www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Alfa Romeo
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 25, 2006 12:56 pm    Naslov poruke: Alfa Romeo Na vrh strane Na dno strane

Planovi za 2007. godinu
Zvijezda pariškog salona, Alfa 8C u salone bi trebala stići tek tijekom druge polovine ove godine, a kako sada stvari stoje, mogli bismo očekivati i otvorenu verziju talijanske ljepotice.[autonet.hr]



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I Alfa Romeo će imati svoj crossover

Ovaj talijanski proizvođač će sljedeće godine na tržište izbaciti sportski crossover koji je prvotno najavljen još 2003. na ženevskom auto salonu s konceptnim Kamalom, mi vam donosimo posljednji render
Daljnja potvrda rada na crossoveru je stigla u studenom prošle godine na sastanku ulagača Fiat Grupe na kojem je fiaotov šef Sergio Marchionne iznio nove detalje o alfinim modelima za razdoblje 2008. i 2009, među kojima i o ovom automobilu.

Na tom sastanku je prezentirana skica automobila pod nazivom CXover kojeg je karakterizirala coupeovske linije i petoravratna karoserija. Na ovom renderu je prikazana izvedba s trima vratima koja ima veće izglede za proizvodnju, kao sportskija od ove dvije verzije. Kako god bilo alfini će dizajneri zasigurno najveći broj linija sa studijskog Kamala prenijeti i na konačan proizvod.

Nadalje, bez obzira na broj vratiju budući alfin crossover će biti temeljen na obnovljenom podvozju kakvog koristi model 159. Dakle, sprijeda smješteni 4 i 6-cilindrični motori, pogon na prednje kotače i kao opcija pogon na sva četiri kotača.

Najsnažniji motor u ponudi će biti 3,2-litreni 24V 6V koji je razvijen u suradnji s General Motorsom te koji s alfinim modifikacijama razvija snagu od 250 KS i 300 Nn okretnog momenta. Ostatak ponude će činiti manji benzinski 2,2-litreni motor te dieselski 5-cilindrični motor s 400 Nm okretnog momenta.

Što se dimenzija tiče za sada je poznata samo duljina koja bi trebala iznositi oko 4,6 m, dok bi mu se cijena trebala kretati između 28.000 i 45.000 Eura. Ovaj crossover koji se svojim izgledom nalazi između SUV-a i coupea bi na tržište trebao stići u drugoj polovici 2009, dakle u isto vrijeme za kada je predviđen i povratak Alfe na američko tržište, što treba dosta reći o važnosti ovog automobila za talijanskog proizvođača.

U svakom slučaju život teško da će mu biti lak u segmentu koji će biti sve gušće naseljen s konkurencijom poput Mercedesa GLK, VW Tiguana, Audija Q5...[autonet.hr]


Alfa Romeo Junior stiže 2008.

Ovaj posljednji "render" Juniora pokazuje kako buduća najmanja Alfa u svom konačnom obliku neće izgledom previše odstupati od prvotnih skica koje je ovaj talijanski proizvođač ne tako davno objavio
Na sastanku ulagača krajem prošle godine fiatov šef Sergio Marchionne je ukratko predstavio alfine modela za 2008.-2009. godinu, između ostalog i neke skice te okvirne cijene novih modela. Na tom sastanku je prikazana skica Juniora koja je pokazivala maleni kompakt kupeovskog izgleda s troja vrata.

Novi Junior će se proizoditi u fiatovoj tvornici u Mirafioriju, u Italiji, uz Grande Punta s kojim će dijeliti podvozje. Baznu izvedbu će pokretati novi fiatov 1,4-litreni turbo motor koji će razvijati snagu od oko 150 KS, dok će high-performance izvedbu pokretati 1,8-litreni JTB 4-cilindrični turbo motor čija će snaga iznositi 220 KS. Ova snažnija varijanta bi mogla nositi oznaku "4C Junior" kao svojevrsni znak poštovanja većem 8C Competizioneu. Pogon će, inače, biti na prednje kotače.

Početak proizvodnje je zakazan za početak 2008, dok će se u salonima Junior pojaviti sredinom iste godine kada će krenuti u tržišnu bitku s BMW-ovim Minijem, novim audijevim malim automobilom pa čak i s novim Fiatom 500. Cijena bi mu se trebala kretati oko 16.000 Eura.[autonet.hr]

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sto mi se svidja...e ovo je pravi zenski auto....mozete da mi ga kupite u bilo kojoj boji.....Ce da vidimo kakav je na testovima.....

_________________
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da znas, Diksic, u pravu si.Pravi zenski auto...Mali je, simpatican ali nikako mi se ne svidja prednji deo...Farovi su mu malo ruzni (kad moram tako da kazem) i, ono sto mi najvise smeta kod Alfe, nikako da nadju pravo mesto za tablice!Nervira me kada vidim da tablice stoje sa strane...GRRR!

_________________
Master
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nemoj Rile da se nervirash skinucemo mi tablice... Wink ...a ako se ti nervirash shta cemo onda?

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 14, 2007 8:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

2007 Alfa Romeo 147 Collezione
Alfa Romeo je pripremio posebnu ediciju modela 147, koju karakteriše atraktivna cena i bogata oprema.

Collezione model je raspoloživ u jednoj od tri specifične metalik boje i odgovarajućom bojom kože u unutrašnjosti automobila. Pored tog kožne unutrašnjosti, Collezione modeli poseudju komande audio uređaja na volanu, manuelni klima uređaj, alarm, šest vazdušnih jastuka, ABS, EBD i ASR sisteme. Collezione modeli se isporučuju sa 3 ili 5 vrata, a motori su benzinski 1,6 TS sa 120KS i dizel 1,9 JTDm sa 120KS.
Da li će ovi specijalni modeli doći i do naših kupaca, zavisi od Delta Auta.
[nacionalnaklasa.com]

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OVO NIJE ZENSKI auto! 8) Pogledajte kakve otvore ima napred, moze i za nas! Meni ovo deluje dosta sportski! Twisted Evil

Rolling Eyes jao Boze stvarno mi se zasvidjala ova Alfa! Neutral
A 147-ica je dosta slaba na Crash testovima tako da Wink nije bas neki favorit! Uvek prvo sigurnost pa sve ostalo!

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
markan_bbb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jul 2006
Poruke: 100

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 29, 2007 12:30 pm    Naslov poruke: ad Na vrh strane Na dno strane

ne sviđa mi se baš ta alfa junior, al su zato sve ostale prekrasne
počevši sa alfom 156, 147, 166, gt, spiderom, 159, crosswagonom i naravno dvije najljepše alfom brerom i 8c competizione...
a šta ćeš kad znaju napravit najljepše aute...
više se puta okrenem na cesti za nekom novom alfom, nego za plavušom...
 
Mique
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Okt 2007
Poruke: 1

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 31, 2009 2:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vec vise od dve godine nema nijednog posta o mo omiljenom brendu Alfi romeo...Neki od ovih najava su poistali stvarnost a neki su ostali samo najavi pokazivaci pravca... Evo nekih slicica...
 
**Ghost_Rider**
Banovan!

Iskusni član
Iskusni član



Godine: 30

Datum registracije: 10 Jun 2007
Poruke: 947

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 30, 2009 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alfa Romeo 155 1.8 16v 2000kubika Twin Spark Sport



_________________
ljudi xitno mi je potrebna pomoc... Zamolio bix was swe da posxaljete poruku "Morar i Zoka - Srce tiho zaplache" na ovaj profil : kako bi pobedio na takmicxenju "Naj Srbije" ... Hwala .. ... Sme da se glasa samo jednom...
 
Sabados
Mafijaš
<b>Mafijaš</b>





Datum registracije: 25 Jun 2009
Poruke: 6142
Mesto: Sky

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 14, 2009 11:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepe slikice Very Happy

_________________
oʞɐdoɐu oʇsǝu ʞǝʌn ' sǝuǝɹʞo poƃ oʞɐʞ
 
bbbbmw
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2009
Poruke: 4

italy.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 19, 2009 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta kazete na ove gume

_________________
pozdrav svima
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Alfa Romeo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon