www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Buducnost covjecanstva
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 10:06 pm    Naslov poruke: Buducnost covjecanstva Na vrh strane Na dno strane

Promjene u svijetu zadnjih godina su vrtoglave. Kakva nas budućnost čeka? U kom smjeru smo se zaputili???
Hoće li buduća pokoljenja graditi svijet na virtualnom, kako smo mi danas započeli. Je li virtualan svijet opasan? Pretvara li se naš planet u MATRIX?


Edit by PiNkLaDy...spojila sam ti poruke...ukoliko zaboravis nesto da napises,imas opciju "edit"...


 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja volim da verujem da ce covek istrajati do perioda kada rasne, religijske , nacionalne, ili bilo kakve druge razlike nece postojati, odnosno nece biti vazne. Nadam se da ce doci doba kada ce ljudska rasa u zajednistvu ici ka tehnoloskoj i duhovnoj uzvisenosti. Neka neko kaze da je ovo utopija, ili da sam ja idiot, ali ja zaista verujem da je to moguce, i jedino mi je zao sto zivim na pocetku, pa necu to videti.
Mada, istina, bojim se da ce tome prethoditi nezapamceni uzasi, koji ce ili unistiti, ili trgnuti covecanstvo. Ja cvrsto verujem u ovo drugo.
Coveka u daljoj buducnosti vidim kako seje zivot po svemiru. Verovatno cemo jednog dana shvatiti da postoje neke stvari koje ljudski um jednostavno ne moze razumeti, pa ce duhovnost biti podjednako cenjena kao nauka. Sto se fizionomije coveka tice, to je stvarno tesko predvideti. Geneticki inzenjering se vrtoglavo brzo razvija, i ko zna sta su granice (ako uopste postoje). Mada se tu postavlja pitanje koliko covek moze unaprediti svoj intelekt.
Sto se drustva tice, stremice se, i dostici ce se to (ako opstane covek do tada) da ce svega biti u izobilju, a da niko nista nece morati da radi.
Mada, na zalost, sasvim je izvesno da ce stravicni dogadjaji prvo izmeniti svet iz korena. Planeta je vec sada prenaseljena...
Ako covek prebrodi kriticna vremena, koja su vec stigla, i trajace jos dugo, gore navedeno je sasvim izvesno.
 
milanche_81
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 323

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje dve mogucnosti: ili cemo zavrshiti u oblaku radioaktivne pechurke, ili cemo nauchiti da koristimo nauku i tehnologiju za dobrobit celokupne zemaljske populacije (reshavanje problema sa hranom, potroshnim resursima...)

_________________
Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 8:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve cesce se dogadja da se uplasim.
Ali ipak vjerujem u razum i dobar ishod za covjecanstvo.
 
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...koja buducnost? :) ...jos su se adam i eva potrudili da nam buducnost bude jedna jedina - GREH! a samim tim i KRAJ!
 
brigita_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 92
Mesto: MOSTAR

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

covjecanstvo je otislo predaleko, ko zna koliko cemo jos gurat`

_________________
_____________________Nesanjaj svoj zivot, nego zivi svoj san!!!______________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covecanstvo se razvija to razvijanje ima i svoje posledice kako unutar neke drustvene zajednice tako i globalno. Po meni covecanstvu nemoze niko drugi toliko nauditi kao covek drugom coveku. Promene koje se desavaju verovatno bi se desile i bez coveka ali neuporedivo sporije tako da ako ce se nesto desiti to je neizbezno.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citiram milanche_81
"Postoje dve mogucnosti: ili cemo zavrshiti u oblaku radioaktivne pechurke, ili cemo nauchiti da koristimo nauku i tehnologiju za dobrobit celokupne zemaljske populacije (reshavanje problema sa hranom, potroshnim resursima...) "

Odusevljava me zrelo razmisljanje mladog covjeka.Potpuno se slazem sa njegovom konstatacijom

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obe te solucije su iste, koristiti tehnologiju znaci da je i ta tehnologija trosila a jos uvek trosi resurse ove planete kao sto je nafta, drvo... Mislite da ce u skoroj buducnosti kola biti stvarno na hodonik pa i nece bas.
 
nicga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 10 Feb 2006
Poruke: 8
Mesto: München

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 9:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bice sve gore i gore i jos malo cemo placati i za zrak ali ja nevjerujem da ce svjet jos dugo biti zato sto cemo se sami unistiti.
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 10:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa istina je da polako se sve kompjuterizira i materijalizira. Gube se duhovne vrijednosti, i polako svatko stvara svoj svijet. Ali mislim da nece doci do tog unistenja, nego cemo unistiti sami sebe ratovima, sa GMO prehranom, sa nepostovanjem prema prirodi sto nam ona polako vraca.... Rolling Eyes
Jednostavno- unistit cemo sami sebe.

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
admirp
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 57
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako nastavimo ovako kako smo krenuli, pa postat cemo gomila debila, kojima ce racunari raditi sve, sjediti cemo u kancelarijama i necemo znati sto je to zabava, sto je to voljeti

_________________
you'll never walk alone
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Buducnost covjecanstva Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon