www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ginekolog
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neka od pitanja koja će ti ginekolog postaviti

Pre samog pregleda, ginekolog može da ti postavi niz ličnih pitanja o tvojim ljubavnim vezama, seksualnom iskustvu i načinu ishrane. Ovo su možda pitanja zbog kojih će ti biti malo neprijatno, ali budi sigurna i imaj poverenja u svog ginekologa da će informacija koju pružiš ostati strogo među vama. Ginekologu je ova informacija važna da bi pravilno procenio tvoje zdravstveno stanje.

Neka od pitanja koje ginekolog može da ti postavi:

- Da li imaš neobična probadanja, grčeve, bolove ili peckanje u genitalnoj oblasti.
- Da li tokom seksualnog odnosa osećaš nelagodnost ili bolove.
- Da li si nekad imala neku seksualno prenosivu infekciju.
- Da se nekad rizično ponašaš (na primer koristiš droge)
- Tvoje iskustvo sa fizičkim treninzima, pušenjem, dijetama i korišćenjem alkohola.
- Da li imaš jednog ili više seksualnih partnera.



_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanja koja ti možeš da postaviš svom ginekologu

Nemoj da se plašiš da postaviš neko pitanje svom ginekologu. Imaj na umu da je ginekolog tu da odgovori na sva tvoja pitanja i da ti objasni sve što te interesuje.

Pre posete, zapiši na papir svoja pitanja, jer, kada počne pregled, možda ćeš zbog nervoze neke stvari zaboraviti.

Evo primera nekih od pitanja:

- Kako mogu da se zaštitim od seksualno prenosivih infekcija?
- Da li je vaginalni sekret normalna pojava?
- Da li je normalno da su mi grudi nekada osetljivije ili da pri dodiru osećam grudvice ili iizbočine?
- Šta mogu da uradim da se oslobodim jakih grčeva tokom menstruacije?
- Da li je vaginalni pregled bolan?
- Koji su najbolji načini kontracepcije?
- Kako se obavljaju testovi na seksualno prenosive infekcije?
- Da li je potrebno da uradim test na HIV? Kako se on radi?

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pregled grudi

Pregled grudi je veoma važan zato što je to način na koji se jednostavno otkriva rak grudi ili neka druga promena u grudima.

Tvoj ginekolog će ti pažljivo rukama pregledati grudi, lagano pritiskajući deo po deo kružnim pokretima, obraćajući pažnju na to da li postoje neke izbočine ili grudvice. Pritisnuće bradavice da proveri da li se iz njih luči neki sekret. Obratiće takođe pažnju i na veličinu i oblik grudi.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ginekološki pregled

Žene i devojke koje su seksualno aktivne bi trebalo bar jednom godišnje da odu kod ginekologa na pregled. Redovni ginekološki pregledi su veoma važni jer se tako na vreme mogu primetiti i najmanje promene koje ukazuju na bolest reproduktivnog sistema, a samim tim se mogu brzo i uspešno lečiti.

Ginekološki pregled se sastoji iz pregleda spoljnih genitalija i vaginalnog pregleda. Vaginalni pregled se sastoji iz pregleda spekulumom i bimanuelnog pregleda.

Prilikom vaginalnog pregleda ginekolog će uzeti uzorke za razne testove kao što su Papanikolau test i pregled sekreta.

Ove metode su neophodne kako bi ginekolog mogao da pregleda tvoje spoljašnje i unutrašnje genitalne organe.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pregled spoljašnjih genitalija


Ginekološka stolica
Da bi obavio ovaj pregled, ginekolog će te zamoliti da legneš na ginekološki sto sa nogama podignutim na podupirače. Pre toga ćeš skinuti donji deo odeće i gaćice.

Ginekolog će zatim pogledati spoljašni otvor vagine, male i velike usne, klitoris, kako bi istražio da li postoji crvenilo, iritacija, sekret, ciste ili neka druga neobična promena.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaginalni pregled



a) Pregled pod spekulumom


Neposredno pre ovog pregleda ginekolog će te zamoliti da se potpuno opustiš. Tokom ovog pregleda ginekolog koristi instrument koji se zove spekulum (oblika pačijeg kljuna), a napravljen je od metala ili plastike. Spekulum služi da se njim odmaknu zidovi vagine jedan od drugoga, što mu omogućuje da vidi unutrašnjost vagine i grlić materice i da uzme različite uzorke za testove. Stavljanje spekuluma nije bolno i tom prilikom možeš osetiti malu neprijatnost ili osetiti hladnoću ako je spekulum od metala. Što si opuštenija, to je manje neprijatno. Drvenim štapićem na čijem se jednom kraju nalazi komadić vate ginekolog će uzeti uzorak za Papanikolau test. Ovaj uzorak se odnosi u laboratoriju na analizu.

b) Papanikolau test

Papanikolau test se obično obavlja jednom godišnje tokom redovnog ginekološkog pregleda. Imaj u vidu da ovaj test ne može da se radi u periodu menstruacije.
Papanikolau test služi da se otkriju prekancerozne i kancerozne promene na grliću materice, odnosno da se pronađu eventualno promenjene ćelije
Papanikolau test je relativno jednostavna metoda i traje samo nekoliko minuta.


c) Bimanuelni pregled

Bimanualni pregled služi da proveri stanje i položaj tvojih jajnika, jajovoda i materice.

Ginekolog će pažljivo ući sa jednim ili dva prsta u tvoju vaginu, a drugom rukom će spolja pritiskati tvoj stomak. Time će moći da oseti tvoje unutrašnje organe (matericu, jajnike i jajovod). To ne bi trebalo da boli, ali možda ćeš imati neprijatan osećaj. Ako te negde zaboli, nemoj stiskati zube nego reci, jer taj podatak je ginekologu veoma važan.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
slatkica1987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 17
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm mislim da je kod odabira ginekologa najbitnije da mozes da pricas otvoreno sa njom ili njim jer ukoliko mu ne kazes sve on ne moze da zakljuci tj ne moze da ti pomogne. musko ili zensko po meni je svejedno ali je ipak bitno da je proveren i da je neko vec bio kod njega ili nje Laughing

_________________
Hm mislim sta reci ....
 
faketa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Apr 2005
Poruke: 44

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neznam koko drugi to misle. Ja bar radi sebe idem 2x godisnje..
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas sam pre neki dan razgovarala sa zenama koje su operisale matericu..upravo zbog neredovnih odlazaka ginekologu....jedna zapustena ranica na grlicu materice...infekcija se prosiri....posle je kasno kajati se..ne voli niko da se da izvinete leskari ispred lekara sirom rasirenih nogu..ali sto se mora mora se...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
A|ex
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 19 Apr 2005
Poruke: 290
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 16, 2005 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idem redovno kod ginekologa (2-3 puta godisnje) od kako sam prvi put stupila u seksualne odnose... Za sada sam bila samo kod zena (neprijatno mi je kod muskarca). Mislim da je zaista neophodno brinuti o svom zdravlju!
 
rua
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 16, 2005 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam skroz zapustila te redovne preglede.Isla sam redovno do dolaska u Osijek,no ovdje samo lutam,nikako da nadem odgovarajuceg lijecnika.I tako nisam bila 2 godine,istina iza poroda sam bila dva puta, ali ""jadna " ginekologica nije imala vremena da me primi.A misljenja sam( iako se ne ponasam tako),da su redovni pregledi obavezna preventiva naseg zdravlja.I ne kaze se uzalud bolje sprijeciti nego lijeciti.
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 18, 2005 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja idem za koji minut kod ginekologa na pregled.
Prvi mi je put da idem...I moram da priznam da sam malko ufrkenisana Rolling Eyes Embarassed
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Ginekolog Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  sledeća
Strana 2 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon