www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Oprostiti drugima
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 29, 2009 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi šta vam dotična osobe/e učine.. Mada do sada sam uvek opraštala al ne i zaboravljala. Wink

 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 29, 2009 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grešiti i praštati,to je sasvim normalno za ljude...
Ne znam nikoga ko nikada ništa nije nekome zgrešio,pa koliko god da je dobra osoba,
nikada svima ne možeš da radiš po volji,nekoga povrediš a da to i ne želiš i ne primjetiš...
Mogu da pređem preko nekih stvari,znam šta je bol,pa zato to ne nanosim drugima...
Tačnije ništa što ne želim sebi to ne radim drugima...
E sad razne propalice i ostali šljam ljudskog roda,koji ne spadaju u ovu kategoriju,na koje ja pazim da ih ne povredim oni su druga priča...
Da povredio sam i nastaviću da to radim ljudima koji povređuju druge ljude na bilo koji
način.Bez trunke kajanja prema tome što radim,bez neke potrebe za praštanjem od tih ljudi...Sad ja ne mogu da oprostim neke stvari,takođe ni da ih zaboravim...
Ali neke sitnice životne,koje ljudi svakodnevno čine jedni drugima,to mogu da oprostim i da zaboravim...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
bebakiki
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 26 Nov 2007
Poruke: 470

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 14, 2009 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se da ne postoi osoba koja nesto nije pogresila.Ali pitanje je samo sta?Mogu da oprostim ali ne sve,neke stvari ne mogu nikada da oprostim niti zelim.Ako me neko namerno povredi,ne bitno na koi nacin,zasto bih to oprostila?

Citat:
Ali neke sitnice životne,koje ljudi svakodnevno čine jedni drugima,to mogu da oprostim i da zaboravim...

Potpuno se slazem

_________________
Happy Smile
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 30, 2009 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba sve oprostiti, samo se ne smije zaboraviti i mora se paziti da se ne ponovi.

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 01, 2009 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čak i kad sam bila uverena da nikada neću oprostiti neke stvari, samu sam sebe iznenadila i ponosim se time. Ako osetim da mogu da oprostim, to i činim, nisam od onih koji vode inat, kažnjavaju.

Doduše, u nekim slučajevima praštam, ali ne zaboravljam. Postoje stvari koje izmene odnos dvoje ljudi iz korena, koje uvrede i povrede do srži, učine da ih gumicom izbrišeš i ne osvrćeš se.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
sHeeZy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 29 Jul 2009
Poruke: 66
Mesto: medju zvezdama

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 04, 2009 10:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oprastam ali nikad ne zaboravljam, ne mogu.

_________________
(= sve sto cini zivot sada je tu =)
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 12:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudski je gresiti a bozanski prastati.treba oprostiti ali ne i zadoraviti.
znate, deluje mi kao da svi mi ocekujemo od drugih da prihvate nase mane, nase nesavrsenosti (osim toga, imamo i pravo da pravimo greske), ali da, medjutim, burno odreagujemo ako neko drugi prikaze svoju nesavrsenost na nacin koji bi od nas, po svim moralnim i etickim pravilima, nalagao da se makar delimicno umesamo i pomognemo. stvoreni smo da ucimo jedni od drugih, a to uvek najlakse zaboravimo.
ne mora neko da glumi dobricu, niti svima da pomaze, ali ne treba stajati mirno i zatvoriti oci kada se nesto evidentno dogadja drugima, jer, jos za trenutak su to samo drugi, a mozda ce se vec sutra kolo srece okrenuti i to cete postati vi. osim toga, zaista niko nije savrsen, treba se suociti sa cinjenicom da nemaju svi fin i lagodan zivot i da okretanjem glave necemo postici da se to stanje promeni.
neko ce reci da nam je takav stav prema drugima u genima, iako ima izuzetaka. e pa, ako su izuzeci mogli da svoje gene figurativno ,,promene", mogu i drugi. nakon svega, postoji samo pitanje hocu-necu?

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Oprostiti drugima Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon