www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Najvredniji auto na svetu
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 10:55 am    Naslov poruke: Najvredniji auto na svetu Na vrh strane Na dno strane

Ljudi sta kazete na ovo

Najvredniji auto na svetu

Ettore Bugatti dizajnirao je svaki od legendarnih Buggati auta napravljeni pre drugog svetskog rata. U periodu od 1909 do 1940, oko 8,000
Bugattia – trkačkih, sportskih i luksuznih – napustilo je ovu, u to vreme, malu fabriku. Najpoznatiji među njima je Type 41 Royale. Ovaj autu je bio ogromne veličine, dugačak šest metara sa ogromnim motorom od 12.7L V8. Imao je tri brzine i mogao da je dođe do 145 kmp u drugoj brzini. Ettoru je trebalo više od 20 godina da usavrši ovo auto i dovede kompaniju na puteve slave. Ettore je u početku planirao da napravi 25 vozila, ali na kraju ih je napravio samo šest. Svih šest modela danas su u privatnim vlasništvu i dosta su skupi. Jedan od njih, Bugatti Type 41 Royale Sports Coupe, prodan je Aprila 12, 1990 u Japanu za $15 miliona čime drži Guinness svetski rekord kao najskuplje auto. Od ukupno 8,000 koje je Bugatti napravio u 1909 – 1940 periodu oko 2,000 danas je u dobro kondiciji.



_________________
I C E M A N
 
PanjeviMC
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 752

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ali kad su vani njuske oni koji imaju tako nesto a ne netko ko ima novog Ferrarija...
U takvom krugu drustva gdje imaju pare na bacanje najvaznije im je imati nesto sto nitko drugi ne moze kupiti ...

tako je i s ostalim stvarima ne samo autima...
 
slobohn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 24 Mar 2006
Poruke: 23

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovaj buggati je vrh samo sto masu kosta volio bi ga imat
 
Chadjo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 154
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 10, 2006 3:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta mu fali .... voleo bih da ga malko ocepim! Zamisli 12l .... koja je to uzivancija voziti .... jos kad je napravljen ,,, ijaaaooooo
 
Majmun zvani BOBO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 43
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam vidio na televiziji i na internetu da je rolce & royce silver phantom (prvi phantom ikad napravljen) neprocjeniv, jer i ako bi ga RR prodavao su rekli da nema niko te pare da ga kupi.
 
peca1989
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Jan 2005
Poruke: 199
Mesto: ***SRBIJA***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vazi da nema niko te pare da bih ga pazario...ima ih koliko hocesh...pa neznam da je ceo u dijamantima uvek ce ga neko kupiti,a i drugo odakle RR tolike pare da ga napravi kada se zna da je najbogatiji bil gejts(majkrosoft)...loshe si chuo brate....a ovaj bugati je extra,nash koj bi shmele bio kad bi se provozao po bg-u sa tim....to je opushten auto,ai je i jak....pa pazi 12l,shta bi vishe...a auto ima shest metara...nebi nashao taj parking....
 
Majmun zvani BOBO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 43
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 23, 2006 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

peca1989 je napisao/la sledeće:
vazi da nema niko te pare da bih ga pazario...ima ih koliko hocesh...pa neznam da je ceo u dijamantima uvek ce ga neko kupiti,a i drugo odakle RR tolike pare da ga napravi kada se zna da je najbogatiji bil gejts(majkrosoft)...loshe si chuo brate....a ovaj bugati je extra,nash koj bi shmele bio kad bi se provozao po bg-u sa tim....to je opushten auto,ai je i jak....pa pazi 12l,shta bi vishe...a auto ima shest metara...nebi nashao taj parking....


ama jok bre tamo su rekli da je neproceniv jer je prvi svoje klase i jer je RR vlastnik oni diktiraju cenu, a noi kazu NEMA TIH PARA! Very Happy
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 25, 2006 1:25 pm    Naslov poruke: Najskuplji je upravo Ferrari 250 GTO. Na vrh strane Na dno strane

Na cijelom svijetu je gotovo nemoguće pronaći izbor najljepših automobila svih vremena u kojem nema legendarnog Ferrarija 250 GTO. Postoji i jedan izbor u kojem je Ferrari 250 GTO neprikosnoveni vladar. Ako ste ikada pomislili da je najskuplji automobil svih vremena neki Bentley, Bugatti ili Rolls Royce prevarili ste se. Najskuplji je upravo Ferrari 250 GTO. Na jednoj je Engleskoj aukciji prije 11 godina vrhunski očuvan primjerak dosegao cijenu od vrtoglavih 7.2 milijuna funti, a automobilskom svijetu kruži i priča o jednom primjerku koji je navodno prodan za 10 milijuna funti.

Sve je počelo daleke 1961. godine kada se Enzo obratio dvojici glavnih svojih glavnih inženjera: Bizzariniju i Scagliettiju. Ono što su stvorili promijenilo je povijest. Iako je Ferrarija 250 GTO proizvedeno samo 39 to je automobil koji je ostvario snažan utjecaj na cijeli automobilistički svijet.
Scaglietti je pri konstrukciji karoserije koristio aluminij u obilnim količinama, a Bizzarini je smjestio motor tik do kokpita što objašnjava funkciju velikih bočnih otvora za cirkulaciju zraka. Iako je 250 GTO bio prvenstveno zamišljen kao čistokrvni trkaći stroj ostalo je i prostora za poneki luksuzni detalj poput kože na sjedalima.
Agregat je bio normalno aspirirani V12 koji je tehnologijom jedne bregaste osovine i dva ventila po cilindru izvlačio čak 102 KS po litri obujma. Takav je rezultat nekima nedostižan i u 21. stoljeću, međutim Ferrariju je to uspjelo 1961. godine. Uz pomoć šest Weberovih dvostrukih rasplinjača iz 2953 ccm izvučeno je 302 KS pri 7500/min.

Maksimalni moment iznosio je 333 Nm pri 5500/min. Zahvaljujući velikoj snazi i maloj masi postignut je omjer od 0.3 KS po jednom kilogramu što jako puno govori o karakteru automobila. Šezdesetih godina u normalnim je okvirima svaka brzina preko 150 km/h bila respektabilna, ali Ferrari nije automobil za normalne okvire. 250 GTO postizao je 280 km/h i ubrzavao do stotke za 5.8 s.
Ferrari GTO vrlo je uspješno nastupao na natjecanjima diljem svijeta pa ćemo spomenuti samo neke od brojnih prvenstva koje je ovaj model osvojio: GT prvenstvo 1962, 63 i 64. godine, 12 sati Sebringa 1962, 63 i 64, 24 sata Le Mansa 1962 i 63, Tour de France 1964, Targa Florio 1962, 63 i 64, 1000 kilometara Nürburgringa 1963 i 64…

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
i_d_i_o_t
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 88

russia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koliko ja znam najskuplje auto je ono sto je NASA napravila za voznju po mjesecu ma da to nije klasican auto ali je ipak najskuplje

_________________
znam da nista ne znam
 
metrocop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 10 Maj 2006
Poruke: 49

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sascha ispravio bih te...najvredniji automobil na svetu je...prvo izdanje rols roisa.....tj prvi auto koji je ikada napravljen u fabrici.....jos uvek je u voznom stanju i presao je oko 800 000 km...i kosat oko 45 miliona funti
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 25, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najskuplji auto koliko sam ja cuo je neki Bugatti-jev model...e sad ne znam koliko je pouzdana informacija,e sad tu je rols-rojs,ali ja licno nikad ne bih dao toliki novac za takvog oldtajmera.Mada pravi sladokusci ovakvih automobila koji imaju mogucnosti,ne bi se mnogo mislili oko kupovine
 
melkor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Jan 2005
Poruke: 236

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 17, 2006 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A zate li koliki bi smekeri bili kad bi provozali Ferarri-ja ili Lamborgini-ja po bg-u!!!! Koliko uopste ljudi moze da provali kolika je cena tog RR ili tog Bugatti-ja iz 1900 neke godine, a koliko ljudi ce provaliti cenu novog Ferarri-ja ilil Lamborgini-ja!!!! Po meni trenutno naj vredniji automobil koji svaku svoju paru vredi je Bugatti Veyron!!! I jedinstven je!!!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Najvredniji auto na svetu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon