www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Дизајн
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 11:54 am    Naslov poruke: Дизајн Na vrh strane Na dno strane

Дизајн је процес доношења серије одлука које имају за циљ конструисање, обликовање или креирање нечега. Дизајн се обично одвија по унапред одређеном плану, идеји или замисли. Сврха дизајна је реализација плана или идеје који могу бити узроковани потребом да се реши одређен проблем. Због тога се процес дизајна често дефинише и као процес решавања проблема.

Када се говори од дизајну неког производа, предмета или објекта, обично се под дизајном сматра аранжман или конфигурација појединачних компоненти који чине целину производа, предмета или објекта.

Ријеч дизајн има коријен у латинским ријечима de и signare.

Данас дизајн не представља специфичну професију нити дисциплину јер је појам преширок. Постоје многобројне дисциплине дизајна. Неке од њих су:

* индустријски дизајн
* интеријер дизајн
* графички дизајн
* модни дизајн
* type дизајн

Развојем технологије и сходно потребама друштва, намећу се нове области дизајна које су тек у зачетку развоја као што су:

* веб дизајн
* интерактивни дизајн
* информациони дизајн

Неки појмови који се често вежу уз дизајн су: ергономија; естетика



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Интеријер дизајн

Интеријер дизајн је уређење и осмишљавање унутрашњих простора. Може се односити на приватне просторије (стамбене објекте и пословне просторе), углавном мање површине. Може се односити и на велике просторе као што су огромне хале и хотели. Интеријер дизајн обухвата уређење унутрашњости просторија користећи боје, намештај, изворе светлости и поштујући основне елементе дизајна: пропорцију, скалу, баланс, ствара се нови изглед.

Постоје различити стилови у интеријер дизајну настали као креативна идеја појединих институција и појединаца који су комбинацијом уметничког изражавања и практичности створили одређени модел за уређење који је: практичан, применљив, приступачан, или пак теже доступан уколико се ради о врхунским дизајнерима који се базирају на клијентелу са дубоким џепом.

Поента интериор дизајна је у промени или уређењу простора. Простор треба да буде: функционалан, искоришћен, пријатан амбијент.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Графички дизајн

Графички дизајн је дисциплина дизајна која се бави израдом штампаних решења. У ова решења спадају: новине, часописи, билборди, визит картице и слично. У новијем значењу графички дизајн укључује графичке продукције прилагођене електронским медијима тј. интернету или телевизији и другим медијима

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Веб дизајн

Веб дизајн (ен.: web design) представља графичко осмишљавање или дизајнирање интернет странице користећи слике, језик за означавање и формирање "Хтмл", стандардизацију и употребљивост странице.

Опште прихваћено је да под тај појам спада и развој интернет софтвера (ен.: web development) али у суштини то су двије различите ствари.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
nesha_vozdovac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 128

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Дизајн амбалаже обухвата дизајнирање амбалаже за производе широке потрошње.. Углавном се користе пластика, стакло, папир, као и дрво, метал и остали материјали.. Амбалажа нас окружује са свих страна, сваки производ има своју амбалажу која служи да заштити производ од спољашњих утицаја.. највише се користи у прехрамбеној и хемијској, али и у свим осталим индустријама.. Навешћу неке производе које користимо свакодневно па је цамим тим њихова амбалажа и најзаступљенија: млеко, јогурт, сокови, алкохолна пића, средства за (личну) хигијену...
Овде сам се дотакао и саме дефиниције амбалаже, али мислим да у сваком случају не шкоди..
 
E_X_I_T_O_V_K_A
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Feb 2006
Poruke: 17

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 03, 2006 11:19 pm    Naslov poruke: super ste Na vrh strane Na dno strane

Hej CharmedS,super ti je tema...bar za mene:)))Idem u gimnaziju...planiram da upisem dizajn...pa me zanima smer...interijer....Da li mozda znash shta ide za prijemni,sta se trazi....bilo sta....bilo kakva informacija o faxu u Bg.Ja samo znam da je ubistvena konkurencija,i to me iz dana u dan bedachi:(Hvala

_________________
STATE OF EXIT 04/05!!!!!Smile))
 
mi2scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 241
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 1:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za svaki vid dizajna potrebno je biti veoma kreativan! Ne mora neko da zna da dobro crta - mnoga resenja mnogo je lakse odmah uraditi na racunaru! Veliki utisak ostavlja i dobra poruka, koja se ne prenosi samo sloganom teksta, nego i kontrastima, oblicima, bojom, kompozicijom...
Za enterijer treba imati dobre organizacione sposobnosti. Kod nas, u Novom Sadu Enterijer je deo Arhitektonskog smera na FTN-u. Spremanje je vec pocelo.

_________________
Marko MI2

________________________________
Stop the madness !!!
 
danja2502
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 23
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se za Likovnu akademiju pripremala intenzivno nepunih god. dana, znaci 4 puta nedeljno, a kasnije 6 puta nedeljno po 4sata. I prosla sam prijemni.
A sto se tice FPU-a u Beogradu, nije potrebno toliko znanje crteza, kao za likovnu, a sto se tice enterijera, najbolje ti je da se raspitas na faxu ili tamo gde planiras da se spremas. Ako je intenzivni i u kontinuitetu nema promasaja, sem ako bas nemas srece.

A sto se tice kompova, ipak mislim da svi koji se bave bilo kojom vrstom primenjene umetnosti moraju da znaju da nesto nacrtaju, jer je to osnova za sve, lako je posle preci na komp.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~ -> Дизајн Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon