www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

živjeti u ženinoj kući?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJEGOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Bosancheros
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 26

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 25, 2007 5:01 pm    Naslov poruke: živjeti u ženinoj kući? Na vrh strane Na dno strane

Dakle, mladi smo bračni par, beba na putu, ljubav cvjeta, ali stambeno pitanje nismo riješili. Radimo oboje, imamo prosječne plaće a nekretnine su skupe. Živimo u iznajmljenom stanu od 50 kvadrata, krpimo se nekako ali dobro ide. Međutim, to nije rješenje. Želimo imati nešto svoje, a ne možemo kupiti. Roditelji nam ne mogu baš pomoći jer nismo djeca tajkuna...a beba dolazi i ne želim da odrasta u iznajmljenom stanu. E sad, moji roditelji žive u neboderu, a njeni u vlastitoj kući. Ona je predložila da dignemo kat na njezinoj kući i tu bi dobili stan od 100 kvadrata Shocked Very Happy ali meni je muka živjeti s njenim roditeljima. Volim ih i poštujem, ali tu se nikada ne bi osjećao kao u svojoj kući. Ovako smo podstanari ali imamo slobodu, nije nitko ispod nas i iznad nas, imamo svoj mir....a onako bi riješili stambeno pitanje....što bi vi na mom mjestu? Confused

 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam kako da pocnem ali moja tetka je u situaciji da mora da zivi kod tecinih,i to je od kako je usla u tu kucu katastrofa,...
Mada ako su te njeni lepo prihvatili i ako tu postoji postovanje i sve sto uz to ide zato da ne prihvatis,pa bolje da ti dete odrasta u sopstvenoj kuci(iznad babine i dedine) taman ce baba i deda moci da vam pomognu oko cuvanja deteta(naravno ako su normalni-sto je pretpostavka cele ove moje price)...
Naravno bice tu sigurno cimanja jer ipak nije isto kad samo odlazis kod njenih i kad zivis odma do njenih(sto ne bi bilo isto ni njoj da je obrnuta situacija).

Opet ni kao podstanar nemas potpunu slobodu a ne znam kakva ti je gazdarica, ali npr moj ocuh je imao gazdaricu kaoja je znala da digne cenu stanarini kako joj se cefne,....

Moj savet ti je da dobro razmislis ,jer ako su te njeni prihvatili i postuju te zasto da ne pa bolje da dete odrasta u kuci babe i dede no kao podstanar jer kad malo poodraste moze doci do toga da ti gazda/gazdarica skacu na glavu sto ti dete vice ili dovodi drustvo i slicno,....

Iskreno ja bi ako me postuju i priznaju njeni roditelji bez razmisljanja otisao kod njenih pogotovo ako je dete na putu,jer uvek mozes da se vratis i da budes podstanar ako to ne bude islo,...

Dakle moj savet ti je vidi s zenom i pokusajte da zivite s njenima zbog bebe(deteta) pa ako ne ide lako ces opet biti podstanar,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 4:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rekao si da je dete na putu, pa mislim da vam je bolje da budete kod njenih, a ne u iznajmljenom stanu. Em ce vam dobro doci taj novac [koji ste ustedeli ne placajuci stanodavcu] jer kad se dete rodi - onda cete videti sta sve fali i sta sve treba da se kupi za bebu. Dalje, njeni roditelji ce vam pomoci oko deteta, i najvaznije je da ce dete imati prostora za igru - nece biti izmedju 4 zida vec i na svezem vazduhu.

Moji roditelji su od vencanja 23 godine ziveli u kuci kod caletovih roditelja. Meni je bilo super jer sam mogao da biram da li cu da jedem kod mojih ili kod babe. Jedini problem je bio sto su se keva i baba povremeno svadjale [dve domacice u kuci]. I ovde je bio izolovan "naš" deo.

Moj ti je savet da ipak odes kod njenih i to najvise zbog finansija.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
dzonisa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2006
Poruke: 654

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znas kako,bolje te pare koje dajete za stan da polako stekujete i da kad dete dodje na svet potosite na njega.razumem da se neces osecati slobodno ali...........navikne se covek i na mnogo gore stvari
 
NikolaKO
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 332
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja tj moji roditelju su skoro 15 godina bili podstanari,to je nesto najgore sta moze mladi bracni par zadesiti.Stalne selidbe,slusanje raznoraznih gazdinih prica,nista ne mozes da uredis po svojoj zelji itd,da ne nabrajam sad.Poznato je da se zet u vecini slucajeva dosta dobro slaze sa tastom tako da ti je moj savjet da ipak to prihvatis.Jeste da cete zivjeti u istoj kuci ali necete na isti sprat sto koliko toliko izvlaci situaciju.Privatnost ce te imati,ne toliku koliku sad ali ce je biti dovoljno...

_________________
The Doctor...
 
*tzar*
ulični pas
ulični pas





Datum registracije: 12 Maj 2006
Poruke: 3345

columbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa da ti odgovorim jednostavno! ili da trpis njene roditelje ili podstanar kao ranije, trece nema! da sam u tvojoj situaciji ja bih ostao podstanar, ali ako su veci problemi sa finansijama nebi imao gde nego u njenoj kuci!
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 46

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 31, 2007 12:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i moje misljenje.

Racionalno razmisljajuci, odlicna solucija, sprat na kuci njenih roditelja. Muski gledano, neracionalno, podstanar, sam svoj. Znam, iz licnog iskustva, odvratno je biti podstanar, generalno ne mora da je uvek tako, ali u vecini slucajeva jeste.

Da ne sirim filozofiju, jer smo svi manje vise isto napisali, ali, dugorocno gledano, mislim da ce tebe, kao muskarca, vremenom pritiskati momenat da zivis na necemu sto su njeni obezbedili. Ne kazem da tako treba razmisljati, sa moje instance, ja bih rekao, ma ok. kakve ima veze ciji su roditelji pomogli, ali ipak mi muskarci znamo sami sebi da napravimo ogromne probleme kad proradi sujeta Sad

Pitanje za tebe, kazes imate prosecne plate, pa zasto ne uzmete stambeni kredit? i resite svaki moguci problem???? Za prosecan stan. I sumnjam da ce rata kredita biti veca od zakupa koji sadda placas!
 
qzma1981
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 266

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 01, 2007 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno saberi se zbog para....
Ali znas kako se kaze " Ko zivi kod zene .taj je crnji od gavrana"!
 
felipe007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Dec 2006
Poruke: 207

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 01, 2007 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je malo glupavo al ako je bogata onda to nebi bilo lose New Evil
 
Reaktivac
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 05 Sep 2004
Poruke: 58

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

felipe007 je napisao/la sledeće:
to je malo glupavo al ako je bogata onda to nebi bilo lose New Evil


Ako je normalan i korektan brak i žena, nebitno je gdje se živi, pogotovo ako njeni roditelji nisu u blizini. Wink
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 20, 2010 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam, lud...da me moze istjerati napolje, kad god hoce...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 20, 2011 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vi sami u njenom stanu,to da!Ali bilo kakva kombinacija sa roditeljima,to ne!To je toliko lose,rekao bih bolesno,jednostavno nije prirodno.Uvek ce biti svadja i problema.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJEGOVA soba ~ -> živjeti u ženinoj kući? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon