www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overdose - samoubistvo ili ne?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 02, 2006 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...u sudskoj medicini overdose se definise kao - zadesna smrt...

... a cini mi se da postoji dosta onih koji ovakvu smrt opravdavaju recenicom - ma to su narkomani i ne treba da ih zalimo, dobili su ono sto su trazili i sto su zasluzili...

...ja mislim da oni koji su na ovakav nacin okoncali svoj zivot ipak zasluzuju bar malo, ako ne postovanja, onda ipak sazaljenja, jer kada neko umre usled neke druge bolesti, sa porodicom takve osobe se saosecamo i zalimo... ipak je i narkomanija bolest...


 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 19, 2006 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je veliko sta se takim osobama u tom trenutku dogadja u glavi.
Sa koje se god strane okrene, u sam taj ulazak u svetu droge je bar ciste svesti, ili ciste glave. I mislim da od tada ljudi polako same sebe ubijaju. Svesno.
Ipak je to saloubistvo.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 20, 2006 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samoubistvo ili ne...ja bih to pre nazvala samoubistvo protiv svoje volje i pri psihickoj slabosti... Malo sam konfuzna... Da objasnim, vecina narkomana, kao sto svi znamo, uglavnom prvo ne priznaje svoju zavisnost, tako da samim tim i ne vidi nikakvu opasnost od povremenog konzumiranja narkotika, a na poslednjem mestu - smrt. Tako da u slucaju predoziranja tada, sigurno niko od njih nije svesno zeleo da nesto krene naopako.
Kasnije, kada shvate u sta su se uvalili, svako od njih, ma 90% sigurno, bi sve dali samo da sutra mogu da se probude cisti i da vise nikad ne dodju u kontakt sa drogom. I ona najcesca recenica: "ovo mi je poslednji put da uzimam...". Pa zar i to nije zelja da se sopstveni zivot spase, a ne okonca? Nazalost, stvarno je malo onih koji psihicki uspeju da se pripreme za "odvikavanje" i da prodju kroz onaj pakao koji ih nakon toga ceka. Mozda kad bi znali da im je to stvarno poslednja doza koju ce uzeti, jer ce od nje umreti, drugacije bi razmisljali...tako da opet ne bih rekla da je to svesno samoubistvo.

Narkomane ne dozivljavam kao obelezene ljude, vec kao izgubljene ljude kojima je potrebna pomoc. Svako od nas ima probleme koje resava na ovaj ili onaj nacin, i vecina nas radi nesto sto nas polako ubija (cigarete, alkohol, neredovna i nepravilna ishrana, neredovan san...), samo u "nasem" slucaju malo sporije nego kod narkomana. Tako da umesto da ih osudjujemo, bolje da im se nekako pomogne, jer i mi radimo istu stvar, samo ne tako direktno.

A sto se sahrane tice i popa na sahrani...koja je razlika izmedju coveka koji umre od droge i coveka koji umre od raka pluca (naravno izazvanog cigaretama)?

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
malimravak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 210
Mesto: Split

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 22, 2006 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Overdose,overdose...
Naime,heroin koji dođe preko ko zna koliko ruku do "krajnjeg korisnika"je već izmiješan ko zna koliko puta.Onaj koji dođe,a da prođe malo ruku je znatno čišći,a samim tim i jači za "korisnika".U tom slučaju sama njegova snaga ga ubija.
Samoubojstvo direktno
Ubojstvo indirektno
Ili,barem u ovom slučaju samoubojstvo iz nehata
Ili tako nekako.

_________________
Ovo je mali korak za čovjeka
ali veliki za čovječuljka!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BabyG je napisao/la sledeće:
Hmmm, zanimljivo pitanje. Jer osoba koja se predozirala nije planirala da se ubije, nego jednostavno se preracunala. A s druge strane svjesno se dozira znajuci da ce ipak kad tad da umre od toga.
To po meni nije samoubojstvo. To je vise psihicka bolest, od koje je ipak osoba na kraju umrla.... Wink


U potpunosti se slažem s tobom i ja mislim da se malo preračunao hehehe ali za kraj života više neće sigurno hehehe

ljude koji se ne uhvate u koštac da se izbore protiv bolesti narkomanije i svjesno ulaze u još veću tamu ne žalim
sam pao sam se ubio

želio je smrt i dobio pa zvali to mi samoubistvo ili ne

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Isa_Rasa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jan 2006
Poruke: 8
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da jeste...TO je najbolji nacin za samoubistvo!
 
80Moma
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 455
Mesto: Kac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 9:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poznavao sam decka 28 god je imao radio se sigurno jedno pet god u venu na kraju je zapao u takve dugove da je sve rasprodo i kad mu je ostalo ono poslednje predozirao se i kraj.Sta reci onda o tome???

_________________
"Mi pamtimo BARI a vi Fljarmuntari"
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Berka je napisao/la sledeće:
samoubistvo iz nehata

da..prilicno logican odgovor..moj komsija je tako preminuo.Znao je odlicno da ce ga to jednog dana pogoditi.Nije mu bio prvi put ali je bio presudni.Pitanje narkomanije uopste je isuvise goruce i isuvise neispitano da bi se moglo tumaciti kao bolest ili obicna zavisnost. U svakom slucaju mislim da nije fer da pop ne dodje na sahranu. No, to je vec mnogo dublje pitanje Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S jedne strane je, zato što se neka osoba sama nadrogirala a nije ju nitko drugi, a s druge strane nije zato što se ta osoba vjerojatno nije htjela ubiti, nego samo sprijećiti krizu. Onda to možeš gledati sa strane da smo svi svjesni da droga ubija, možda ne odmah no nakon duljeg vremena uživanja droga, tako da je i ta osoba bila svjesna da postoji mogučnost da će ga/ju droga ubiti kad tad, no ipak ju je uzeo/la svojom voljom. Tako da... i je i nije!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samoubojstvo iz zasjede Shocked

Zasjeda ti je postavljena kad počneš s drogom.
Samoubojstvo je zato jer znaš da je smrtno a opet to radiš.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Sami-sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Mar 2006
Poruke: 152

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Over doza nevjerujem da narkoman to namjerno uradi vec je fason u kvalitetu droge npr.... pojedini dileri prodaju drogu koja je mjesana sa nekim od supstanci da bi vise zaradili i ta droga nije tako jaka kao kada je cista eh sada narkomani koriste tu drogu i uzimaju kolicinu koja im je dovoljna takve droge a onda se desi da kupe cistu drogu i stave istu kolicinu neznajuci da postoji razlika i naravno desi se sto se desi Sad
Opet pojedinim narkomanima nije dovoljna stalna kolicina droge i uveca kolicini i na taj nacin bude fatalan ishod Sad Sad Sad Sad Sad
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 16, 2006 9:50 am    Naslov poruke: Re: Overdose - samoubistvo ili ne? Na vrh strane Na dno strane

toske012 je napisao/la sledeće:
... svi smo se mi verujem sreli sa takvom situacijom, da nam je neko od rodjaka, prijatelja, poznanika overio...
E, veruj mi da nismo svi imali tu priliku. Very Happy Ja licno ne poznajem nikoga, a niti iko iz mog neposrednog okruzenja zna za nekoga ko se predozirao... Confused

toske012 je napisao/la sledeće:
naravno da postoje situacije gde osoba namerno uzme preveliku dozu npr. heroina, da bi time olaksala sebi muke i skratila zivot; ali to je nesto sasvim drugo...
Zar nije pitanje - da li je overdose samoubistvo??? Shocked Ako je "to nesto sasvim drugo", kad se predoziras heroinom, namerno, onda zaista ne razumem sta podrazumeva tvoje pitanje??? Confused Pa, ako je namerno, onda jeste samoubistvo, ako nije namerno, onda je slucajno, pa se i ne ubraja u suicidne slucajeve, vec u nesrece. Rolling Eyes I dalje ne razumem... Confused

toske012 je napisao/la sledeće:
...jos jedna stvar, posto crkava osudjuje saomubistvo kao najveci greh, da li bi na sahranama tih ljudi trebali popovi da sluze ...
Dje me nadje ( da procamo o crkvi i popovima ) Laughing Moje podrobno objasnjenje i misljenje o njima nalazi se u temi "Ateisti&Bog" Wink No, da ponovim, ateista sam, te ne vidim uopste ulogu popova na sahranama!? Uvek mi je bilo smesno sto neko prica o nekome koga nikada u zivotu nije poznavao, a sve najlepse i srceparajuce... Zali "Boze" tih para. Rolling Eyes

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Overdose - samoubistvo ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon