www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

deciji ekcem...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
vanja32
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Mar 2006
Poruke: 160
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 3:26 pm    Naslov poruke: deciji ekcem... Na vrh strane Na dno strane

da li neko ima neki dobar savet...kako se boriti protiv toga?

 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 50

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam koliko ce ti pomoci moja prica,ali ja cu ti samo ispricati svoja iskustva....
Naime,moja cerkica je imala veliki problem sa ekcemom.
To je bilo u periodu izmedju njene prve i trece godine.Izlazio joj je katastrofalni osip po licu,uglavnom u predelu brade ka vratu i na obrazima. Onako malena,ona je to cesala i pravila ranice po licu...strasno...
U pocetku nisam znala sta je u pitanju,vreme i vreme sam provodila vodajuci je po decijoj klinici u Beogradu.Radili su joj alergo testove i ustanovili da je to alergija na budj Shocked Sve bih ja to mozda i prihvatila...da je u pitanju bilo sta drugo,ali budj...to mi nikako nije bilo jasno,jer vlage ni budji nigde u kuci nemamo Rolling Eyes
Zatim sam dobila adresu jednog starog lekara koji ima ordinaciju u stanu,ovde u Bg-u .
Posle pregleda rekao mi je da je u pitanju deciji ekcem,koji je verovatno nasledan(tek kasnije sam saznala da je i moja mama kao dete imala problema sa tim).
U apoteci sam po njegovom savetu kupila Didermal losion (to je ustvari Didermal krem razblazen...pa dodje onako tecan..) mazala sam detetu dva puta dnevno 7 dana.Zamisli,sve se povuklo...nakon par meseci pojavio se osip opet,i mazali smo istim losionom...posle toga,ima vec vise od 2 godine, vise se nije pojavljivao.
Uz to,jos uvek se pridrzavam saveta koji se ticu ishrene deteta...izbegavati kostunjavo voce(orahe,bademe,lesnike) ,ne mazati detetu lice kremama koje sadrze lanolin ,izbegavati da ti delovi lica dolaze u dodir sa vunom (jer vuna iritira kozu) tako da detetu oblacim samo pamucne rolkice zimi, izbegavam vunene salove..itd.
Jos mi je rekao da deciji ekcem nestaje uglavnom kada dete stekne sopstveni imunitet...oko sedme godine.
Kazem,moje dete vec dve godine nema problema sa tim...i nemas pojma koliko sam srecna zbog toga Very Happy
Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Pozdrav Wink
 
vanja32
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Mar 2006
Poruke: 160
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnogo si mi pomogla...puno hvala
 
baxuz2001
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 117

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 18, 2006 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam video da moj ortak maze neke silne kreme za to,ali on to ima i dan danas Sad
 
pachule
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 433

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 05, 2006 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni pomaze mast koja se zove Celestoderm. Ranije ju je proizvodila Krka iz Slovenije, ali sada je mnogo tesko nalazim. Imaju ponegde neki uvozni iz Grcke. Inace, javlja mi se bez ikakve pravilnosti i jedino sto znam je da mi smetaju deterdzent za sudove, prasak za ves i tako te jake hemikalije....
 
nenonuska
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 1

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 5:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

deciji ekcem mi se pojavio pre nego sto sam napunila prvu god, i jos uvek ga imam (sada imam 19!)
bila sam kog raznih lekara po celoj zemlji i niko nije uspeo to da izleci.
neki kazu da moze a neki da ne moze da se izleci
utvrdili su da ni na sta nisam alergicna, i da je navodno zbog toga jos teze to izleciti
govorili su da ne jedem ovo i ono i na kraju sam dosla do zakljucka da meni to nista ne smeta, a ono sto je sigurno je da vuna i sinteticki materijali mnogo pogorsavaju stanje i iritiraju kozu
bilo kakve hormonske kreme samo trenutno rasavaju problem, tj. u stvari ga i ne resavaju jer se ekcem opet javlja u tri puta gorem izdanju
ono sto moze da pomogne je izbacivanje toksina iz organizma, tako da alkohol, cigarete, aditivi i konzervansi pogorsavaju stanje

Ono u sta sam 100% sigurna je da Sunce leci! ako je morsko jos bolje. Ne znam sta mu uradi ali se koza posle recimo 3 nedelje na moru tako oporavi da je to prosto neverovatno. naravno to je samo zalecenje i postoji mogucnost da se opet pojavi ali barem sam mirna makar do proleca...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> deciji ekcem... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon