www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prednja ili zadnja vuca?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
boolero
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 265
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Daj manite se vishe "mama i tata"...
4x4 vucu moze da priushti svako ko moze da priusthi i recimo golfa3.



_________________
Opel Kadet E 2.0

Opel Vectra B 1.8 16v
Opel Team Serbia
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

daliborvucko je napisao/la sledeće:
ukoliko volite sportsku vožnju sa mnogo proklizavanja i okretanja, ali ipak koliko toliko sigurnu, a da pri tome ostanete na asfaltu pogotovu u zimskom periodu rado preporučujem zadnju vuču. za upravljanje vozilom koje ima pogon na zadnjoj osovini potrebne su iskusne ruke, hladna glava i brzi refleksi. kada je u pitanju pogon za zadnoj osovini vozila moje mišljenje da su vozači pravi majstori.

4x4 je pogon za vozila kojima upravljaju amateri. odlučiti se prednja ili zadnja pogotovu u uslovima terenaca.


Shocked Shocked Shocked Ne bi sad da nabrajam, ali npr. Toyota Celica 2.0 4x4 Turbo, sve samo ne auto za amatere, pa onda ceo WRC na 4x4 (gde su vozaci WRCa ubedljivo najbolji vozaci na svetu)...

Vise je nego smesno govoriti da je 4x4 auto za amatere... Zadnja vuca ima svoje prednosti ako volis da palis gume i driftujes, ali drugaciji je nacin voznje u odnosu na prednje tockove (pre svega u krivinama), ali mislim da su vrlo smesne price da dobri vozaci voze zadnju vucu, jer sve vise ima "malih" debila u E36, E46 BMWima koji su sve samo ne odlicni vozaci a prelozeni su zato sto voze zadnju vucu i predstavljaju cist hazard u saobracaju...
 
Mrki Zg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 11
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prvi auto u koji sam sjeo nakon položene vozačke bio je zadnja vuča 123 mercedes 230e sa 136 ks, automatik i naravno bez ikakve elektronike....na njemu sam se naučio vozit zadnju vuču, prešao u svima vremenskim uvjetima (i snijeg i led) oko 150 000 km bez sudara ili izletavanja, a vozio sam ga skoro uvijek do maksimuma, ipak je to bilo 18 godina starosti ili bolje reć ludosti i sada kada bi samo o pogonu odlučivao, uvijek zadnji, jer može pružit sve ono što niti prednji niti 4x4 pogon nemogu.....
I evo samo još da demantiram one koji misle da se može jednako brzo vozit sa prednjim ili sva 4 pogona....a tu je i F1

FIA odlučila pomoći BMW-ovim protivnicima
Odbor Međunarodne automobilističke organizacije (FIA) koji je zadužen za Svjetsko prvenstvo turističkih automobila (WTCC) odlučio je pomoći momčadima koji se natječu u vozilima na prednji pogon. Na sljedećoj stanici (Zandvoort) svi takvi automobili smjeti će biti lakši za 25 kilograma

FIA-in odbor za WTCC je tu odluku donio kako bi se smanjila dominacija njemačke momčadi BMW čiji su vozači na prvoj stanici prvenstva (Brazil) stigli do prve tri pozicije na obje utrke.

Loša strana takve odluke za Seat, Chevrolet i Alfa Romeo je ta da pravilo važi samo za jednu utrku nakon koje će se odbor ponovno sastati kako bi razmotrio dodatne radnje.

Po mišljenju Seatovog vozača Jordija Genea ta odluka neće bitno utjecati na poredak što je i viđeno ovoga tjedna na službenim testiranjima na češkoj stazi Brno gdje su BMW-ovi vozači ponovno bili najbrži.

Najbolji od ostalih bio je upravo Gene koji je postavio treće vrijeme, ali je još uvijek bio sporiji od najbržeg Andyja Prialuxa za 0.6 sekundi


[Edit by Rile_Master: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Upozorenje: objekti u retrovizoru nestaju velikom brzinom....
 
daliborvucko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Mar 2007
Poruke: 55

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada imaš 22 godine ceo svet je tvoj, ali kada imaš zaradu 150 eura koja kasni dva meseca, a uz to još i porodicu, dvoje dece koja traže još, još, još..... plus privatno stanuješ, sigurno nećeš imati novca da priuštiš ni juga ili stojadina prosečne starosti cca 15 godina.
da li je upitanju prednja ili zadnja vuča svakako nije bitno, bitno je to da možeš da se prevezeš, a da pri tome ne pokisneš ili da nikoga ne moljakaš da te preveze, doveze ili odveze.
 
sasaklaric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 211
Mesto: rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 11:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako ste u mogućnosti onda quatro....
inače mi je draža prednja vuča zbog stabilnosti i kontrole.
a najdraža su mi auta bmw i merecedesi... pa je to malo paradoksalno
 
Dzoni87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 14 Avg 2006
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 5:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je u pitanju prednja vuca onda je Audi nezamenljiv,a ako ima neko ko voli zadnju onda BMW-e mislim to je moj izbor.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pricao sam sa caletom bas na ovu temu nedovna i na kraju opet ... ne mozes napraviti jasnu podelu prednja zadnja u smislu bolja je ova od ove... Dobre su obe, mnogo je bitnije ko sedi za volanom a mislim da se oko toga svi slazemo. Postoje razlike naravno, koliko sam ja shvatio kod ulaska u krivinu sa prednjom vucom ti tek od pola krivine dajes jaci gas da te auto izvuce, dok kod zadnje vuce usporavas pre krivine ali u krivini od pocetka pojacavas gas da te motor izgura... E sad koliko sam ja to bas apsolvirao tesko je reci. Vozio sam po selu (dakle nema asfalta nigde) Ladu Rivu staru 21 godinu i prezadovoljan sam Very Happy


Imao sam zato priliku kod ortaka u ulici da gledam lika sa BMW 525 `92 god ovo sad kad je poledilo u BGu (ono vec kad je bas bio haos) - Ne moze da izvuce uzbrdo pa sta god da mu radis, samo pocne da mu seta zadnji kraj i gotovo.... 5 min posle (cekao sam taksi) lik sa nekom kantom za koju mi je ortak rekao da ima prednju vucu (stvarno nemam pojma) izasao je bez problema.... Da li je to bilo do vozaca ili do vuche ne znam al cini mi se malo vise do ovog drugog.

Tako da je moj odogovor - za normalnu voznju daj sta das Smile A za neko divljanje ... moze i jedno i drugo mada mi je zadnja vucha bolja.
 
ZGboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Sep 2007
Poruke: 17

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 18, 2007 9:40 am    Naslov poruke: .... Na vrh strane Na dno strane

prednji pogon je jeftiniji i više proizvođaća ga ugrađuje, ali stražnji pogon je samo bolji ako vozite sportska kola. dakle, gdje ustvari danas možete voziti sportski, a da sam policija ne odere?
 
alexandar1602
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 18 Maj 2006
Poruke: 13
Mesto: le

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 18, 2007 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

quatro
4motio
4matic
ali ovde imamo izbor
onda zadnja (udobnija)
bolji osecaj u voznji...

_________________
mmmmmmmmmmm......................
 
THE_BOX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 12
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma zadnja vuca 100%...iako vozim prednju(octavia) zadnja vuca je oduvijek bila zakon...

_________________
.:.:.:.THE_BOX.:.:.:.
 
Notepad23
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Dec 2007
Poruke: 11

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 25, 2007 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Perdnja vuca radi voznje po klizavim terenima. Ili zadnja vuca sa motorom postavljenim nazad. Kao npr. Zastava Fico.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Prednja ili zadnja vuca? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon