www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sudjenje na fudbalskim utakmicama...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste li videli velikog sudiju Grem Pola i njegovog suđenja protiv hrvatske na utakmici sa Australijom. Dade Šimuniću tri žuta kartona, kod drugog nije izvadio crveni pa je tek nakon krajnjeg zvižduka dao i treći pa tek onda crveni.


_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 25, 2006 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boban11 je napisao/la sledeće:
Jeste li videli velikog sudiju Grem Pola i njegovog suđenja protiv hrvatske na utakmici sa Australijom. Dade Šimuniću tri žuta kartona, kod drugog nije izvadio crveni pa je tek nakon krajnjeg zvižduka dao i treći pa tek onda crveni.


Pa čovjek se zbunio hehehe

a jesam se ja i ismijala...prvo prošpušta namjerno igranje rukom u kaznenom prostoru Tomasa. Prvi put je dosudio jedanasterac , ali zato ono drugo Tomasovo igranje rukom nije vidio hehehe

Čovjek se zbunio ljudi tako da se i oko kartona zbunio..ali je jako nepšteno , ne fer i ne sportski od Šimunića koji je bio svjestan što je i dalje na lopovski način ostao u igri.



Čula sam da je Devid Bekam izjavio da će on lično pratiti svaku utakmnicu i potruditi se da sudije na svakoj utakmici sude pošteno ma ko da igrao. To je i održao i tako je Grem Pola / inače najboljeg sudca u Eng/ nakon pogrešaka u sudjenju na utakmici Hrvatska - Australija odmah reagovao i poslao ga natrag kući.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 25, 2006 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
Čula sam da je Devid Bekam izjavio da će on lično pratiti svaku utakmnicu i potruditi se da sudije na svakoj utakmici sude pošteno ma ko da igrao. To je i održao i tako je Grem Pola / inače najboljeg sudca u Eng/ nakon pogrešaka u sudjenju na utakmici Hrvatska - Australija odmah reagovao i poslao ga natrag kući.



Ako,neka je to uradio,ovo je ipak SP,a ne skup amatera koji posle posla igraju fudbal da se razonode,ne znam kom profesionalcu(sudiji) bi bilo oprosteno dodeljivanje 3 zuta kartona jednom istom igracu???A i Hrvati su krenuli neprofesionalno,trebali su svog igraca staviti na klupu...a ne onako...
 
sudija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 23

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 77
Mesto: Tamo daleko...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 25, 2006 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Momci oladite malo.

Da je Gram Pole lose odradio posao na utakmici AUS-HRV je istina, jer nije dosudio dva penala za AUS (faul nad Vidukom i igranjem rukom Tomasa, po drugi put), onda crveni karton je morao dati Srni zbog guranja sudije/njega. Simunicu davno prije vec direktni zbog zaljenja sudije. Uglavnom mnogo je bilo propusta


Ali ono sto zelim da kazem, dok mi IB i sudijska organizacija UEFE ne kaze da je G. Pol dao tri zuta kartona za mene je on jos uvek dao samo dva zuta kartona. Pustite vi to sto je reziser pokazao, i sta su rekli komentatori, sta je rekao cak i jedan Sepp Blater, predsednik Fife ili UEFE, nije ni bitno (od njega se mi to cini i mnogo ne korektno), itd.


Radi podsecanja radi, recite mi kad je Simunic dobio prvi zuti karton, posto se ja te situacije nekako ne secam Neutral

Mislim, moguce je da on pogresi sto se tice tih zutih kartona, ali ne mogu da verujem da to nisu videli, pomocnici sudije, cetvrti sudija, pa sad na SP ima i peti sudija i jos delegat. Jos sada kad imaju tu radio vezu pa mogu da pricaju izmedju sebe. Y.e.b.o.t.e pa to je veca verovatnoca da grom udari u mene nego da se to desi Neutral Mislim meni je to malo tesko da shvatim da svi oni nisu opazili da je dao tada dupli zuti karton, i onda nije dao crveni Rolling Eyes

Jer vi stvarno mislite da sudijama je stalo misljenje jednog Davida Beckema i da on moze da posalje nekog kuci. Dajte ljudi razmisljajte mozgom malo.

edit by vladeling

Ovo stane i u jednu poruku, nema potrebe da pises dve... Wink

_________________
Samo opušteno Exclamation
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oprosti sudija ..ali jesi li ti pratio pozorno tu utakmicu????

Ako jesi onda ne mogu a da te ne pitam da li si ti ćorav kod svojih vlastitih očiju????

Vjeruješ li ti više svojim vlastitim očima ili izjavi članova UEFA-e????

Mislim nikako mi nije jasno to što ti pišeš i opravdavaš...ako si doista pozorno pratio cijelu utakmicu i ako u kom trenu nisi otiššao do toileta ili do telefona...ili... mislim kakvu izjavu ti tražiš od UEFA-e??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Sudija..evo ti članak pa čitaj..ako laže rog ne laže koza hehehe

Marić: Da je Australija izgubila, zbog suđenja Grahama Polla bi dobila ponavljanje susreta
petak, 23.6.2006 22:48


GRAHAM POLL i njegove odluke u susretu Hrvatska - Australija i dan nakon katastrofalnih propusta imaju epitet play of the day.

Dva nedosuđena jedanaesterca za Australiju, iako se svi slažu da su postojali, mu se toliko i ne stavljaju na teret, koliko nevjerojatna greška, kada je pred kraj utakmice zaboravio da je Šimuniću dao dva žuta, ali istovremeno i zaboravio pokazati automatski crveni karton. Pogrešku je "ispravio" davanjem trećeg žutog Šimuniću na kraju.

Zaprepaštenje Pollovim prosudbama i propustima je tim veće jer se radi o jednoj o svjetskih sudačkih perjanica. Nažalost, postalo je pravilo da suci uništavaju mnoge utakmice na SP-ima, ali gotovo u pravilu se radi o sucima iz nešto egzotičnijih zemalja, dok se ovaj put pokazao sudac koji ima iskustvo engleske lige i Lige prvaka.

Guardian donosi da su u FIFA-i priznali elementarnu povredu pravila i da je Australija, da je kojim slučajem izgubila meč protiv Hrvatske, imala pravo tražiti ponavljanje utakmice, iako se ne žele izjasniti o tome kakva bi kazna mogla snaći Polla, barem dok pažljivo ne pregledaju snimku.

Da će na njoj imati što vidjeti, rekao je glasnogovornik FIFA-e: "Po prvi put u povijesti SP-a dogodilo se da isti igrač dobije tri žuta kartona, a to je malo previše."

Predsjednika Asocijacije Blattera najviše brine da nitko od pomoćnika, ni četvrti sudac nisu Polla upozorili na pogrešku: "Ne mogu to shvatiti, kao da su doživjeli pomračenje." Blatter ipak nije zaboravio podsjetiti na Pollov minuli rad: "Ne zaboravimo da je on u dosadašnjim susretima bio fantastičan. Ovo što je napravio na utakmici Australije i Hrvatske ne možemo opravdati, ali možemo razumjeti."

Marić: Takve suce treba izbaciti iz nogometa


Komentar suđenja Grahama Polla zatražili smo od Gorana Marića, bivšeg međunarodnog suca i najvećeg autoriteta za suđenje u Hrvatskoj.

"I prije Svjetskog prvenstva upozoravao sam da kriterij odabir sudaca nije bila kvaliteta i da se na SP-u, natjecanju koje je vrhunac sporta uopće, ne smiju događati sudačke pogreške koje su tako očite, jasne i nedvojbene, koje vidi svatko osim suca. Takve pogreške i takve suce treba eliminirati ne samo sa SP-a, nego iz nogometa uopće." - kazao je Marić u razgovoru za Index.

"Poll je zakomplicirao utakmicu, a mogao je biti sretan jer je imao onako jasne i nedvojbene situacije. SP zahtijeva besprijekorno, vrhunsko suđenje, kriterij mora biti ujednačen za sve reprezentacije. Suditi onakav penal Gani, a ne suditi penale za prekršaj Šimunića na Viduki i Tomasovo drugo igranje rukom, to je nedopustivo." - dodao je "Oko Sokolovo".

Zanimalo nas je što bi se dogodilo da je, uz onakvo suđenje, Australija kojim slučajem izgubila. Australci bi mogli tražiti ponavljanje utakmice, bi li to i dobili?

"Zbog pogreške kakvu je jučer napravio Poll kad je Šimuniću pokazao drugi žuti a nije ga isključio iz igre, Australci bi dobili ponavljanje utakmice da rezultat na kraju nije bio povoljan za njih. Zbog takvih situacija utakmica se mora ponoviti, igrač koji je dobio dva žuta kartona mora napustiti teren, jer se radi o elementarnoj povredi Pravila nogometne igre." - zaključio je Marić.

Z.A.,N.B.


http://www.index.hr/clanak.aspx?id=320236

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
semir_86
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 37

Datum registracije: 31 Mar 2006
Poruke: 921
Mesto: Mostar

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ono sto se dogodilo bilo je najveca glupost na SP. Nadam se da ce ga izbaciti sa SP.

_________________
Kod nas se od Daytona godine broje ljudi se ljudi boje i svako glasa za svoje, brđani postaju građani, do juče svjetla gasili sjekirama a sad su u odijelima...
 
sudija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 23

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 77
Mesto: Tamo daleko...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja vas pitam kad je Simunic dobio prvi zuti karton, jer se te sutiacije nesto ne secam, kao sto si ugotovila pricao sam po telefonu, pa nisam tad bas pazljivo gledao Wink

A ako su ovi iz sudijske organizaceje Fife (kontrolor koji je ocenjivao sudjenje), rekli da je pogresio i dao 3 zuta kartona onda verujem, jer pustite sto pricaju komentatori, sta pokaze reziser, sta kazu novinari idt. (jer njima ja nista ne verujem jer itako nemaju pojma o pravilima Evil or Very Mad ).

Ma da je meni jos uvek tesko poverovati da su svi (pomocnici, cetvrti sudija, peti sudija, delegat) propustili da je Simunic dobio drugi zuti i onda na kraju i treci. Shocked

Nadam se da smo se sada razumeli Wink

P.S. Pozovite mene da vam sudim derbi Sarajevo - Zeljo Wink

_________________
Samo opušteno Exclamation
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 3:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sudija je napisao/la sledeće:
Pa ja vas pitam kad je Simunic dobio prvi zuti karton, jer se te sutiacije nesto ne secam, kao sto si ugotovila pricao sam po telefonu, pa nisam tad bas pazljivo gledao Wink

A ako su ovi iz sudijske organizaceje Fife (kontrolor koji je ocenjivao sudjenje), rekli da je pogresio i dao 3 zuta kartona onda verujem, jer pustite sto pricaju komentatori, sta pokaze reziser, sta kazu novinari idt. (jer njima ja nista ne verujem jer itako nemaju pojma o pravilima Evil or Very Mad ).

Ma da je meni jos uvek tesko poverovati da su svi (pomocnici, cetvrti sudija, peti sudija, delegat) propustili da je Simunic dobio drugi zuti i onda na kraju i treci. Shocked

Nadam se da smo se sada razumeli Wink

P.S. Pozovite mene da vam sudim derbi Sarajevo - Zeljo Wink



Viduka: Čuo sam hrvatske igrače da Tomasu viču "Ne s rukama"
petak, 23.6.2006 16:37


AUSTRALSKI reprezentativac i kapetan Mark Viduka kazao je kako je u 78. minuti, kad je Tomas drugi put igrao rukom, čuo da hrvatski igrači upozoravaju Tomasa neka ne igra rukom.

No, srećom za nas sudac Graham Poll to je previdio pa Australcima nije dosudio jedanaesterac.

Viduka je, kad je Šimunić dobio žuti karton u 87. minuti, pitao suca je li mu to drugi. No, Poll je odgovorio da nije, iako je Šimunić prvi žuti dobio još u 61. minuti utakmice. Naš reprezentativac ipak je dobio crveni jer mu je Poll u posljednoj minuti utakmice dodijelio treći žuti i isključio ga.

Unatoč pogreškama, spomenimo i nedosuđen jedanaesterac Australcima u 7. minuti susreta, Viduka Pollu ne zamjera ništa.

"Mislim da je učinio dobar posao. Graham Poll je vrlo kvalitetan sudac. Ne mogu reći ništa protiv njega. On spada u prvu klasu sudaca i normalno je da ponekad pogriješi. Griješiti je ljudski." - zaključio je Viduka.

A.H.



http://www.index.hr/clanak.aspx?id=320243



@ sudija je li ti sada dovoljno? Ako nije tada potraži nekoga ko je snimao cijelu utakmicu pa polako na tanane pregledaj Laughing

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
sudija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 23

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 77
Mesto: Tamo daleko...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda sam prevideo drugi zuti, a ne prvi Shocked .

Prvog je dobio u 61. minutu na sredini terena, valjda Neutral

a drugog u 87. min Question

Yebga sad si me totalno zbunila :scratch: :-s

_________________
Samo opušteno Exclamation
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sudija je napisao/la sledeće:
Onda sam prevideo drugi zuti, a ne prvi Shocked .

Prvog je dobio u 61. minutu na sredini terena, valjda Neutral

a drugog u 87. min Question

Yebga sad si me totalno zbunila :scratch: :-s


Joj sudija legendo kao da si Bosanac hehehe

tebi hebo ga sve treba nacrtati na papiru hehehe

ajde ti kontaj i dobro se počeši pa vikni ga onda hehehe

ali to ti je tako bilo Laughing :459: :fudbal: :157: :wav: :hiphip:

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
sudija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 23

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 77
Mesto: Tamo daleko...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moracu bas da pogledam snimak natenane Laughing

_________________
Samo opušteno Exclamation
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sudija je napisao/la sledeće:
Moracu bas da pogledam snimak natenane Laughing


Pregledaj ali obavezno stavi dvoje dioptrijeske naočale...istjeraj sviju iz kuće...isključi sve telefone i zvono na vratima da te ne bi opet ko zasmetao pa da opet ne promašiš hehehehehe

Ajd živio i uživaj još koji dan u SP-u :popcorn: :pivopije: :igranje: :smeker:

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Sudjenje na fudbalskim utakmicama... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon