www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dvojno drzavljanstvo
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 01, 2008 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam bosanski (RS) pasos i licnu kartu a u Sloveniji samo stalno boraviste i zasad mi je sasvim ok ovako.

 
Kotromanovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 17

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 05, 2008 9:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam samo slovenačko državljanstvo.Ako sam iskren, nije mi ni u interesu imati srpsko, jer mi ne treba.
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 06, 2008 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se nisam odrekla svog drzavljanstva ali sam uzela i Francusko cisto zbog posla i kretanja po Evropi jer mi Srpska licna karta i pasos sluze jedino kad sam u Srbiji.
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 06, 2008 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prelistala sma temu koja vidim postoji od 2005. kako je Srbija donela i usvojila zakon od dvojnim drzalvjanstvima interesuju me par stvari:

1. onaj ko je rodjen u DE a ima nase drzavljanstvo i nije ga se odreko u 23-oj, zbog imovine i mogucnosti otudjivanja-prodaje iste, da li moze da uzme nemacko drzavljanstvo pa da onda od Srbije trazi dvojno, ili Nemci dozvoljavaju da se sada sa 28 god. odluci za dvojno. Da li uopste postoji takva mogucnost u DE zakonima?
2. Da li oni koji imaju dvojno drzavljanstvo mogu i dalje raspolagati svojom imovinom neometano?
to je to za sada.
Vielen Dank im Voraus
Very Happy

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 06, 2008 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo neshto o drzhavljanstu RS Arrow
http://www.mfa.gov.yu/Srpski/konz/drzavljanstvo.htm

A za ovo drugo opet neshto Arrow
http://www.mfa.gov.yu/Srpski/konz/pitanja.htm

edit: U vezi otudjivanja i sl. nema nikakve veze, jer je reciprochno. Dakle, smemo i mi bez DE drzhavljanstva da neshto posedjemo u DE. Tako moraju i oni sa DE drzhavljanstvom da smeju da poseduju u RS tj. SRB.

A sada po pitanju nemachkog drzhavljanstva.
Po zakonu mozhesh da sluzhish samo jednom gopodaru, tj. dozvoljeno je samo jedno drzhavljanstvo. U ovom sluchaju nemachko. (StAG)
http://bundesrecht.juris.de/bundesrecht/rustag/gesamt.pdf
Tu ima neshto. A inahe pogledati, tj. potrazhiti i sledece
"Allgemeine Verwaltungsvorschrift zum Staatsangehörigkeitsrecht (StAR-VwV)" Vom 13. Dezember 2000.
Tu su napisane "Ausnahmen". Na primer §87, ako se josh dobro secam. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
pedja1212
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2008
Poruke: 10

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 07, 2008 7:19 pm    Naslov poruke: da Na vrh strane Na dno strane

ja imam dvojno
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 07, 2008 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u srbiji jos uvek vazi zakon da stranac moze posedovati ali ne i otudjiti imovinu, sto prakticno znaci, da ako nema naslednika, drzava uzima imovinu.jedina varijanta je da nekog ovlasti pa da ovaj proda pa da mu da novac. no, valjda ce strane investicije da promene to, ide se ka tome.
a na koju foru onda ljudi imaju svojna: nemacko i srpsko neki cak i americko drzavljanstvo? to je vec trojno!
hvala jos jednom na odgovoru Very Happy

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 09, 2008 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@beyondmyself: kao sto moj kolega rece, u srbiji vazi zakon reciprociteta. Znaci, ako Srpski drzavljani smeju da imaju imovinu u GER onda i nemacki drzavljani mogu da imaju imovinu u RS. Mogucnost dvojnog dravljanstva u GER postoji ali samo po osnovi porekla, znaci ako je otac nemac, dete rodjeno u GER a majke iz RS onda dete moze da ima oba drzavljanstva... Samo u tom slucaju...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
*** carmen ***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2008
Poruke: 407
Mesto: u zemlji nedodjiji ;)

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 11, 2008 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam samo srpsko drzavljanstvo i ni za sta na svetu se ne bih njega odrekla. bez obzira sto mi za skoro sve zemlje treba viza, ali ajde da se nadam da ce ih uskoro ukinuti pa da cemo moci drugacije da putujemo

_________________
"Šta je poljubac? Zar to nije žarka želja da se udahne delić voljene osobe. "

G.Casanova
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*** carmen *** je napisao/la sledeće:
ja imam samo srpsko drzavljanstvo i ni za sta na svetu se ne bih njega odrekla. bez obzira sto mi za skoro sve zemlje treba viza, ali ajde da se nadam da ce ih uskoro ukinuti pa da cemo moci drugacije da putujemo


Prema onome što su Baraba i miss jr. objasnili, tebi mora da je neko od roditelja iz Nemačke pošto vidim da si u Nemačkoj a jedino tako možeš da imaš oba državljanstva.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky, a gde je carmen napisala da ima oba drzavljanstva? Koliko ja vidim pise da ima samo jedno (pise na pocetku poruke Wink )

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 5:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa da ... ali onda ne može da uzme nemačko .. na to sam mislio .. možda nisam dodao .. sorry Embarassed

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Dvojno drzavljanstvo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  sledeća
Strana 20 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon