www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moto GP 2007 (2006)
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 16, 2006 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

16/10/2006 | Izvor: B92
MotoGP: Pobeda Eliasa, Rosi vodi!

Aktuelni šampion Valentino Rosi preuzeo je vodeću poziciju u Moto GP šampionatu posle spektakularne trke za VN Portugalije. Rosi je trku u Eštolilu završio na drugom mestu posle foto finiša, u kojem je Španac Toni Elias prošao kroz cilj samo dva hiljadita dela sekunde ispred italijanskog asa.

Pored spektakularnog finiša, VN Portugalije obeležilo je izletanje do sada vodećeg u šampionatu Amerikanca Nikija Hejdena. Vozača Repsol Honde izbacio je niko drugi nego njegov klupski kolega Danijel Pedrosa. Španac je napravio katastrofalnu grešku u petom krugu kada je pokušao da obiđe Hejdena, a zatim izgubio kontrolu i izbacio i sebe i Amerikanca van staze i trke.

Ispred njih Rosi je imao ubedljivu prednost sve do finiša kada su mu pripretili Keni Roberts i Elias. Prvo je Roberts preuzeo vodjstvo, da bi ga zatim prestigao Elias. Njega, medjutim, u pretposlednjoj krivini prestiže Rosi, ali njegova Jamaha ne uspeva da izdrži poslednji napad Honde Tonija Eliasa na ciljnom pravcu i Španac za delić sekunde prolazi kroz cilj ispred Rosija za prvu pobedu u karijeri.

To znači da je novi lider u šampionatu Valentino Rosi, koji pred poslednju trku sezone, 29. oktobra u Valensiji, ima osam bodova prednosti u odnosu na Hejdena. "Doktor" je tako nastavio neverovatnu seriju kojom je na poslednje četiri trke nadoknadio ogromnu prednost Amerikanca od čak 39 bodova.



_________________
I C E M A N
 
toni2006
$$ doctor 4 love $$
<b>$$ doctor 4 love $$</b>





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 9515
Mesto: purger city

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 16, 2006 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Doktor se vratio tamo gdje mu je i mjesto-na VRH!
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2006 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka čast Rosiu, uradio je nevjerovatnu stvar ove sezone, kad niko nije vjerovao da može do vrha on je to napravio i mislim da to neće ispstiti u zadnjoj trci

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
toni2006
$$ doctor 4 love $$
<b>$$ doctor 4 love $$</b>





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 9515
Mesto: purger city

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

poznavajuci Rosija vjerojatno ce pokusat pobjedit a ne taktizirat!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 9:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

30/10/2006 | Izvor: B92
MotoGP: Hejden šampion, pad Rosija

Vozač Honde Niki Hejden osvojio je titulu u MotoGP šampionatu. Amerikanac je u dramatičnoj poslednjoj trci sezone, za VN Valensije, završio na 3. mestu, dok je glavni rival i dosadašnji šampion Valentino Rosi bio tek 13-ti.

Rosi, koji je pred poslednju trku vodio u generalnom plasmanu i imao pol poziciju, izgubio je titulu posle pada u četvrtom krugu. Petostruki uzastopni šampion se posle pada vratio na stazu, ali nije uspeo da nadoknadi veliki zaostatak za vodećim vozačima.

As Jamahe je morao da završi na osmoj poziciji, koja je na kraju, uprkos velikoj borbi "Doktora", bila nedostižna. Pobednik u Valensiji bio je Australijanac Troj Bejlis, dok je drugo mesto zauzeo njegov klupski kolega iz Dukatija Loris Kapirosi.

Hejden, koji je sve do VN Portugalije vodio u generalnom plasmanu (u julu imao 51 bod prednosti), ali posle udesa u Eštorilu izgubio vodjstvo, uspeo je da preokrene situaciju u šampionatu i osvoji titulu sa 5 bodova više od Rosija.

Zanimljivo da je Rosi pre dve nedelje u Portugaliji u foto-finišu završio za hiljaditi deo sekunde iza Španca Elijaša, što ga je koštalo upravo 5 bodova.

Titulu u klasi do 250 kubika osvojio je Španac Horhe Lorenco, dok je titula u klasi do 125 kubika pripala još jednom Špancu Ektoru Faubelu

_________________
I C E M A N
 
margitrad
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 25 Maj 2006
Poruke: 326

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srce ne boli za Rosija sto je onako glupo izgubio titulu jer je jos uvek broj 1
 
toni2006
$$ doctor 4 love $$
<b>$$ doctor 4 love $$</b>





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 9515
Mesto: purger city

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zao mi je Rossija al ce barem biti interesantnija sljedeca sezona!
 
vmudrinic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Sep 2006
Poruke: 165

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Doktor je njbolji! Stvarno ne znam sta mu je bilo na poslednjoj trci.
 
Mak3donec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 16
Mesto: Brisbane AUS

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 1:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma zna se da Valentino je najbolji

_________________
Nije bitno sine to sam ja uvek isti prvi na listi, iskreno jebe mi se sta ti mislis !
 
toni2006
$$ doctor 4 love $$
<b>$$ doctor 4 love $$</b>





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 9515
Mesto: purger city

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeli ikad prije neki svjetski prvak imao manje pobjeda u sezoni od Haydena?(samo tri prva mjesta)
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 8:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sete Djibernau odlučio da se povuče
Sreda, 8. novembar 2006. 16:19

Jedan od najpoznatijih motociklista svih vremena, Španac Sete Djibernau objavio je u sredu da se povlači iz moto-sporta.

“Odlazim. Ne uživam više u vožnji i trkama i ne želim da nastavim samo zbog novca. Ovaj sport mi je omogućio nezaboravne trenutke", rekao je 33-godišnji Djibernau, koji je u svetu motociklizma stekao nadimak "večiti drugi", jer je stalno bio iza Valentina Rosija.

Djibernau se u MOTO GP-u takmiči od 1997. godine i do sada je pobedio u devet trka, a dva puta je bio drugi na kraju šampionata - 2003. i 2004. godine vozeći za Hondu.

Ova sezona mu je bila najlošija u karijeri. Posle prelaska u Dukati početkom ove godine, doživeo je tri teže povrede, završio je samo četiri trke i osvojio tek 13. poziciju u generalnom plasmanu.

_________________
I C E M A N
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sretno mu u daljem životu, dobra je vozač sigurno bio. A neko mora i drugi da bude.

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Moto GP 2007 (2006) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon