www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sajtovi za trazenje posla
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
Sicva
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 27 Nov 2003
Poruke: 13261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 20, 2014 11:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja najčešće gledam www.poslovi.rs jer je sajt najorganizovaniji A i meni su neki drugari preporučuli infostud, ali nikako da odem...

 
live123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2012
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2014 12:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jel zna neko neki sajt za traženje posla u inostranstvu? Najviše me zanimija poslovi u Nemačkoj.
 
live123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2012
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2014 2:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Našao sam ovde par sajtova: http://saznajlako.com/2014/07/19/najbolji-strani-sajtovi-za-trazenje-posla-u-inostranstvu/

Jel zna neko još neki? Pre svega interesuju me sajtovi za traženje posla u Nemačkoj.
 
SebastianKurz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Nov 2014
Poruke: 42
Mesto: Munchen

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 23, 2014 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lakše do posla u Njemačkoj?

Kvalifikovana umjesto pomoćna radna snaga. Ova promjena statusa bi mogla biti moguća za strance u Njemačkoj koji iskoriste mogućnosti za priznavanje svojih diploma stečenih u domovini.

Za njegove kolege se isplatilo to što su se odlučili da pokrenu proces priznavanja ranije stečenih diploma, prenosi Steffen Rudolph, član sindikalnog vijeća u firmi Randstad. "Oni su sretni što više ne rade samo kao pomoćnici, što su činili godinama, nego su u prilici da sada dobiju posao i kao kvalifikovani radnici, što se i plaća više", kaže Rudolph.

Firma Randstad se bavi iznajmljivanjem i posredovanjem u pronalasku radne snage. Ona pod ugovorom ima oko 50.000 radnika širom Njemačke. Oko 45 odsto njih su pomoćni radnici. Steffen Rudolph ističe kako Randstad nema pregled koliko tih radnika ima diplome koje su stekli u svojim domovinama.

Stvari su se promijenile u novije vrijeme, kada u Randstadu primaju nove radnike pod ugovor. "Kod prvog razgovora možemo ustanoviti koje kvalifikacije i kompetencije imaju oni koji se prijavljuju. Ukoliko steknemo utisak da to ima smisla, onda se pobrinemo za to da se sakupe sva dokumenta i zajednički pokrećemo proces priznavanja diploma. Randstad preuzima troškove. Ova firma, sama ili uz pomoć Agencije za rad, finansira i dokvalifikaciju, ukoliko je to potrebno", prenosi Rudolph.

Tražena kvalifikovana radne snaga

I manje firme u međuvremenu podržavaju svoje radnike u ovom procesu. Primjer za to je firma Horst Busch Elektrotechnik GmbH iz Hamburga. Ova firma je platila proces priznavanja diploma za trojicu svojih radnika koji potiču iz Velike Britanije, Poljske i Bugarske. Njih trojica sada smiju da rade na gradilištu kao električari. Ovo zanimanje nije zakonski zaštićeno i za to nije potrebna neka posebna diploma. Ipak, ne smije baš svako da radi na električnim vodovima, a i firma koja ima kvalifikovane radnike može drugačije da se postavi na tržištu.

"Firmama su za određene vrste radova potrebni stručni radnici. U suprotnom, osiguravajuće firme odbijaju da isplate odštetu u slučaju da dođe do neke štete. Zbog toga firme motivišu svoje radnike da pokrenu proces priznavanja dioploma", pojašnjava Peter Kürner. On je savjetnik u preduzeću "Netzwerk IQ - Integration durch Qualifizierung" (Mreža za integraciju uz pomoć kvalifikacije). Kürner ipak dodaje kako neke firme i nisu zainteresovane za priznavanje diploma, jer bi onda te radnike morale i da plaćaju više.

U Njemačkoj već neko vrijeme rade njegovatelji iz BiH

Priznavanje diploma se isplati

U jednom izvještaju njemačkog Saveznog instituta za obrazovanje u privredi (BIBB) navodi se kako klinike i starački domovi u Njemačkoj one koji se prijave za posao i prije bilo kakvih razgovora šalju na savjetovanje o priznavanju diploma. Poslovi u zdravstvu i u staračkim domnovima su strogo zakonski uređeni i njih smiju da obavljaju samo oni koji imaju kvalifikaciju za to. U ovoj branši već sada postoji veliki nedostatak kvalifikovane radne snage.

Ipak, teško je reći da li se u svim slučajevima isplati ulaganje više stotina eura u proceduru priznavanja diploma. Ne postoje tačni podaci o tome da li svi oni kojima se prizna diploma dobiju i veću platu ili bolje radno mjesto. Jedno istraživanje koje je sprovela Agencija za rad pokazalo je da u svakom slučaju, kod onih radnika kojima se prizna diploma stečena u inostranstvu, za trećinu opada vjerovatnoća da će biti raspoređeni na radno mjesto koje je ispod njihovog nivoa kvalifikacije. Njihovi prihodi se povećaju za oko četvrtinu. Čak i samo djelomično priznanje kvalifikacije ima pozitivan efekat.

Ima još mnogo toga da se poboljša

Njemačka vlada, uz pomoć posebnog Evropskog socijalnog fonda, će do 2018. povećavati sredstva koja se izdvajaju za savjetovanje, kurseve jezika i dokvalifikaciju stranih radnika. Marie-Louise Veddern, referentica u Odjelu za priznanje stranih diploma pri Ministarstvu obrazovanja, tvrdi da u samim firmama ima još mogućnosti za podršku ovom procesu. Firme bi mogle finansirati doobuku svojih radnika, mogle bi im za to dati slobodne dane ili bi i same mogle angažovati nastavno osoblje za razne kurseve.

Mnoge firme ipak sumnjaju u to da su diplome stečene u inostranstvu isto toliko vrijedne kao i one stečene u Njemačkoj. "I mi imamo iskustvo da su neka znanja koja su radnici stekli u inostranstvu zastarjela ili nepotpuna", kaže Steffen Rudolph: "Takve radnike bi mogli poslati na ona radna mjesta koja nisu toliko zahtjevna. Sve to bismo izbjegli ako se u proceduri priznavanja diploma uvede ono što se zove test kompetencije." Vlasti, naime, na osnovu priloženih dokumenata procjenjuju koje su zajedničke tačke, a koje razlike postoje između zanimanja u inostranstvu i onog koje je pod istim nazivom priznato u Njemačkoj. Praktični test na radnom mjestu, posebni testovi ili razgovori predviđeni su samo u izuzetnim slučajevima. Naprimjer, ako je riječ o nekoj izbjeglici koja nema nikakvu dokumentaciju sa sobom. Takve procedure koštaju mnogo novca i one nisu standardizovane.

Evgenia Toliarou se nalazi na početku procedure priznavanja diplome Ova Grkinja je ima diplomu pedagoga za djecu s posebnim potrebama. Diplomu je stekla u Škotskoj. Već godinu dana živi u Njemačkoj i sada želi da radi u jednoj školi s djecom zaostalom u razvoju. "Sa svih strana čujem da se traži baš to zanimanje. Zbog toga sam mislila da će sve biti jednostavno", kaže Evgenia. Ipak, sve se pokazalo mnogo težim. "Raspitivala sam se u brojnim organizacijama. Neke nisu znale da me savjetuju šta da radim sa svojom diplomom, a neke su mi dale potpuno pogrešne informacije."

22.11.2014
DW

_________________
Mit freundlichen Grüßen
 
Acasarajevski
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 07 Okt 2015
Poruke: 7
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2016 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jedan koji se meni svideo jako www.ogledalofirme.com

_________________
www.ogledalofirme.com Saznajte tajne zaposlenih u Srbiji
 
canary990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Maj 2016
Poruke: 2
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2016 4:49 pm    Naslov poruke: Sajtovi za trazenje posla Na vrh strane Na dno strane

Strava lista, za mnoge nisam znala, a koristila sam infostud, lakodoposla I klikdoposla, dobri su, mada nisam nikad dobila posao preko njih, ali sam bila na 2-3 razgovora
Jos uvek sam student pa nalazim lako posao preko omladinskih zadruga, mnogo je bolja I brza varijanta;
sad sam u zadruzi Europa http://ozeuropaptz.rs/ , bacite pogled na sajt, imaju dobru ponudu poslova
 
Sicva
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 27 Nov 2003
Poruke: 13261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2016 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sicva je napisao/la sledeće:
Ja najčešće gledam www.poslovi.rs jer je sajt najorganizovaniji A i meni su neki drugari preporučuli infostud, ali nikako da odem...


Najbolji sajt je poslovi infostud. Dobar je i sajt nacionalne službe za zapošljavanje
 
Acasarajevski
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 07 Okt 2015
Poruke: 7
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 24, 2016 3:37 pm    Naslov poruke: komentari plate i oglasi Na vrh strane Na dno strane

Evo moj sajt na kojem imate komentare zaposlenih, plate zaposlenih i oglase na jednom mestu. Nema nesto previse oglasa, uglavnom iz IT su oglasi jer smo pre mesec dana tek aktivirali oglase.. Sada uz apliciranje za posao dobijate jasniju sliku o poslodavcu Smile www.ogledalofirme.com

_________________
www.ogledalofirme.com Saznajte tajne zaposlenih u Srbiji
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Sajtovi za trazenje posla Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon