www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dvojno drzavljanstvo
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nista, samo diskutujemo Very Happy koliko sam ja razumela nju i ne zanima nemacko drzavljanstvo vec se nada da ce jednog dana s nasim pasosem moci "normalno" da putuje Very Happy


_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 6:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja nisam tako shvatio no .. nije bitno .. ja koliko znam švabe su oduvek imale takav zakon .. a što se tiče našeg pasoša ..ne bih o tome ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 28, 2008 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bas zelim da promenim nase drzavljanstvo. to ne znaci da se odricem svoje zemlje i korena nego razmisljam o buducnosti i prohodnosti Wink

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
world1111
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Okt 2008
Poruke: 48

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 05, 2008 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa zadrzi nase i uzmi drugo

_________________
Pokazi sta znas .....
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 4:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

daljina je napisao/la sledeće:
USA dozvoljava dvojno drzavljanstvo, za razliku od nekih evropskih drzava, tako da imam oba pasosa-legalno.

Takodje Wink
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 21, 2008 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

world1111 je napisao/la sledeće:
Pa zadrzi nase i uzmi drugo

bas ti hvala Mr. Green

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
visnjik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 23 Nov 2008
Poruke: 3

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 03, 2008 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikog vise ne zanima drzavljanstvo,ljudi gledaju gdje se bole zivi,a politicari imaju i previse bez obzira u kojoj drzavi zive,samo se oni najnizi bave tim nebitnim problemom
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 23, 2009 3:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima!

Ja imam dvojno drzavljanstvo, srpsko i austrijsko i imam jedno pitanje (pretpostavljam da su zakoni zemalja EU koliko-toliko slicni):
Ukoliko bih se vratila u Srbiju da li neko zna sta od papira je potrebno ovde u Austriji (ukoliko je potrebno), samo klasicna odjava boravka ili jos nesto?

Mozda neko ima takvo iskustvo ili je informisan posto ja stvarno ne znam nista o tome Smile
 
SuperVanja93
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 12 Feb 2011
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 14, 2011 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dule savic je napisao/la sledeće:
Dvojno-Srpsko i Hrvatsko....Nemacko nemam iako sam ga stekla rodenjem....

nemačke papire ne možeš uzeti na osnovu rođenja,već da si barem prvi osnovne odradio tamo.dvojno važi do punoletstva,a posle moraš da biraš koje ćeš imati,jer ne priznaju dvojno znači moraš se našega odreći


Mala_Zvezdica je napisao/la sledeće:
svi imaju u familiji dvojno drzavljanstvo tj. nemacko i nase.
setra, njena deca i ostali rodbine imaju dvojno drzavljanstvo.samo ja, brat i roditelji imamo samo nase drzavljanstvo. brat ce uzeti samo nemacko drzavljanstvo i da se odrekne naseg, on je postao pravi svaba.
a ja ne mislim uopste da menjam i nikad pomislila nisam da menjam drzavljanstvo.ja sa uvek rekla da ne menjam i ako dodje do neke frke ovde i da teraju strance iz drzave, neka ih, ja se vracam dragom voljom u jugoslaviju! Wink

zar nemačka dozvoljava dvojno? koliko su mi pričali ljudi,ne više od jednog,tj. moraš se prvo svog odreći pa tek onda ti njihovo daju.



[Edit by anchi22: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 14, 2011 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da sad i ne mozes vise uzeti nemacko drzavljanstvo.
To mi je jedna devojka sa faksa ispricala, njeni roditelji nisu uzeli nemacko drzavljanstvo kada su mogli a sada jednostavno ne mogu da ga uzmu.
Tako sam cula.
Ja imam dvojno drzavljanstvo, tj Srpsko i francusko.
Imam samo francuski pasos jer sa njim mogu bilo gde da odem a sa srpskim je vec malo teze.
No izvadicu i srpski pasos za par dana, zelim da ga imam. Stalo mi je do toga.
 
SuperVanja93
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 12 Feb 2011
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 14, 2011 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

maki007 je napisao/la sledeće:
Imam slovacko i srpsko drzavljanstvo. I deca. Supruga ima samo slovacko, a bezuspesno pokusavamo da dobije i srpsko vec deset godina. Problem je da nemamo stalni boravak u Srbiji!? Zbog toga su nas odbijali vec nekoliko puta.

Slovacka ima relativno liberalne propise sto se tice sticanja njihovog drzavljanstva, a drzavljanima bivsih YU drzava se uz zahtev uglavnom odobrava da zadrze svoje prvo drzavljanstvo.

prijatelju,tu nemate briga Laughing po novom zakonu,ona može dobiti naš pasoš(kao tvoja supruga) čak i ako niste prijavljeni ovde. sve što ze zanima vidi ovde.


lakelife je napisao/la sledeće:
problem dvojnog drzavljanstva imamo i mi srbi bih. imamo samo bosansko, a nemamo srpsko. malo je to tuzno i nepravedno, jer cim hrvati u bih mogu imati hrvatsko, onda moramo i mi imati srpsko ...

može brate,a što neće moći Very Happy ima opcija za državljanstvo po poreklu.ukratko,ovde imaš sve što se toga tiče.


donnbaxy je napisao/la sledeće:
Svi mi imamo Austrijsko drzavljanstvo ali me interesuje dali je usvojen zakon u Srbiji o dvojnom drzavljanstvu

koliko je meni poznato mi smo ga oduvek imali od nastanka srj pa do dana današnjeg. jedino su usvojene neke male izmene,odnosno da ako hoćeš naš a strana zemlja ti ne daje dvojno,možeš uzeti naše a da ta zemlja ne sazna da ti imaš srpsko,pošto po zakonu mi nismo dužni da ih obaveštavamo o tome Very Happy

nicolo77 je napisao/la sledeće:
ja imam 3 drzavljanstva: ausrija, srbija, hrvatska!
to se moze sasvim legalno izboriti!
realno gledajuci koje i koliko drzavljanstava covek ima ne igra ulogu!!
vazno je da li znas mozag koristitit!

prijatelju,aj mi reci kako se može uzeti austrijsko a da se naše zadrži?
 
SuperVanja93
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 12 Feb 2011
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2011 2:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

beyondmyself je napisao/la sledeće:
u srbiji jos uvek vazi zakon da stranac moze posedovati ali ne i otudjiti imovinu, sto prakticno znaci, da ako nema naslednika, drzava uzima imovinu.

može se naslediti imovina,čak i ako nemaš državljanstvo srbije Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Dvojno drzavljanstvo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  sledeća
Strana 21 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon