www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Izbor fakulteta
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 13, 2008 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bila na PMF - u u Beogradu i bilo mi je pretesko..
Od cele mopje grupe samo su 9 studenata ocostila godinu i upala na budzet, a mi ostali smo morali ili da platimo 80 000 ili da se ispisemo, i tako sam ja odabrala ovu drugu soluciju. Stvarno je tezak fakultet, ne preporucujem..
Sad se spremam za Uciteljski u Jagodini..



_________________
 
AnCHi_90
♥J'veux ton amour♥
<b>♥J'veux ton amour♥</b>



Godine: 33

Datum registracije: 13 Jun 2008
Poruke: 2401
Mesto: ...peta strana svijeta...

india.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 15, 2008 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam da zavrshim josh jednu god srednje,a josh otkako sam upisala srednji planiram da upishem fax za dizain enterijera,ili za modni dizain,jedino to josh nisam odlucila.Poshto zavrshavam tekstilnu shkolu(smjer-tekstilni tehnicar(dizajner)),a pored toga imam mnogo smisla za crtanje i raznih ideja i kreativnosti,i odlichno poznajem engleski i govorim ga kao i srpski(jer to su mi potrebne kvalifikacije za upis),tako da ce mi neshto od te dve solucije ce mi najvishe lezati...Roditelji mi se sa tim slazu,a sve i da se protive odluka nije njihova nego moja Neutral Taj faks postoji u Beogradu,ali i postoje nagovjeshtaji da se otvara i u mom gradu.Stim da do toga ima josh godina dana vidjecemo... Smile

_________________
 
mongolac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Feb 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 16, 2008 2:02 pm    Naslov poruke: Filoloski Na vrh strane Na dno strane

Obracam se studentima filoloskog fakulteta,konkretno anglistike,volela bih da od njih dobijem informaciju kakva je katedra?,Profesori?kakvi su ispiti?izborni bi mi bio grcki.Hvala unapred.
 
kalaver
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2005
Poruke: 105

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 07, 2008 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uglavnom pri izboru faxa rukovodite se svojim zeljama i ambicijama..nikako ne dozvolite da vam drugi namecu svoje... Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
!!!!!!!!!!!!!!!
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 08, 2008 6:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice izbora u vezi osoba, jedina osoba koja to moze da odluci je ta ista osoba koja bira karijeru .. tj. vi ..

Sto se tice mesta gde ces da studiras .. moja vizija je uvek bila da se studira u nekom poznatijem fakultetu posto su poznatiji fakultetu uvek zvucniji na CV-u i u profilu kada se aplicira negde za posao.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Pirate Shakira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 23 Sep 2008
Poruke: 50
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 8:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shocked Shocked Shocked

Ja sam u takvoj frci... Treća mi polako klizi kroz ruke a ja POJMA nemam gde ću i šta ću...
Kontam da upišem filološki u Novom Sadu , ili internacionalnu politiku u BG, ili da se ubijem odmah...? Mr. Green

_________________
Elektro, makes you feel fine...
 
Atjka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 22 Apr 2007
Poruke: 20
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

presudno je ono cime zelis da se bavis drustvo uvek mozes novo naci a ako si super sa starim drustvom nista vas nece spreciti da se nadjete bilo kad i popijete pice...
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 18, 2009 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ja sam cetvrta godina i odlucujem se izmedju engleskog, pedagogije ili ekonomije.
Rolling Eyes Wink
Ne znam jos sta cu, al javljam vam sta sam na kraju odlucila Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 20, 2010 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da kod izbora fakulteta ne treba slusati druge vec SEBE. To naravno ne znaci da ne treba uzimati u obzir tudje preporuke, ali svoje misljenje se mora staviti na prvo mjesto.

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 22, 2010 2:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pri odabiru fakulteta većina maturanata razmišlja isplati li se upisati pojedini studijski program s obzirom na finansijsku komponentu prilikom zapošljavanja.

Ako se za neki studijski program zahtijeva dodatna provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti, rok za prijavu propisat će univerzitet.

Potrebno je razlikovati pojmove zvanja i zanimanja. Zvanje je u osnovi naziv ili titula koju stječemo svojim školovanjem i obrazovanjem prema nekom programu koji smo upisali i odabrali (npr. profesor ili dipl. pravnik, ili ekonomist i slično).

Ali zanimanje je ono što ćemo raditi u svojoj daljnjoj poslovnoj karijeri, u suštini zanimanje je skup zadaća i poslova koje ćemo obavljati (npr. direktor, voditelj prodaje, glasnogovornik, organizator proizvodnje i slično). Prema Nacionalnoj klasifikaciji zanimanja postoji oko 400 osnovnih grupa zanimanje te gotovo 7000 raznoraznih zanimanja.

Poslodavci pri zapošljavanju polaze od zanimanja, dakle poslova i zadaća koje će osoba obavljati, a onda se gleda koje zvanje je potrebno za takvo zanimanje.
Međutim, neka zvanja i zanimanja jednostavno se podudaraju, tako će doktor raditi u bolnici, profesor u školi, ali i ne mora tako biti. Neko ko je završio studij kao doktor medicine može biti i izvrstan direktor bolnice ili jednostavno vrhunski prodavač medicinske opreme ili lijekova, dok profesor, recimo maternjeg jezika, može biti izvrstan glasnogovornik.

Kako saznajemo najprimamljiviji smjerovi su građevinarstvo, pravo, politologija, psihologija, novinarstvo, elektrotehnika i informacijska tehnologija uz računarstvo, potom prometne nauke, pedagogija, dok posljednje mjesto top deset zauzima studij socijalnog rada.
Bitno je naglasiti da će prirodni resursi (potencijali), kapital i niske vještine rada biti od niskog značenja za blagostanje, to znači u glavnim djelatnostima. U sljedećih desetak godina određena su tri ljudska kapitalno-intenzivna sektora (proizvodnja visoke tehnologije, servisiranje drugih tržišta i zdravstvo/edukacija) koja će imati ukupan udjel u rastu zaposlenosti od 75 posto.

Ne može se očekivati novih neto poslova u proizvodnji do 2015. godine. Poslovi izgubljeni u tradicionalnim proizvodnim područjima bit će nadoknađeni u područjima visoke tehnologije te ostalih uslužnih djelatnosti. Dakle, više od 75 posto zaposlenosti bit će u raznim uslužnim servisima do 2020. godine.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Sasa Stojadinovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 19 Jul 2008
Poruke: 21

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 13, 2010 5:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cist pogodak samo sto je moj mnogo korumpiran

_________________
Sale Muzicar
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 19, 2010 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upisala sam pravni fakultet a kad ga završim možda upišem i grafički dizajn. Videću Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Izbor fakulteta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Strana 10 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon