www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sahranjen velikan srpskog glumista Danilo Lazovic!
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
zvezdaza
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 20 Mar 2006
Poruke: 525
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 10:55 pm    Naslov poruke: Sahranjen velikan srpskog glumista Danilo Lazovic! Na vrh strane Na dno strane

Povodom smrti istaknutog dramskog umetnika Danila Lazovića je na Velikoj sceni Narodnog pozorišta održan komemorativni skup.

Upravnik Dejan Savić pozvao je prisutne da minutom ćutanja odaju poslednju poštu preminulom Lazoviću koji je bio dugogodišnji član nacionalnog teatra, a po želji porodice niko nije održao govor, a od pokojnika se snimljenim glasom, u ime najbližih oprostio rodjak i pesnik Ranko Đinović.

'Kao što se čovek od nastanka seli iz kraja u kraj, iz mesta u mesto, iz metoha u metoh, tako se i naš Danilo samo seli iz carstva jednog u carstvo drugo. Iz prolaznog i zemaljskog u nebesko i neprolazno. Gospode, primi u naručje svoje našega Danila, božjeg sina i patira i daruj mu večni mir. Amin', rekao je Đinović.

Prisutni su preko razglasa mogli da čuju Lazovićev glas u poemi svetog Nikolaja Serbskog 'Kosovski zavet cara Lazara' koju je on 2002. godine snimio na kompakt disku, u izdanju manastira Rukumija.

Lazović je sahranjen na Topčiderskom groblju u Beogradu, uz prisustvo članova porodice, prijatelja i kolega i velikog broja poštovalaca njegovog rada. Ispred hrama Svetog Trifuna, opelo je služio mitropolit crnogorsko-primorski Amfilofije, uz sveštenstvo i monaštvo Eparhije raško-prizrenske, a sasluživalo je sveštenstvo Mitropolije beogradske i dabrobosanske, kao i Eparhije mileševske.

Opraštajući se od velikog glumca, mitropolit Amfilohije je istakao da je Danilo Lazović 's materinjim mlijekom zakršten Božanskom rječju i sjemenom vječnoga koji osluškuje, na kojem počiva i održava vasiona', i zato je 'bio i ostaje u vječnosti'.

Amfilohije je podsetio da je Lazović 'gajio veliku ljubav prema njemu srodnome Njegošu, 'znao ga napamet, kao stari Crnogorci, nosio ga u sebi i živio njime onim najdubljim vladikinim tragizmom, njegovom vjerom da dobro, ljepota i istina uvijek pobijedjuju svako zlo i svako ništavilo' i da ga je to 'učinilo istinskim umjetnikom'. 'Gdje god je trebalo da se posvjedoči dostojanstvo srpskoga naroda, njegova sila i njegova vrlina, i nada za pobjedu dobra istine i pravde Božije nad zlom i mrakom...', rekao je mitropolit, poželevši da ga 'Gospod upokoji u svjetlosti lica Hristovog'.

Njegov dugogodišnji prijatelj i pesnik Ranko Đinović rekao je da je Lazović uvek 'stremio vrhovima i bio vrh, kako vrh ljudske dobrote tako i vrh srpskog glumišta'. On je podsetio da je Lazović obilazeći srpske zemlje u najtežim vremenim znao 'da zanoći u mnogim srpskim kućama, zapeva stare srpske pesme i ostavi svoj beskrajno dobri lik i široki osmeh'.

U ime guslarskog društva 'Radovan Bećirović Trebješki', čiji je Lazović bio član, oprostili su se Slavko Terzić i Boško Vujačić.



_________________
 
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam mogao da verujem kada sam cuo.
Veliki glumac i covek.
Slava mu

_________________
 
bane42
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 59

Datum registracije: 17 Okt 2005
Poruke: 474
Mesto: Gde nebo ljubi zemlju...

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za života je bio legenda , i legende umiru,nažalost . On će ostati definitivno i dalje legenda srpskog glumišta (filma i pozorišta).
Neka mu je večna slava i Hvala!!!

_________________
Bit će bolje jednog dana...
ako bog da...
Što me ne ubije to me ojača....
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zaista je bio veliki glumac, i izuzetno mi je zao..
a nigde ne pise razlog smrti pa me to zanima..

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
zvezdaza
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 20 Mar 2006
Poruke: 525
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja i dalje ne nogu da veruje, ali takav je zivot, ja sam plakao kada je urla Radmila Savicevic Crying or Very sad

Secacemo se uvek Shcepana, Shcekica Exclamation

_________________
 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jako mi je zao,bio mi je omiljeni glumac,a i znala sam ga licno..jako dobar covek! Sad

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zao mi je. Volio sam ga. Sad cu opet da preslusam njegovo recitovanje Gorskog vijenca.
 
red_devil
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 330

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slava mu... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
 
srbijabre
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slava Mu

Sad Sad Sad Sad Sad
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 9:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slava mu

_________________
POZDRAV SLV
 
paparazzo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 44
Mesto: Podgorica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 11:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bio je Veliki glumac i još veći čovjek!
Upravo sam danas saznao da je umro,jednostavno ne želim da vjerujem u to!
Zauvijek će živjeti sjećanje na Velikog Danila Lazovića!
Naka mu je slava i vječna Hvala!
 
avon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Mar 2006
Poruke: 156

czechrepublic.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slava mu
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Sahranjen velikan srpskog glumista Danilo Lazovic! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon