece biti ni blizu...


_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ne svadjamo se, ja ti samo navodim neke argumente. To što je Windows zastupljeniji ne znači da je bolji. Zašto ne instaliraš Linux i sam se uveriš u ovo što ti pričam?
Malopre si napomenuo " čuo sam..." Pusti ti to čuo sam, priča se i slično...
Instaliraj neku Lin distribuciju , pa se sam uveri.
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da nisam imao Linux ja nebih rekao nista od ovoga. Nije mi trajao ni mesec dana neko mi upao u komp i sve zivo pobrisao i unistio mi sve sto sam imao. Sad koristim windows i nemam takvih problema, nekazem ni da je windows neka cvecka i on ima mnogo propusta ali cinjenice govore same po sebi.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 22, 2007 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znash, nije to samo instalirati i kraj!
Chak ti ni na windozi nije tako!
Treba malo podesiti iptables ponekad, iptraf... Wink
Uz to, taj koji ti je upao, ako je stvarno upao neko, stvano zna shta radi, a na windozu ti upadnu i likovi koji jedva da znaju kako se zovu... Wink

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linux je sjajan sistem kao i Windows.
Naravno svaki od tih os ima neki problem i prednosti. Evo ovako:

1. Windows problem je u tome sto se godinama i vecina korisnika koristi, pa samim tim se virusi nagomilani.
2. Problem win-a je u tome sto zahteva uvek jaci komp u odnosu sa isto toliko kvalitetnim linux.
3. Windows se placa i to debelo.
4. Windows serveri su nisu toliko pouzdani kao sto je Linux ili Solaries.
5. Windows nije open-score.

Linux
1. Najveci problem Linux-a je konfigurisanje. Imas da rodis mecku dok ga konfigurises prema svojim potrebama, ali kad ga konfigurises radi bezpekorno.
2. Wine aplikacija nije bas toliko kompatibilna, sto je u neku ruku i razumljivo.
3. Linux ima dosta programa koji su alternativa windowsovim.
4. Nema pracenja, preko interneta, mislim na sve one alate kojima Microsoft pokusava da ima kontrolu nad korisnikom.
5. Neke od distribucija Linuxa nisu besplatni, ali su daleko jeftiniji, dobije se par veoma opsirnih knjiga tako da ono sto dobijes za novac je skroz isplativo.

Imao sam prilike cak da radim i na Mac-u, mislim da je Apple napravio dobar sistem, koji je veoma jednostavan, ali moras da kupis njihov racunar, to je jedino problem.

Ovo su neki primeri, naravno ima jos dosta i dosta problema i prednosti.

Ja imam jedan i drugi sistem.
Windows XP koristim za igrice, neke komplajere i jos neke programe.
Na Linux-u radim ozbiljnije stvari.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepo recheno, osim shto nisu jednako kvalitetni... Wink

Od svega shto sam do sada testirao najvishe sam impresioniram MacOS-om i BeOS-om.
Ovo su dva zaista sjajna sistema.
Pogotovo za multimediu.
MacOS je pomeni najbolji user sistem.
Jednostavan za rad, fenomenalno izgleda, a doista je stabilan i kvalitetno uradjen sistem.

Moj glas ide upravo njemu! Smile

Btw.
MacOS postoji i za PC, i jednako kvalitetno radi na PC kao na PPC... Wink

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
marijalzc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 03 Jun 2008
Poruke: 4
Mesto: nis

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da i sad aktuelna - najnovija verzija Windowsa-VISTA ima poprilicno bagova.Zasto ljudi sa 64-bitnim procesorima bivaju primorani da koriste 32-bitnu vistu kad ima i 64-bitne>>>zato jer mnogi drajveri nisu zavrseni za vistu narocito 64bit. verziju. Cak u nekim multimedijalnim stvarima vista zakazuje >> DRAJVERIZA GRAFICKE uopste nisu pouzdani cesto pucaju. Kada se kupi neka tv kartica niste uopste sigurni da li cete moci da instalirate ponudjene drajvere sa diska koji su vam ponudjeni. >>> Tako da se sve svodi opet na INTERNET gde morate da kopate odredjene drajvere za vistu tako da u tom pogledu windows sa svojom VISTOM otisao korak nazad
Prednost windosu jeste sto ima vise softvera ali kako gledam razvoj linuxa ( UBUNTU 8.04 i KDE4 koje koristim) posto imam dual boot ( vista i linux ) Linux ubuntu se razvija nenormalnom brzinom. UBUNTU 8.04 je radjen da bude prvenstveno stabilan i jako sam zadovoljan.Uneli su i neke nove programe NOV KERNEL podrske za umrezavanjem za serverima.....
UBUNTU 8.10 imace nov izgled GNOMea nov open office podrsku za tuch screen kao i nove multimedijalne programe......ali to cemo tek videti.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

marijalzc je napisao/la sledeće:
Mislim da i sad aktuelna - najnovija verzija Windowsa-VISTA ima poprilicno bagova.Zasto ljudi sa 64-bitnim procesorima bivaju primorani da koriste 32-bitnu vistu kad ima i 64-bitne>>>zato jer mnogi drajveri nisu zavrseni za vistu narocito 64bit. verziju. Cak u nekim multimedijalnim stvarima vista zakazuje >> DRAJVERIZA GRAFICKE uopste nisu pouzdani cesto pucaju. Kada se kupi neka tv kartica niste uopste sigurni da li cete moci da instalirate ponudjene drajvere sa diska koji su vam ponudjeni. >>> Tako da se sve svodi opet na INTERNET gde morate da kopate odredjene drajvere za vistu tako da u tom pogledu windows sa svojom VISTOM otisao korak nazad
Prednost windosu jeste sto ima vise softvera ali kako gledam razvoj linuxa ( UBUNTU 8.04 i KDE4 koje koristim) posto imam dual boot ( vista i linux ) Linux ubuntu se razvija nenormalnom brzinom. UBUNTU 8.04 je radjen da bude prvenstveno stabilan i jako sam zadovoljan.Uneli su i neke nove programe NOV KERNEL podrske za umrezavanjem za serverima.....
UBUNTU 8.10 imace nov izgled GNOMea nov open office podrsku za tuch screen kao i nove multimedijalne programe......ali to cemo tek videti.


Shto se drajvera tiche prvo se uverite dal postoje drajveri za Vistu za odredjeni uredjaj pa kupite (naravno uvek na oficijalnom sajtu proizvodjacha).

Win ili Linux .... pa izbor je tezak. Kao shto je neko vec rekao i jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana. Linux zahteva vece poznavanje sistema i snalazljivost dok je kod Windowsa sve automatizovano i na click. Upravo tu nastaju problemi sa Windowsom jer mu nedostaje ta mogucnost da ja od sistema trazim ono shto hocu i da uradi ono shto sam mu zadao onako kako JA to hocu. Linux sve to zadovoljava ali zahteva poznavanje konfiguracionih fajlova itd...

To shto ti je neko upao na linux .... pa nije Linux kriv ako ti ne znas da podesis iptables Smile Sa dobro podesenim iptables-om tesko se ulazi odnosno onaj ko upada mora da poznaje Linux do detalja i exploite za linux koji rade kao remote neces tek tako naci (mislim da ih je jako jako malo) a pritom i kad nadjes uglavnom ne rade jer su vec bug-ovi ispravljeni Smile Dakle da bi neko upao u Linux sistem koji je dobro podesen mora da ima izuzetno veliko znanje iz mreza i funkcionisanja sistema Unix da bi uspeo to da uradi. Bukvalno mora da poznaje komunkaciju do niova paketa i kako koji izgleda i kako se koji maskira itd itd itd... da ne zalazim previse u detalje nema potrebe.

Kod Winodwsa opet drugi problemi. Pun je nekakvih aplikacija i servisa. PA pogledaj mu task manager i startovane procese i SVE ce ti biti jasno. Za svaki proces ima exploita - Redmond ih ispravlja kad im dune odnosno kad se sete... Desavalo se da exploit za XP bude u funkciji godinu dana nakon shto je nadjen propust.... Vishe je virusa za Windows jer ih mnogo vishe ljudi i koristi - to bi trebalo da bude jasno.

Kod Linuxa je problem to shto oni koji pishu viruse prvo zele da njihov sistem bude otporan na te iste pa sami u hodu ispravljaju bug-ove koje su nasli na Linuxu jer je Linux OpenSource za razliku od Windowsa gde i kad bi hteli da ispravljate bugove ne mozete Smile

Aplikacija ima i za Win i za Lin kao i drajvera i tu nekih vecih problema ako imate internet nema - google chini chuda.

Koji je bolji? Ja sam na strani Linuxa ali to je moje subjektivno misljenje!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 11:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probao sam najnoviji ubuntu linux na laptop. Dzabe za skidanje.

Pri instalaciji drivere sve sam instalira pa cak i bezicni internet radi odlicno, podesavanje ide kao i na windows ako ne i lakse. Sam nista nisam trebao da pipnem, sam prepoznaje sve sam radi. Za "iptables" sto vi pricate nikad nisam cuo. Prvi put radim sa linux i nisam neki 'geek' da znam toliko dobro da baratam sa ove stvari.

Za svaki program u windows imas alternativu na Linux od Microsoft Office, do divx, do winamp preko msn messenger pa do photoshop. Od ovoga sve sto sam nabrajao samo zadnji nije standardno dostupan na Ubuntu, vec mora da se kupi ili da se skine negde...isto kao i na windows.

Dalje laptop mnogo brze radi. Mislim se da ostanem na Ubuntu. Ja ne vidim negativnih tacaka do sada, ali ako neko ima neka ih deli samnom pa se mozda i vratim na windows New Spiral
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 11, 2008 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam nishta da kazem protiv, vec samo za.
Postoji, ipak, jedno ali... Smile
Koji hard disk imash na laptopu?
Ubuntu ima jednu ruznu naviku da ubija seagate i western digital hardove na laptopovima, tako da bih ti preporuchio neku drugu distribuciju, ako imash neki od ta dva...
Za ovo sam saznao tek nakon shto mi je riknuo jedan seagate i jedan wd... Sad

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 11, 2008 2:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter je napisao/la sledeće:
Nemam nishta da kazem protiv, vec samo za.
Postoji, ipak, jedno ali... Smile
Koji hard disk imash na laptopu?
Ubuntu ima jednu ruznu naviku da ubija seagate i western digital hardove na laptopovima, tako da bih ti preporuchio neku drugu distribuciju, ako imash neki od ta dva...
Za ovo sam saznao tek nakon shto mi je riknuo jedan seagate i jedan wd... Sad


Ovo nisam ni ja znao Smile Mada nikad nisam koristio Ubuntu jer sam uglavnom bio na Slackware-u ili na Suse-u. Ne znam zasto bi ih ubijao ... ubuntu isto koristi ext2?
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 11, 2008 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam uglavnom na kameleonu, ali sam tada zbog odredjenog sistema, koji sam programirao, bio primoran da radim na kubuntu.
Jbg.
Nije upitanju file system, vec je problem sa kontrolerom glave.
Iz nekog razloga umesto da glavu pomeri jednom on je u datom vremenskom periodu pomeri vishe puta, i tako je *****.
Jedna od stvari...
Ima josh nekoliko gluposti, i kad se spoje...
...ode mast u propast...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 8 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon