www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako naučiti francuski
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Mirjanale
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 21 Jun 2008
Poruke: 15

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 02, 2008 10:58 pm    Naslov poruke: Kako naučiti francuski Na vrh strane Na dno strane

Želela bih da naučim francuski, ali nemam nikakvo predznanje. U osnovnoj školi sam učila nemački i engleski, a u srednjoj učim samo engleski. Ako neko može da mi preporuči neku knjigu ili sajt, bila bih zahvalna. Laughing

 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 02, 2008 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

isto tako i mene to zanima pa je svaki predlog dobro dosao Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Mirjanale
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 21 Jun 2008
Poruke: 15

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 03, 2008 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zar niko nece da mi pomogne pri odabiranju literature? Stvarno bih zelela da naucim francuski, ali ne znam koja literatura je najpogodnija za pocetnike. Bicu Crying or Very sad ako mi niko ne pomogne. Kiss
 
ticcky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Dec 2008
Poruke: 88
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 05, 2009 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bi vam dobro dosli sljedeci sajtovi: www.onlinerecnik.com ili www.ni-kel.com/recnik/ a sto se tice literature najbolje bi bilo potraziti u knjizari ili biblioteci.Preporucujem vam(za pocetnike) "Sa francuskim u svet" a kada se uhodate najbolje bi bilo uzeti klasicni rjecnik.Nadam se da sam bar malo pomogla Wink
 
Mirjanale
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 21 Jun 2008
Poruke: 15

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 08, 2009 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ticcky, hvala na savetu. Kiss. Smile
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 11, 2009 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neko zeli da nauci Francuski i trazi savete a ja to nisam ni primetila Embarassed Very Happy


Pa ovako sto se knjiga tice svakom pocetniku bih savetovala Arrow Francuski u 100 lekcija Autor: Milan Šare (mislim da je vec 14. izdanje u pitanju) Wink

Sajtovi hmmm pa recimo postoji ovaj www.bonjour.com/hr/index.php?lesson=1&usg=ALkJrhjCT6AflnG1BA-CS0DImYg2HunOTw (nije nesto savrseno Arrow pisanje prevoda recenica na francuskom je sasvim ok ali mi se ne svidjaju objasnjenja kako se izgovaraju - fonetski Mr. Green recimo da ti moze malo pomoci pri prvim koracima u Francuskim jeziku Wink Very Happy)

Slobodno se javi ako ti je potrebano jos nesto sto se Francuskig jezika tice Wink Very Happy
 
MILAN1991
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jul 2010
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2011 4:29 pm    Naslov poruke: Ja imamzsci problem sa francuskm mogo speciian jezik Na vrh strane Na dno strane

Ja imamzsci oblem sa francuskm mogo speciian jezik
aucio sam dapicam ali me pisanje ubija nikako da skapiram dli neko za ajlaksi nacin ako to da se nauci pozzzz
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2011 4:31 am    Naslov poruke: Re: Ja imamzsci problem sa francuskm mogo speciian jezik Na vrh strane Na dno strane

MILAN1991 je napisao/la sledeće:
Ja imamzsci oblem sa francuskm mogo speciian jezik
aucio sam dapicam ali me pisanje ubija nikako da skapiram dli neko za ajlaksi nacin ako to da se nauci pozzzz


Čitanje na francuskom je jednostavno kad uđeš u štos. Nije tako složeno kao kod engleskog ili kineskog. Smile
Evo ti neki digrami (dva slova koja se čitaju kao jedan glas) koji se uvek isto čitaju:
ch = š
ou = u (samo "u" se uvek čitao kao nemačko "ü")
an, en, in, on = "N" posle vokala označava da se taj vokal čita kroz nos (nazalno), a to "N" se ne čita - zato je nekad duplirano
Još neke cake:
- ako je "M" na kraju reči, onda se ono ne čita, a vokal koji mu prethodi se čita kroz nos
- R, S, T, X i Z se na kraju reči ne čitaju, osim ako naredna reč ne počinje vokalom

Ovde možeš pročitati nešto više o tome kako se čita. Pravila su malo komplikovana, ali je kasnije lakše kad uđeš u štos.
Nadam se da sam ti pomogao. Smile

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
carapica_8
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 25 Apr 2011
Poruke: 22

russia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2011 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Au, ljudi, sto komplikujete, prvo udjite u stos u sve sto vas interesuje na netu je prosto Smile
Gramatika ipak mora da se nauci za to vam preporucujem sjajnu knjigu Bescherelle -sva vremena, svi modovi, i pravila, zaista sjajno, i za pocetak neki prostiji renik!

Samo moj savet, slusati jezik u pitanju sto vise, i pesme! nevidjeno pomazu
Bonne chance!

_________________
KAKO SE ZATVARA NALOG NA OVOM SAJTU?????????????????????????????????????????
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2011 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istina to sve, traba mnogo slusati francuski i nauciti gramatiku

Pa ondo ako imas skim i pare, mozes da ides u francusku, na primer Pariz ( ali tamo mi je guzva i ne prijatno ... )

_________________
Ne brze od zivota....
 
kopmania
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 762
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2011 7:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedno pitanje za sweetlady Smile
Zainteresovan sam za tu knjigu što si napisala. Šta misliš da li je ona dobra za baš baš početnika što ne zna ni jednu reč na francuskom a voleo bi da ga naučim Smile
pozzz

_________________
Uzivaj u skijanju dok mozes
 
caki74
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Okt 2011
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 10, 2012 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li bi neko bio ljubazan da mi pomogne da procitam jednu pesmicu iz francuskog New Spiral
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Kako naučiti francuski Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon