www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Torte
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 31, 2013 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brza voćna torta

Umesto malina možete da stavite jagode ili šumsko voće (najbolje sveže ali može i zamrznuto).


Ko bi joj odoleo

Prava poslastica za letnje dane: Voćna torta

Sastojci:

500gr bele čokolade

200ml slatke pavlake

250gr maskarpone sira


10gr želatina


300gr malina




Priprema:

Pomešajte slatku pavlaku sa izlomljenom čokoladom pa stavite da se zagreva i otapa. Želatin pomešajte sa 3 kašike vode. Kad se čokolada otopi (ali da ne provri!) dodajte želatin pa mešajte.



Ostavite da se prohladi, da ne bude baš vrelo, pa u toplo dodajte sir i izmešajte.



Uzmite manji kalup i stavite foliju. Poređajte maline i nalijte krem (maline će se podići).



Ostavite bar 4-5 sati u frižideru da se stegne, pa poslužite.



SAVET : Tortu možete dekorisati šlagom i dodati piškote u fil, to jest napraviti "spratove"


Prijatno!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 31, 2013 5:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brza voćna torta

Iskoristiti sezonu voća i napravite brzu, jednostavnu, osvežavajuću tortu.



Prava poslastica za letnje dane: Voćna torta


Sastojci:

625 g petit keksa

200 g šećera u prahu

1 l jogurta

2 banane

1 kg jagoda

100 g mlečne čokolade

200 ml pavlaka za kuvanje



Priprema:

U posudi izlomiti petit keks, dodati šećer u prahu i promešati. U smešu dodati litar jogurta i mešati dok se smeša ne sjedini. Polovinu smeše staviti u kalup i izravnati.



Na smešu narendati jedan deo čokolade po zelji. Kada smo narendali čokoladu, iseckamo jagode i banane na tanke kriške i jedan deo poređamo na smešu.
Na to dodati drugi deo smeše i izravnati. Narendati čokoladu po smeši i poređati preostali deo voća.


Na kraju umutiti slatku pavlaku da dobije potrebnu čvrstinu, premazati kolač i narendati ostatak čokolade. Par sati neka stoji kolač u frižideru do posluženja, kako bi se fino keks i fil sjedinili, a potom ga iseći i poslužiti.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 31, 2013 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čokoladna torta s višnjama



Za koru:

6 jaja

140 g margarina

140 g šećera

1 vanil-šećer

140 g mlevenih badema

50 g čokolade za kuvanje

30 g kakaoa

1 kašika ruma

Za fil I:

125 g margarina

125 g šećera u prahu

1 vanil-šećer

50 g čokolade za kuvanje

20 g kakaoa

2 jajeta


300 g zamrznutih višanja

Za fil II:

1 dl mleka

2 dl slatke pavlake

375 g čokolade za kuvanje

50 g seckanih lešnika

Priprema:


Kora:

1. Belanca odvojiti od žumanaca i umutiti u čvrst sneg.
2. Posebno umutiti margarin, šećer i vanil-šećer, a zatim dodati žumanca te i njih umutiti. Potom dodati otopljenu čokoladu, kakao, mlevene bademe i promešati.
3. Na kraju dodati sneg od belanaca i polako promešati varjačom.
4. Pripremljenu smesu peći u okruglom kalupu za torte na 200 ºC dok ne porumeni.
5. Pečenu koru ostaviti da se ohladi pa je poprečno preseći napola da se dobiju 2 kore.

Fil I:


1. Sjediniti jaja sa šećerom u prahu i vanil-šećerom te kuvati na pari dok se ne dobije ujednačena smesa.

2. U ohlađenu smesu dodati penasto umućeni margarin i umutiti mikserom. Na kraju dodati otopljenu čokoladu i kakao pa promešati.

Fil II:

1. Slatku pavlaku sjediniti sa mlekom i ostaviti da proključa.

2. Čokoladu izlomiti na kocke i preliti ključalom smesom od mleka i pavlake te mešati dok se ne rastopi. Ostaviti da se ohladi, a potom umutiti mikserom da se dobije fina krema.

Finalni postupak:


1. Prvu koru poprskati rumom, premazati je filom I, posuti oceđenim višnjama i preklopiti drugom korom.
2. Drugu koru poprskati sokom od oceđenih višanja, premazati filom II i posuti seckanim lešnicima. Filovanu tortu dekorisati po želji.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 03, 2013 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filadelfija torta

U letnjim danima idealno osveženje je sladoled, ali Filadelfija torta je sjajna zamena.



Ukusna poslastica!



Sastojci za podlogu:


400 gr bebi piskota

175 gr istopljenog putera




Sastojci za fil:


200 gr filadelfija sira

1 kašičica šećera (2 dcl)

1 vanilin šećer

2 žumanceta

1 kutija u prahu žele (limun)

3 šlaga od 2 dcl




Priprema:


Piskote samleti na mašini za orase, 3/4 kašičice odvojiti za gornji deo kolača.

Otopiti margarin, preliti preko samlevenih bebi piškota i napraviti smešu viljuškom i staviti za podlogu u formu od torte obima 28 cm.


Pritiskaj rukom da se sjedini i ostane na podu. Sir, šećer, isceđeni sok od narandže, vaniliin šećer, izraditi mikserom i u tu smešu dodaj tri izrađena šlaga.



Žele učvršćivač umutiti u jednu šoljicu od 2 dcl vruće vode, obe vrećice dobro izmešati i mlako dodaj u smešu sa sirom i šlagom. Lagano izmešati i sipati u formu za tortu pripremljenu sa podlogom od mlevenih piškota.


Torta je super zamena za sladoled!


Prijatno!


Voćna torta sa višnjama



Za koru:

10 belanaca

350 g šećera

1 kašika sirćeta


Za fil:

10 žumanaca

200 g šećera

250 g margarina

100 g bele čokolade

500 g višanja iz kompota

500 g šlaga

5 dl kisele vode


Priprema:

Kora:

1. Belanca umutiti u čvrst sneg, a zatim postepeno dodavati šećer muteći dok se šećer ne istopi.

2. Pred kraj mućenja dodati kašiku sirćeta.

3. U odgovarajuću tepsiju obloženu papirom za pečenje sipati pripremljenu smesu. Sušiti smesu od belanaca na 100 ºC 90 min.

Fil:

1. Sjediniti žumanca i šećer pa uz neprestano mešanje kuvati na pari dok se ne dobije fina kremasta smesa.

2. U prohlađenu smesu od žumanaca dodati omekšao margarin i umutiti mikserom.

3. Na kraju dodati rendanu belu čokoladu i polako promešati.

Finalni postupak:

1. Šlag umutiti sa hladnom kiselom vodom. Višnje dobro ocediti od suvišne tečnosti.

2. Osušenu koru premazati filom od žumanaca, a zatim po njemu rasporediti višnje.


3. Tortu premazati šlagom i dekorisati po želji.


Prijatno!


Kapućino torta

Ljubitelj ste slatkiša! Onda ćete se oduševiti kada probate Kapućino tortu.






Lepa na oko, a tek kad je probate...



Sastojci:

1 kesica krem šlaga od čokolade

1 kesica krem šlaga od vanile

2 kesica običnog šlaga

200 gr. mlevene plazme

200 gr. napolitanki (ukus kapućina)

50 gr. mlevenih oraha

100 gr. čokolade za kuvanje (krupno rendane čokolade)

2 kesice kapućino praha

750 ml. mleka




Priprema 1 sloj:

Umutiti 1 kesicu krem šlaga od čokolade sa 200 ml. mleka i u umućeno dodati 200 gr. mlevene plazme.

Priprema sloj 2:

1 kesicu običnog šlaga i 200 ml. mleka umutiti i u umućeno dodati 200 gr. sitno seckanih napolitanki sa ukusom kapućina i 50 gr. mlevenih oraha.



Priprema sloj 3:

1 kesicu krem šlaga sa ukusom vanile i 150 ml. mleka umutiti i u umućeno dodati 100 gr. krupno rendane čokolade za kuvanje.

Priprema sloj 4:

1 kesicu običnog šlaga i 200 ml. mleka umutiti i u umućeno dodati 2 kesice kapućino praha i 5 kašika mlevene plazme.



Staviti sloj na sloj kako se priprema po redu u kalup za tortu promera oko 28 cm i ostaviti preko noći tortu u frižideru. Ukrasiti po želji. Sutradan je iseći na parčad, poslužiti uz šolju crne kafe i zaista uživati u fenomenalnom ukusu!


Prijatno!


Japanski vetar

Predivna kremasta torta, koja se topi u ustima.



Ako hoćete čokoladu "u tragovima", ukrasite tortu čokoladnim keksićima



Sastojci:



Beze kore (za svaku od 3 kora treba po):

4 belanca

250 gr šećera

malo sirćeta






Fil:

12 žumanaca

6 kašika šećera

4 1/2 šlice gustina

7,5 dl mleka

250 gr margarina

200 prženih lešnika

1/2 litre slatke pavlake





Ukrašavanje:

3 dl slatke pavlake



Priprema:



Baze kore: 4 belanca umutiti sa 25o gr šećera i malo sirćeta. Peći na 175 °C oko 10 minuta pa još 30 minuta na 100 °C, da se suši. Ispeći tako tri kore.



Fil: 12 žumanaca izmešati sa šećerom, gustinom i ukuvati u 7,5 dl mleka. Kad se ohladi, dodati 250 gr margarina. 200 gr prženih lešnika skuvati u pola litre slatke pavlake.


Slaganje: Kora, fil, šlag s lešnicima, pa dok ne utrošite sve kore. Na kraju premazati običnim šlagom.


Uživajte!


Nepečena banana torta

Brza jednostavna torta s bananama i orasima.




Samo fali šlag....dodajte i ukrasite!



Sastojci:

1 kg banana,

250 g mlevenog keksa,

250 g mlevenih oraha,

250 g šećera u prahu,

250 g margarina,

šlag.



Priprema:

Umutiti margarin sa šećerom u prahu. Dodati mleveni keks, orahe i iseckane banane. Smesu dobro izmešati mikserom. Na tacni oblikovati tortu i dekorisati šlagom.


Može li jednostavnije?!


Prijatno!



Torta od jagoda i sira



Za koru:

4 jajeta

125 g šećera

50 g brašna

50 g gustina


Za fil:

5 dl mleka

20 g želatina u prahu

3 žumanceta

5 kašika šećera

1 vanil-šećer

500 g sitnog sira

3 dl slatke pavlake

500 g jagoda


Za dekoraciju:

1 crveni preliv za kolače

Priprema:

Kora:

1. Belanca odvojiti od žumanaca i umutiti u čvrst sneg. Postepeno dodavati 50 g šećera muteći sve vreme.

2. Posebno umutiti žumanca sa preostalim šećerom. Dodati sneg od belanaca i promešati.

3. Na kraju dodati brašno, gustin i promešati.

4. Okrugao kalup obložiti papirom za pečenje i u njega sipati pripremljenu smesu. Peći u zagrejanoj rerni na 200 ºC.

Fil:

1. Želatin preliti sa 8 kašika vode i ostaviti na nabubri.

2. Mlako mleko sjediniti sa žumancima, šećerom i vanil-šećerom. Dodati sitni sir, želatin, šlag od slatke pavlake i promešati.

3. Jagode iseći na kolutove te dodati u pripremljeni fil.

Finalni postupak:


1. Pečenu koru vratiti u kalup i preko nje sipati fil.

2. Crveni preliv za kolače pripremiti prema uputstvu sa kesice i preliti preko fila.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tiramisu sa jagodama

Slatko, ukusno, topi se u ustima - Tiramisu sa jagodama, zavolećete posle prvog zalogaja.



I lepo na oko i ukusno...




Sastojci:

2 kutije piškota (oko 46 komada piškota)

2 jaja

100 g šećera u prahu

250 g maskarpone sira

250 g slatke pavlake

800 g jagoda

kuvana kafa

1 kesica instant kafe

1 vanilin šećer




Priprema:


Skuvati crnu kafu i u nju istresti i jednu kesicu instant kafe, pa promešati. Natapati piškote u kafu i poređati na tacnu. Umutiti dva jaja sa šećerom u prahu. Posebno umutiti slatku pavlaku.



Sjediniti umućena jaja sa umućenom pavlakom, dodati maskarpone sir i lagano sve promešati. Otprilike 400 g jagoda sitno naseckati i posuti vanilinim šećerom, pustiti da odstoji da pusti sok koji se ocedi.



Jagode se zatim dodaju prethodnoj smesi i sve se promeša. Pola fila se stavi preko piškota, zatim se opet stavi red piškota, takođe namočenih u kafu, pa druga polovina fila.


Gore se poredaju preostale jagode koje su isečene na krupnije komade. Preko jagoda se stavi preliv za torte (crvene boje), koji se pripremi prema upustvu sa kesice. Kolač dobro ohladiti u frižideru.


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Havana torta, ukusna i lagana!



Sastojci:

- 1 l mlijeka

- 250 gr šećera

- 30 gr želatina

- 3 šlag kreme od vanilije

- 250 gr mljevenih oraha


Priprema:

Mlijeko i šećer prokuhati. U malo mlijeka rastopiti želatin i usuti u ključalo mlijeko. Kad se smjesa ohladi dobro je umutiti mikserom. Posebno umutiti 3 šlag kreme pa ih sastaviti sa predhodnom smjesom.

Posuti kalup orasima, zatim staviti malo fila, pa orahe i nastaviti istim redoslijedom dok se ne utroši sav fil. Ukrasiti po želji.


Prijatno!

Munchmallow torta

Sastojci za koru:

10 bjelanaca

10 kasika secera

5 kasika brasna

50 g. mljevenih oraha

1/2 praska za pecivo

malo ribane korice limuna





Fil:

10 zumanaca

3 pudinga vanilija

1 kasika brasna

700 ml. mlijeka

200 g. secera

250 g. margarina

3-4 kutije munchmallowa (zavisno od pleha)


I još:


šlag

Priprema:



Kora: Bjelanjke umutiti sa secerom,a zatim dodati ostale sastojke. Dobivenu smjesu podijeliti na dva dijela i peci dvije kore na 10-15 minuta na 180-200 C.

Fil:
Zumanca izmijesati sa secerom. Odvojiti jedan dio mlijeka (oko 100 ml.) izmijesati sa pudingom pa to dodati u zumanca kao i kasiku brasna. Sve dobro izmijesati da ne bude grudvica. Ostatak mlijeka staviti da prokuha pa prethodno pripremljenu smjesu dodavati u mlijeko polagano (kao da kuhamo puding) i brzo mijesati da ne zagori. Fil ohladiti pa dodati margarin. Fil podijeliti na dva dijela. U jedan dio dodati keksice koje odvajamo od pjenastog dijela minchmallowa,izdrobiti ih rukama i promijesati, a drugi dio fila ostaje zut. Redati na sledeci nacin: kora, tamni dio fila, pjenaste kapice od munchmallowa, zuti fil, kora. Tortu ukrasiti slagom.


Uživajte!


_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 05, 2013 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


Sladoled torta sa belom čokoladom


Idealna torta za leto.




Ne morate da birate da li biste jeli sladoled ili tortu - ovako imate i jedno i drugo!

Sastojci:

Za koru:

8 belanaca

400 grama šećera

kašika sirćeta


Za fil:

8 žumanaca

50 g šećera

1/2 l mleka

2 kesice šlaga

125 g margarina

3 kašike brašna

kesica pudinga od vanile

300 g bele čokolade




Priprema:

Umutite belanca, dodajte šećer pa dobro umutite, na kraju dodajte sirće. Pecite koru na 150°C oko 25 minuta u plehu obloženom papirom za pečenje. Skuvajte puding u mleku, dodajte umućene brašno, šećer i žumanca. Ohladite i sjedinite sa margarinom, šlagom i rastopljenom belom čokoladom (ostavite 50 g bele čokolade koju ćete narendati za ukras). Tortu stavite u frižider do služenja.


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 05, 2013 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Torta od čokolade i jagoda sa šlagom


Za 6 osoba - Potrebno 45 minuta




Potrebni sastojci:

3 jaja

4 kašike šećera

4 kašike hladne vode

4 kašike brašna

1/2 praška za pecivo

1 kašika kakao

1/2l šlaga

10 dkg čokolade za kuvanje

10 dkd crne čokolade

1/2 kg jagoda

250 ml vrhnja za šlag



Pripremanje:

Biskvit od pola smese: umutiti 3 žumanjka sa 4 kašike šećera i 4 kašike hladne vode da postane penasto. Dodati 4 kašike brašna pomešanog sa 1/2 praška za pecivo i jednom kašikom kakaoa.

Toj smesi lagano umešati sneg od 3 belanjka.
Smesu uliti u mali okrugli kalup i pekla 20 min na 180°C.
Kad se biskvit ohladio prerezati ga na pola i izdubiti sredinu za tekući fil.
Šaku očišćenih i usitnjenih jagoda pomešati sa kašikom želirnog šećera i staviti u malu posudu da provri. izmiksati sa mikserom i još pustiti da kuva 1 minutu.

Dobijete fini tekući crveni preliv. Pustite da se malo ohladi.
Čokoladu otopiti u vrhnju za kuvanje. Jedan deo (2/3) da bude tekući otopiti u više vrhnja i pustiti da se malo ohladi. Drugi deo, za glazuru preko cele torte, malo gušće.

Na tanjir za tortu stavite sam prvi deo biskvita i prelite ga delom rastopljene retke čokolade. Pustite da se malo upije i stavite drugi, biskvit i njega malo natopila čokoladom.
Sve pustite da se ohladi i onda punite rupu sa prelevom od jagoda i čokoladom naizmjenično.

Sve stavite u frižider i kad se dobro ohladilo prelite čokoladnom glazurom.
Ponovo ohladite i pre posluživanja ukrasite svežim jagodama i šlagom, napravljenim od slatkog vrhnja za šlag.


Uživajte...!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 06, 2013 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Voćna torta sa jagodama




Recept za tortu aktuelan u ovo vreme, krenule su jagode pa sa njima i voćne torte. Ovo je jedna brza, nepečena torta. -

Sastojci:

6 kašika šećera

250gr mascarpone sira ili slatke pavlake

250 ml kisele pavlake

2 kesice želatina

1 dupli paket piškotajagode

(500gr za krem i 250 za dekoraciju)

sok od jagode,

kompot

1 kesica preliva za torte


Priprema

:U činiju pomešajte pavlaku i mascarpone sir ili umućenu slatku pavlaku.Stavite 2 želatina u 200ml vode da odstoje 10 minuta.Za to vreme izblendirajte jagode i pomešajte sa šećerom pa i njih stavite da odstoje.

Želatin polako rastapajte na tihoj vatri pa kad se skroz otopio i prohladio dodajte smesi od sira i pavlake, pa dobro izmutite.Kada odstoje i puste vodu ocedite ih i dodajte smesi od sira i pavlake a sok ostavite.U sok uspite 2dl vode i prokuvajte pa u taj sok umačite piškote.

Poslažite piškote na dno tepsije ili kalupa pa istresite krem sa voćem preko piškota.Preliv pripremite po uputstvu. ostatak jagoda isecite na polovine pa poslažite preko krema.

Preliv sipajte preko jagoda.Ostavite da se stegne bar 3-4h u frižideru.


Prijatno!


Torta Dinastija



Za smeđu koru potrebno je:

-3 bjelanceta

-150g šećera

-150g sjeckanih oraha

-1 supena kašoka brašna

-1/2 praška za pecivo


Umutiti bjelanca u snjeg,dodati šećer,sjeckane orahe,brašno i prašak za pecivo i sve dobro sjediniti.

Ovu koru napraviti dva puta.

Za bijelu koru potrebno je:

-4 bjelanceta

-4 supene kašike brašna

-4 supene kašike šećera

-1/2 praška za pecivo


Umutiti bjelanca u snjeg,dodati brašno,šećer i prašak za pecivo i sve sjediniti.


Za žuti fil potrebno je:


-3 pudinga od vanilije

-4 supene kašike brašna

-1l mlijeka

-1 1/2 margarin

-250g šećera

-10 žumanjaka


Puding izmješati sa brašnom i skuvati ga u mlijeku.
Imutiti margarin sa šećerom i dodati ga ohladjenom puding.

Zatim umutiti žumanjka i dodati ih u fil.



Za crni fil potrebno je:


-Pola smjese žutog fila

-250g čokolade za kuhanje


Istopiti čokoladu i umješati je sa polovinom žutog fila.

Tortu možete ukrasiti poželji.


Priatno!


Torta Arabija



Potrebno je:

10 jaja

250.g isjeckanih suvih smokvi

20 kašika šećera

2 kašike brašna

100.gr mljevenih badema

200.gr isjeckanih oraha

200.gr čokolade

250.gr margarina


500.ml slatke pavlake


Priprema:

Odvojimo bjelanca od žumanjaca, i mikserom umutimo bjelanca u koja smo dodali 10 kašika šećera.

Smjesi od bjelanaca dodamo isjeckane orahe,brašno,isjeckane smokve i mljevene bademe.

Ovo dobo izmutimo mikserom da se sastojci sjedine i smjesu izlijete u tepsiju koju ste obložili papirom.

Koru pečete 25 min na 180°C.

1. Žumanjca umutimo sa 10 kašika šećera, i tako umućena žumanjca stavimo na paru i dodamo 100 čoklade.

2. Kada krema dobije gustinu skloni se sa pare i ostavi se u zamrzivač da se ohladi i stegne.

3. Kada se ohlade u nju dodamo margarin i dobro izmutimo mikserom.


4. Preostalu čokoladu istopimo na pari,a zatim jedanu tacnu obložimo papirom,i čokoladu sipamo u špricu i na tacni crtamo čokoladne oblike i kada završite ostavite ih da se ohlade i stegnu.

5. Koru presječem na tri jednaka dijela,pa stavimo prvu koru i nju premažemo filom,zatim stavimo drugu koru i nju isto premažemo filom i na njega stavimo treću koru.

6. Umutimo slatku pavlaku i sa njom premažemo čitavu tortu,i sa ostatkom šlag ukrasimo gornju površinu i strane torte.

7. Zatim na tortu poslažete čokoladene oblike po želji.


Prijatno!


Carska torta







Potrebno je


Za kore


4 jajeta,

150 g šećera,

kesica vanilin šećera,

kašika ruma,

150 g brašna, kesica praška za pecivo


Za fil

300 ml slatke pavlake,

500 g neslanog sremskog sira,

100 g šećera,

2 jajeta,

200 g bele čokolade,

2 kesice želatina, kesica vanilin šećera,

50 g prženih listića badema



Za preliv

250 g malina,

100 g šećera,

2 kesice preliva za torte


Priprema

Od jaja, šećera, vanilin šećera, ruma i brašna izmešanog sa praškom za pecivo umesite testo. Dobro ujednačenu smesu preručite u podmazan i brašnom posut okrugli kalup.

Pecite oko 25 minuta na 180 stepeni. Pečenu koru prohladite, izvadite iz kalupa i presecite na pola. Za fil umutite slatku pavlaku sa šećerom, sirom i žumancima.

Potom dodajte dobro umućena belanca i oceđeni želatin koji ste prethodno otopili u vodi. Polovinu fila rasporedite po donjoj kori, stavite gornju koru, pa je premažite preostalim filom i sa strane. Preliv pripremite prema uputstvu i lagano umešajte maline posute šećerom.

Zatim ga rasporedite preko fila i ostavite tortu da se dobro ohladi u frižideru. Pre serviranja tortu sa strane pospite listićima badema.


Prijatno!


Torta sa malinanama u čokoladi




Potrebno je

100 g brašna,

kesica prašaka za pecivo,

140 g šećera u prahu,

kesica vanilin šećer,

140 g maslaca ili margarina,

70 g strugane čokolade,

70 g sitno seckanih badema,

4 jajeta,

2–3 kašike mleka,

200 g malina


Za glazuru

100 g čokolade, 100 g maslaca, kesica vanilin šećera, maline, borovnice

Priprema

Penasto umutite maslac ili margarin, sipajte šećer u prahu, vanilin šećer, čokoladu i žumanca, pa sve dobro umutite.

Dodajte brašno, prašak za pecivo, mleko, sneg od belanca i maline, pa sve sjedinite. Smesu preručite u podmazan i brašnom posut kalup.

Pecite oko 40 minuta na 200 stepeni.

Za glazuru zagrevajte maslac i izlomljenu čokoladu na pari, pa umešajte vanilin šećer.

Prelijte preko prohlađene torte i ukrasite voćem.


Prijatno...!


Čizkejk torta sa malinama




Potrebno je


Za koru

125 g piškota,

80 g mlevenih lešnika,

150 g maslaca



Za fil

500 g neslanog krem sira,

200 ml jogurta,

malo strugane limunove kore,

kesica preliva za torte, 60 g šećera,

120 ml vode


Za preliv

350 g malina i kupina,

kesica preliva za torte,

2 kašike šećera,

250 ml vode


Priprema


Piškote stavite u kesu i oklagijom ih pretvorite mrvice. U otopljeni maslac dodajte izdrobljene piškote i mlevene lešnike, pa umesite ujednačenu smesu.

Rasporedite je u okrugli kalup obložen pek-papirom i poravnajte kašikom. Vodu, šećer i preliv za tortu zagrevajte uz stalno mešanje. Kad počne da se zgušnjava, skinite s vatre.

Mikserom umutite sir sa jogurtom i limunovom korom, pa sipajte smesu od preliva i još malo mutite. Prekrijte preko kore od piškota i poravnajte kašikom.

Za preliv stavite vodu, šećer i preliv da se zgušnjava uz stalno mešanje. Zatim dodajte voće i sud protresite, ne mešajte kašikom da se voće ne bi raspalo.

Pošto odstoji nekoliko minuta, prelijte time fil. Tortu ostavite da se hladi najmanje tri sata, pa poslužite.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 07, 2013 3:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brza, nepečena torta sa breskvama i piškotama



Sastojci:

250.gr piškota ( 2,5 paketa )

150.gr šećera u prahu

250.ml slatke pavlake

400.gr voćnog jogurta od kajsije ili breskve ( velika čaša )

2 želatina

150gr krem sira


700gr breskvi

Priprema:

Želatin potopiti u 40ml vode i ostaviti 10 minuta.

Zatim ga zagrejati da se želatin otopi.Ulupati slatku pavlaku a krem sir spojiti sa šećerom u prahu. Spojiti slatku pavlaku i sir.

Dodati voćni jogurt pa izmiksirati.Toplom želatinu dodati od umućene smese 3 kašike pa sve sjediniti i onda tu smesu istresti u smesu od slatke pavlake, sira, jogurta i šećera.

Sve izmutiti

Breskve očistiti od kostice i kožice pa pola iseckati na sitne kockice i ubaciti u krem

.U pravougaoni kalup za kolače staviti foliju i po obruču, posto je on na koso poslagati okolo piškote umocene u mleko.

Piškote brzo vadite iz mleka, neka samo malo budu u dodiru sa njim da bi belo stajale sastrane. Kad poslažete piškote istresite krem, pa odgore stavite red piškota.

Ostavite 4-5h u frižideru pa okrenite na tacnu.Isecite ostatak breskvi na tanke pločice pa poslažite odgore i dekorišite po želji.


Prijatno!



Rafaelo torta


S ovom bijelom i od kokosa tortom onda nećete pogriješiti....pružit će vam potpun užitak svakim zalogajem...





Vrijeme pripreme:70 minuta

Sastojci

Za biskvit:

7 bjelanjaka

150 gr šećera

1 vrećica Vanilin šećera

Dolcela 1 vrećica

Praška za pecivo Dolcela

70 g Pšeničnog oštrog brašna tip 400

Podravka kokosova brašna



Za kremu:

7 žumanjaka

2 vrećice Vanilin pudinga Dolcela

700 ml mlijeka

100. gr maslaca

100. gr šećera u prahu

500 ml slatkog vrhnja


Još potrebno:

12 komada petit beurre keksa

oko 100 ml mlijeka

2-3 žlice maraskina



Za posipanje:

50 g kokosova brašna

Priprema




Za biskvit:

1. Bjelanjke istucite u snijeg i postepeno dodajte šećer i vanilin šećer uz miješanje.

2. Prašak za pecivo pomiješajte s brašnom te dodajte bjelanjcima, a zatim lagano umiješajte kokosovo brašno.

3, Smjesu ulijte u kalup za torte promjera 26 cm koji ste obložili papirom za pečenje. Pecite u pećnici zagrijanoj na 170 °C oko 15-20 minuta dok površina ne postane lagano žuta.


4. Biskvit ohladite i stavite na tanjur tako da gornju stranu okrenete prema dolje.Možete ga navlažiti sa malo mlijeka.[/B]




Za kremu:

1. Žumanjke izmiješajte s pudingom i 200 ml mlijeka.

2. Preostalo mlijeko stavite kuhati i kad zavrije umiješajte pripremljenu smjesu. Kuhajte uz miješanje dok se ne počne zgušnjavati, a zatim maknite s vatre i ohladite.

3. Maslac i šećer izmiješajte električnom miješalicom i umiješajte u hladnu kremu.

4. Slatko vrhnje istucite u šlag i umiješajte u kremu.

5. Na biskvit stavite pola kreme, zatim posložite kekse koje ste umočili u smjesu mlijeka i maraskina. Prekrijte ostatkom kreme. Tortu pospite kokosovim brašnom.



Posluživanje


Poslužite dobro ohlađenu uz neki napitak ili kao desert nakon glavnog jela.

Savjet

Oko biskvita možete staviti obod kalupa za torte i nanijeti kremu. Kalup skinite kad se krema učvrsti i zatim pospite kokosovim brašnom.


Uživajte!


Ovo je jedna klasična voćna torta sa breskvama. Pečenim biskvitom, sečenim na tri dela i kremom od jogurta i slatke pavlake i želatina.




Za testo:

6 jaja

180. gr šećera

180 g brašna

2 kašike kakao praha

1 prstohvat soli


Krem:

250ml slatke pavlake

700ml voćnog jogurta od kajsije ili beskvešećer u prahu

želatin

1kg breskvi



Priprema:

Ulupati belanca sa prstohvatom soli, pa dodavati šećer uz stalno mušećenje.

Pomešati brašno sa kakaom i dodati smesi pa sve izmešati. Ugrejati rernu na 175 stepeni i staviti da se peče u kalup prečnika 24cm.

Izvaditi pečenu koru pa skroz ohladiti.

Ohladjenu koru iseći na tri dela.

Želatin razmutiti u 40ml vode pa ostaviti 10 minuta.

50ml slatke pavlake zagrejati ali ne da provri pa dodati želatim i mešati da se skroz rastopi.Ulupati ostatak slatke pavlake pa dodati voćni jogurt i sve izmešati.


Rastopljen želatin dodati ovoj smesi.Biće retka. Ostaviti nekoliko kašika ove smese posebno, za mazanje torte okolo.


Dodati iseckane breskve i sve sjediniti. U kalup u kojem ste pekli koru staviti prvu koru pa istresti pola fila i poravnati pa staviti 10 minuta u zamrzivač. Izvaditi pa staviti drugu koru pa vratiti opet 10 minuta u zamrživač i na kraju staviti treću koru.

Staviti sve zajedno bar 3-4h u frižider, da bi se želatin stegao. Izvaditi iz frizidera pa skinuti obruč ili okrenuti na tacnu, zvasino ko u čemu pravi, pa sa onim kremom sto ste odvojili namazati tortu.

Dekoracija po želji.

Dekoraciju možete i da uradite dok vam je torta u kalupu. Stavite 3dl soka od breskve,bistrog ili soka od narandze da provri pa sklonite sa vatre i dodate želatin, mešate dok se ne rastopi pa dodate dve iseckane brestve i to prelijete preko treće kore.

Posle samo skinete ivice obruća.


Prijatno!

Sočna osvežavajuća torta od mekog biskvita, krema od vanile i skuvanih breskvi




Sastojci za 3 kore:

9 jaja

9 kašika šećera

9 kašika brašna

3 kesice vanilin šećera

3 praška za pecivo




Krem:

300.ml mleka

puding od vanile

200.ml slatke pavlake

8 breskvi, bez kožice jer su one tvrdje, da se ne bi raskuvale.

2 vanilin šećera

200ml vode

3 kašike šećera

200gr margarina




Priprema:

Od mere za kore peku se 3.3 belanca ulupati sa 3 kašike šećera pa dodati žumanca i vanilin šećer.

Na kraju umešati brašno i prašak ta pecivo i ispeći biskvit na 180 stepeni.

Tako ponoviti još dva puta ili umutiti svu smesu pa tri puta izlivati u kalup ili peći odjednom pa iseći na tri dela, kako vam je lakše.

Pomešati puding i vanilin šećer sa malo mleka pa ostatak mleka staviti da provri i zakuvati puding.

Ostaviti da se skroz ohladi pa umešati ulupani margarin. Ulupati slatku pavlaku čvrsto pa dodati prethodnom kremu.

Breskve očistiti od koštica i kože pa staviti sa vodom i 3 kašike šećera da se skuva.

Kad provri ostaviti 5 minuta vri, lagano promešati pa ostaviti da se ohladi.

Sa sirupom premaživati kore a braskve izvaditi pa iseckati.

Staviti prvu koru, krem pa pola breskvi, drugu koru poprskanu sirupom pa drugu polovinu krema i opet breskve, poklopiti trećom korom

Dekoracija po želji.

Tortu sa breskvama dobro prohladiti pa poslužiti.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 15, 2013 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cuba libre torta

* * * Za testo * * *

175 gr. brašna,

1 kašika kakaoa,

3 ravne kašičice praška za pecivo,

225 gr. šećera,

3 jaja,

175 gr. butera ili margarina,


15 ml koka-kole


* * * Za fil * * *

3 listića želatina,

75 gr. šećera,

50 ml belog ruma,

400 ml slatke pavlake

Za belu glazuru

200 g šećera u prahu,

3–4 kašike belog ruma


* * * Za tamnu glazuru:* * *


50 g šećera u prahu, 1 kašika koka-kole


Za garniranje: 1. gumene bombone u obliku flašica koka-kole




* * * Priprema:* * *


Umutite mikserom sve sastojke za testo i pecite u podmazanom kalupu prečnika 26 cm na 180 stepeni 25 min.

Ohladite i presecite na tri dela. Umutite topljeni želatin, šećer, rum i umućen šlag.

Nafilujte kore, pa hladite tri sata.


Umutite šećer u prahu i rum, pa premažite tortu tako da se glazura sliva sa strane.

* * * Umutite prah-šećer i koka-kolu, pa špricom ukrasite vlažnu svetlu glazuru tamnijom i ukrasite tortu flašicama kole.* * *

Za varijantu bez alkohola, zamenite rum limunovim sokom.


Prijatno!


Rođendanska torta

Izizetno,lepa,ukusna ,rođendanska torta..ima predivan ukus,,probajte i Vi..







* * * Žuti bistvit:* * *

4 jaja

5 žlica šećera

4 žlice brašna

2 žličice pecilnog praška

naribana kora 1 naranče



* * * Crni biskvit * * *

5 jaja

6 žlica šećera

10 žlica tostiranih i mljevenih oraha

2 žličice pecilnog praška

2 žlice kakaa

2 žlice brašna

naribana kora 1 naranče




* * * Beli biskvit:* * *


6 bjelanjaka

6 žlica šećera

6 žlica blanširanih i mljevenih badema

2 žlice ulja

3 žlice brašna



* * * Krema:* * *


6 žumanjaka

14 žlica šećera

5 žlica brašna

srž mahune vanilije

6 dl mlijeka

250 gcl. maslaca



Za natopiti bskvit - iscijeđen sok 2 naranče



Za ukras - naribana čokolada


* * * Za žuti biskvit * * * pijenasto izmiksati jaja sa šećerom. Oprezno umiješati brašno prosijano sa pecilnim praškom. Dodati naribanu koricu naranče. Smjesu izliti u prethodno namašćen i pobrašnjen kalup veličine 30 x 20 cm. Peči u pećnici prethodno zagrijanoj na 190 C 20-ak minuta.. Ispečeni biskvit ohladiti.


* * * Za crni biskvit* * *
pijenasto izmiksati jaja sa šećerom. Oprezno umiješati brašno prosijano sa pecilnim praškom i kakaom. Dodati orahe i naribanu koricu naranče. Smjesu izliti u prethodno namašćen i pobrašnjen kalup veličine 30 x 20 cm. Peči u pećnici prethodno zagrijanoj na 190 C 20-ak minuta. Ispečeni biskvit ohladiti.

* * * Za bijeli biskvit* * * pijenasto izmiksati bjelanjke sa šećerom. Oprezno umiješati prosijano brašno i bademe. Dodati ulje. Smjesu izliti u prethodno namašćen i pobrašnjen kalup veličine 30 x 20 cm. Peči u pećnici prethodno zagrijanoj na 190 C 20-ak minuta. Ispečeni biskvit ohladiti.

* * * Za kremu* * *

4 dl mlijeka staviti u lonac i staviti kuhati na vatru dok ne zavrije. U posudi izmiješati žumanjke, šećer, brašno, srž mahune vanilije i preostalih 2 dl mlijeka. Smjesu žumanjaka preliti kipućim mlijekom i izmiješati. Smjesu vratiti u lonac pa kuhati na laganoj vatri dok se ne zgusne.

Ohladiti.

Pjenasto izmiksati maslac. Pomiješati izmiksani maslac sa ohlađenom kremom od žumanjaka.
Žuti i crni biskvit prerezati tako da dobijete dva lista. Biskvite natopiti sokom od naranče. .

Slaganje torte: žuti biskvit, krema, crni biskvit, krema, bijeli biskvit, krema, crni biskvit, krema, žuti biskvit, krema.

* * * Tortu ukrasiti ribanom čokoladom i dobro ohladiti prije posluživanja. * * *


Prijatno!


Krem torta sa malinama




* * * Sastojci za testo:* * *

6 jaja

6 kašika kristal šećera

6 kašika oštrog brašna

2 kašike čokolade u prahu ili kakao praha

½ kesice praška za pecivo

malo soka od malina za prskanje kora



* * * Za vanili kremu:* * *

3 žumanca

200 gr. kristal šećera

7 dcl. mleka

2 pudinga od vanilije

250 gr. putera ili margarina




* * * Za kremu od malina:* * *


1 kesica crvenog preliva za torte

2,5 dcl. vode

2 kašike kristal šećera

250 gr. malina



* * * Za šlag:* * *


3 belanca

150 gr. kristal šećera

malo arome sa okusom maline

malo soli



* * * Za glazuru:* * *


100 čokolade za kuvanje

1 kašika šećera u prahu

4 kašike mlake vode

20 g margarina



* * * Priprema izrada testa:* * *

Belanca mikserom umutiti sa malo soli u čvrst sneg.

Žumanca sa šećerom mikserom penasto umutiti.


Prosejati brašno, čokoladu u prahu i prašak za pecivo.

Umućenim žumancima dodati sneg od belanaca i mešavinu brašna,

čokolade u prahu i praška za pecivo te dobro varjačom umutiti.

Tepsiju unutrašnjih mera 17cm.x30cm. premazati sa svih strana margarinom, staviti papir za pečenje kojega isto premazati margarinom i posuti prezlima.


Gotovu smesu za testo sipati u tepsiju.

Tepsiju sa testom staviti da se peče u zagrejanu rernu na 190 stepeni i peći 15 minuta.

Pečeno testo odmah prevrniti na tacnu koju ste posipali sa prezlima (da se testo ne bi lepilo) i pustite da se ohladi.

Kada se testo ohladi prerezati ga po dužini na dva dela.


* * * Izrada vanili kreme:* * *

Žumanca sa 100 gr. šećera mikserom dobro umutite.

Umućenim žumancima dodajte prah od dva vanili pudinga i 1 dcl. mleka
U ostalo mleko (6 dcl.) stavite 100 gr. šećera te stavite na vatru da provri.
U provrelo mleko dodajte smesu od žumanaca i pudinga i kuvajte 10 min. uz stalno mešanje.

Posudu u kojoj se kuvao puding skinite sa vatre, poklopite (da se ne uhvati korica) i pustite da se ohladi.

U ohlađenu kremu umutite razrađen puter.


* * *Izrada kreme od malina:* * *

Maline staviti u širu posudu.

U dubljoj šerpi pomešajte preliv za tortu i 2 kašike šećera i polako dodavajte vodu uz stalno mešanje varjačom, da se ne bi napravile grudvice.

Šerpu stavite na vatru i uz neprestano mešanje zagrevajte do tačke vrenja (da ne provri) i prelijte preko malina.

Pustiti da se smesa prohladi i želira.

Kremu od vanilije podelite na 2 dela.

Ohlađeno testo poprskajte sokom od malina i premažite polovinom kreme.
Na kremu stavite želirane maline.

Želirane maline premažite drugom polovinom vanili krema i preklopite sa drugom polovinom testa.

Staviti u frižider da se malo stegne.


* * * Priprema pene:* * *

Belanca sa malo soli umutite mikserom u čvrst sneg, dodajte šećer i malo arome maline i dobro umutite.

Stavite na paru i na pari mutite mikserom 10 min.

Kolač izvadite iz frižidera i gornje testo poprskajte sokom od malina.
Gotovu penu premažite preko kolača.



* * * Izrada glazure: * * *

Čokoladu za kuvanje, 1 kašiku šećera u prahu, 4 kašike mlake vode i 20 g margarina rastopiti na vatri (ne sme da provri) i preliti preko kolača.

* * * Kolač staviti u frižider da se ohladi i glazura da se stegne.* * *



Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 20, 2013 6:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mus torta od kakaa i borovnica

Da li ste spremni da ubacite još malo kalorija u vaš organizam? Koliko god voća da stavite u tortu, mus, kolač, ne bi li razbili slatkoću, džaba sve, znate i sami. Nećete proći s manje kalorija, i zato se ne opterećujte nego uživajte u receptu koji smo vas pripremili.



Vrlo ukusno,topi se u ustima...



* * * Sastojci za koru: * * *


2 šoljice orašastih plodova po želji (bademi, orasi, indijski oraščići,

makadamija)

3 kašike kakaa u prahu

3 kašike otopljenog kokosovog maslaca

3-4 kašike meda


* * * Priprema kore:* * *

U multipraktiku prvo usitnite suve sastojke, zatim dodajte vlažne (kokosov maslac i med) i mešajte dok se ne povežu. Smesu utisnite u dno kalupa za torte i izravnajte.



* * * Sastojci za fil:* * *



2 zrela avokada

2 šoljice indijskih oraščića

5 kašika kakaa

½ šoljice meda

½ šoljice otopljenog kokosovog maslaca

1 šoljica bademovog mleka

malo burbon vanile

2 šoljice borovnice




* * * Priprema fil:* * *



Sve sastojke osim borovnica izmiksujte dok ne dobijete glatki fil.

Nekoliko kašika fila razmažite po podlozi pa na nju složite borovnice.



* * * Prelijte ostatak fila u kalup pa celu tortu rashladite preko noći u frižideru ili par sati u zamrzivaču. * * *


Prijatno!


Krem torta sa malinama

Osvežavajući voćni dezert, idealan za tople dane.



* * * Sastojci:* * *



* * * Za testo:* * *

6jaja

6 kašikakristal šećera

6 kašikaoštrog brašna

2 kašike čokolade u prahu ili kakao praha

½ kesice praška za pecivo

malo soka od malina za prskanje kora



* * * Krem od vanile:* * *



3-žumanca

200 gr.kristal šećera

7 dcl mleka

2 pudinga od vanilije

250 gr.putera ili margarina




* * * Krem od malina:* * *


1 kesicacrvenog preliva za torte

2,5 dclvode

2 kašike kristal šećera

250 gr.malina



* * * Za šlag:* * *


3belanca

150 gr.kristal šećera

malo arome sa okusom maline

malo soli




* * * Za glazuru:* * *


100 gr.čokolade za kuvanje

1 kašikašećera u prahu

4 kašikemlake vode

20 gmargarina




* * * Priprema:* * *

Belanca mikserom umutiti sa malo soli u čvrst sneg

Žumanca sa šećerom mikserom penasto umutiti

Prosejati brašno, čokoladu u prahu i prašak za pecivo

Umućenim žumancima dodati sneg od belanaca i mešavinu brašna, čokolade u prahu i praška za pecivo te dobro varjačom umutiti


Tepsiju unutrašnjih mera 17 cm x30 cm premazati sa svih strana margarinom, staviti papir za pečenje kojega isto premazati margarinom i posuti prezlima


Gotovu smesu za testo sipati u tepsiju

Tepsiju sa testom staviti da se peče u zagrejanu rernu na 190° i peći 15 minuta

Pečeno testo odmah prevrniti na tacnu koju ste posipali sa prezlima (da se testo ne bi lepilo) i pustite da se ohladi

Kada se testo ohladi prerezati ga po dužini na dva dela




* * * Izrada vanili kreme * * *



Žumanca sa 100 g šećera mikserom dobro umutite

Umućenim žumancima dodajte prah od dva vanili pudinga i 1 dcl mleka

U ostalo mleko (6 dcl) stavite 100 g šećera te stavite na vatru da provri

U provrelo mleko dodajte smesu od žumanaca i pudinga i kuvajte 10 min. uz stalno mešanje

Posudu u kojoj se kuvao puding skinite sa vatre, poklopite (da se ne uhvati korica) i pustite da se ohladi

U ohlađenu kremu umutite razrađen puter



* * * Izrada kreme od malina * * *

Maline staviti u širu posudu

U dubljoj šerpi pomešajte preliv za tortu i 2 kašike šećera i polako dodavajte vodu uz stalno mešanje varjačom, da se ne bi napravile grudvice

Šerpu stavite na vatru i uz neprestano mešanje zagrevajte do tačke vrenja (da ne provri) i prelijte preko malina

Pustiti da se smesa prohladi i želira

Kremu od vanile podelite na 2 dela

Ohlađeno testo poprskajte sokom od malina i premažite polovinom krema

Na krem stavite želirane maline

Želirane maline premažite drugom polovinom vanili krema i preklopite sa drugom polovinom testa

Staviti u frižider da se malo stegne



Belanca sa malo soli umutite mikserom u čvrst sneg, dodajte šećer i malo arome maline i dobro umutite

Stavite na paru i na pari mutite mikserom 10 min.

Kolač izvadite iz frižidera i gornje testo poprskajte sokom od malina

Gotovu penu premažite preko kolača


Čokoladu za kuvanje, 1 kašiku šećera u prahu, 4 kašike mlake vode i 20 gr margarina rastopiti na vatri (ne sme da provri) i preliti preko kolača

* * * Kolač staviti u frižider da se ohladi i glazura da se stegne * * *



Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~ -> Torte Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  sledeća
Strana 20 od 21

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon