www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Problem sa satelitom ??????
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
robik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Okt 2002
Poruke: 46
Mesto: Wien

PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 8:03 pm    Naslov poruke: Problem sa satelitom ?????? Na vrh strane Na dno strane

Imam jedan problem ali nemogu da ga resim.Na anteni su mi smestena 3 LNB-a Astra , Eutelsat i Hotbird i sada sve je to povezano na 1 resiver i sve je podeseno u resiveru pronasli smo sve satelite i sve radi osim Eutelsata neki programi.Ustvari pronasao sam ja npr. BN i Sat TV i tu se nasao problem.Upisem frekveciju i sve podesim kao sto je napisano onda kada pogledam koliki je signal on ga nema nema i onda odjednom se pojavi pustim da pronadje kanale nadjeih posle neznam nija mnogo cekanja .E sada kada saltam kanale npr. Astra idu otprilike 1 sekunda tako idu i na Hotbirdu ali kada hocu da saltam na Eutelsatu onda cekam i po 2 minuta da se pojavi kanal.Naprimer sada sam na BN-u i prebacim ga na Sat TV onda cekam dobrih 2 minuta da se pojavi kanal.Kada se pojavi kanal ima super signal ali dok cekam signal nepostoji.Proveravao sam kablove i svi su super uradjeni cak sam i menjao kablove sa Astre i Hotbirda na Eutelsat ali nista dali neko zan o cemu se radi.Posto bih hteo da gledam i ovaj novi paket TOTAL TV koji ce krenuti od 1 marta to su 11 nasih kanala i 15 stranih kanala na nas jezik.

 
robik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Okt 2002
Poruke: 46
Mesto: Wien

PorukaPostavljena: Čet Mar 02, 2006 1:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pronasao sam u cemu je fora malo bezveze ali sta da se radi pa risiver me zeza kada kanal ima mali simbol rate znaci sto je manji simbol rate onda se duze ceka na promenu kanala a sto je veci skoro trenutno prebacivanje. Wink
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 37

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 02, 2006 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako budes imao jos neke probleme sa satelitom javi meni..............spreman sam da pomognem

_________________


Love don't let me go
 
nexinet
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 14 Jul 2006
Poruke: 110
Mesto: Majdanpek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 02, 2006 11:42 am    Naslov poruke: ti si genije Na vrh strane Na dno strane

Obzirom na okolnosti nisi rekao da li antena odnosno tanjir
ima nosač sa motorom ili ne,ja predpostavljam u tvom slučaju da
ne postoji motor.Kažeš imaš tri LNB-a i taj problem čekanja
odnosno kašnjenja signala pojedinih programa sa Eutelsata.

Prvo budi srećan da pasivno sa gomilom konvertora ili LNB-a
kako hoćeš to i funkcioniše na taj način.To je dečko maksimum
podešenih izvučenih radno-tehničkih mogućnosti uređaja vezanih
u sistemu u odnosu na tvoju spretnost ili tog ko ti pomaže pod
predpostavkom da ti neko pomaže u podešavanju.
Naime bitne su činjenice pozicije sva tri satelita,u tvom
slučaju nađena je izuzetno dobro srednja tačka prijema,ali nisi
na direktu prijema nego na doradi odnosno prostim rečima si na ivici
uopštenog i postavljenog sistema.Kabal ti ne može biti problem nikako
to se vidi iz tvog izlaganja.Simbol rate jeste odziv kanala na promeni
ali to je tehnička karakteristika resivera i ne može da traje u nedogled.

Imam 3 pitanja za tebe.
KOJI JE RESIVER U PITANJU?
KOJEG SU PROIZVOĐAČA LMB_i?
KOJI JE TANJIR(OFFSET ili PARABOLA) i KOJI PROMER ISTOG.

Kao ovlšćeno lice SBB-A za Borski okrug ili kako vama bolje
zvuči paketa TotalTV nemoj puno da se brineš sve će to naš
serviser na licu mesta ako ti ne možeš.Ali moram ti reći određene
stvari da ponekad nešto mora da se žrtvuje zarad nečeg ili da
se doda kinta više da bi se to i dobilo što se želi.Da budem
precizniji ti ćeš to sigirno morati da odlučiš ako budeš želeo
TotalTV.

_________________
nexi
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Problem sa satelitom ?????? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon