www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto bježimo od stvarnosti?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 9:34 pm    Naslov poruke: Zašto bježimo od stvarnosti? Na vrh strane Na dno strane

Život je u svakom slučaju najveći mogući dar, ali on može biti i težak proporcionalno svojoj veličini. Takvo iskustvo svima nam je dobro poznato. Kako bi opstao, čovjek je na razini psihe razvio različite mehanizme koji mu pomažu da se suoči s mogućim kriznim situacijama i njezinim posljedicama. Takve mehanizme psiholozi nazivaju »obrambenim« jer nam pomažu da se zaštitimo od događaja koji nas mogu na različite načine povrijediti.
Pitanje za Vas
1.Zašto vi i kada bježite od stvarnosti?



_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 28, 2006 3:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se trudim da ne bezim, i da se nadjem lice u lice s problemom i pokusam da ga resim. Naravno ipak mi se desava da neke stvari apstrahujem podsvesno, i da bezim od nekih stvari (opet podsvesno) koje mogu da me povrede i zabole. Ali to bezanje nema svrhu jer koliko god bezali to nas stigne kad tad, tako da ubrzo postajem svesna da moram da se uhvatim u kostac sa tim i da prihvatim i ono lose i da mesto da se branim od toga bezanjem prihvatim svaku situaciju i izborim se s njom, koliko god teska ta situacija bila... U principu ne volim labilne ljude i slabice koji beze od stvarnosti cim malo prigusti, i koji se ne bore nego odmah kao odbrambeni mehanizam odmah koriste bezanje..Posebno u poroke i razna imaginarna bekstva od stvarnosti...To samo cini gorom svaku situaciju jer na kraju te opet stigne sve od cega si bezao, a vreme prolazi,problemi ostaju nereseni i to ni cemu ne vodi..Treba biti borac i znati prihvatiti svaku situaciju i izboriti se s njom Wink

_________________
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 28, 2006 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ja se trudim da ne bezim, i da se nadjem lice u lice s problemom i pokusam da ga resim.

Upravo tako. Bežanjem od stvarnosti ne pomažemo sebi ni malo, iako mi mislimo suprotno. Pitanje je koliko nas to bežanje može zaštititi od nemilih događaja, koji nas mogu povrediti, jer ćemo kad tad morati da se vratimo a ti događaji neće nigde otići već će biti tamo gde su i pre bili, čekaće nas, i šta onda??? Ponovno bežanje. Ma ne, čemu??? To je samo odlaganje nečega sa čim ćemo kad tad morati da se suočimo, a kasnije taj problem još više naraste ponekad pa onda dođemo u još goru situaciju.
Najbolje je uvek suočiti se sa svim što nas snađe, bez obzira koliko to bilo bolno za nas i koliko mi želeli da verujemo da se to nama ne dogadja.
Najgori vid "odbrane" od nekog problema je bežanje. Bežanju pribegavaju uglavnom, kao što koleginica pre mene reče, labilni ljudi i kukavice. Još ako počnu da pribegavaju raznim porocima ne bi li rešili neki problem..... Samo povećavaju probleme.
Citat:
Treba biti borac i znati prihvatiti svaku situaciju i izboriti se s njom

Ovo je uvek najbolje rešenje. Biti borac i uvek se boriti Wink

_________________
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 28, 2006 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne biježim od stvarnosti samo ju ponekad ignoriram na kraće vrijeme zato jer nemam volje ni snage riješavati probleme, ali nakon kraćeg odmora i dobrog provoda treba se vratiti u stvarnost i suočiti se sa životom.
 
gordanah
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 7
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad je stvarnost teska...ponekad je potreba pobeci.
Jer oduvek je bilo pitanje zasto su s pocetka zivota izmislili UMETNOST, MUZIKU...?
Valjda da ne bi umrli od zivota...

_________________
Ima dana kada osećam da se cela selim u svoje dlanove.

Kada dišem srcem.

Kada ližem oblake… pa i ako su duboko ispod zemlje.

Desi se.
 
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bez lazi...svi mi ponekada pobegnemo od stvarnosti i kroz svoje misli udjemo u neki svoj svet jer jedino je tamo onako kako mi zelimo i volimo da nam bude Wink kod nekoga to traje kratko kod nekoga duze a neko nikada ne izadje odatle...
a ono slabici beze...hrabri se bore..to sa ovim bezanjem nema veze...
a zasto...pa svako od nas ima svoj razlog zasto je to tako... Wink
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bježimo, izbjegavamo probleme, čekamo da se stvari riješe same od sebe. To je bijeg od odgovornosti, bijeg od onoga što ne želimo...
Ali to nije rješenje. Nikad nije bilo i nikad neće biti. Međutim, u ovoj brzini življenja, bijeg je postao svakodnevnica. I ponekad, koliko god se borili, ipak i borba umori.
I čini nam se da taj bijeg odmara. Ali, možda na tren, dugoročno samo produžava boli.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavno neki ljudi nisu dovoljno jaki da se suoce sa stvarnoscu i sa problemima i pokusavaju da sve sto ih boli sakriju negde pod tepih, a kad tad taj problem se opet pojavi, i pojavljuje se dokle god taj neko ne skupi hrabrosti i resi to sto ga muci...
Par puta sam i ja pokusala da zazmurim na takve stvari a kad sam shvatila da to nij elek suocila sam se sa problemom, resila ga i nastavila da uzivam u zivotu Very Happy

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma naravno da mi je potrebno ponekad da pobegnem. jbg , u svetu mashte je nekako sve puno lepshe ( to je svet koji ja uzimam za moj , idealan )..jednostavno mi je to kadkad potrebno da bih se spreman i odmoran suochio sa svakodnevnicom..

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LAV_62 je napisao/la sledeće:
bez lazi...svi mi ponekada pobegnemo od stvarnosti i kroz svoje misli udjemo u neki svoj svet jer jedino je tamo onako kako mi zelimo i volimo da nam bude Wink kod nekoga to traje kratko kod nekoga duze a neko nikada ne izadje odatle...
a ono slabici beze...hrabri se bore..to sa ovim bezanjem nema veze...
a zasto...pa svako od nas ima svoj razlog zasto je to tako... Wink

moram da se slozim sa lavom....samo cu jos dodati moj razlog..bezim onda kada smatram da mi beg moze pomoci..da smirim hormone, da realnije gledam na stvari, da neke pojmove protumacim na pravi nacin i sagledam mnoge dogadjaje iz drugog ugla...i prikupim snage da krenem dalje i izborim se sa onim od cega sam pobegla...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mistik29 je napisao/la sledeće:
Bježimo, izbjegavamo probleme, čekamo da se stvari riješe same od sebe. To je bijeg od odgovornosti, bijeg od onoga što ne želimo...
Ali to nije rješenje. Nikad nije bilo i nikad neće biti. Međutim, u ovoj brzini življenja, bijeg je postao svakodnevnica. I ponekad, koliko god se borili, ipak i borba umori.
I čini nam se da taj bijeg odmara. Ali, možda na tren, dugoročno samo produžava boli.



Jako lepo receno! Slazems e od reci do reci. Wink

_________________


 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 06, 2006 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zato sto je tako lakse napuniti baterije pa nazad se vratiti i rjesavati razlicite probleme, koji i tako nece nikud zbrisati
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto bježimo od stvarnosti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon