www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sudjenje na fudbalskim utakmicama...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
romeomarkovic
Otrov za cure
Otrov za cure



Godine: 35

Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 1055

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sudija je napisao/la sledeće:
Momci oladite malo.

Da je Gram Pole lose odradio posao na utakmici AUS-HRV je istina, jer nije dosudio dva penala za AUS (faul nad Vidukom i igranjem rukom Tomasa, po drugi put), onda crveni karton je morao dati Srni zbog guranja sudije/njega. Simunicu davno prije vec direktni zbog zaljenja sudije. Uglavnom mnogo je bilo propusta


Ali ono sto zelim da kazem, dok mi IB i sudijska organizacija UEFE ne kaze da je G. Pol dao tri zuta kartona za mene je on jos uvek dao samo dva zuta kartona. Pustite vi to sto je reziser pokazao, i sta su rekli komentatori, sta je rekao cak i jedan Sepp Blater, predsednik Fife ili UEFE, nije ni bitno (od njega se mi to cini i mnogo ne korektno), itd.


Radi podsecanja radi, recite mi kad je Simunic dobio prvi zuti karton, posto se ja te situacije nekako ne secam Neutral

Mislim, moguce je da on pogresi sto se tice tih zutih kartona, ali ne mogu da verujem da to nisu videli, pomocnici sudije, cetvrti sudija, pa sad na SP ima i peti sudija i jos delegat. Jos sada kad imaju tu radio vezu pa mogu da pricaju izmedju sebe. Y.e.b.o.t.e pa to je veca verovatnoca da grom udari u mene nego da se to desi Neutral Mislim meni je to malo tesko da shvatim da svi oni nisu opazili da je dao tada dupli zuti karton, i onda nije dao crveni Rolling Eyes

Jer vi stvarno mislite da sudijama je stalo misljenje jednog Davida Beckema i da on moze da posalje nekog kuci. Dajte ljudi razmisljajte mozgom malo.

edit by vladeling

Ovo stane i u jednu poruku, nema potrebe da pises dve... Wink

Ovo SP ce biti zapamceno kao SP sa najgorim sudjenjem, mislim ljudski je gresiti ali da ljudi malko ne preteraste??? Mrzim utakmice zbog kojih ne pobecuje bolji nego pobjedjuje ekipa za koju sudija nacini MANJE gresaka! Pustite ljude da igraju, pa ko dobije dobije! Mislim Graham Poll, 3 zuta, valentin Ivanov 15 zutih i 4 crvena, onaj sudija sto je dosudio nepostojeci penal za Italiju protiv Australije, a danas Mikel Lubos priznaje gol iz ofsajda Adrianu (sto fakticki i nije njegova greska zato sto nije ljegov posao da prati da li je ofsajd nego je to posao linijskih sudija, on i da hoce da prati da li je ofsajd, ne moze zato sto on prati igru na terenu tj. u terenu), pa dokle vise???? Mislim da bi pod hitno morali da pocnu da koriste prednosti moderne tehnologije, kamere i mikro cipove, kako bi se eliminisale sudijske greske sa velikih takmicenja... I ti sudija si rekao kako niko nije video taj 1 zuti karton, ni sudija ni pomocne sudije, ali je REZISER prenosa to video i tako i pokazao da je covek dobio lepo prvi pa drugi zuti i sastavio ih u crveni, sto nam govori koliko je Nemacka dobro organizovala ovo prvenstvo, reziseri znaju tacno situaciju na terenu bolje nego oni sto su na njemu... Znaci da su ova sudjenja propusti UEFE i FIFE a ne Nemaca koji su sve organizovali svaka cast... I slusao sam konfrenciju za novinare kako Graham Poll govori kako mu je zao i kako se zbunio zato sto je upisao karton Chipperrfield-u, umjesto Tomasu! (obojica nose isti broj na ledjima, mislim da je 4) Zato cuti i dooooooobro ti to pogledaj!



_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cinjenica je da je ovo sudjenje zapamceno i ostace zapamceno kao najgore sudjenje u istoriji prvenstava..toliko precutkivanja, toliko "nevidjenih" prekrsaja, toliko oprastanja jednima a kaznjavanja drugih i pomaganje pri postizanju rezultata za pobedu(Italija)..ovo je uzas jedan Exclamation

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se.Na ovom SP sudjenje je najgore i najlosije.Razumem da sudije ponekad pogrese, ne vide dobro situaciju, ponekad ne razumeju prigovore... ali ovi ga preteruju tj grese u nenormalnim kolicinama.Zahvaljujuci ovakvom sudjenju (sudijama) Italija i Brazil su proslu u 1/4 finale + autoritet igraca kod sudija.

_________________
Master
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upravo to..ne mogu da verujem da se zuti kartoni ladno daju na jednoj utakmici za apsolutno podjednaki start igracima jedne ekipe, dok se drugima to hladno progleda kroz prste Rolling Eyes mislim pored linijskih sudija i glavnog sudije ,takvi propusti se ne oprastaju..koliko je penala dosudjeno ama bez ikakvog razloga..koliko faula i oduzetih lopti...mislim uzas nevidjeni....

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste ovo SP dobro organizovano, mozda cak i najbolje u istoriji svetskih prvenstava ali kvalitet fudbala i sudjenja nisu na bas zavidnom nivou.Mnoge dobre sudije ne ucestvuju na ovom SP i to je po meni veliki minus.Jedini koji za sada valja je Markus Merk...
Sve je to zbog nekvalitetnih i neiskusnih sudija kod kojih poznatiji igraci imaju ogroman autoritet sto je po meni nedopustivo.Gde je tu onda fudbal i fer igra?

_________________
Master
 
Nikola27
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 17

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Simunic dobije tri zuta, Australiju ostete za minimalno dva penala, spanac sudi Italiji i pokloni im penal, drugo vece italijan sudi Spaniji i vrati im uslugu (sva sreca da Francuska ima Zidana,a Australija nema) , Brazilci dva gola daju iz ofsajda, Argentini u grupi poniste tri regularna gola (jedan protiv nas),crveni kartoni se dele ko na traci, da li potrebno jos nesto reci o sudjenju na ovom prvenstvu! Sto je naj gore greske prave poznate evropske sudije: Pol,Ivanov,Lugos,Roseti..........E moj Kolina raskidaj ugovor sa Opelom i vracaj se Exclamation Exclamation Exclamation
 
sudija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 23

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 77
Mesto: Tamo daleko...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od ovde gore navedenog replika!

Italijan nije vratio Spancima penal jer je Thuram nagazio dobro nogu spanca (cak bi trebalo i zuti da mu da), Brazilci su dali samo jedan gol iz ofsajda (Adriano), crveni kartoni se s opravdanjem dele.
Napao si Ivanova, koji je odradio onu utakmicu i vise nego solidno, napao si Lubos-a (valjda si njega mislio), koji odradjuje svoj posao vrhunski na ovom prvenstvu, Rosettia koji je isto juce dobro sudio.

Samo da se razumemo gore kad sam napisao sudije su zeznule samo jedan gol, ne bi trebale da pogrese ni kod tog jednog gola, ni kod zutih, jos manje kod crvenih.

_________________
Samo opušteno Exclamation
 
romeomarkovic
Otrov za cure
Otrov za cure



Godine: 35

Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 1055

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sudija je napisao/la sledeće:
Od ovde gore navedenog replika!

Italijan nije vratio Spancima penal jer je Thuram nagazio dobro nogu spanca (cak bi trebalo i zuti da mu da), Brazilci su dali samo jedan gol iz ofsajda (Adriano), crveni kartoni se s opravdanjem dele.
Napao si Ivanova, koji je odradio onu utakmicu i vise nego solidno, napao si Lubos-a (valjda si njega mislio), koji odradjuje svoj posao vrhunski na ovom prvenstvu, Rosettia koji je isto juce dobro sudio.

Samo da se razumemo gore kad sam napisao sudije su zeznule samo jedan gol, ne bi trebale da pogrese ni kod tog jednog gola, ni kod zutih, jos manje kod crvenih.
Slazem se sa tobom ni jedna greska ne sme da se desi, bez obzira da li utice na rezultat ili ne. mislim bog zna koliko je ljudi izgubilo pare na kladionici ako su igrali na Brazil - Gana od 0 do 2, i onda se prizna taj gol iz ofsajda i ode sve u helac... A za Lubosa Mikela, pogledaj gore sta sam ja napisao, pa reci jesam li ja u pravu!

_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sudjenje je katasttrofa i što se više ide ka vrhu SP-a sve je gore..I na utakmici Njemačka - Argentina glupavi sudija daje žuti karton umjesto da je svirao čisti penal. Ali neka ih neka i dalje rade kako je njima po volji ali su kreteni i dabogda nogu slomili Very Happy

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ljudi, pa nije sudjenje samo problem ovog SP-a. Sjetite se onog zadnjeg u Koreji i Japanu i onih silnih gresaka koje su "pomogle" na utakmicama Koreje, Japana, SAD-a itd. itd...
To je jedan KRONICAN problem.
Vjerovatno je toga bilo mnogo i prije ali se nije vidjelo kao danas. TV Tehnologija je toliko otisla naprijed, toliko se sad toga vidi "u detalj", brze se vrti reply, koristi se puno vise kamera za prijenose, koje su u bojim pozicijama, brze i detaljnije.

Promjena je u tome sto mi danas to sve (greske) BOLJE VIDIMO.

Definitivno sam ZA da se pocne koristiti moderna tehnologija (kamere, chipovi itd...) u nogometu. Pomoglo je Americkom Nogometu, zasto ne bi i ovom nasem? Sudjenje bi postalo casnije...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
romeomarkovic
Otrov za cure
Otrov za cure



Godine: 35

Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 1055

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
Ma sudjenje je katasttrofa i što se više ide ka vrhu SP-a sve je gore..I na utakmici Njemačka - Argentina glupavi sudija daje žuti karton umjesto da je svirao čisti penal. Ali neka ih neka i dalje rade kako je njima po volji ali su kreteni i dabogda nogu slomili Very Happy

Ono i nije bio penal, vec cisto simuliranje... Znam kad ja na treningu uletim klizeci na loptu, cak i ako ja udarim igraca a prvi sam dosao do lopte, nije prekrsaj. PRAVILA su jasna... Wink

_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 8:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

romeomarkovic je napisao/la sledeće:
crnibiser je napisao/la sledeće:
Ma sudjenje je katasttrofa i što se više ide ka vrhu SP-a sve je gore..I na utakmici Njemačka - Argentina glupavi sudija daje žuti karton umjesto da je svirao čisti penal. Ali neka ih neka i dalje rade kako je njima po volji ali su kreteni i dabogda nogu slomili Very Happy

Ono i nije bio penal, vec cisto simuliranje... Znam kad ja na treningu uletim klizeci na loptu, cak i ako ja udarim igraca a prvi sam dosao do lopte, nije prekrsaj. PRAVILA su jasna... Wink
Tocno. Ono JEST bilo simuliranje...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Sudjenje na fudbalskim utakmicama... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon